Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vicdani Redçi Enver Aydemir Direniyor!

Enver Ýstek

metin mete
evet bu ülkede yaşıyorsanız ve de türk değilseniz (atalarınız bu ülkenin kurtuluş savaşını bir dini gereklilik prensibi dahilinde ,yani dinine ,anasına,bacısına el uzatılmasın diye vermiş olsa bile)hiçbir hak iddaa edmezsiniz hiçnir talebiniz olmaz çünkü ergenekon ,add,chp,çydd vb oluşumlar bu ülkede kimin nasıl yaşaması gerektiğini onların adına düşünüyor ve biliyor...yani sizin talep ettiğiniz hiç bir hak onların ve faşistlerin ölçüsüne uymuyorsa kabul edilemezdir...en afaki sözleri kullanarak birçok piyonu isteikleri gibi oynatıyorlar...yeri geldimi monşer yeri geldimi militanist bir yapıdadır...her kafaya göre sopaları mevcuttur...bazen en koyu milliyetçi ,vatan savunucusu bazende en akılalmaz halk düşmanlarıdırlar...devletin bekaası söz konusu ise bireylerin dini vicdani talepleri gözardı edilebilir...oysa bazı müslüman olmayan kurum ve kuruluşları saymazsanız kendini müslüman olarak gören milliyetçi kardeşlerimizde bilinmez? hangi ölçüyü kabul ederler ama onların seviyesine gelebiliyorlar...oysa dinin sahibi düşmana dahi düşmanlığınız dolayısıyla haksızlık yapamazsınız derken sevgili milliyetçi müslüman kardeşlerimiz bu konuda kabul edilemez bir şekilde zanlarına göre hareket etme hakkını kendilerinde görebiliyorlar...

biraz afaki nutuklar,biraz galeyan ve de birkaç kobay varsa helva yapılabilir anlayacağınız...
hayır vatan sevgisi denen şeyin ne olduğunu anlayabilmiş değilim acaba yaradan sevgisinden daha mı üstün bir kaç yüzbin km2 yi müslüman memleket kabul edebilir mi?oysa ALLAH(CC)ın yeryüzü geniş ve her m2 sine ulaşmak varken nedir bu tuttuğunu koparma mantığı ...

aslında şaşırmış falan değilim.yöneltmiş olduğum bu soruların cevabını bilmekteyim sadece müslümanın dar görüşlü olmasına üzülüyorum...

Önce söylediginden dolayi mecbursunuz askerlik yapmaya,Cünki atalarimiz dini vecibesinden dolayi yaparken dahi ayni dini vecibeden dolayi Yemende,Kutsal topraklarda arkalarindan hancerlendi hemde kim tarafindan Kendilerini korudugumuz Müslüman dediklerimiz tarafindan demekki bir yanlislik var bu nedenle askerlik yapmak zorunlulugunuz var isterseniz aksam sabah bagirin siz FASISTSINIZ diye iki milyon Türk kadininin ya dul ya yavuklusunu kaybettigi bir darbededen cikan milletin evladi olarak yinede bagiriyorum"YA SEVECEKLER YA DEFOLACAKLAR"Kendini bu milletten saymanin ne isi var anlamiyorumki?Bakin biz yanip tutusuyoruz Gavur ellerinde Vatanimiz diye.Vatan sevgisini bilmiyorsaniz acaba sormak lazim siz nesiniz acaba?Bir insan Hem Allahini sevip hem evladinin hayatini korumaktan acizmidir?

Enver Ýstek

metin mete
Selamün Aleyküm,Yazini okudum gercekten bazi yerlerindeki tesbitler oldukca güzel olmasina ragmen,Bazi noktalarina katilmak mümkün degildir.Mesela üniforma ile genel eve girmenin cezasi ile camii ye girmenin cezasi dedin bizim zamanimizda olmadi en yüksek rütbeliside her cuma geliyordu hatta yarisindan fazlasi her vakit namazinada geliyorlardi hicde ceza almadilar ne zaman basladi dersen büyük bir ihtimal bu hos görüyü istismar etmeye baslaninca oldugunu saniyorum.Benim cocuklugumda Osmaniyede bir binbasininda her vakit namazinda görmüyordum ama tatillerde ve sabah namazlarinda camiiye gelirdi biz o siralarda okuyorduk.Bizlere nasihatlar verirdi.Ha sonra ne oldu cikti bir istismarci seninde isimle verdigin kisi camiiler benim arka bahcem yok imam hatibler bilmem neyim sunu unutmamak lazimki her kes kendini müdafaa etmek zorundaydi aynisi olmustur muhakkak..

