Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yabancı Bir Kadınla Başbaşa Kalma Yasağı

Enes S.

New member
seha' Alıntı:
Ya bütün tahriklerimi ustalıkla atlattın. Seni tebrik ediyorum.
Bir ideolojiyi bir fikri kişisel hatalardan soyutlamamız gerektiğini de öğrendik.
Artık gerçekleri tartışma zamanı geldi. O zaman fikirlerini ıspatlamak ve Allah'ı yokluğunun ıspatı olan delillerini yazmak, bizi ilzam etmek için sana bir şans doğdu. Ne duruyorsun?Bu kaçıncı çağrı.Yoksa delillerin yok mu? Yoksa delilsiz bir fikrin peşinde mi koşuyorsun? Yoksa bilgin mi yok? Bilgin yoksa yardımcında mı yok? Hani beyni büyük bir sürü bilgininiz vardı onları çağır istersen. Ama, artık sırf hakaret maksadı ile bu forumda yazı yazma.

Hani siz aklınıza,beyninize güvenirdiniz. Yoksa hayellerinizde yaşattığınız bir fikri mi savunuyorsunuz.Hani herşeyde delil isteyen siz değilmiydiniz? Delil gösterememek ,sen kabul etmesende, senin mağlubiyetin anlamına geliyor. Yenildin tutunacak dalın kalmadı. Sadece aklına pardon hayallerine çok güvendiğin için bunu göremiyorsun.

Bugün için aynı kişiye sadece bir kez rep verebiliyorum galiba Almanca öyle diyor:D

mistik_cadi

New member
_313_' Alıntı:
Bir de su var, senin ateist olman, bizim degerlerimize hakaret etmemene engel mi?

buraya ilk geldiğim zaman yazdığım iletilerimi hatırlıyorsundur. size karşı en ufak bir kötü sözüm var mıydı...
siz tahrik ettiniz be.. söylemediğiniz laf mı kaldı?.. :mad:

mistik_cadi

New member
seha' Alıntı:
Ya bütün tahriklerimi ustalıkla atlattın. Seni tebrik ediyorum.
Bir ideolojiyi bir fikri kişisel hatalardan soyutlamamız gerektiğini de öğrendik.
Artık gerçekleri tartışma zamanı geldi. O zaman fikirlerini ıspatlamak ve Allah'ı yokluğunun ıspatı olan delillerini yazmak, bizi ilzam etmek için sana bir şans doğdu. Ne duruyorsun?Bu kaçıncı çağrı.Yoksa delillerin yok mu? Yoksa delilsiz bir fikrin peşinde mi koşuyorsun? Yoksa bilgin mi yok? Bilgin yoksa yardımcında mı yok? Hani beyni büyük bir sürü bilgininiz vardı onları çağır istersen. Ama, artık sırf hakaret maksadı ile bu forumda yazı yazma.

Hani siz aklınıza,beyninize güvenirdiniz. Yoksa hayellerinizde yaşattığınız bir fikri mi savunuyorsunuz.Hani herşeyde delil isteyen siz değilmiydiniz? Delil gösterememek ,sen kabul etmesende, senin mağlubiyetin anlamına geliyor. Yenildin tutunacak dalın kalmadı. Sadece aklına pardon hayallerine çok güvendiğin için bunu göremiyorsun.

:) islama karşı delilleri mi istersin tanrı anlayışına mı

Enes S.

New member
Allah yok çünkü şu yüzden diyeceksin ama Astral Seyahat ve ruhun çıkışı kadar somut olacak, tamam mı?

313

New member
mistik_cadi' Alıntı:
buraya ilk geldiğim zaman yazdığım iletilerimi hatırlıyorsundur. size karşı en ufak bir kötü sözüm var mıydı...
siz tahrik ettiniz be.. söylemediğiniz laf mı kaldı?.. :mad:

Hakaret kimden olursa olsun istemeyiz.

313

New member
"Biz, onlarin boyunlarina halkalar geçirdik. O halkalar çenelere kadar dayanmaktadir. Bu yüzden kafalari yukari kalkiktir."

