Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabir Hayatı

reyyan

New member
bak nekadar ğüzel dostlukların başı inş bazı kardeşleride böyle olur inş yolcu kardeşimleabd kardeşim sagolun

Enver Ýstek

metin mete
ee soruyu birde şu şekilde soralım, yani Allahin KITABINDA açık bir şekilde olmamasi size bunu yalanlamanızı hak kazandiriyor öylemi? nede olsa müteşabihlerde ne var bilmiyorsunuz? eee peki hiç korkmuyormusunuz yalanlarken, hadi desekki secde yok, bizi yalanlayın çünkü açık bir şekilde belli, hadi ruku yok desek yalanlayın. ama görmediğin herşeyi yalanlarsanız, bu gün kalkıp Allahı görmeidği için yalanlıyan ateistten farkınız kalmaz...

Selam,Seyfullah evet acik bir sekilde yoksa onu yok sayarim olmadigina inanirim nedeni cok acik;

Allah size kitabı detaylı bir şekilde indirmişken O’ndan başka hakem mi arayayım?

Enam Suresi 114

Biz öyle bir ümmetizki gayba iman etmisiz.Allaha emanet ol.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Selam,Seyfullah evet acik bir sekilde yoksa onu yok sayarim olmadigina inanirim nedeni cok acik;

Allah size kitabı detaylı bir şekilde indirmişken O’ndan başka hakem mi arayayım?

Enam Suresi 114

Biz öyle bir ümmetizki gayba iman etmisiz.Allaha emanet ol.

hrerşey açık diyorsunuz ama al, imran suresinde müteşabihlerden bahseder, görmediğiniz bazı haikaketerin o müteşabihler içinde sağlamadığına dair delillerinzi nelerdir? çünkü sonuçta herkesin anlaamdığı bir çok müteşabih eyet var, bunlara vakıf olamdan görmediğini inkar etmek del cesaretidir. delil olsa elinizde hani kesin hükümler olsa, şu şudur derse onda diretebilirsiniz ama inkar etmenizi emreden ayet olmadığı süre her görmediğinzi inkar etmeyin metin mete . bugün daha secde nasıl yapılır ruku nasıl yapılır bilmiyoruz kuranda, sadece emir var kuran direk şu şöyledir demiyor gördüğünüz üzere zannettiğiniz tarzda açık değil sadece nasıl yapılcağına dair yol gösterir resule itaat edin derken resule sorduğun taktirde sana ruku nasıl yapılır? secde nasıl yapılır? öğretilir...

radikal

New member
Peygamber aleyhissalatüvesselam, ashabı güzin (r.anhüm), hak mezhep imamları (r.aleyh ecmain), ehl-i sünnet vel cemaat alimleri ve arif-i billah (k.s.) müşterek olarak kabul edip söyledikleri ve uyardıkları tek gerçek:

KABİR AZABI VARDIR VE HAKTIR! KABİR AZABININ VAR OLMASI HASEBİYLE ALLAH'IN (CC) ADL VE RAHMET SIFATLARINA BİR DEĞİŞİK ANLAM VERİLMESİ GİBİ BİR ACUZE MANTIK DÜŞÜNÜLEMEZ! KEYFİYETİ ZAT-I ZÜLCELAL'E (CC) AİTTİR. KABİR AZABINI ÇÜRÜYEN ETLER DEĞİL RUH YAŞAYIP GÖRECEKTİR! KABRİ VEYA MEZARI OLMAYAN İNSANLARIN DAHİ EĞER HAKETTİLER İSE KABİR AZABI YAŞAYACAKLARI DA HAKTIR! ÇÜNKÜ TOPRAK GİBİ HAVA VE SUDA RABBÜL ALEMİN'İN (CC) YARATIĞIDIR EMRE MUHATAPDIR. HAVA VEYA SU VEYA TOPRAK'A "SIK ONU!" DERSE, ONU SIKARLAR, BUNUN DA KEYFİYETİ ZAT-I ZÜLCELAL'E (CC) AİTTİR!

