Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabir Hayatı

radikal

New member
O zaman önce incele ondan sonra yap yorumunu, şu ezbercilikten ve dolmuşçuluktan da vazgeçersin belki böylece. Bak imza olarak seçtiğin ayet ne diyor:Hala aklinizi calistirmayacakmisiniz ? Hiristiyanlarda ilk böyle basladilar sonra Hz. Isa (a.s) putlastirdilar sonunda. Cünkü insan dan korkulur insanin söylemeyecegi yapmayacagi bir sey yoktur. Peygamberimiz (sav) zamanindan 200 sene sonra neden cikti bu hadisler diye kendinize sorun ! bilmediginiz seyi Allah öyle buyuruyor diye idda etmeyin ki cok büyük günahlardandir Allah in kendi bildirdigine göre!

T

teslimolan

Guest
Bende bilmedigim seyi idda etmiyorum zaten. Benmi ezberciyim :) De get kardesim isine yav buldun ezberciyi muhahahhahahaahha.

radikal

New member
Bilmediginiz seyleri Allaha havale edin. Biliyoruz diye sacmalamaktan iyidir.

Benim adres verdiğim mesajı yazma saatim 14:14. Senin bu mesajı okuman 2 dakikanı alır 14:16. karşılığında incelemeden, ne cevap vereceğini düşünürek yazdığın bu yazı da 2 dakikanı alır etti 14:18. Oysa sadece bu sayfadaki yazı ve fotoğrafları incelemen 6 dakika alır diye uyardık. Ezberciyi gördünmü ? Bak gönderdiğin mesajın dakikası neyi gösteriyor...Allah seni cennettede gülen kullarından eylesin!

T

teslimolan

Guest
Benim adres verdiğim mesajı yazma saatim 14:14. Senin bu mesajı okuman 2 dakikanı alır 14:16. karşılığında incelemeden, ne cevap vereceğini düşünürek yazdığın bu yazı da 2 dakikanı alır etti 14:18. Oysa sadece bu sayfadaki yazı ve fotoğrafları incelemen 6 dakika alır diye uyardık. Ezberciyi gördünmü ? Bak gönderdiğin mesajın dakikası neyi gösteriyor...Allah seni cennettede gülen kullarından eylesin!

Sagolasin cümlemizi ;)

Enver Ýstek

metin mete
sizde gördüğünüz üzere , secde ve rukunun bir sürü anlamı var , siz neyi seçiceğini neye göre karar veriyorsunuz bunun için ayet ne getirsiniz? yani rukunun beli yarından kırmanın olduğunu neye göre tespit ettiniz hala ayet vermediniz. secdeninde bir sürü anlamı verken . ye kapanmanın olduğunu neye göre tespit ettiniz. hala açıklayıcı bir ayet vermediniz.. hala sorumun cevabı yazınıda yok .sanırım istirhamımı anlatamıyorum. açık ve net diyorumki
rukunun bu şekilde olduğuna,
RNA05.jpg

secdeninde bu şekilde olduğuna,
RNA09.jpg

delil ayetiniz nedir?ve buralarda ne söyleniceğine delil ayetiniz nedir?
ben gösterilen şekilde tersini yapsam secde gördüğünüz yerde ruku hareketini yapsam, ruku gördüğünüz yerde secde ahreketini yapsam, ve ruku ve secdede kafama göre dualar söylesem, benim düştüğüm hatayı hangi ayeti delil gösterekek yanlşı yapıyorsun derdiniz?

Selam,ne bicim bir ölcü koydun Seyfullah;

Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun beraberinde bulunanlar, inkarcılara karşı sert, birbirlerine merhametlidirler. Onları rükua varırken, secde ederken, Allah'tan lütuf ve hoşnutluk dilerken görürsün. Onlar, yüzlerindeki secde izi ile tanınırlar. İşte bu, onların Tevrat'ta anlatılan vasıflarıdır. İncil'de de şöyle vasıflandırılmışlardı: Filizini çıkarmış, onu kuvvetlendirmiş, kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş, ekincilerin hoşuna giden ekin gibidirler. Allah böylece bunları çoğaltıp kuvvetlendirmekle inkarcıları öfkelendirir. Allah, inanıp yararlı işler işleyenlere, bağışlama ve büyük ecir vaat etmiştir.

48/29

"Rüku edenler birlikte rüku, secde edenler birlikte secde ediniz!" Demek ki süregelen bir uyguluma var ki böyle deniyor. Ve böyle yapmaya devam edin diyor Allah. Şayet bilinmemiş/tamamen unutulmuş uygulama olsa idi, bunun öce ayrıntılı tanımı yapılırdı. Lakin gerek görülmemiş. Ama Allah bu konuda olmazsa olmaz kuralları vermiş.Namazdaki diğer ince ayrıntılarda gelenek olan değişen/yanlış olan bir şey yoktu.

Hakıkaten benim ben Allah, benden başka ilâh yok. Onun için bana ıbadet et ve zikrim için namaz kıl.

TÂHÂ suresi 14

Buradad görüyoruki Zikir vardir yoksa sizin adamlarin dedigi gibi olmadik dualarda yok neden simdi bunu insanlar anladigi halde sen anlamamakta direnmek?Derdin íllaki bir baskasina akil emanet etmekmi?Bunlardan baska delil ne demek iste istersen alirsin istemez isen bana göre hava hos.Hesab senin ben ortak degilim Insallahu Teala benim görevim Teblig baskacada sözüm yoktur..

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kabir hayatın da cennetten bir bahçede olur cehennemden bir çukurda olur bunu bize ALLAH resulu hadislerinde belirmiştir resulluahın yasantısı ve anlatımı kuranın ölçülerindedir bazı kardeşlerimiz araştırmalarını sadece kurana dayalı araştırma yaparlar oda güzel ama bazı şeyeri bizlere kuran tam olarak açıklamaz kabirdeki insan azapta görüyor görmüyor diye bir kaidede yoktur bazı kardeşlerimiz yorum yapar ken eksik ve hatalı yorum yapıyor

selametle

Üst Alt