Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yabancı Bir Kadınla Başbaşa Kalma Yasağı

imran268

New member
mistik_cadi' Alıntı:
içimi şeytana teslim etmişim... ha haha... bu kadar cahillik yapma be!

bana yalan olduğunu kendi ateistik yollarınla kanıtlayabilir miisn?

kalıon sağlıcakla268

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
havari_7' Alıntı:
Seyfullah bey içgüdüyle hareket etme hayvanlarda vardır İnsanlar ise iradelerini kullanırlar. Yanlış bilmiyorsam siz de bir insansınız. O zaman iradenizi kullanmayı öğrenin.

icgüdü hayvanlarda güdü insana aittir burdaki sözde anlatilmak istenen aciktir ama polemik yapilacaksa o baska birincisi irademizi kendimiz cok rahat kullanabilseydik dua ne ise yarardi peki dua etmezsek bizim ne ehemmiyetimiz kalcak

mistik_cadi

New member
imran268' Alıntı:
bana yalan olduğunu kendi ateistik yollarınla kanıtlayabilir misin?

içimde şeytan olmadığını mı? röntgen tomografi mr falan çektireyim mi? o zaman mı inanacaksın :D :p :) ne günlere kaldık bee.. içimde şeytanın olmadığını ateistik(materyalist demek istedin sanırım) olarak ispat etmek:D

mistik_cadi

New member
seyfullah putkıran' Alıntı:
nedemek istediğini anlıyamadım ...

cidden arka arkaya saçma sapan kelimeler kullanmışım:) ya o içgüdü falan freud bi iletin vardı, ona hala sinirliyim de:D

imran268

New member
oldu mu?

oldu mu?

bakkkkkk: senin o düşüncelerini kanıtlayacak hiç bişeyin yok. bu sefer fene köşeye sıkıştın. cadi hanım: :D

benim senin ruhunu şeytana teslimk ettiğini kanıtlayan kitaplarım var. inan mıyorsan oku. ALLAH'ın varlığınıu inkar eden kişinen ne olduğunu bul. bulk bakalın şeytanın parmağı var mı yok mu. hem bi kere sen şeytana değilde ruha bile inanmıyorsun. nasıl oluyorda cevap yazıyorsun.
senimn ruhunnun şeytanın bir oyuncağı olduğunu kanıtlayan kityaplara bişr. bakkk

ve seinin düşüncelerinin haklı olduğunu gösteren tek bir kitap yok.
eğer varsada geçen gün bir mahluk tarafından yalkan dolanla yazılmış bişey dir. yani günübirlik bişey.
beninkilerin tarihi binlere dayanır.
mantığı kurabilirse?????????
mistik cadiiiiiii

kalın sağlıcakla 268

mistik_cadi

New member
ah canım benim...:)
sana ne dedim, mr, tomografi, röntgen vs. bunlar bedenin içini göstermez mi?.. birkaç ay önce çekilmiş beyin tomografim var buraya taratıp koyayım da bak bakalım şeytan görebiliyor musun:D
ehuehueheu kendini bu kadar düşürme cnms...
ayrıca senin de belirttiğin gibi biz bir ruhun oladuğuna inanmıyoruz. varlığından söz eden binlerce yıllık birkaç aptal kitaptan başka hiçbirşey yok. öyleyse inanmak için sebep de yok;)

sevgiyle....

Mahfuz

New member
gereksiz bir tartışma. siz bir materyalist gibi düşünmediğiniz sürece o size birşey kanıtlayamaz. o da materyalist gözlükten kurtulmadığı sürece siz ona birşey kanıtlayamazsınız. yani ortak bir zemininiz yok. o şeytana inanmıyor ki içinde olmadığını kanıtlasın! sizde materyalist değilsiniz ki onu anlayasınız. yada işin özü ortak zemininiz yok! falan filan! ...

mistik_cadi

New member
Mahfuz' Alıntı:
gereksiz bir tartışma. siz bir materyalist gibi düşünmediğiniz sürece o size birşey kanıtlayamaz. o da materyalist gözlükten kurtulmadığı sürece siz ona birşey kanıtlayamazsınız. yani ortak bir zemininiz yok. o şeytana inanmıyor ki içinde olmadığını kanıtlasın! sizde materyalist değilsiniz ki onu anlayasınız. yada işin özü ortak zemininiz yok! falan filan! ...

