Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yabancı Bir Kadınla Başbaşa Kalma Yasağı

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Bilmiyorum Astral Seyahat diye birşey duydun mu? Sizin o aptal Ateist sitenizde de bununla ilgili bir konu vardı bir türlü üye yapmadıkları için cevap yazamadım. Ruhun bedenden ayrılma inancı İslam'da da vardır fakat modern bilime bunu tanıtan genellikle Uzak Doğu inançları olmuştur. Ölüm anında bedenin ağırlığının 21 gram düştüğü bilimede geçmiştir. Part of part taktiğiyle bilimin beğendiğiniz kısmını alıp bunu ideolojiye ve inanca çeviremezsiniz.İlk olarak Müslüman kardeşleriminde tepki göstermemesini umarak anlatacağım;

üyelik ile ilgili sorununu pm olarak belirtirsen yardımcı olabilirim, oraya üye olma işi biraz zahmetli biliyorum.

Evliyalar, düşünce hızıyla istedikleri yere giderler ve bazı büyük İslami bilim adamlarının hikayelerini belki duyanınız olmuştur. Önlerine Mekke'nin resmini koyarak secde halinde durarlar ve beden olarak kaldığı yerdedirler ama namazını Mekke'de kılıp gelmişlerdir.

heee muhammed de allahtan vahiy alıodu zaten... cebrail amcanın yardımıyla...:D

fakat lucid dreaming yönetimiyle rüyanızda bilinçli olduğunuzu anladığınız vakit rüyanızda uçarsanız o an bedeninizden çıkmış olursunuz.

yok daha neler... alooooo, bilinçli yada bilinçsiz o aptal bir rüya, unutmaa..

Senin bahsettiğin ruhun aslında beyin olması imkansızdır muhakkak sende bunu okuduğun biryerlere dayanarak söylüyorsun

sizin deyiminizle ya havleeee....:) yok ruh muh, sdc beyin var. o da haliyle kafandan çıkıp uçacak değil, yoksa çıkar mı:confused: :D

son olarak hy gerzeğinin sözleriyle bana alimcilik oynama. o herifin ne bok olduğunu hepimiz biliyoruz..

S

seha

Guest
Tamam biz Ruh'un var olduğunu ıspatlıyamıyoruz. Sen olmadığını ıspatla o zaman.

mistik_cadi

New member
olduğuna dair en ufak bir delil bile olmayan bir şeyin olmadığına dair nasıl bir delil sunayım. insaf!!!

S

seha

Guest
Enes S. Kardeşim; Allah'a inanmayan birine Ruh'tan bahsedilmez. Çünkü; onlar sadece gördüklerine inanırlar.
Geçen gün bir ateist aklını kaybetmiş, arıyordu. Hatta hislerini, hayallerini, düşüncelerini,rüyalarını,korkularını,sevinçlerini,acılarını...
Daha çok arar.Çünkü, bunların hiçbiri gözükmüyor. En azından onların gözleri görmüyor. Nasıl bulsun?

S

seha

Guest
Bir şeyi inkar eden onun olmadığının delillerini göstermek zorundadır. Eğer yok diyorsan ve olamayan bir şey ıspatlanamaz, diyorsan ,şimdiye kadar hep kelime oyunu yapmışsın. Yani ;delil diye gösterdiklerinin delil olmadığını kabul ediyorsun,demektir. İnsanların kişisel hatalarını delil olarak kabul ediyorsan ,senin aklına inanmam artık, kelime oyunları yapma, derim Biz bunda da daha iyiyiz inan.

Enes S.

New member
mistik cadı;
Verdiğin "bilimsel" cevaplar için teşekkürler.

Hz Muhammed (sav) Cebrail den yardım almıyordu, herşeyin bir adabı vardır. Sen çöpçüsün ve ve patron maaşını senin ayağına kadar getirmez, ya personel müdürü vardır yada bankamatik kartı. Cebrail en kaba tabiryle bu görevi üstleniyor.

O aptal bir rüya demişsin, bence bu konuyu biraz daha araştır. Bilmediğim şeylerin üzerine yorum yapma. Tartışılacak bir insan olduğunu da bu saatten sonra düşünmüyorum çünkü laylaylom bir tipsin ama bu hareketlerin çok canını yakacak, ben Psikoloji ile de ilgilenirim, şuan senin durumunun net tablosunu çizeyim;

hayatla dalga geçiyorum, insanların bana verdiği öğütleri sallayıp tekrar dalga geçiyorum, ben özgürüm, ben akıllıyım, bir kitaba değil bilime(!) dayanarak konuşuyorum.

Sen! özentisin, belkide kişiliğini daha bulamamış psikolojik bunalımda birisin, düzene aykırı herşeyi destekliyorsun ve farklı olmak senin için esas. Bu dünyada yaşama amacın değer görmek, kendini ispatlamak.

mistik_cadi

New member
hep aynı yanılgı! sevgi, düşünce, acı vs beynin fiziksel faaliyetlerinden başka hiçbirşey değildir. mesela, alkol, extasy vs aldığında gösterdiğin tepkiler, psikolojik ilaçlar bunun kanıtıdır...
anlaştık mı sehacım:)

Enes S.

New member
seha' Alıntı:
Enes S. Kardeşim; Allah'a inanmayan birine Ruh'tan bahsedilmez. Çünkü; onlar sadece gördüklerine inanırlar.
Geçen gün bir ateist aklını kaybetmiş, arıyordu. Hatta hislerini, hayallerini, düşüncelerini,rüyalarını,korkularını,sevinçlerini,acılarını...
Daha çok arar.Çünkü, bunların hiçbiri gözükmüyor. En azından onların gözleri görmüyor. Nasıl bulsun?

