Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vicdani Redçi Enver Aydemir Direniyor!

Mücahid

New member
Mücahid Kardeşim;
Bunu herkes vicdanında yaşar, ama herkes "ben bu vatan için askerlik yapmıyorum" diyemez... Dedin mi sen? Dedirtecekmisin oğluna? Bu kadar vicdan sahibi insanlarız ya, laik devletin nesini reddettik şimdiye kadar da, bu gün VİCDAN hesabı güdüyoruz. Otur, tek tek say. Laik devletten nemalandıkların ve reddettiklerin. Sonra gel kafama VUR!

Mesajın sonunda sizden bir ricada bulunmuştum sanırım atladınız.:)

yelken06500

New member
Hayır yelken, hayır kardeşim
bu önermeler, bu mantığı izah etmez.

T.C. gibi bir kısaltma yapan insan, bunu kasten yapıyor, bir PKK teröristinin hissiyatı ile bakmak anlamına gelir bu. Burası şekli davalar görülen mahkeme değil. Kim, neyi niye söylüyor, herkes anlıyor bunu.

Burada ki takılmanın bir gençlik takılması olmadığını sen de bende çok iyi biliyoruz. Hiç kimsenin, hele hele ben müslümanım diyen hiç kimsenin bu vatan müdafaasından yırtmak adına, ecnebilerce organize edilmiş bir hukuk kuralını kullanıp, askerlikten yırması kabul edilir değildir.

Şeriate inan, laik kanunla vatan müdafaası askerlikten kaç. Kaçı kaç para yelken...

bu muğlak bi tanımdır ...mete nin dediği gibi eğer çok manidarsa kimlikte yazmaması gerekir hemen bakanlar kurulunu toplayıp yeni bi düzenleme yapmak lazım...

evet tamamıyla terimsel korku savaşı başlatılmış durumda ...müslümanım diyorsa gerici etiketi ,sağcıyım diyorsa faşist,solcuyum diyorsa kominist ,global konjüktüre göre hareket ediyorsan kapitalist,dindarım diyorsa fundamentalist,başörtü takıyorsa türban,başı açıksa söylemeyeyim! vs vs

iyide siz, vatan müdafaası derken nasıl ve nedenini açıklamak zorundasınız...benim yerime savaşı başlatan kim neden özel hareket timini lağv ettiler birkaç istihbarat ve de ajanın yapacağını neden yıllarca hayatında eline silah almamış acemiler yaptı...bunları sormanız lazım...hariçten gazel okuyarak bu işler olmaz sizde benim kadar bilirsiniz...onu on para etmez laik kafayla bakılacaksa...

yelken06500

New member
Dogrudur belkide T.C derken Tecavüzcü Coskun diyordur?Gel simdi ayikla pirincin tasini.Acaba sormak gerekir neden degerli kagitlarin basina T.C. kisaltilmisi konur....Ha bak burasi oldukca hakli;Askerden Kacan Kallestir...

evet o kadar müslümanın hakkına tecavüz edildiki yani bu sefer nerdeyse doğru tanımlamayı yapacak olmuşsunuz

Ebu Zerr

New member
Buna "duruş" tur deyip kandırılanların ülkelerinin ne durumda olduğu ortadadır. Bu kadar vatan evladı askerlik yapıyor, kafir mi? UTANMAK LAZIM

Evet, biz duruşumuzu Çannakkale'de gösterdik, Kurtuluş'da gösterdik...Ama, birileri bizim bu duruşumuzdan rahatsız olmuş olacak ki Lozan'da yapcaklarını yaptılar, akabinde yapacakalarını yaptılar, tarih yaprakları taze, araştırıp okumanız lazım...Ne oldu biz sahip çıktık bu ülkeye...Kore'ye İslam'ı biz götürdük. Nasıl götürdük? Ankara hipodrumda cuma namazı kılarak, hem de tugay komutanı eşliğinde...(Koreye giden ilk TÜRK kafilesi Ankara Hipodrom Meydaninda. Kafile Komutani Tuggeneral Celal Dora´nin imamliginda Cuma Namazi kıldı. Yil 1950.)..Kuzey Kıbrıs'ta çuvalladık mesela memleket açık kerhaneye döndü!!! Kimsenin kimseye kafir dediği yok, konuyu hemen manipule etmeyin...Herkes yapmak zorunda değildir, vicdenen red eden birine yaptırmak ise zulümdür, Allah zalimleri sevmez, adil bir küfrü baki kılar ama zulmü yerle bir eder!!!

Ne münasebet! Ne ile neyi kıyaslıyorsunuz! İNSAF BE...