Bunun ötesinde söylenenler lakırtıdan ibarettir, edebe aykırıdır! Müslümanlar elhamdülillah gayb'e iman ederler. Kabir alemi de gayb alemlerinden bir alemdir ve bunuda ancak ehli olan başta Peygamber (s.a.v.) olmak üzere O'nun (s.a.v.) ayaktozu olmaya çalışmış, yukarıda sıfatları zikredilen insanlar da buna iman edip bugüne kadar da söyleyegelmiştir. Kabul eden eder, etmeyen ise etmez! Sizler; görüpde iman edenlerdenseniz, o zaman görün ve ondan sonra eğer izin verilirse; "bi koşu gider iman eder gelirsiniz!"

Enver Ýstek

metin mete
hrerşey açık diyorsunuz ama al, imran suresinde müteşabihlerden bahseder, görmediğiniz bazı haikaketerin o müteşabihler içinde sağlamadığına dair delillerinzi nelerdir? çünkü sonuçta herkesin anlaamdığı bir çok müteşabih eyet var, bunlara vakıf olamdan görmediğini inkar etmek del cesaretidir. delil olsa elinizde hani kesin hükümler olsa, şu şudur derse onda diretebilirsiniz ama inkar etmenizi emreden ayet olmadığı süre her görmediğinzi inkar etmeyin metin mete . bugün daha secde nasıl yapılır ruku nasıl yapılır bilmiyoruz kuranda, sadece emir var kuran direk şu şöyledir demiyor gördüğünüz üzere zannettiğiniz tarzda açık değil sadece nasıl yapılcağına dair yol gösterir resule itaat edin derken resule sorduğun taktirde sana ruku nasıl yapılır? secde nasıl yapılır? öğretilir...

Selam,Seyfullah seni anlamakta gercekten zorluk cekiyorum yani simdi Tevili Allah katinda olan müteşabih ayetleri anlayanlarmi var diyorsun,O zaman söyle diyeyim bakin Kitabin disinda olanlar beni hic ilgilendirmiyor sana ne diye bilirim;

Söyleki Kitabullahin disinda sapikliktan baska bir sey yoktur,devamini bekle geliyor su an hazirliyorum sana özel olarak.

Enver Ýstek

metin mete
Kuranda belirtildigi gibi namaz Islam dinin babasi kabul edilen Hz Ibrahimden sonra gelen bazi nesillerden sonra kaybolmustur. Bu degisiklik hem sekil hemde icerik olarak degistirmistir. Ama yinede Yahudilerden cok az bir kismi bu gelenegi devam ettirmistir. "Yahudi Gibi IBADET ETMEK:Ibadet ve Sinagog Servisleri El Kitabi" adli kitapda belirtildigi gibi namaz eski yahudiler tarafindan ve gunumuzde bir kisim yahudiler tarafindna yerine getirilmekdedir. Bu kitapda yazar ibadetin yapilmasini sekiller ile anlatmakdadir. Yahudilere yonelik yazilan bu kitapda ki su sekillere dikkat edelim. Ilk yahudiler tarafindan yapilan ibadetin nasil yapildigi ile namazi karsilastiriniz

PHP:
Yüklenmiş Dosyalar (14,5 KB (Kilobyte)) jews-2.jpg (20,8 KB (Kilobyte))

Yazar bu resimlerin altina ekledigi yorumda soyle demekdedir." Gunumuz cemaatlerinde cok az bir kismi secdeyi yerine getirmekdedir. hatta bazi sinagoglarda sadece Rabbiler bu ibadeti yapar fakat zaman zaman cemaatde eslik eder. Bu ibadet Israil sinagoglarinda diger ulkelerdeki Sinagoglardan daha fazla yapilmakdadir. Bu ibadet seklini yapmak bir cogunuza ilk defa yapilacagindan yabanci gelebilir. Eger bir defa bu sekildeki gibi ibadeti yerine getirirseniz, eminimki tekrar tekrar yapmak istersiniz. Bu tarihi ibadeti yerine getirmek isteyenler icin bu sekilleri hazirladik."

Ayrica bu kitapdan ogrendigimiz diger onemli noktalar ise bu ibadetden once muslümanlar gibi abdest alinmasi ve ibadet cagrinin yapilmasi.

Kitabin Turkcesi Yok Ama Amazon.com da satiliyor.