(Yâsîn 36 / 8 )

S

seha

Guest
Mistik Cadı demiş;
islama karşı delilleri mi istersin tanrı anlayışına mı
Kişisel hataları,siyaseti karşıma çıkarmıyacaksan istediğini getir. Yalnız şartım, benim topiğimde olması. Usulune göre

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
´isimli üyeden Alıntı
senin okumamış olman bununla ilgili kitap olmadığı anlamına gelmez tanıtıma ihtiyaç duymuyoruz, birde yobaz ateistler mi çıksın başımıza...
ha şu toprağın altı işine gelirsekk.. o vakit bi bok göremeyeceksin, çünkü beynin/bilincin çalışmayacak... bizim somut kanıtımız var, beyin. sizin? aptal bir kitaptan başka ne var elinizde???...

boşunA bekleme..
bu yazıyı şimdi gödüm va sanırım diğer yönetici arkdaşlar silmişler Allah onlardan razı olsun ama m,stik cadıyı uyarmak zorundayım bir daha böyle hakaret dolu mesaj yazarsan, o çok istediğin rütbe olarak gördüğün banlanmayla karşılaşıcaksın... biz sana her defasında edepli olman gerektiğiniikaz mı edicez bizburda insanlara nedesek boş uyarım şudur muhabbetler laf kavgasına dönmesin herkes bilgisini paylaşsın hakaretler sarfetme yeri değil burası ve bu son uyarıdır mistik cadı uyarımın hesabı yok , anlatamdım bir türlüsana... bu mesajı bize bildirdiğiniziçin teşekkürler 313...

313

New member
seyfullah putkıran' Alıntı:
bu yazıyı şimdi gödüm va sanırım diğer yönetici arkdaşlar silmişler Allah onlardan razı olsun ama m,stik cadıyı uyarmak zorundayım bir daha böyle hakaret dolu mesaj yazarsan, o çok istediğin rütbe olarak gördüğün banlanmayla karşılaşıcaksın... biz sana her defasında edepli olman gerektiğiniikaz mı edicez bizburda insanlara nedesek boş uyarım şudur muhabbetler laf kavgasına dönmesin herkes bilgisini paylaşsın hakaretler sarfetme yeri değil burası ve bu son uyarıdır mistik cadı uyarımın hesabı yok , anlatamdım bir türlüsana... bu mesajı bize bildirdiğiniziçin teşekkürler 313...

Bu hakaretler gözden kacmasin diye sabit bir baslik acabilirsiniz. Oraya hakareti ve linkini ekleriz. Ve o basliga baska yazi yazmaya kalkanlari da uyarin ve gerekirse banlayin ki is yine karismasin. Kurallar olmadan ve uyulmadan bir yere varmamiz mümkün degil, üzülerek görüyoruz ki, müslüman kardeslerimiz artik savunalim ve sunlari susturalim diye vakit kaybediyorlar.

Ve müslümanlarin da hakaret etmemelerini rica ediyorum.

Eger uyarilar icin bir baslik acilsin teklifim kabul edilirse herkes hakaretleri orda bildirir ve gerekenler yapilir.

Selametle...

mistik_cadi

New member

seyfullah kusra bakma daha dikkatli olurum. bu gün haddinin aşan iki ileti aldım şahsıma, onlara sinirimden ortaya yazdım...

Enes S.

New member
H. Yahya;

İnsanlara bugüne kadar algılayanın beyin olduğu öğretilmiştir. Oysa beyni analiz ettiğimizde karşımıza, diğer canlı organlarda da bulunan protein ve yağ moleküllerinden daha farklı bir malzeme çıkmaz. Yani beyin dediğimiz et parçasında, görüntüleri seyrederek yorumlayacak, bilinci oluşturacak, kısacası "ben" dediğimiz şeyi yaratabilecek birşey yoktur.

Bu noktada karşımıza çıkan gerçek açıktır: Gören, işiten ve hisseden varlık, madde ötesinde bir varlıktır. Bu varlık "canlı"dır ve ne madde, ne de görüntü değildir. Bu varlık vücut görüntümüzü kullanarak önündeki algılarla muhatap olur.