Son dönemde TC. askeriyesi natoya bağlı olarak Afganistan'a , Irak'a , Kore'ye , Bosna'ya , Somali'ye hep birleşmiş kafirlerin menfaati için asker gönderip , orada ölen askerin müslümanım demesine rağmen bu konuyu göz önüne aldığımızda şehid mi yoksa niyazi mi olduğunu anlamış oluyoruz. !
Yaziyin en can alici kismi diyorum,Sen birak natoyu filanda sadece siyasi ikdidar icin Filistini ikiye bölenler ve kafiri birakip bir birini yiyenlerinkinide sormak lazim"Sehitmi-Niyazimi"Gercekten bu gibi tesbitlerine katiliyorum...Ellerine saglik...

Teknik

New member
iyide kardeşler nasıl isami site bu neden verdğim yazı silindi.Adaletli olun mete metin gibi sizde yazın ama yazı kalsın.

Teknik

New member
sebep devleti ve orduyu rencide etmekmi bundanmı silindi yani.

Siz müslümanmısınız? ewet diyorsanız o zamna ALLAH ın şeriatına küfreden kafirleri türbanlı analarınıza hayvan muamelesi yapanları nasıl seviyorsunuz.

size en güzel cevabı Kuran veriyor:

Kİm kafirleri Severse oda onlardandır..

Eğer onların yaptığının küfür olmadığını iddia ediyorsanız küfrün tanımını yapın..Eğer birazda insafınız varsa şu yazıları silmeyin adaletli olun.

Teknik

New member
neyse bekir arkadaşınız benim açtığım konularıda siliyor.Bir video eklemiştim çağımızın putperestleri kemalistler diye apaçık belgeler ile atatürke Allah diyenler deşifre edilmişti.Ama hakkın ortaya çıkmamasını isteyen ve tağuta iman edilmesini isteyen arkadaşlarınız var HAKK ı kaldıramıyor sitede.

neyse sitenizden gidiyorum.Ama şunu diyorum TEVHİD i öğrenin ve klasik türk müslümanlığından kurtulun dininizi Kuran ve Sahih Sünnet kaynaklı olarak alın.

Bu arada bahsi geçen videoyu seyretmek isteyen kardeşler youtubeye "çağımızın putperestleri kemalistler" yazarak deşifre edilen bu gerçekleri görebilir.

ALLAH ın hidayeti sizin üzerinize olsun..

Enver Ýstek

metin mete
neyse bekir arkadaşınız benim açtığım konularıda siliyor.Bir video eklemiştim çağımızın putperestleri kemalistler diye apaçık belgeler ile atatürke Allah diyenler deşifre edilmişti.Ama hakkın ortaya çıkmamasını isteyen ve tağuta iman edilmesini isteyen arkadaşlarınız var HAKK ı kaldıramıyor sitede.

neyse sitenizden gidiyorum.Ama şunu diyorum TEVHİD i öğrenin ve klasik türk müslümanlığından kurtulun dininizi Kuran ve Sahih Sünnet kaynaklı olarak alın.

Aslinda Klasik Türk Müslümanligi degil klasik gelenek dinini birakarak Allahin Vahy dinine dönmek gerekir..Buda sadece Kurana tabii olmak ile mümkündür...

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Bu arada bahsi geçen videoyu seyretmek isteyen kardeşler youtubeye "çağımızın putperestleri kemalistler" yazarak deşifre edilen bu gerçekleri görebilir.