Title:
To pray as a Jew : a guide to the prayer book and the synagogue service / Hayim Halevy Donin

Author
Donin, Hayim

Publisher
New York : Basic Books, c1980

Paging
xxii, 384 p. : ill. ; 25 cm

Notes
Includes bibliographical references and indexes

Enver Ýstek

metin mete
Kilisede namaz
Süryaniler'in ibadet inde namaz önemli bir yer tutuyor. Namaz iki bölümden oluşuyor, dua ve secde. Namaz öncesi, haç çıkartılıyor. Mihrabın sağ ve solunda yer alan sehpaların çevresinde kollar bağlı olarak ayakta duruluyor. Sırası geldikçe tek sıra halinde yanlara açılarak secde uygulaması yapılıyor.

Ortodosk Süryaniler, günde üç vakit namaz kılıyorlar. Sabah namazı gün doğmadan yarım saat önce çanın çalınmasıyla başlıyor. Saat 12.00'de kılınan öğle namazında çan çalınmıyor. Akşam namazı güneş batımından bir saat çan çalınarak başlıyor.

Kaynakça:
l AKŞAM Arşivi l Kültür Mirası Mardin, Taşın ve İnancın Şiir Mardin/ Mardin Valiliği Yayınları l Dr. Mehmet Çelik/ Süryani Tarihi/ Ayraç Yayınları l Dr. İshak Tanoğlu- Sara Tanoğlu /Süryani Büyüklerinden / Çağ Ofset Elazığ l Mehmet Şimşek/ Süryaniler ve Diyarbakır/ Çiviyazıları l Yusuf Beğtaş / Süryaniler ve tarihteki Önemleri (makale) /Turabdin Süryani Metropolitliği l Azer Bortaçina/ Kültürün Gerçek Tanığı Güneydoğu Anadolu/ Ekin Yazım Grubu
Aksam, 24-26.5.2004

Enver Ýstek

metin mete

Sevgi deger kardesim,Seyfullah bu yahudi ve hiristiyanlar sizin dediginiz gibi Mihracimi bekledilr nasil yapacagiz diye?Evet ben deliyim hemde Hakperst olarak deliyim hemde zir deli!!Biz öyle ümmetizki GAYBA iman ederiz!!Allahin RESULLERINE iman ederiz!!KITABLARINA iman ederiz!!MELEKLERINE iman ederiz!!AHIRETE iman ederiz!!HAYRIN VE SERRIN ondan geldigine iman ederiz!! TAGUTLARDANnefret ederiz!!!DINI ALLAHA HAS kilariz!!DINDE ALLAHA Hic kimseyi ortak etmeyiz!!Kimseyi EVLIYA olarak kabul etmeyiz(ALLAHTAN BASKA)!!ALLAHIN Hükümlerine ne zam nede tenzilat kabul etmeyiz!!FURKAN olan ALLAHIN KITABULLAHINDA her seyi bulacagimiza iman ederiz!!Ya Seyfullah kardesim sen hala rukuyu nasil yapacgini secdeyi amuta kalkmak olarakmi anlayacagimizla ugrasiyorsun Allahin Resulünü Bezirgan Zannedip pazarlik yaptigini söylüyorsun(50 vakitmi 5 mi)Ibadetlerin Kitabullahta calisma vakitleri disinda tutuldugunu okuyormusun?Daha söylenecek cok söz var ama her neyse.(not bulursam ekleyecegim Zerduslardaki namazida)Allaha emanet ol.

Enver Ýstek

metin mete
Peki abi bu yazdıklarının amacı ne?

Amacını anlamadım ama şunu ilave edeyim.

Kur'an bütün geçmiş kitapların tasdikçisidir. Bütün hak kitaplar aynı Pınardan çıkmıştır. Böyle olunca hepsinde namaz, oruç gibi ibadetlerle zina, hırsızlık konusunda yasaklar gelmiştir.

Geçmiş hemene hemen her din hak bir dinin tahrifi ile kalan bakıyesidir. Haliyle hepsinde haktan birer parça bulmak mümkündür.

Şimdi bazıları Ehl-i Sünnetteki bir uygulamayı İsrailiyata bağlıyorlar
Evet İsrailiyat olabilir. Ancak unutmamak lazım İsrail dini haktı sonradan tahrif oldu. İsrail dini hak iken uygulanmış olan haktır. Allah'tan gelmiştir ve Kur'an onları tasdik için de inmiştir. Demek eskiden bazı dinlerde kullanılmış meseleler o meselelerin hurafe olmasına alamet olamaz.
Onun hurafeye bağlanması ancak o meselenin İsraile dini tahrif olmadan önce mi sonra mı dahil olduğu ile bağlıdır. Aksi gülünçtür, beyhude uğraştır.

