Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu an ki Ruh Halinizi Yazarmısınız?..

esmer

New member

radikal

New member
Çok sevdiğim ve değer verdiğim Haluk kardeşimin değerli amcası Abdurrahman amcamız Rabbi Zülcelal'in rahmetine yürümüş.
Kendisine dünyada yaşarken yürüyen kuluna Rabbim rahmet ile mukabale eder diye ümit ediyorum. Allah'ım utandırmasın, geride kalan yakınlarına büyük sabr versin.

Rabbim; bir fatiha ve üç ihlası şerif ile okuduğumuz Yasin-i şerifi, Abdurrahman amcamızın ilk gününde yanına yoldaş etsin.

Allah (celle celaluhu) sabr versin Haluk kardeşim.

radikal

New member
Ölmek istiyorum.Günahını bilmesem bir dakika tereddüt etmem canıma kıyarım.

Bu sitede olduğunuza göre çok şükr imanlı bir insansınız. Ve unutmayın ki, sizin canınızı sıkan insanlardan daha çok sizi seven insanlar var. İçinizde biriken kırgınlıkları ve sıkıntıları atın inşaallah. Ben öyle yapıyorum rahatlıyorum, size de tavsiye ederim.

Allah (cele celaluhu) mutluluk dolu hayrlı bir ömür versin sizin gibi hassas güzellikte olan kullarına.

P

Peris

Guest
Bazen öyle duygular yaşanıyor ki akla galabe çalıyor.

Ölmek istiyorum demen çok üzücü bir şey inan..Ölmek istiyorum diyorsan demek ki elacını bilmediyin bir üzüntün var.Ama inan ki en iyisi sabırdır.Düşün nasıl ki mutlu gününde Allaha(c.c) şükr edersin ya..verdiği nimet için.İşte üzüntülerimiz de bize bir nimet, lutf ola bilir.Bir müttaki mümin olarak en iyi şekilde sabır edersek bu bizim Allahın(c.c) rizasını kazanmamıza vesile ola bilir.Unutma ne günah işlesek de eğer tövbe edersek Allah(c.c) bağışlar çünki merhameti sonsuz, ne kadar üzgün olsak da Allah(c.c) bize yeter.
Eminim yakınların da bunu duyunca çok üzülürler. Benim bir yakınım hiç beklemediğim bir zamanda intihara cehd etdi ve Allahın (c.c) mücizesi sayesinde sağ kaldı. İşte ilk şok geçdikden sonra kalbimdeki acı ve keder yerini biliyormusun neye bırakdı…. Kırgınlığa söyleyimmi niye: Düşünüyorsun bunu yapdığında hiç mi arkasına bakmadı, hiç mi sevdiklerini ve sevenlerini düşünmedi. Sonra kendin- kendine demek ki: “hayır” cevabını veriyorsun ve kırılıyorsun. Biliyormusun niye anlatdım bunu bir de istediğinde sevdiklerini düşün. En çok da en çok sevdiğini Allahı(c.c) düşün. Canımız bize bir emanetdir ve mutlaka hesabı sorulacak bir emanet.
Ama bazen insanı öyle hissler sarar ki hakka kavuşmak için sabırsızlanırsın.Bu da ki tamam ayrı bir şey ve bu hissler içeriğinde katiyyen kadere isyan içermez.
Allah (c.c) yar ve yardımçın olsun.

esmer

New member
Allah hepinizden tek tek razı olsun.Sıkıntıma ortak oldunuz,ilgilendiniz.Yazdığımı okuyup aldırmayabilirdiniz de sağolun.
Tarif edemeyeceğim kadar kötü bir ruh haleti içindeydim,tabi birikim de var.Ancak dediğim gibi intiharın günahını da biliyorum.
Bugün hamdolsun daha iyi durumdayım...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah hepinizden tek tek razı olsun.Sıkıntıma ortak oldunuz,ilgilendiniz.Yazdığımı okuyup aldırmayabilirdiniz de sağolun.
Tarif edemeyeceğim kadar kötü bir ruh haleti içindeydim,tabi birikim de var.Ancak dediğim gibi intiharın günahını da biliyorum.
Bugün hamdolsun daha iyi durumdayım...

Sevindik... Allah daha da afiyet versin.

bilinmez

New member
bende bir iyi olabilsem. inşallah bana fikirlerinizle akıl verebilirsiniz.. ne yapacağımı bilmiyorum, bu nasıl birşey çıkamadım işin içinden. belki bana da yardımcı olursunuz inşallah. çıldırmak üzereyim. içimdeki bu acı hiç geçmiyor, yanıyorum desem tam kelimesi.. içimde dinmeyen bir acı var, hep ağlamak geliyor.. geceleri yüreğimdeki sızı uyandırıyo beni.. yüreğimdeki yangınla uyanıyorum, sonrada ağla ağla.. sabaha kadar.. dua ediyorum namaz kılıyorum.. geçmiyor. psikolojim bozuk değil.hiçbir sorunum yok allaha şükür. sadece sevdiğimden 6 senedir ayrıyım. körelceğine dahada arttı bu aşk acısı. yaşadığım nedir, allah aşkı mı oluyor, nasıl sabretmem lazım.

mavimsi35

New member
tuhaf..

tuhaf..

domuz gribi asisi oldum umarim bisi olmaz :)