Sayın Teknik

Bu forum, bir yerlere ve birilerine sövmek isteyenlerin "Hakk" kı da bahane edip sövgüler düzeceği bir platform değildir. Sui zanlarınızı da Allah'a havale ederim.

yelken06500

New member
Önce söylediginden dolayi mecbursunuz askerlik yapmaya,Cünki atalarimiz dini vecibesinden dolayi yaparken dahi ayni dini vecibeden dolayi Yemende,Kutsal topraklarda arkalarindan hancerlendi hemde kim tarafindan Kendilerini korudugumuz Müslüman dediklerimiz tarafindan demekki bir yanlislik var bu nedenle askerlik yapmak zorunlulugunuz var isterseniz aksam sabah bagirin siz FASISTSINIZ diye iki milyon Türk kadininin ya dul ya yavuklusunu kaybettigi bir darbededen cikan milletin evladi olarak yinede bagiriyorum"YA SEVECEKLER YA DEFOLACAKLAR"Kendini bu milletten saymanin ne isi var anlamiyorumki?Bakin biz yanip tutusuyoruz Gavur ellerinde Vatanimiz diye.Vatan sevgisini bilmiyorsaniz acaba sormak lazim siz nesiniz acaba?Bir insan Hem Allahini sevip hem evladinin hayatini korumaktan acizmidir?

bunlara ayaktayken ve otururken sadece gülüyorum(bunlarla yanlızca o askere bir yerlerini kesip akıttıkları kanlarla bayrak yapanları kandırırsın)
daha fazlasını yazdım ama cevapla dediğimde otamatikmen bizi salladı site... yazdıklarımı sana birdaha yazacak zamanım yok ama mailine yapıştıracağım...bu problemide çözerse sevgili ve ilgili mod ve yöneticiler malum teknik sorun...

Enver Ýstek

metin mete

bunlara ayaktayken ve otururken sadece gülüyorum(bunlarla yanlızca o askere bir yerlerini kesip akıttıkları kanlarla bayrak yapanları kandırırsın)
daha fazlasını yazdım ama cevapla dediğimde otamatikmen bizi salladı site... yazdıklarımı sana birdaha yazacak zamanım yok ama mailine yapıştıracağım...bu problemide çözerse sevgili ve ilgili mod ve yöneticiler malum teknik sorun...

Gülmek sizin isiniz zaten bizim isimiz olamaz.Biz bu milletin dertlerine ortak olmaya calisiyoruz yoksa sizin gibi olsaydik coktan dört köse olmustuk Vesselam..

yelken06500

New member
Gülmek sizin isiniz zaten bizim isimiz olamaz.Biz bu milletin dertlerine ortak olmaya calisiyoruz yoksa sizin gibi olsaydik coktan dört köse olmustuk Vesselam..

evet beni güldüren nadir insanlardansın hakkını teslim edeiyorum ...ortak olduğun dertler konusunda belirttiğin millet bizzat benim ve ben bu milletten biri olduğum için gurur duyuyorum...zaten mesajlarımda değindim noktalarda bunlardır...bizim söylediğimiz bu birilerinin hiçbir hakkı yokken millet adına onların yerine kararlar alma, onlar adına fikir beyan etme ve kendilerini onların dışında tutmasına rağmen onlarmış gibi göstermeleriydi...bizim ifade ettiğmiz...nasılda arzuhal yapmışsınız.tşk

sizin kaç köşe olduğunuzu bilmiyorum ama bu kadar zanla 360 dereceyi bulacaksınız...sizin adınıza üzülüyorum!

Enver Ýstek

metin mete
evet beni güldüren nadir insanlardansın hakkını teslim edeiyorum ...ortak olduğun dertler konusunda belirttiğin millet bizzat benim ve ben bu milletten biri olduğum için gurur duyuyorum...zaten mesajlarımda değindim noktalarda bunlardır...bizim söylediğimiz bu birilerinin hiçbir hakkı yokken millet adına onların yerine kararlar alma, onlar adına fikir beyan etme ve kendilerini onların dışında tutmasına rağmen onlarmış gibi göstermeleriydi...bizim ifade ettiğmiz...nasılda arzuhal yapmışsınız.tşk

sizin kaç köşe olduğunuzu bilmiyorum ama bu kadar zanla 360 dereceyi bulacaksınız...sizin adınıza üzülüyorum!

Dogru döndük,360 derece degil eger o kadar dönseydim yine sizin safinizda olurdum Elhamdülillah 90 derecede daimi kaldim.Köselerinizi ise her gün Tv lerden izleleme olanagimiz var ama size verdik biz yine geri cekildik,Elhamdülillah...

Ebu Zerr

New member
ENVER AYDEMİRLERE İTHAF...

Zamansız Kervana Selam Eyledim.