Hz.Peygamber'de Darun Nedve'de durmakla kafir olmazdı ama durmadı...
Ya da Hicret olayının hiç bir mantığı yok...
Ne işin var senin medine'de...
Sen niye anarşi çıkarıyorsun, evladı-babaya düşürüyorsun...
Öyle değil mi, öz babasına müşrik diye kılıç çekmediler mi???
Kıyasım açıktır...

Olur sen KARILAR gibi askerden kaç, sonra getirip vatanı senin kucağına koysunlar... Hep öyle oldu zaten.

Edep sınırlarını muhafaza edin...Kimsenin karılar gibi kaçtığı yok, Enver Aydemir'in ERKEKÇE DİRENİŞİ ORTADA...Biz bu vatanı İslam şeriatı için aldık, İslam şeriatı içinde tekrar alırız, merak etmeyin...

İşte böyle diye diye, böyle yapa yapa bu günlere geldiniz. Yemeniz, içmeniz, yatmanız kalkmanız, işiniz, aşınız o " mürted" dediklerinizin elinde şimdi, LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTMEK DEĞİL! Vatan seninse, sen sahip çıkarsın, çıkmaz kaçar, bir şeylerin arkasına sığınırsan maraba ederler, maraba...

O mürted dediklerimizin elinde değil, bu topraklar bizim, bu vatan bizim...onlar işgalci...
Biz vatanımıza sahip çıkarız, münafıklar maskelerini çıkarsın yeter...

Mekke için Muhammed (sav)'de bir vatan haini idi...

Neyin peşinde koştuğunuzu görün, bu gidişle nereye varacağınızı da. Bu vatanı senin mürted dediklerine muhafaza ettirip, sen rahat edeceğini sanıyorsan, uykudasın, UYAN!!!

benim mürted dediğim birileri yok...
Mürted diyen ve mürted denilen belli...
Sınırda nöbet tutan müslüman anadolu çocuğuna mürted diyen de yok...
Olayı manipüle ediyorsunuz...
Evet, biz de sınırda muhafa ettik, vatan hortumlanırken!!!
İslam Dinine savaş açılırken...
O mürtedlerden biri Kuran'ı önünzde ayakları ile ezse, vatan sağolsun dersiniz, biliriz, zihniyetinizi de....

Ebu Zerr

New member
tara5da.jpg

canakkalebayramnamazi2sb.jpg

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Evet, biz duruşumuzu Çannakkale'de gösterdik, Kurtuluş'da gösterdik...Ama, birileri bizim bu duruşumuzdan rahatsız olmuş olacak ki Lozan'da yapcaklarını yaptılar, akabinde yapacakalarını yaptılar, tarih yaprakları taze, araştırıp okumanız lazım...Ne oldu biz sahip çıktık bu ülkeye...Kore'ye İslam'ı biz götürdük. Nasıl götürdük? Ankara hipodrumda cuma namazı kılarak, hem de tugay komutanı eşliğinde...(Koreye giden ilk TÜRK kafilesi Ankara Hipodrom Meydaninda. Kafile Komutani Tuggeneral Celal Dora´nin imamliginda Cuma Namazi kıldı. Yil 1950.)..Kuzey Kıbrıs'ta çuvalladık mesela memleket açık kerhaneye döndü!!! Kimsenin kimseye kafir dediği yok, konuyu hemen manipule etmeyin...Herkes yapmak zorunda değildir, vicdenen red eden birine yaptırmak ise zulümdür, Allah zalimleri sevmez, adil bir küfrü baki kılar ama zulmü yerle bir eder!!!

Malesef hayal kuruyorsunuz. Çanakkale de, Dumlupınar da, Anafartalar da vatan mücadelesi yapanlar, ezan okundumu toparlanan, bayrak gördümü duygulanan saf vatan evlatlarıydı. Evet, o günde Enver Aydemir'ler vardı, askerden kaçan, erkekliği cinsiyette zanneden ama hepsinin akıbeti malumdur.

Ama yurt, vatan hissiyatlarını, cennet hevesiyle müstemlekeliğe değişmiş ham softaların el altından yaptığı hatalar nedeniyle uyanan fitnenin eseridir bu günkü hal.

Türkiye benim vatanımdır diyen herkesin vazifesidir asker olmak. Avrupa'nın asimilasyon enjeksiyonu bir kanunudur "vicdani retçilik = askerliği reddetme" Bir dönüp bakın kimler reddetmiş, reddedenleri kimler kollamış. Hele bir teraziye koyun bakalım, hangi izana sığıyor "küffarın dayatma kanununu" ülkesine karşı kullanmak. Hangi din, hangi Müslüman, hangi vicdan...