+1, çok güzel özetledin, teşekkürler...

imran268

New member
mistik_cadi' Alıntı:
ah canım benim...:)
sana ne dedim, mr, tomografi, röntgen vs. bunlar bedenin içini göstermez mi?.. birkaç ay önce çekilmiş beyin tomografim var buraya taratıp koyayım da bak bakalım şeytan görebiliyor musun:D
ehuehueheu kendini bu kadar düşürme cnms...
ayrıca senin de belirttiğin gibi biz bir ruhun oladuğuna inanmıyoruz. varlığından söz eden binlerce yıllık birkaç aptal kitaptan başka hiçbirşey yok. öyleyse inanmak için sebep de yok;)

sevgiyle....

yav baksana
madem sizin düşünceniz doğru. neden bu düşünce hakkında tek bişr kitabunız yok. dünyada alahın belası 800 milyon aptal bu saçmalığa inanıyorsa neden bunun tanıtyımını yapmıyorsunuz. ayrıca ruha gelince. toprağın altına girdiğinde görürsün gününü.
o zaman bakarız ......
sen bekle ve gör
cx

kalın sağlıcakla 268

mistik_cadi

New member
imran268' Alıntı:
yav baksana
madem sizin düşünceniz doğru. neden bu düşünce hakkında tek bişr kitabunız yok. dünyada alahın belası 800 milyon aptal bu saçmalığa inanıyorsa neden bunun tanıtyımını yapmıyorsunuz. ayrıca ruha gelince. toprağın altına girdiğinde görürsün gününü.
o zaman bakarız ......
sen bekle ve gör
cx

kalın sağlıcakla 268

senin okumamış olman bununla ilgili kitap olmadığı anlamına gelmez:D tanıtıma ihtiyaç duymuyoruz, birde yobaz ateistler mi çıksın başımıza...
ha şu toprağın altı işine gelirsekk.. o vakit bi bok göremeyeceksin, çünkü beynin/bilincin çalışmayacak... bizim somut kanıtımız var, beyin. sizin? aptal bir kitaptan başka ne var elinizde???...

boşunA bekleme..:cool:

S

seha

Guest
Mistik Cadı demiş;
birkaç ay önce çekilmiş beyin tomografim var buraya taratıp koyayım da bak bakalım şeytan görebiliyor musun?

Senin aklın gözüne inmiş. Herşeyi gördüklerinden ibaret sanıyorsun.
Senin bu hezeyan dolu cevabına sana göre safsata olacak şöyle bir cevap versem nasıl olur?
Şeytan senin gibilerin beynine girip ne yapsın. O zaten görevini yapmış, senin beynini kirletmiş çekmiş gitmiş, sen bu yüzden göremiyorsun:p

mistik_cadi

New member
söylediğinin aslında safsatadan ibaret olduğunu nasıl da biliyor ve söylemekten çekiniyorsun, ah garibim:p

S

seha

Guest
Ne yapayım; siznin gibi güzel kelime oyunu yapamıyorum. Hahahahahahah

Bilim aşığı arkadaşlar nedese bilimsel tartışmadan kaçıyor.Yoksa bilime de mi ateist oldunuz. Hahahahahah
Sen beni güldürdün Allah'ta pardon doğada seni güldürsün hahahahahahah

mistik_cadi

New member
allahınızı işe karıştırmayacaksanız buyrun bilim tartışalım. ha her 2 cümlenizden biri allah bilir olacak ise benden uzak kalsın...
demagoji yapmıyorum canım, anlayab ilmeniz için cümlelerimi en basite indirgeyerek aktarıyorum aksine:D ayrıca şu "bilime ateist olmak" kavramına bayıldım doğrusu:D
son olarak belirteyim panenteist değilim... ;)

S

seha

Guest
Allah'a inanmanın zararları adlı topikte sizi münazaraya davet ettim. Buyurun...
Başbaşa bütün güvendiklerinle beraber baş başa.

Ha panenteist diyerek ne kadar bilgili olduğunu göstermeye çalışıyorsun, sana o terim hakkında kitap yazayım istersen.

mistik_cadi

New member
o topici okumadım, hemen bakarım..
ayrıca ben herhangi birşey göstermeye çalışmıyorum, "Allah'ta pardon doğada seni güldürsün" cümlesiyle yaptığın saçmalığı anlatmaya çalışıyorum, ama biraz daha basitçe anlatmalıymışım:D

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
senin okumamış olman bununla ilgili kitap olmadığı anlamına gelmez:D tanıtıma ihtiyaç duymuyoruz, birde yobaz ateistler mi çıksın başımıza...
ha şu toprağın altı işine gelirsekk.. o vakit bi bok göremeyeceksin, çünkü beynin/bilincin çalışmayacak... bizim somut kanıtımız var, beyin. sizin? aptal bir kitaptan başka ne var elinizde???...

boşunA bekleme..:cool:

Bilmiyorum Astral Seyahat diye birşey duydun mu? Sizin o aptal Ateist sitenizde de bununla ilgili bir konu vardı bir türlü üye yapmadıkları için cevap yazamadım. Ruhun bedenden ayrılma inancı İslam'da da vardır fakat modern bilime bunu tanıtan genellikle Uzak Doğu inançları olmuştur. Ölüm anında bedenin ağırlığının 21 gram düştüğü bilimede geçmiştir. Part of part taktiğiyle bilimin beğendiğiniz kısmını alıp bunu ideolojiye ve inanca çeviremezsiniz.İlk olarak Müslüman kardeşleriminde tepki göstermemesini umarak anlatacağım;

Evliyalar, düşünce hızıyla istedikleri yere giderler ve bazı büyük İslami bilim adamlarının hikayelerini belki duyanınız olmuştur. Önlerine Mekke'nin resmini koyarak secde halinde durarlar ve beden olarak kaldığı yerdedirler ama namazını Mekke'de kılıp gelmişlerdir. Astral Seyahat'te de önüne fiziksel bir nesneyi koyarak orada bulunma isteği çıkışı kolaylaştırır. Ben uzun zamandır Astal Seyahat ile ilgileniyorum. Çakraları gevşetme yöntemleriyle Astral'e çıkmak uzun bir zaman ister fakat lucid dreaming yönetimiyle rüyanızda bilinçli olduğunuzu anladığınız vakit rüyanızda uçarsanız o an bedeninizden çıkmış olursunuz.(Bunun çeşitli yöntemleri var, her tarafınızın düşmanlarla sarıldığını görmek ve uçmak dışında çarenizin olmaması, kapıdan geçme vs.)

Senin bahsettiğin ruhun aslında beyin olması imkansızdır muhakkak sende bunu okuduğun biryerlere dayanarak söylüyorsun ama ben kendim yaptığım için kendimi gösteriyorum sana. Dokunma, tat alma, görme, duyma, koku alma hislerini beyinde ki şuursuz elektronlar gerçekleştiremez. Bunuda sizin part or part taktikçi Ateist sözde bilim adamları anlayamıyor. Harun Yahya'nın, "Hayal Madde" yazısındakiler tamamen bilime uygundur ve aski ispatlanamaz. ruh, rüya ve maddenin ne olduğunu açıklamış(http://www.harunyahya.org/imani/hayalmadde/hayalmadde1.html)

Sana Astral Seyahat tecrübelerimden bahsedeyim, bana biri ruhun olmadığını söylemesi çok komik gelir çünkü "ben" dediğim ruhumdan ve odamın içindeyken yatağımda bedenimi uyur vaziyette göreiliyorum. Oda da ki eşyaların hepsi aynı ve yerinde, Astral Seyahat'te birbirleriyle buluşanlar ve geri dönüşte bunu anlatanlar var. Bu konuda kendimi daha da geliştirmek gezegenler arası Astral Seyahat'e çıkmak için çalışıyorum, bunuda yapan milyolarca insan var.

Lütfen bana Ateizm.org'daki safsataları kopyalayıp cevap verme, bir tane gerizekalı demiş ki o zaman NASA boşuna uğraşıyor, çıksın Astral Seyahat'e milyar dolarlar ödemesin demiş. Bu teklif NASA'ya da daha önce sunuldu fakat NASA, amaçlarının gezegeni görüp gelmek olmadığı oradan çeşitli maddeleri toplayıp, resim çekmek vs. daha fiziksel hedefleri olduğunu söyledi ve kabul etmedi. Zaten Astal Seyahat'e kötü düşünceleriniz ve planlarınız varsa çıkamazsınız ve gezebileceğiniz yer sınırlıdır. Gümüş kordon adı verilen beden ve ruhunuzun bağladınğı ip koparsa ölürsünüz demek ve şuan en fazla gidilecek yerin Jupiter olduğunu biliyorum.

Lütfen, bari ruhum yok diyorsan gece yatağına yattığına birden bir boşluktan düşmüş hissini sorgula. Birçoğumuza bu oluyordur. O an ruhun bedeninin olanaksız pozisyonundan(kas tutulması vs) dolayı çıkış için uğraşmış ama beceremeyince ani dönüş yapmak zorunda kalmıştır.

S

seha

Guest
Doğal olaylar. Doğa yarattı. Doğa kanunu laflarına gönderme yaptım. Bunuda mı anlayamdın?Bize göre bu doğaya tapmaktır. Siz istediğniz kadar bir şeye inanmıyoruz deyin doğaya inanıyorsunuz.
Ya seninle tartışılmaz. Eskiden kitap okuyan, rakiplerinin fikirlerini iyi anlamış ateistlerle tartışırdık. O da kalmadı.Ah eski günler ah!

Üst Alt