Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu an ki Ruh Halinizi Yazarmısınız?..

Dostlara duacýyýz

New member
bilmem biraz duygllar devrik ikindii namaızını halen kılmadım yaa ondandır yüksek müsadeyle ALLAH (.c.c)huzuruna varmaya ALLAH ın izniyle inşALLAH namazaa:):)

mhmt

New member
Hamd olsun... Elhamdulillah... La havle vela kuvvete illa billahil aliyyul azim.

Kazasız belasız bir ölebilsek...

:)
İnşaAllah abi.
...

Bir çocuk oyuncağını alamamış
Bir kız sevdiğini saramamış
Bir anne kollarını açıp bekliyor oğlunu
Bir adam paramparça bir çift göz için
Birisi ekmek götürememiş evine, birisi aşk
Birimiz dünyayı kurtaracak
Birimiz yarını
Birimizin aklı tutuşmuş yanıyor

...
Sevdiklerin aşkına sevenlerin aşkına
İnşirah inşirah inşirah
Ayetin değil miyiz ya ALLAH...

İbrahim Sadri

selametle..

esmer

New member
Yaklaşık bir ay önce annemin amcası vefat etti,şimdi de babası...

Aile fertlerim bir ay içerisinde 3 defa araba kazası geçirdiler.Sanki ölüm etrafımızda kol geziyor.Çok yoğun bir nazar var üstümüzde.

Korkuyorum,Allah'ım kaldıramayacağımız acılar yaşatma...

oSSlem

New member
Yaklaşık bir ay önce annemin amcası vefat etti,şimdi de babası...

Aile fertlerim bir ay içerisinde 3 defa araba kazası geçirdiler.Sanki ölüm etrafımızda kol geziyor.Çok yoğun bir nazar var üstümüzde.

Korkuyorum,Allah'ım kaldıramayacağımız acılar yaşatma...

Başınız saqolsun kaza içinde qeçmiş olsun Allah yar ve yardımcınız olsun sabırlar versin ölenlere Rahmet etsin inşaAllah

Buqünkü ruh halim biraz qerqin hayırlara vesile kılsın inş. Rabbim :)

esmer

New member
Başınız saqolsun kaza içinde qeçmiş olsun Allah yar ve yardımcınız olsun sabırlar versin ölenlere Rahmet etsin inşaAllah

Buqünkü ruh halim biraz qerqin hayırlara vesile kılsın inş. Rabbim :)

Allah razı olsun,ilgi ve alakanız için:)

Sizin ruh haliniz için de müjdeli bir haberim var,gerilmenin son noktası gevşemedir,tıpkı gecenin en karanlığının sonu ışık olduğu gibi...
Yeter ki sabır anını da şükürle ve perdeler arkasını görme çabasıyla geçirelim:)

mesafe

New member
şu anki ruh halim vermeyince Mabud neylesin mahmud misaliyim vala...:(

radikal

New member
Şu an ruh halim bir garib, bir mahzun bir acaip yani...

Metin mete banlanmış, bugün öğrendim. Sebep olarak İlyas kardeşimiz siyasi yazıları gerekçe olarak görmüş. Nasıl ki metin mete'nin fikirlerinin bazılarını kabul etmesem de müslüman bir kardeşim olması nedeni ile seviyorsam, İlyas kardeşimi de seviyorum ama bu kararını biraz ağır buldum. Ama kişilerin aldığı karara (her zaman kabullenemesem de) saygı duyulması gerektiğini hep acı tecrübeler ile öğrendiğimden, yine saygı duyuyorum, ama açıkcası içimi acıttı.

Forum kuralları gereği siyasi yazılar yasak, haklı bir kural. Çünkü siyaset ayrımcılığı beraberinde getiriyor. Bizim parti sizin partiyi döver sloganları eşliğinde kardeşlik ve uhuvvet, meşveret gidiyor, şeytan aleyhillanenin ahkamı foruma gelip oturuyor. Bu da, bu forumu gerçekten seven insanları derinden hemde çok derin üzüyor.