İşte bu varlık "ruh"tur. Allah Kuran'da şöyle bildirir:

Sana ruh'tan sorarlar; de ki: "Ruh, Rabbimin emrindendir, size ilimden yalnızca az bir şey verilmiştir." (İsra Suresi, 85)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
seyfullah kusra bakma daha dikkatli olurum. bu gün haddinin aşan iki ileti aldım şahsıma, onlara sinirimden ortaya yazdım...
bakın bu mantıklı mı?
yaptım sinirliydim ? burda sinirleirmizi konuşturmuyoruz... bilgisi olan varsa biligisini baylaşsın, bu çünkü ilk uyarım değil ama son uyarım bidaha özür kabul edmicez bu kada hoşgörüyü göstermemiz bile büyük bir şey.. bu uyarım sadec sana dğeil tüm herkese aynı zamanda bilen yazı yazsıın burda şahısları dğeil düşünceleri konuşuyoruz, iş düşüncede şahıslara inince kişiler kendini kaybediyor, ve site kurallarını aşıyor. dikkat edin biri şahsınıza bişey söylüyuorsa bırakın biz uyaralım, ama maşallah bize fırsat bırakmıyorsunuz o sana senona hakaret ederken birde burda da kalmıyor tartışma diğer üçüncü şahısların düşüncelerine ve değer verdiği şeylere hakaret ediliyorki buda siteden ihrac için yeterli sebeptir. sanırım nedemek istediğim anlatabilidm...

saygılarımla....

mistik_cadi

New member
bakın bu mantıklı mı?
yaptım sinirliydim ? burda sinirleirmizi konuşturmuyoruz... bilgisi olan varsa biligisini baylaşsın, bu çünkü ilk uyarım değil ama son uyarım bidaha özür kabul edmicez bu kada hoşgörüyü göstermemiz bile büyük bir şey.. bu uyarım sadec sana dğeil tüm herkese aynı zamanda bilen yazı yazsıın burda şahısları dğeil düşünceleri konuşuyoruz, iş düşüncede şahıslara inince kişiler kendini kaybediyor, ve site kurallarını aşıyor. dikkat edin biri şahsınıza bişey söylüyuorsa bırakın biz uyaralım, ama maşallah bize fırsat bırakmıyorsunuz o sana senona hakaret ederken birde burda da kalmıyor tartışma diğer üçüncü şahısların düşüncelerine ve değer verdiği şeylere hakaret ediliyorki buda siteden ihrac için yeterli sebeptir. sanırım nedemek istediğim anlatabilidm...

saygılarımla....

çok iyi anlattın seyfullah:eek:

havari_7

New member
imran268' Alıntı:
mistika cdai:
şeytanın varlığına inanmıyormuş. hahahhhh inanın bu kadar güleceğimi bilmniyordum. neden biliyor musunuz. çünkü içini tamamen şeytana teslim etmiş biri onun varlığına inanamıyormuş. işte ben buna inanamıyorumhaha....

havariye gelince. her helde onun kendi içgüdüleri varmış. canıo istediğinde istediği kadına saldırabilir mişşşşş.
ve dininine göre bir sakınca yok galiba. çünkü papaz efendi hazır. kendi bişey sanan bu adam onu afffedecek nasılsa(cx)

kalın sağlıcakla 268

Ben sana diyorum ki ben hayvan değilim irademi kullanırım ama sen ne saçmalıyorsun Tabi sen ve senin gibiler bilmez bu iradeyi onun için kız çocuklarına daha 9 yaşında çarşaf giydirirsiniz aman onlara saldırıp günaha girmeyelim diye:)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
havari_7' Alıntı:
Ben sana diyorum ki ben hayvan değilim irademi kullanırım ama sen ne saçmalıyorsun Tabi sen ve senin gibiler bilmez bu iradeyi onun için kız çocuklarına daha 9 yaşında çarşaf giydirirsiniz aman onlara saldırıp günaha girmeyelim diye:)
bunu içten söyülüyor ve bu duyguların şahsında olamdığını söylüyorsan bu hayani duygu dediğin duygular sende yoksa , sanırım bi rdoktora gözükmen lazım , hormonal bir sorun yaşıyor olabilirsin çünkü bu duygular her insanda sabit duygulardır. yani bende yok diyrek kendini kandırıyorsun..

