Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu an ki Ruh Halinizi Yazarmısınız?..

mehmedhan

New member
bilinmez e bilinir bir cavap

bilinmez e bilinir bir cavap

unutma Her şey Ama Her ŞEY ALLAH tan dır. Allah kullarına denenmeden bırakılmayacaklarını bildiriyor. Kesinlikle aklından çıkarma kavuşmak ta yok artık bitmiş kabüllen. Kavuşsan bile kavuşamazsın. İnaN İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı, yoktur yakın Allah tan gayrı. Şimdiki durumdan sonra hayatının düsturu bu olsun. Denendiğini ve bu gibi durumların gerçekten değerli insanlara verildiğini unutma bu durumdan herkez anlamaz. Allah ın bu durumu verdiği insanlar kendilerini şanslı hissedsinler çünkü bu durum gerçek kalp temizliğine yani Allah a gerçekten temiz bir kalple geri dönme şansı çok olan insanlardır. Bunun değer ve kıymetini bilip ona göre yaşamak lazım. Başka yerler de arama yansan da bu dünyada yan yanmanın tadını çıkar çünkü öbür tarafta yanmanın tadı yok. Gerçekten çok şanslısın yan burda tadını çıkara çıkara yan ve temizlen.......

gönül dostu

New member
bende bir iyi olabilsem. inşallah bana fikirlerinizle akıl verebilirsiniz.. ne yapacağımı bilmiyorum, bu nasıl birşey çıkamadım işin içinden. belki bana da yardımcı olursunuz inşallah. çıldırmak üzereyim. içimdeki bu acı hiç geçmiyor, yanıyorum desem tam kelimesi.. içimde dinmeyen bir acı var, hep ağlamak geliyor.. geceleri yüreğimdeki sızı uyandırıyo beni.. yüreğimdeki yangınla uyanıyorum, sonrada ağla ağla.. sabaha kadar.. dua ediyorum namaz kılıyorum.. geçmiyor. psikolojim bozuk değil.hiçbir sorunum yok allaha şükür. sadece sevdiğimden 6 senedir ayrıyım. körelceğine dahada arttı bu aşk acısı. yaşadığım nedir, allah aşkı mı oluyor, nasıl sabretmem lazım.
S.@ Bilinmez kardeşim hani hepimizin bildiği bir olay vardır hani Leyla ile Mecnun....
Onların aşkı çok büyüktür ama ayrılmak zorunda kalırlar mecnun kendini çöllere vurur.Bir süre sonra Leyla Mecnun'u bulur ...Leyle Mecnun'a "mecnun ben geldim Leyla "deyince Mecnun verdiği cvb çok anlamlar ifade eder" sen Leyla isen bendeki Leyla kim?"
Mecnun aşkının sayesinde sonsuz aşk olan ilahi aşkı yani Allah aşkını bulmuştur.Bakınız bardağı birde dolu tarafından görmek lazım ...Belki bu ayrılık sizi üzsede yakıp kavursada bakın ne güzel sizi namaza ve duaya sevk etmiş.Rabbim ibadetlerinizi ve dualarınızı makbul kılsın inş...
Selam ve duayla ...

LeYaL

New member
Görelim nesli(ben) neyler
Neylerse mahveyler.. :S böyle bir hadeyim

P

Peris

Guest
Güzel dostlar ve arkadaşlıklar gibi bir nimet verdiği için Rabbine şükr eden bir kulun hali bu günkü ve her zamanki ruh halim.

madman

New member
elhamdulilillaahh ben çok mutluyum.bugün 15 yıldır ezberleyemediğim duayı ezberledim daha doğrusu namazda okumayı başardım harika bir duygu sanki ayakların yerden kesilmesi gibiydi.

ebeda

New member
Şu anki ruh halim

RABBİMİ çokkk seviyorum çokkk hemde çok
Kardeşlerim dua beklerim
selametle
iyiki müslüman doğmuşuz

Mücahid

New member
Şu anki ruh halim

Kardeşlerim dua beklerim
selametle
iyiki müslüman doğmuşuz

Bismillah
Sevgili kardeşim son satırında ki ''İYİKİ MÜSLÜMAN DOĞMUŞUZ''sözünü bazen bende kullanır ve düşünürüm bu Rabbimizin bir lutfu bizlere bir merhameti bazen inanın ürperiyorum,ya ana babalarımız başka bir inancın müntesibi(tabisi)olsalardı ve bizide inançları doğrultusunda yetiştirselerdi.Bizler bu tembellik bu vurdum duymazlıkla ne yapardık nasıl bulurduk hakkı ve doğruyu.Bundan dolayı Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır.Sevincine aynen katılıyorum kardeşim.Sende bizleri unutma dualarında inşaallah.

ARZ_7

New member
Şu anki ruh halim

Kardeşlerim dua beklerim
selametle
iyiki müslüman doğmuşuz

İnsanların sık sık söylediği bir söz. Rabbimi çok seviyorum, Allahı çok seviyorum, Peygamerimizi çok seviyorum... Aslında Allahın bizi işitiiğini biliyoruz. Allahım seni çok seviyorum, Ya Rabbi seni çok seviyorum diyerek direk O muhatab alınsa.. İkisi arasında çok fark var gibi.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sabretmek lazım, iradeyi ve kuvveti maneviyeyi sağlam tutmak lazım. Dünya dönüyor, Allah nice nice halleri döndürüyor. O her şeye kadirdir muhakkak...

turuncu_

New member
vicdanım azabı;aşk acısı;dert sancısı çekiyorum

P

Peris

Guest
öğrenciler içinde aynısı geçerli:)(kendimden biliyorum)

Yok canım nerdeee....Öğrencinin böyle sıkıntısı yok niyemi acaba????-Öğrenci tüm hafta boyu dersde sonra kütüphanede. Hafta sonu da dersnotlarııı...kitaplar...o-o-o... Demek ki, dinlenmek nedir bilmediyi için yoğun iş haftası öncesi sendromu da yok. :)

Cebel_80

New member
Yok canım nerdeee....Öğrencinin böyle sıkıntısı yok niyemi acaba????-Öğrenci tüm hafta boyu dersde sonra kütüphanede. Hafta sonu da dersnotlarııı...kitaplar...o-o-o... Demek ki, dinlenmek nedir bilmediyi için yoğun iş haftası öncesi sendromu da yok. :)

Merhaba;Ögrencilik hayati bizden sonra(1980)tam bir bilmece oldu dinlenmeden yaristirilan Ata döndüler o sinavdan o sinava kosmaktan güncel hic bir sey hakkinda düsünme firsati dahi olmuyor gariplerin...Allah yardimcilari olsun...

sýyah_

New member
Kendimi iyi hissediyorum Allah'a Şükür. Önce iman, sonra sağlık elhamdülillah, bu büyük servet ve zenginliğe şu an sahibim inşallah can bedenden ayrılana kadar bu servetimi kaybetmem ALLAH beni bana bırakmasın inşallah.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Her zaman her halukarda hamd olsun. O'nu tesbih ederim.

Sübhanallahi ve bi hamdihi süphanallahil azim ve bi hamdihi estağfirullah...

Engin Durmaz

New member
acayip kötu :S vesvese ustune vesvese yaqıo nefsım bı yandan vesvese bı yandan kafayı yıcem :S ne yapmam lazm:S sirk kostrmaya calısıyolr:s

Üst Alt