Hep karanlığa küfür ederler bir mum yakmak yerine! Astral Seyahat noktasında tıkanır inandığımız değerlere saldırır mistik cadı gibi psikolojik tablosunu çizdiğim tipler...

Enes S.

New member
Delilin beyin ha mistik. Çok komisin cahil Ateist, yada özenti Ateist.

S

seha

Guest
Seha daha önce demiş ve cevapsız kalmış. Buna da şu eşsiz bilginle bir cevap veriver öksüz kalmasın.
Bir şeyi inkar eden onun olmadığının delillerini göstermek zorundadır. Eğer yok diyorsan ve olamayan bir şey ıspatlanamaz, diyorsan ,şimdiye kadar hep kelime oyunu yapmışsın. Yani ;delil diye gösterdiklerinin delil olmadığını kabul ediyorsun,demektir. İnsanların kişisel hatalarını delil olarak kabul ediyorsan ,senin aklına inanmam artık, kelime oyunları yapma, derim Biz bunda da daha iyiyiz inan.

mistik_cadi

New member
astral seyahat gibi bir saçmalığa mantıklı cevap verme gereği duymama konusundaki hatamı affedin pek bilgili arkadaşlar...
ayrıca demagoji konusundaki üstün yeteneğinizi zaten gösteriyorsunuz sevgili seha;)

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Delilin beyin ha mistik. Çok komisin cahil Ateist, yada özenti Ateist.

:) kişisel görüşün saygı duyarım. böyle açıkça yansıtmak yerine arkamızdan konuşanlar da var.. mert olduğun için tşkrler...

Enes S.

New member
Peki sen part of partçı Ateist bilginlerine güven! Ben kendimi delil gösteriyorum, yapacak birşey yok, Allah ıslah etsin seni. Senin fiziksel tablonu görüp, biraz seni tanırsam ve Astral Seyahat konusunda daha da tecrüben olursa, senin rüyana girip sabaha kadar seni rahat bırakmam söyleyeyim:D

Astral dünyada olduğumdan tüm ruhlar alemini görebiliyorum, rüyaya girmekte mümkün söyleyeyim.

313

New member
mistik_cadi' Alıntı:
senin okumamış olman bununla ilgili kitap olmadığı anlamına gelmez:D tanıtıma ihtiyaç duymuyoruz, birde yobaz ateistler mi çıksın başımıza...
ha şu toprağın altı işine gelirsekk.. o vakit bi bok göremeyeceksin, çünkü beynin/bilincin çalışmayacak... bizim somut kanıtımız var, beyin. sizin? aptal bir kitaptan başka ne var elinizde???...

boşunA bekleme..:cool:

Bu sözlere müsade edenleri ALLAHÜ TEALA havala ettik!!!

mistik_cadi

New member
ben demiyorum ki a.s. konusunda aşırı bilgi sahibiyim... gerçekten bilimle ateist oldum evet. ruhun saçmalık olduğuna emin olduktan sonra, astral seyahatin ne olduğuna pek gerek duymazsın..;)

313

New member
mistik_cadi' Alıntı:
istediğin her yere havale edebilirsin:)

Sözümüz önce yöneticilere onlar bundan sorumludur.

Sana gelince ateist olman seninle ALLAH arasindadir, hesabini verirsin, gerci size hesap yok, bu dünyada bilmem kac sene yasayipta, samimiyetle ALLAH var mi yok mu, varsa bizi neden yaratti diye düsünmüyenleri yüz üstü cehenneme atacaklar.

Bir de su var, senin ateist olman, bizim degerlerimize hakaret etmemene engel mi?

Bizim gocuncak yaramiz yok ki, sizin iddialarinizdan cekinelim, ama hakaret eden ve buna göz yumanlarin bedduacisiyiz.

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
ben demiyorum ki a.s. konusunda aşırı bilgi sahibiyim... gerçekten bilimle ateist oldum evet. ruhun saçmalık olduğuna emin olduktan sonra, astral seyahatin ne olduğuna pek gerek duymazsın..;)

Sen inandığına dayanarak saçmalık diyorsun, Astral Seyahat bir inanç değil bir gerçektir!

S

seha

Guest
Ya bütün tahriklerimi ustalıkla atlattın. Seni tebrik ediyorum.
Bir ideolojiyi bir fikri kişisel hatalardan soyutlamamız gerektiğini de öğrendik.
Artık gerçekleri tartışma zamanı geldi. O zaman fikirlerini ıspatlamak ve Allah'ı yokluğunun ıspatı olan delillerini yazmak, bizi ilzam etmek için sana bir şans doğdu. Ne duruyorsun?Bu kaçıncı çağrı.Yoksa delillerin yok mu? Yoksa delilsiz bir fikrin peşinde mi koşuyorsun? Yoksa bilgin mi yok? Bilgin yoksa yardımcında mı yok? Hani beyni büyük bir sürü bilgininiz vardı onları çağır istersen. Ama, artık sırf hakaret maksadı ile bu forumda yazı yazma.

Hani siz aklınıza,beyninize güvenirdiniz. Yoksa hayellerinizde yaşattığınız bir fikri mi savunuyorsunuz.Hani herşeyde delil isteyen siz değilmiydiniz? Delil gösterememek ,sen kabul etmesende, senin mağlubiyetin anlamına geliyor. Yenildin tutunacak dalın kalmadı. Sadece aklına pardon hayallerine çok güvendiğin için bunu göremiyorsun.

Üst Alt