Valla abi bunu mu kast ettin bilmiyorum ancak yazdım :)

Sevgi deger kardesim,Duha Seyfullahin yazilarini okumadan anlaman mümkün degil cünki o sordu rukunu nasil yapacagimizi secdeyi nasil yapacgimizi nasil bilelim diye bende Allahin sünnetinde degisiklik olmayacagini hatta dönüsümde olmayacagini yazdim bunda anlasilmayan nedir?Ibrahim atamizdan beri Namaz haktir ve yapilisinda hic bir degisme söz konusu bile degildir simdi kalkip bana dersen eeeeeeee biz nasil oldugunu bilemiyoruz dersen ac Allahin Kitabini bul diyoruz.Yahudilerde,Hiristiyanlarda ve hatta Zerdusilerde namaz vardir(Zerdusilerinki her nasilsa bes vakittir ve bu günki namaz vakitlerine aynen uyuyor)Kaynagi daha bulamadim bulunca yazacagim.Abdes o keza,simdi kalkip bana biz bilemeyiz diyemezsiniz,senin yazdigin gercekten dogru cünki Allahin dini Ademle basladi Insanlara bildirim(Teblig)o nedenle tabiki sapitmalar baslamadan gelen teblig haktir.Allaha emanet ol.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Sevgi deger kardesim,Seyfullah bu yahudi ve hiristiyanlar sizin dediginiz gibi Mihracimi bekledilr nasil yapacagiz diye?Evet ben deliyim hemde Hakperst olarak deliyim hemde zir deli!!Biz öyle ümmetizki GAYBA iman ederiz!!Allahin RESULLERINE iman ederiz!!KITABLARINA iman ederiz!!MELEKLERINE iman ederiz!!AHIRETE iman ederiz!!HAYRIN VE SERRIN ondan geldigine iman ederiz!! TAGUTLARDANnefret ederiz!!!DINI ALLAHA HAS kilariz!!DINDE ALLAHA Hic kimseyi ortak etmeyiz!!Kimseyi EVLIYA olarak kabul etmeyiz(ALLAHTAN BASKA)!!ALLAHIN Hükümlerine ne zam nede tenzilat kabul etmeyiz!!FURKAN olan ALLAHIN KITABULLAHINDA her seyi bulacagimiza iman ederiz!!Ya Seyfullah kardesim sen hala rukuyu nasil yapacgini secdeyi amuta kalkmak olarakmi anlayacagimizla ugrasiyorsun Allahin Resulünü Bezirgan Zannedip pazarlik yaptigini söylüyorsun(50 vakitmi 5 mi)Ibadetlerin Kitabullahta calisma vakitleri disinda tutuldugunu okuyormusun?Daha söylenecek cok söz var ama her neyse.(not bulursam ekleyecegim Zerduslardaki namazida)Allaha emanet ol.

bbu kadar şey yazmışsın ama benim sorum tek cevap yok? tekrar soruyorum kısa ve öz.
secde ve rukuyu emreden ayetler var hepimiz bundan hem fikiriz, bana ruku ve secdeyi nasıl yapıcğaımıza dair tek bir ayet istiyorum.... okadar hrstiyan nazsıl namaz kılar, yahudi nasıl namaz kılar bu beni bağlamıyorki kurana bakıp yapmadılar hahamauyar biri diğeride papaza uyar ne yaparsa yapar bana Allahın kitabından tek bir ayet getirebilirmisin? ruhu ve secde naısl yapılır? evet Allah c.C: bize emrediyor secde edenlerle secde edin, ruku edenlerle ruku edin.. PEKİ BU SECDE VE RUKU NASIL OLUYOR? sizden yanlızca bir tane ayet istiyorum... yoksa kendimi ifade edemiyormuyum? sorum gayet açık....

Enver Ýstek

metin mete
bbu kadar şey yazmışsın ama benim sorum tek cevap yok? tekrar soruyorum kısa ve öz.
secde ve rukuyu emreden ayetler var hepimiz bundan hem fikiriz, bana ruku ve secdeyi nasıl yapıcğaımıza dair tek bir ayet istiyorum.... okadar hrstiyan nazsıl namaz kılar, yahudi nasıl namaz kılar bu beni bağlamıyorki kurana bakıp yapmadılar hahamauyar biri diğeride papaza uyar ne yaparsa yapar bana Allahın kitabından tek bir ayet getirebilirmisin? ruhu ve secde naısl yapılır? evet Allah c.C: bize emrediyor secde edenlerle secde edin, ruku edenlerle ruku edin.. PEKİ BU SECDE VE RUKU NASIL OLUYOR? sizden yanlızca bir tane ayet istiyorum... yoksa kendimi ifade edemiyormuyum? sorum gayet açık....

