Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Herkes bir üstteki hakında ne düşünüyor?

H

hüma-gül

Guest
BU NE GÜZEL ABLAKI KALBINDEKI NURUN TEMIZLIGI SÖZLERINE YANSIMIS GÖZLERI ÖYLE ALMISKI KIMI NE DIYECEGINI SASIRMIS ABLAM BENIM CANIM ABLAM O BENIM

CANM KARDESIM SEN BU DÜNYADA GÖRDÜGÜM EN TEMIZ DÜSÜNCELERE SAHIP OLAN KISISIN .ALLAHIM INSALLAH BENI SENIN GIBI YÜREGI TEMIZ VE IYI AHLAKLI INSANLARLA KARSILASTIRSIN.

Z

zeynep_hearty

Guest
CANM KARDESIM SEN BU DÜNYADA GÖRDÜGÜM EN TEMIZ DÜSÜNCELERE SAHIP OLAN KISISIN .ALLAHIM INSALLAH BENI SENIN GIBI YÜREGI TEMIZ VE IYI AHLAKLI INSANLARLA KARSILASTIRSIN.

amin ecmain insallah rabbim tüm insanları yüreği temiz, birbirine faidesi olan, güzel ahlak sahibi kişilerle karşılaştırsın ve sevdikleriyle hasr etsin.. bu dua insan hayatında çok önemli diye düşünüyorum o açıdan iştirak etmek istedim ..selam ve dua ile...

Asya

New member
konularda pek fazla yorumlarına rastlayamadığım ismi dikkatimi çeken bir arkadaşımız.

TAYFUR

Mesajlari Onaylanacak
Kadınların hayırlısı, erkeklerin yaramazlıklarına, kötü huylarına sabredendir, bu sabır onların cennete girmesine sebeptir.

Kadınlara Dini Bilgiler sayfa:88

Ey kadınlar topluluğu! Sadaka veriniz ve çok istiğfar ediniz. Çünkü ben Cehennem halkının çoğunun sizler olduğunu gördüm.

Müslim, İman, 34/132 İbn Mace, Fiten 19/4003

Eğer bir kimsenin bir kimseye secde etmesini emretseydim, erkeklerin kadınlar üzerinde olan haklarından dolayı kadınların erkeklere secde etmelerini emrederdim.

Tirmizi, Rada, 10/1159; Ebu Davud, Nikah 40/2140 Ahmed b. Hanbel, Müsned VI, 76; İbn Mace, Nikah 4/1852

Birileri kadınları aşağılamak maksadıyla bu hadisleri uydurarak peygamberimize iftira atarken, bunlara bir tepki olarak ve kadınların hakkını koruma adına bir başka grup da sizin imzanızda olan:

"ahirete kadın hakkıyla gitmeyiniz.Zira kadın hakkı çok büyüktür."
Hadis-i Şerif

ve:

"Cennet anaların ayakları altındadır" gibi hadisleri uydurdular.

ALLAH ise erkekleri ve kadınları ayırt etmeyerek üstünlüğün sadece takvada olduğunu açıkça beyan etmiştir.

Nahl Suresi 97: Erkek olsun, kadın olsun, her kim inanmış olarak iyi fiiller gerçekleştirirse onu mutlaka güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle mutlaka veririz.

Kendinizi aşağılık kompleksine bürümeyin lütfen. Bazı zalimler sizi aşağılasalar da eşref-i mahluksunuz ve mukaddessiniz (Allah'a karşı sorumluluğunuzun bilincinde olduğunuz müddetçe).

Asya

New member
şimdi siz "cenet anaların ayakları altındadır" hadisine uydurmamı diyorsunuz?yapmayın Allah aşkına buna kargalar bile güler.

Asya

New member
evet bence de çok büyük bir yanlışın içerisinde.onu bu yanlışa sokanları Allah ıslah etsin.