Hz.Peygamber'de Darun Nedve'de durmakla kafir olmazdı ama durmadı...
Ya da Hicret olayının hiç bir mantığı yok...
Ne işin var senin medine'de...
Sen niye anarşi çıkarıyorsun, evladı-babaya düşürüyorsun...
Öyle değil mi, öz babasına müşrik diye kılıç çekmediler mi???
Kıyasım açıktır...

Sen şimdi Peygamber Efendimizin Darun Nedve'ya bakışı ile asker kaçkını Enver'in tarzını aynı diye görüyorsun ya, Allah bilir, bunu söylerken hamasad da hissediyorsun belki, eğer kerhen konuşmuyorsan ahirette Peygamberimizle bir hesabın muhakkak olur, dikkat et.

Edep sınırlarını muhafaza edin...Kimsenin karılar gibi kaçtığı yok, Enver Aydemir'in ERKEKÇE DİRENİŞİ ORTADA...Biz bu vatanı İslam şeriatı için aldık, İslam şeriatı içinde tekrar alırız, merak etmeyin...

Edeb sınırlarımda hiç bir rehavet yok Sayın Ebu Zerr, askerden kaçana söylenecek çok söz var tabii ki, ancak yeri burası değil.

"Siz " dediğin kimler bilmiyorum da, burada ortaya koyduğunuz zihniyet değil, o, bu vatanı kurtaran.

O mürted dediklerimizin elinde değil, bu topraklar bizim, bu vatan bizim...onlar işgalci...
Biz vatanımıza sahip çıkarız, münafıklar maskelerini çıkarsın yeter...

Evet, vatan sizin, ama askerlik yapmazsınız. Vatan sizin, aile, kız, kızan sizin ama bırakın başkları korusun. Bu vicdan ile kurulu bir "reddiye" fırkası. Kargalar bile güler...

benim mürted dediğim birileri yok...
Mürted diyen ve mürted denilen belli...
Sınırda nöbet tutan müslüman anadolu çocuğuna mürted diyen de yok...
Olayı manipüle ediyorsunuz...
Evet, biz de sınırda muhafa ettik, vatan hortumlanırken!!!
İslam Dinine savaş açılırken...
O mürtedlerden biri Kuran'ı önünzde ayakları ile ezse, vatan sağolsun dersiniz, biliriz, zihniyetinizi de

Sen mürted demedin, ben iftira ettim sana. İşte yazdığın yazı, altta, oku

Bu vatanın evlatları, çanakkale'de, kurtuluş'da İslam Şeriatı için canını verdi, Laik yobazlar için değil....
Said Nursi ne diyordu: "İstibdadı mutlakaya cumhuriyet namı vermek" ve dahi ne diyordu: "Ben mürtedden emir almam"...
Herkes mürtedden emir alacak diye bir şey yok...
Alana da bir şey diyen yok...

Ve bir de "O mürtedlerden biri Kuran'ı önünzde ayakları ile ezse, vatan sağolsun dersiniz, biliriz, zihniyetinizi de" diye çirkin bir zanda bulunmuşsun ya, bu ifadene söylenecek çok şey olur ama, ben bu konuda seni ALLAH'a havale ettim Ebu Zerr, bu hakkı O icra etsin İnşallah...

Mücahid

New member
Oysa reddedilen ne askerlik nede vatan savunması.Amaç asker kaçkını ilan edilmek yada onsekiz ay rahat döşekte yatmak değil.Olayı saptırmaktan ve çarpıtmaktan doğru anlamaya zaman kalmıyor malesef.Muhammedler ocağı diye dualarla gönderilen asakirin anasını babasını sakallı yada örtülü diye o kışlalara almayan zihniyyettir karşısında durulan.Keşke anlayabilmek ahkam kesmek kadar kolay olabilse.Kesin beyler kesin kesilecek ahkam o kadar çokki.Mazlumdere laf edilir mustazaflar derneğine laf edilirde başkalarına laf etmek akıllara neden gelmez acaba.Ha bu arada NEMA=ÜREM=FAİZ demektir ki ben ne bu ülkede nede başka bi yerde asla kimseden nemalanmadım.Arz edilir.Selametle

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Nema, kelime olarak kullanıldığı yere göre değişir. Edebi ifadelerde büyüme, gelişme olarak kullanılır ancak ekonomik bir terim olarak kullanılırsa faiz demektir.

Velev ki sürç-i lisan eyledik. Nema demeyelim, fayda diyelim... Sözünüzdemisiniz?..