Selam,neden ansiklopediye bakip veya sözlüge bakip ne anlama geldigine bakmiyorsu,Ilaki tuvalete gidince su sekilde oturmanmi gerekiyor diyecek,ve 4 yasindaki ogluma banyo yap diyince ona varip hepsini anlatmammi gerekiyor ben diyorum o gidiyor ve yapiyor.O günün insanina rukuya var secde et dedigi zaman Allemlerin rabbine sormamis(demekki biliniyormus) hic biri nasil dememis sen diyorsun nasil?Ayetlerde en ufak(bilinmeyen)noktayi anlatan Allah onlari bir kactane kula tevil etmez.Kendisi izah ederdi zaten.Illa kendine bir Tagut edinmekse gaye bunuda engellemek icin Allah onlardan uzak olun demis,Din adamlarini ve Resulleri Rab edinmeyin demis.Kendini cok güzel ifade ediyorsun sorunda ayni Misal;Resul ayaktami bevletti yoksa oturarakmi ayet göster gibi.

RÜKU:

1) "الرّكوع Rükû"; "Hudu ( eğilmek, bükülmek, küçülmek, tam teslim olup itaat etmek, sözü yumuşatmak; kibar, tatlı söylemek)" demektir.

2) "Rükû"; "inhina (iki büklüm olmak)" demektir. Yaşlılıktan beli bükülmüş ihtiyarlara "rakea ş şeyhu (ihtiyar iki büklüm oldu)" denir.

3) "Rükû"; zengin kimsenin sonradan fakirleşmesi demektir (beli kırılmak deyimine eş bir anlam).

4) "Rükû"; putlara tapmayıp Allah`a boyun eğmek (haniflik etmek) demektir. Cahiliye Arapları aralarında puta tapmayıp yalnızca Allah`a tapanlara "Raki (rükû eden) ve "Rakea ilellah (Allah`a rükû etti)" derlerdi. (Lisan ül Arab c: 4, s: 232, 233. Rekaa mad.)

Biz ayetlerdeki rüku sözünden 4. maddedekini anlıyoruz

De ki «ister inanın ona ister inanmayın, çünkü bundan evvel ılim verilmiş olanlar kendilerine tilâvet olununca çeneleri üstü secdelere kapanıyorlar

Ve diyorlar ki tesbih rabbımıza «hakıkat rabbımızın va'di kat'ıyyen fı'le çıkarılmış bulunuyor

Ve ağlıyarak çeneleri üstü kapanıyorlar, o onların huşûunu da artırıyor

İSRÂ suresi 107-108-109

“ السّجدة Secde”, “baş eğme, itaat etme, üstün bir varlığın önünde yere kapanma” demektir. Kişinin secde etmesi, secde ettiği varlık karşısında kendini bir hiç olarak kabul etmesi, kendisini toprak yerine koymasıdır.

Muhammed, Allah'ın peygamberidir. Onun beraberindekiler ise, kafirlere karşı çok çetin, kendi aralarında son derece merhametlidirler. Onları cemaatle rükü ve secde ederek, Allah'ın lütfunu ve hoşnutluğunu dilerken görürsün. Nişanları yüzlerindedir secde eserinden. Bu onların Tevrat'taki misalleri, İncil'deki misalleri ise, kendileriyle kafirleri öfkelendirmesi için, filizini çıkarmış, onu güçlendirmiş sonra kalınlaşıp sapı üzerine dimdik doğrulmuş, çiftçilerin hoşuna giden bir ekin gibidir.Onlardan iman edip de iyi iyi işler yapanlara Allah hem bir bağışlama vaad buyurdu, hem de büyük bir mükafat.
FETİH suresi 29

Diğer yandan secdenin, Müslümanların namaz kılarken alınlarını yere koymaları dışında, aslında Allah`ın emirlerine uymak, O`nun kâinattaki düzenine riayet etmek anlamına geldiği, şu ayet ile daha iyi anlaşılmaktadır:

Hacc; 18:

Göklerde ve yerde olanların, Güneş, Ay, yıldızlar, dağlar,

ağaçlar, tüm kıpırdayan canlılar (hayvanlar) ve insanların

çoğunun Allah`a secde ettiklerini görmüyor musun? ….