P

Peris

Guest
bende bir iyi olabilsem. inşallah bana fikirlerinizle akıl verebilirsiniz.. ne yapacağımı bilmiyorum, bu nasıl birşey çıkamadım işin içinden. belki bana da yardımcı olursunuz inşallah. çıldırmak üzereyim. içimdeki bu acı hiç geçmiyor, yanıyorum desem tam kelimesi.. içimde dinmeyen bir acı var, hep ağlamak geliyor.. geceleri yüreğimdeki sızı uyandırıyo beni.. yüreğimdeki yangınla uyanıyorum, sonrada ağla ağla.. sabaha kadar.. dua ediyorum namaz kılıyorum.. geçmiyor. psikolojim bozuk değil.hiçbir sorunum yok allaha şükür. sadece sevdiğimden 6 senedir ayrıyım. körelceğine dahada arttı bu aşk acısı. yaşadığım nedir, allah aşkı mı oluyor, nasıl sabretmem lazım.

Allah (c.c) kavuştursun....

mesafe

New member
[/COLORbilmiyorum arkadaş ölmek istemiş temiz bi ölüm cidden bazen çare olduğunu düşünüyor insan,yaşamak zorr bir işş....insan olmak....zorr...ruh halim ciidden kötü....duaa.....

h-a-m-z-a

New member
[/COLORbilmiyorum arkadaş ölmek istemiş temiz bi ölüm cidden bazen çare olduğunu düşünüyor insan,yaşamak zorr bir işş....insan olmak....zorr...ruh halim ciidden kötü....duaa.....

Önemli olan da zoru başarmak değil mi ?

Herşey kolay olsa sınavın ne kıymeti var ?

Zorlukları aşacağız ki mükafata layık olalım..

Yılmak yıkılmak yok;

hüzünler le zorluklarla boğuşmuş her türlü yıkıma karşı dik durmuş bir örneğimiz bir önderimiz var ..

Onun çektiklerinin yanında bizim yaşadıklarımız ne ki ..?

mesafe

New member
öylede keşke heran gözümüzün önünde bulundursak ALEYHİSSELETUVESSELAM'ı....keşke demek istemiyorum ama çok keşkelerim var dua buyrun....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Üzülüyorum, hem kendi halime, aileme ve insanlara... Ne olacağız böyle, nasıl olacağız Allah'ın emirlerinden uzak, şeytana her gün daha yakın, çok üzülüyorum...

mehmedhan

New member
Allah sabır ve kolaylık versin çok zor bir imtihan. unutmaki sabredebilir ve isyan etmeden tamamlarsan iyibilki mukafatı çektiğin acıdan çok büyük olacak inş. sabret inan bu dünyada senin derdinin çaresi yok çare sadece beklemek yani yaradanın üzerindeki hükmünü beklemek...

mehmedhan

New member

Allah sabır ve kolaylık versin çok zor bir imtihan. unutmaki sabredebilir ve isyan etmeden tamamlarsan iyibilki mukafatı çektiğin acıdan çok büyük olacak inş. sabret inan bu dünyada senin derdinin çaresi yok çare sadece beklemek yani yaradanın üzerindeki hükmünü beklemek...

esmer

New member
Çooooook uzun bir zamandır,belki de aylardır vefatlar,kazalar,ameliyatlar,sıkıntılar beni çok üzmüştü.Bugün eski halime neşeme döndüm,sanki üstümden külçe külçe yükler indi.Allah'a hamdolsun eski beni özlemişim:)

bilinmez

New member
evet çaresi yok... beklemekten başka.... bir arkadaş inşallah kavuşursun demiş. o ihtimal yok(tabi genede allah bilir ama) istemiyor yüreğimin bir tarafı da... aslında kızıyorum çok kendime, ne buldun bunda diye, birkaç sene önce gördüğümde ayy bu mu dedin uğruna öldüğün.. ama söz geçmiyor kalbe işte.. atamadım atamıyorum içimden... isyan etmiyorum asla.. alıştım birazda ama bazen dayanamıyor bu yüreğim...alevlerin içindeyim... yanlış birşey yapmaktan korkuyorum, başka biriyle evlenmek bu durumda hata mı olur? bu arada allah herkese yardım etsin, sabır versin, hepinizden de razı olsun.

bilinmez

New member
Alıntı:
bilinmez Nickli Üyeden Alıntı

Allah sabır ve kolaylık versin çok zor bir imtihan. unutmaki sabredebilir ve isyan etmeden tamamlarsan iyibilki mukafatı çektiğin acıdan çok büyük olacak inş. sabret inan bu dünyada senin derdinin çaresi yok çare sadece beklemek yani yaradanın üzerindeki hükmünü beklemek

evet çaresi yok... beklemekten başka.... bir arkadaş inşallah kavuşursun demiş. o ihtimal yok(tabi genede allah bilir ama) istemiyor yüreğimin bir tarafı da... aslında kızıyorum çok kendime, ne buldun bunda diye, birkaç sene önce gördüğümde ayy bu mu dedin uğruna öldüğün.. ama söz geçmiyor kalbe işte.. atamadım atamıyorum içimden... isyan etmiyorum asla.. alıştım birazda ama bazen dayanamıyor bu yüreğim...alevlerin içindeyim... yanlış birşey yapmaktan korkuyorum, başka biriyle evlenmek bu durumda hata mı olur? bu arada allah herkese yardım etsin, sabır versin, hepinizden de razı olsun.

Üst Alt