“Onların ilahlarının kendilerine
yardım etmeye güçleri yetmez;
oysa kendileri onlar için hazır
bulundurulmuş askerlerdir”.
(Yasin Suresi/75)

Ekin boyu mağrur kavgalar biçtim
Çehremin daim sabahında şahid.
Zigana’ya yaren cümleler kurdum
Bir kıyam ile Allah’a adalı,
Ağrı’dan kadim,
Fırat’ın ve Dicle’nin kardeşliği kadar
Bizim olan cümleler.

Şehrin uzak köşesinden bir adam geldiğinden
Rasul’e çarmıh düzen paşalar tanıdım
Peygambere ocak yakalı.
Ne yaman bir tezat gör;
Darağacına sevdalı civanlar
Dokuz köyden haberlerle geleli.

Adamlara bürünmüş karanlık,
Vicdanımı reddetse de
Bir heyulai direniş oldum.
Elleri kurumuş Leheb,
Doğurgan anaları katletse de
Türk oldum, Kürt oldum; kardeş oldum.
Enveri şahidliğe yeniden doğdum.

Mağaranın nihayet ashabına dirildim.
Hattab’ın oğlu ve Zülfikar ile
Kerbela’da Huseyn doğdum.
Ertelenmemiş bir “ben” ,
“O”nu beklemeden “sen” oldum.

VE ZİLLET “BİZ”DEN UZAKTIR.

Muhammed Yusuf

yelken06500

New member
Dogru döndük,360 derece degil eger o kadar dönseydim yine sizin safinizda olurdum Elhamdülillah 90 derecede daimi kaldim.Köselerinizi ise her gün Tv lerden izleleme olanagimiz var ama size verdik biz yine geri cekildik,Elhamdülillah...

evet eski ile yeni arasına sıkışmışsınız dönüş tamamlanamamış ...tv kime bıraktığını bilmem herhalde gaza getirilen milliyetçi ve de bilgi eksikliği olan insanlara olsa gerek ...(ya şaka felan sen değilmiydin şu insan kaç kere doğar mı doğum günümü olur tarzında ki konuda dönüş olamayacağını söyleyen yoksa o noktadandamı bir 90 derece yaptın?selametle

gercekler

New member
Enver isimdeki insanı buraya yazan kaç kişi tanıyor bilmiyorum ama tanıyan biri olarak ben yazıyorum. İslamdan tc laikliğinden falan filan diyerek askere gitmeyen bu insan neden tefecilik yapıyor ailece yada abileri neden dolandırıcılıktan ceza evinde yada kendisi geçmişte neden ceza evinde bunları saklamak için güzel dinimizin arkasına saklanarak yoluna devam ediyorlar. Hatta pkk ye destek veren enver aydemir idolojisini saklamak için askere gittiğinde pkk olduğu için başına gelecekleri biliyorda ondan mı gitmiyor acaba insanları kandırmasın enver denilen bu insan

ozkanalbay

New member
T.S.K. nın uygulaması yanlıştır. Gönülsüz aş ya karın ağrıtır ya baş.
Bunun gibi müptezelleri hlikopterle İran sınırının öte tarafına atmak lazımdır. İran'ın komşuluk hakkını da göz önüne alırsak bu iş paraşütsüz yapılmalıdır.

yelken06500

New member
Enver isimdeki insanı buraya yazan kaç kişi tanıyor bilmiyorum ama tanıyan biri olarak ben yazıyorum. İslamdan tc laikliğinden falan filan diyerek askere gitmeyen bu insan neden tefecilik yapıyor ailece yada abileri neden dolandırıcılıktan ceza evinde yada kendisi geçmişte neden ceza evinde bunları saklamak için güzel dinimizin arkasına saklanarak yoluna devam ediyorlar. Hatta pkk ye destek veren enver aydemir idolojisini saklamak için askere gittiğinde pkk olduğu için başına gelecekleri biliyorda ondan mı gitmiyor acaba insanları kandırmasın enver denilen bu insan

konu bu şahsın ismi altında açılmış olabilir ama genel bir uygulama anlamında yorumlanmaktadır... bizim herhangi bir alevere dalevereyle ilgimiz yok ama bu nüfusun belli dünya görüşüyle konuyu dayatmaları haz alınacak bir durum değildir...inançlıların inancını yaşamak istediği zaman yaş denen kararlarla bünyeden temizlenmesi nasıl cazip gelebilir ki?

yani burdaki tanımlamalar saflıkla veya cahillikle yapılmıyorsa ortada bariz bir dalkavukluk mevcut!

bakbakalım tc de hiç bir usulsüzlük yapmadığı halde 28 şubat sürecindeki kompleks itiraflarla suçlu bulunan ve oldu bitiye getirilerek içeri atılan kaç masum dindar insan var araştırın isterseniz!!!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu münazaranın başlamasından 3 yılı geçkin bir süre sonra vicdani ret kanuni olarak kabullendirilmek için kaşınıyor.