Secde bir bilinçtir, imandır, teslimiyettir.

muhammedordusu

New member
Web sitesi
www.mucadeleci.com
kabir hayatı haktır ALLAHın dilediği müslümanlar ile kafirlerde azap görecektir.belki biliyorsunuz köylerde daha çok rastlanır koyunlar keçiler falan mezarlıktan geçtiklerinde mezarlığa taraf bakarlar.nedeni ise azap görenlerin sesini hayvanların işitmeleridir.:D

sırıttığıma bakmayın gerçek diyorum.

ÇAPANOÐLU

New member
kabir hayatı haktır ALLAHın dilediği müslümanlar ile kafirlerde azap görecektir.belki biliyorsunuz köylerde daha çok rastlanır koyunlar keçiler falan mezarlıktan geçtiklerinde mezarlığa taraf bakarlar.nedeni ise azap görenlerin sesini hayvanların işitmeleridir.:D

bu mantığa göre, her mezarlıkta bir cennet ya da cehennem var demektir ki, şu an cennet ya da cehennem üstünde oturuyor olabiliriz, asırlar önce şu an oturduğumuz yerlerin mezarlık olma ihtimalı büyüktür çünkü..:D

Bu tip komik argümanlara bende sırıtayım bari, benim başım kel mi?..

Enver Ýstek

metin mete

Selam,güldürdün beni Allahta seni güldürsün cok yasayasin hahahahah....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
RÜKU:

1) "الرّكوع Rükû"; "Hudu ( eğilmek, bükülmek, küçülmek, tam teslim olup itaat etmek, sözü yumuşatmak; kibar, tatlı söylemek)" demektir.

2) "Rükû"; "inhina (iki büklüm olmak)" demektir. Yaşlılıktan beli bükülmüş ihtiyarlara "rakea ş şeyhu (ihtiyar iki büklüm oldu)" denir.

3) "Rükû"; zengin kimsenin sonradan fakirleşmesi demektir (beli kırılmak deyimine eş bir anlam).

4) "Rükû"; putlara tapmayıp Allah`a boyun eğmek (haniflik etmek) demektir. Cahiliye Arapları aralarında puta tapmayıp yalnızca Allah`a tapanlara "Raki (rükû eden) ve "Rakea ilellah (Allah`a rükû etti)" derlerdi. (Lisan ül Arab c: 4, s: 232, 233. Rekaa mad.)

Biz ayetlerdeki rüku sözünden 4. maddedekini anlıyoruz

De ki «ister inanın ona ister inanmayın, çünkü bundan evvel ılim verilmiş olanlar kendilerine tilâvet olununca çeneleri üstü secdelere kapanıyorlar

Ve diyorlar ki tesbih rabbımıza «hakıkat rabbımızın va'di kat'ıyyen fı'le çıkarılmış bulunuyor

Ve ağlıyarak çeneleri üstü kapanıyorlar, o onların huşûunu da artırıyor

İSRÂ suresi 107-108-109

“ السّجدة Secde”, “baş eğme, itaat etme, üstün bir varlığın önünde yere kapanma” demektir. Kişinin secde etmesi, secde ettiği varlık karşısında kendini bir hiç olarak kabul etmesi, kendisini toprak yerine koymasıdır.

Muhammed, Allah'ın peygamberidir. Onun beraberindekiler ise, kafirlere karşı çok çetin, kendi aralarında son derece merhametlidirler. Onları cemaatle rükü ve secde ederek, Allah'ın lütfunu ve hoşnutluğunu dilerken görürsün. Nişanları yüzlerindedir secde eserinden. Bu onların Tevrat'taki misalleri, İncil'deki misalleri ise, kendileriyle kafirleri öfkelendirmesi için, filizini çıkarmış, onu güçlendirmiş sonra kalınlaşıp sapı üzerine dimdik doğrulmuş, çiftçilerin hoşuna giden bir ekin gibidir.Onlardan iman edip de iyi iyi işler yapanlara Allah hem bir bağışlama vaad buyurdu, hem de büyük bir mükafat.
FETİH suresi 29

Diğer yandan secdenin, Müslümanların namaz kılarken alınlarını yere koymaları dışında, aslında Allah`ın emirlerine uymak, O`nun kâinattaki düzenine riayet etmek anlamına geldiği, şu ayet ile daha iyi anlaşılmaktadır:

Hacc; 18:

Göklerde ve yerde olanların, Güneş, Ay, yıldızlar, dağlar,

ağaçlar, tüm kıpırdayan canlılar (hayvanlar) ve insanların

çoğunun Allah`a secde ettiklerini görmüyor musun? ….