birtekben

New member
Devir Hz. ıbrahim devri...
Zalim hükümdar Nemrut da kötü adam...
Halka öylesine zulüm ediyor ki, onun yaptığı zalimlikleri siz hayal bile edemezsiniz...
Zulüm sadistlik boyutunun da ötesinde...
Tanrınız benim diyor...
Tanrı olarak bana tapmıyorsanız, Tanrınız gelsin de sizi elimden kurtarsın diyor...
Ne yapsa etse de halkı Hz. İbrahim 'in dininden bir türlü döndüremiyor...
Sonunda bir çukur kazdırıyor ki dehşet...
Genişliği 50 metre olan dipsiz bir çukur...
Üstüne demirden geniş bir köprü yaptırıyor...
Çukurda bir ateş yakıyor ki kor alev...
Ateşin etkisiyle demir köprü oluyor kıpkırmızı...
Bana inanan çukurun yanından geçsin, İbrahimin Tanrısına inanan bu köprüden geçsin diyor...
Ben bana inananları bu ateşten koruyup çukura yedirmiyorum, İbrahim'in Tanrısı da köprüden geçenleri benim kullarımı koruduğu gibi korusun da görelim diyor...
Olay vahim...
Canı tatlı gelenler, imanlarını satıp Nemrut'u Tanrı edinip ona tapmaya başlayarak bu vahim olaydan kurtuluyorlar...
Ancak iman sahipleri dinlerinden ölüm bahasına da olsa dönmüyorlar...
Başlıyor millet teker teker köprüden geçmeye...
Ama ne mümkün elli metrelik kıpkırmızı nâr olmuş köprüden karşıya geçmek...
Daha on metre gidemeden erimiş ayaklarının acısıyla köprüden ateşe atlıyorlar...
Atlıyorlar, atlıyorlar, atlıyorlar...
Sıra genç bir kadına geliyor ve yanında da 4-5 yaşlarında bir oğlu var...
Bakıyor ki kadın kendisi de oğlu da imkânsız geçemez bu köprüden, yanmaktan kaçış yok...
Yanında getirdiği bıçağını çıkartıyor hiç tereddüt etmeden iki memesini de kesiyor ve oğlunun ayaklarına bağlıyor memelerini...
Oğlu o memelerin üzerine basa basa selâmetle karşıya geçiyor..
Anne de orada muhteşem bir imanla ruhunu teslim ediyor...
Evet...
Nemrut'u bu olaydan sonra lânetliyor Allah ve Nemrut'un sonunu getiren asıl olay da ne putlardır ne de başka bir neden...
Doğrudan bu olaydır...
Peygamber efendimiz bu hikâyeyi anlattıktan sonra, "cennet anaların ayakları altındadır" diyor...

herneyse konuyu saptırmayalım.ASYA ya daha önce yorum yazmıştım ama tekrar birşey ekleyeyim,akıllı biri...

mehmet_16

New member
sitede çok büyük taraflılık var.Bunu çok iyi seziyorum.

yýldýz

New member
Kadınların hayırlısı, erkeklerin yaramazlıklarına, kötü huylarına sabredendir, bu sabır onların cennete girmesine sebeptir.

Ey kadınlar topluluğu! Sadaka veriniz ve çok istiğfar ediniz. Çünkü ben Cehennem halkının çoğunun sizler olduğunu gördüm.

Eğer bir kimsenin bir kimseye secde etmesini emretseydim, erkeklerin kadınlar üzerinde olan haklarından dolayı kadınların erkeklere secde etmelerini emrederdim.

Tirmizi, Rada, 10/1159; Ebu Davud, Nikah 40/2140 Ahmed b. Hanbel, Müsned VI, 76; İbn Mace, Nikah 4/1852

Birileri kadınları aşağılamak maksadıyla bu hadisleri uydurarak peygamberimize iftira atarken, bunlara bir tepki olarak ve kadınların hakkını koruma adına bir başka grup da sizin imzanızda olan:

ve:

ALLAH ise erkekleri ve kadınları ayırt etmeyerek üstünlüğün sadece takvada olduğunu açıkça beyan etmiştir.

Nahl Suresi 97: Erkek olsun, kadın olsun, her kim inanmış olarak iyi fiiller gerçekleştirirse onu mutlaka güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle mutlaka veririz.

Kendinizi aşağılık kompleksine bürümeyin lütfen. Bazı zalimler sizi aşağılasalar da eşref-i mahluksunuz ve mukaddessiniz (Allah'a karşı sorumluluğunuzun bilincinde olduğunuz müddetçe).

:23_28_100
Bu kadarını bende düşünmemiştim kardeş.

khan19556

New member

ve:

Sanırım kafası hadisler konusunda biraz karışık bir kardeşimiz :)

Asya

New member
bu konuda sizinle hem fikirim.yani nihayet hem fikir olduğumuz bi konu çıktı.

radikal

New member
sitede çok büyük taraflılık var.Bunu çok iyi seziyorum.

Asya; inşallah iyi biri, aslında zan iyi değil ama öyle hissediyorum.Güzel şeyler yapmaya çalışıyor.

Alıntı yapılan kardeş ise; özünde herhalde iyibiridir, inşallah öyledir. Ama "cılık" ve "culuk" ekleri ile yaptığı anketler biraz sıktı gibi..

Asya

New member
radikalislama asya; inşallah iyi biri, aslında zan iyi değil ama öyle hissediyorum.Güzel şeyler yapmaya çalışıyor.
demişsiniz,ne demek istediğinizi çok iyi anlayamadım.

radikal

New member
İnşallah iyi biri derken (Allah'ın izniyle iyi biri anlamında Kullandım)
Zan iyi bir şey değil derken de "zan'dan sakının" emrini de hatırlatarak ama olumlu ama olumsuz zan'ın iyi bir şey olmadığını da beraberinde vurgulamak istedim.

Asya

New member
anlıyorum.ben de sizin hakkınızda yorum yapacak olursam bilgili biri olabileceğinizi düşünüyorum.

Z

zeynep_hearty

Guest
olaylara pozitif bakan saf,temiz iyi yürekli biri..selam ve dua ile

Üst Alt