havari_7

New member
Yoo ben kendimi kandırmıyorum hem ben de bir hormon sorunu da yok
Ama sen 9 yaşındaki kızlardan tahrik olduğunuz için çarşaf giydirdiğinizi kabul etmişsin heralde:D

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
havari_7' Alıntı:
Ama sen 9 yaşındaki kızlardan tahrik olduğunuz için çarşaf giydirdiğinizi kabul etmişsin heralde:D
birincisi en büyük hata da şudurki bu 9 yaşı almış başını gidiyor, birinci herkes bunu bilmelidirki burdaki 9 yaş sınır değildir, bu daha küçükte olabilir büyükte olabilir, yani Yaradanın o kız çocuğuna Annelik hakkını verdiği vakit olay bitmiştir. yahu kardeşim din dediğin devlet dairesimi ki 18 yaşını bekliyesin bir birey kabul edilmesi için? devlet bir insana biray olma hakkını 18 yaşında verir, ve Allah o kulu birvbirey olarak kabul etmesi için kişinin anne ve baba olabilme özelliğine sahip olana her akıl sahibi olması gerekir. sanırım bu hataya çok düşüyorsun. , insan psikolojisiyle ilgilenmediğin aşikar, ben diyorumki çarşafa girermi girmezmi bilemem ama mezheplerin belirttiği kurallar içinde annelik vasfı taşıyan kızlar kapanmalıdır ben yaş kısıtlaması getirmiyorum ...

Aysegul

New member
Uyarı!

Uyarı!

havari_7' Alıntı:

Burada saygı çerçevesi içerisinde tartışma yapılmalıdır ve dinlere saygı gösterilmelidir...Aynı şekilde sizin dininizede aynı tepkiyi gösteren olursa bu saatten sonra o kişde uyarılacaktır...

İslam dinini araştırmadanda konuşmamanızı öneriyorum...İslamiyette örtünme vardır...Ve bu örtünmenin şekli bildirilmemiştir...Bu isterse çarşaf olur ...İsterse çuval olur...İsterse yaşlı teyzelerin kapanması gibi olur...Nasıl burnuna küpe takanlar burada eleştirilmiyorsa aynı şekikde çarşaf giyenlerde eleştirilemez!...Çünkü bu kişinin kendi tercihidir...Ve herkes herkesin tercihine saygı göstermek zorundadır!

darth vader

New member
islamda örtünme var da sanki hristiyanlıkta yok mu. rahibelerin nasıl giyindiğini biliyoruz.
al işte ayet. incilden.
Pavlusun mektubu 1.Korintliler .11.4
Basina bir sey takip dua ya da peygamberlik eden her erkek, basini kucuk dusurur. Boylesinin, basi tras edilmis kadindan farki yoktur. Kadin basini acarsa, sacini kestirsin. Ama kadinin sacini kestirmesi ayipsa, basini ortsun. Erkek basini ortmemeli; O Tanri'nin benzeri ve yuceligidir. Kadin da erkegin yuceligidir. Cunku erkek kadindan degil, kadin erkekten yaratildi. Bu nedenle melekler ugruna kadinin basi uzerinde yetkisi olmalidir. Ne var ki, RAB'de ne kadin erkekten ne de erkek kadindan bagimsizdir. Cunku kadin erkekten yaratildigi gibi, erkekte kadindan dogar. Ama her sey Tanri'dandir. Doganin kendisi bile size erkegin uzun sacli olmasinin ise kendisini yucelttigini ogretmiyormu? Cunku sac kadina ortu olarak verilmistir. Bu konuda cekismek isteyen varsa, sunu bilsin ki, bizim ya da Tanri'nin kiliselerinin boyle bir aliskanligi yoktur.

islamda olduğu gibi hristiyanlıktada kadınların başını örtmeleri lazım. eğer açması lazım gelirse kadının başını traş etmesi lazımmış.incil öyle diyor.

havari_7

New member
Yaa madem İncil'i çok iyi biliyorsun söyle bakalım Pavlus bu mektubu kime yazmış?

Üst Alt