Secde bir bilinçtir, imandır, teslimiyettir.

sizde gördüğünüz üzere , secde ve rukunun bir sürü anlamı var , siz neyi seçiceğini neye göre karar veriyorsunuz bunun için ayet ne getirsiniz? yani rukunun beli yarından kırmanın olduğunu neye göre tespit ettiniz hala ayet vermediniz. secdeninde bir sürü anlamı verken . ye kapanmanın olduğunu neye göre tespit ettiniz. hala açıklayıcı bir ayet vermediniz.. hala sorumun cevabı yazınıda yok .sanırım istirhamımı anlatamıyorum. açık ve net diyorumki
rukunun bu şekilde olduğuna,
RNA05.jpg

secdeninde bu şekilde olduğuna,
RNA09.jpg

delil ayetiniz nedir?ve buralarda ne söyleniceğine delil ayetiniz nedir?
ben gösterilen şekilde tersini yapsam secde gördüğünüz yerde ruku hareketini yapsam, ruku gördüğünüz yerde secde ahreketini yapsam, ve ruku ve secdede kafama göre dualar söylesem, benim düştüğüm hatayı hangi ayeti delil gösterekek yanlşı yapıyorsun derdiniz?

radikal

New member
Her zaman bildiğimizi sandığımız konular gerçekte bize ne kadar yakın. Kabir azabı vardır ve haktır dedik, dedilerki "suda boğulan, balıkların karnına yem olarak gitmiş insanın kabri yok, o zaman bu mantıkla onların da kabir azabı yoktur" dediler. Acizane bildiklerimize dayanarak dedik ki; toprak, hava ve su Allah'ın (cc) mahlukudur ve emre muhataptır. Eğer Allah (cc) onlara "sık" emri verirse onlar da sıkar. Ve iddia ettik aslolan bedenin değil ruhun kabir azabı yaşamasıdır. Elhamdülillah buna rağmen araştırmamıza devam ettik ve Alemlerin Rabbi (cc) bizi yalancı çıkarmadı. Aşağıda adresi verilen sayfayı lütfen ziyaret edin bu konuya 5 dakikanızı ayırın ve suyun da hafızası olduğunu ve aldığı emre uygun nasıl hareket ettiğini bilimsel yönden de incelemiş olursunuz. Ve unutmayınki; insan vucudunun ve dünyanın % 85 oranında sudan yaratıldığını...

http://www.dogalhayat.com.tr/belgeler.html

BURADAKİ BİLGİLER VE FOTOĞRAFLARI İNCELEMEK İNANIN TOPLAM 6 DAKİKANIZI ALIYOR.

T

teslimolan

Guest
Bilmediginiz seyleri Allaha havale edin. Biliyoruz diye sacmalamaktan iyidir.

radikal

New member
bu mantığa göre, her mezarlıkta bir cennet ya da cehennem var demektir ki, şu an cennet ya da cehennem üstünde oturuyor olabiliriz, asırlar önce şu an oturduğumuz yerlerin mezarlık olma ihtimalı büyüktür çünkü..:D

Bu tip komik argümanlara bende sırıtayım bari, benim başım kel mi?..

Ve bu sayfayı ziyaret ettikten sonra bir düşün, eğer hala gülünecek bir nokta varsa söyle hep beraber gülelim boşa gitmesin yaptığın espri.

Bu mantıklada her mezarlıkta değil, her insanın, vucudunda cennet ve cehennemi taşıdığını, yakıtı insan olan cehenneme, "herkesin yakıtını yanında getirdiğini" anlatan hadisi tekrar tekrar düşünelim.

T

teslimolan

Guest
Bilmedigim seyler hakkinda vardir yoktur demem varsada Allah bilir yoksada Allah bilir.

Üst Alt