Kaşıyan Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu ve dayanağı AİHM dayatma kararları.

Vicdani ret, bir kişinin politik, ahlaki ve dini inançları nedeni ile askerlik görevinin reddedilmesidir.

Askerlik ise, vatanını korumak ve kollamak için harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyetidir.

Vatan; belli bir topluluğun hakim güç olarak yaşadığı, sınırları belirli toprak parçasını ifade etmektedir.

Münazaraya buradan devam edilebilinir.

old_preacher

New member
Eski bir ordu mensubu olarak, bu ülkede ''askerlik'' kavramının çok yozlaştığını, kimsenin dışarıdan gördüğü gibi olmadığını söyleyebilirim. geçenlerde bir genç kızın yorumunu okumuştum, ''askerliğini yapmayan adamla ben evlenmem'' demiş, misal. bu zihniyet, askerliği elinde silah, sabah akşam düşmana karşı nöbet beklemek olarak bilen klasik vatandaş zihniyeti maalesef. bilmiyor ki terörle mücadele edenler çok küçük bir kısım, diğer çoğunluk komutanlarına hizmetle ve onların egolarını tatminle meşgul.

Bir gün savaş çıkarsa devlet herkesi zorunlu olarak silah altına alır elbet, fakat şu durumda askerlik kesinlikle zorunlu olmamalı. bunca yıldır askerliğin zorunlu olmasının da terörle falan ilgisi yok, tamamen siyasi...

yoksa bunca yıldır terör üzerinden prim yapıp kendini ülkenin kahraman hizmetkarları gibi gösteren ''elitizm ve modernizm'' savunucusu kesim, sanki bilmiyor mu 20 yaşındaki çocukların eline silah verip 30 senedir insan öldürerek dağda yaşayan katillerin önüne atarak terörün bitirilemeyeceğini, bal gibi biliyor. ama ölenler onların çocukları değil nasılsa, o yüzden önemi yok...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Askerliğin yozlaştığı doğrudur.

Bu gün ki askeri sistemin hatalar, yanlışlar ve politika içerdiği de kesin.

Sistem yanlışları nedeni ile ( ki bu yanlışlar askeriyeden tutun, maliye, adliye, sıhhıye, hariciye ve sair her yerde olabilir) insanlar mecburiyetlerini reddetse devlet çöker, vatan parçalanır. Bunlar başka mevzular. Asıl konu güncel adı ile vicdani ret.

old_preacher

New member
bu da zaten vicdani red için fazlasıyla yeterli bir gerekçedir. ortada vatan savunması ya da savaş yoktur, bazılarının çıkarları için gereksiz yere binlerce masum insanın ölüme gönderilmesi vardır. ordu gerçekten bu işi yapmak istese, bu şehitlerin yüzde biri bile verilmez. hiç kimse, vatan borcu adı altında ''bazılarının çıkarları'' için ölmek zorunda değil. nedense ölenler de o bazılarının çocukları olmuyor hiçbir zaman, hep biz sıradan insanların çocukları ölüyor. onların çocukları istanbulda bebekte izmirde paşa gibi askerlik yaparken, bizim çocuklarımız 5 kuruş harcanıp da modernize edilmeyen o ölüm karakollarında gece yarısı bombardımana tutuluyor. ama ne hikmetse amiraller ve generaller kendilerine golf sahası yaptırabiliyor o parayla, tripleks lojmanlarda padişah gibi yaşıyor, karılarının altına devletten araç tahsis edip savaş helikopterleriyle ailecek pikniğe gidebiliyorlar.

bunları bir zamanlar sadece biz bilirdik, şimdi halk da biliyor ve kaçınılmaz olarak bu konular gündeme geliyor. böyle bir ortamda da kimse askerlik yapmak istemez zaten haklı olarak...

Üst Alt