Son günlerde ülkemizde yaşayan müslümanları derinden üzen konular yaşanıyor. Her biri bizi yakından ilgilendiren konular bunlar. Duyarsız kalmak zaten elde değil. Fikirlerimiz ve söyleyecek sözlerimiz elbette vardır ve olmalıdır. Ama bu forum sayfası değil de belki bir başka yer olur. Sanırım metin mete benim gibi herşeyini paylaştığı bu siteye yazarak yada alıntılarını burada paylaşarak can sıkıntısını atmaya çalışmış ve tabi bu seferde forum kurallarını ihlal etmiş bulundu.

Bazen bunalıyorum, kişisel sıkıntılarımı bile bu sayfalarda sizler ile paylaşmaya çalışıyorum. Mesela son 6 aydır çok ciddi bir hastalık yaşadım,biliyorsunuz (Allah'ın izni ve sizlerin duası ile şuan ayaktayım zaten) kah yeri geldi suyumu dahi yanımdaki insanlar içirdi, kah yeri geldi biraz can buldum laptopum ile sizlere ulaşmaya çalıştım. İstedim ki, yanınızda bulunan insanın haleti ruhiyesini nasıl her zaman yanınıza geldiiğinde müşahede ediyorsanız, bende mesajlarım ile bir nevi yanınıza gelerek halimi arzedeyim, bir muhabbet olsun sanki birbirimizi görmüş gibi olalım. kardeşlikler, dostluklar pekişsin, alış-veriş bereketi sinsin üzerimize. Ama tabi olmuyor her zaman bu istediğiniz. Bazen farkında olmadan bir başka konuların sınırlarını ihlal etmiş bulunuyoruz.

Hani bir yolu yok mu acep ?.. Kalbi ricalarımızı, hasta kalbinde dahi sizleri yüreğinde taşımaya çalışan şu hastalık günleri sayılı kardeşinizi mutlu etseniz. Hep beraber olsak yine, selam'larda buluşsak ? Birbirimizin hakkına ve hukukuna saygı göstererek "selam" desek...

Selam İlyas kardeşim, selam metin mete !

P

Peris

Guest
Hani bir yolu yok mu acep ?.. Kalbi ricalarımızı, hasta kalbinde dahi sizleri yüreğinde taşımaya çalışan şu hastalık günleri sayılı kardeşinizi mutlu etseniz. Hep beraber olsak yine, selam'larda buluşsak ? Birbirimizin hakkına ve hukukuna saygı göstererek "selam" desek...

Selam. Size de geçmiş olsun. Allah (c.c) sıhhatinizi artırsın.

muhacir_b

New member
üstümde bir çirkinlik varsa nefsimden.bir güzellikte varsa rabbimden ve atrırmasını diler ve çirkinliğin gitmesi içinde dua ederim.hem kendime hemde muhammed ümmetine.nefsin bir hilesi allaha doğru yükseldiğini anladığı an işte o zmn bir ağırlık yapar size.o ağırlığıda ancak dua ile bertaraf ederiz allahın izni ile.hani soruyor hamidi veli hazretleri ibrahim bin eteme.ibrahimim evladım ne yaparsın.ibrahim bin etem derki hocam hesap yaparım,hocası ne hesabı evladım ibrahim bin etemde derki hocam önümde çok engeller var hakka ulaşmak için o engelleri nasıl aşarım hesabındayım der.hamidi veli hz ride evladım ibrahimim bu engeller bu yollar hesab ile değil aşk ile aşılır.allah bize ibrahim bin etem gibi olmayı nasip etsin.ve hamidi veli gibide bir gönül sultanı nasip etsin. Inş

esmer

New member
Ölmek istiyorum.Günahını bilmesem bir dakika tereddüt etmem canıma kıyarım.

Üst Alt