Ve de kişiselleştirmek de değil muradım, herkese sözümüz. Herkese faydası vardır bu ülkenin, içinde yaşayana da, dışında yaşaşyana da...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İslami bakış açısından bu ülke yönetiminin eksikleri bir hayli fazladır ve bunların sadece küçük bir cüzüdür başörtüsü. Burada saymaya kalksak, sayfalara sığmaz, bizim de ilmimiz yetmez.

Ama her nedense, insanlar baş örtüsünü protesto eder mahiyette davranışlarını, devlet dairesine memur olarak girerken değil, üniversitede okurken değil, hastaneden, postaneden hizmet alırken değil, bankayla muamele yaparken değil de, askere giderken gösteriyor. Maşallah, güzel terakki... İyi olur inşaallah...

samanyolu

New member
bende askere gitmek istemeyenlere bir şey sormak istiyorum bu vatanı kim savunacak.bu ülkeye askerlik yapmam demek bence ihanetle eş değerdir tabiki ülke yönetiminde sorunlar var ve herzaman olacak.biz çanakkaleyi kınalı kuzularla aldık. savunmasınıda gerektiği zaman yaparız

yelken06500

New member
evet dediğiniz gibi kendi zannınızca böyle olabilir ama bu genel kabulde pek önemli değildir ...yukarıdaki gördüğünüz askerlerin hepsi ama hepsi dikkat edin namaz kılabiliyorlar ama gelin görünkü bugün namaz kılan bir subay çok kolaylıkla disipsinsizlik yaftasıyla askerden atılıyor kıyas kabul eder mi sizce?

rusen_alp

New member
Bu dernek daha geçen hafta , Kuzey Irak'ta yapılan harekata karşı Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik bir basın açıklamasını Şanlıurfa'dayaptı. . orada bulunan bir kadın bu topluluğa tepki gösterdiğinde neredeyse kadıncağızı linç edeceklerdi. Bereket orada polis vardı da kadıncağız dayak yemekten zor kurtuldu. Her neyse bu ülkenin mehmetçiğine , silah sıkanlarına yoldaşlık yapanlar ve imralıda yatan Apo'ya dolaylı olarak da destek olanların tek bir amacı vardı , o da bu ülkeyi olabildiğince bölmektir.Amacı bu olanlar her şeyi kullanacaklardır. Daha geçen hafta Diyarbakır'da Melli Hoca diye bilinen bir imam elinde Kuran-ı Kerimle halkı galeyana getirdi. Oysa PKK , dini kitabı olmayan sosyalist bir örgüt, işte tüm bunlar gösteriyor ki , bölücü yanlıları her şeyi kullanmak zorunda hissediyorlar.
Tüm bu eylemin uzantılarından birisi de bu vicdani ret olayıdır, halkı askerden soğutmak, TSK her türlü hareketini müphem, güvensiz hale getirmek isteyen bazı sinsi çevreler halkın hassas olduğunu bazı konuları medya önüne gündeme getirmektedir. Bundaki amaç çok açık ve net bir şekilde bellidir.
Bazı arkadaşlarımız , son günlerdeki gündemdeki tartışılan olaylardan da etkilenerek bu harekete , eyleme farklı anlamlar katmakta , hiç unutulmaması gerekir ki , bazı davranışlarını eleştirsek dahi bu şanlı ordu, müslüman Türk Milletinin koruyulucuğunu ve hamiliğini yapmaktadır. Bugün evlerimizde rahat uyuyorsak , bunu bir nebze de olsa ordumuza borçluyuz.
Bu ülkenin vatan evlatları askerden korkmaz, hele bir vatandaşlık borcu olan , neredeyse kutsal gördüğümüz ve her Türk asker doğar sözüyle Türk Milletinin askerliğe bakış açısını çok net bir şekilde ortaya koyduğumuzun idraki içerisinde olursak, milleti askerlikten soğutmak isteyen, 70 milyonu aşan müslüman Türk Milletini savunmasız bir oluşum içinde yer alan kişilerin kanlarının bozuk olduğu, damarlarının hıyanet seli içinde akıp gittiği bir gerçektir.
Bir noktaya da değinmek gerekirse , Apo konusunda asıp kesenler , bu konuda arkalarını dönmelerini vatan ve millet sevgisi konusunda özürlü olduğu da su götürmez bir gerçektir.

Ebu Zerr

New member
Evet, sükut ediyorum...
Sükutumun sebebi gazze'dir...
Gazze'de çocuklar katledilmektedir....
Müslümanlar katledilmektedir...
Fecr-i sadık yakındır...
Tağutların yerle bir olacağı gün yakındır...
Enver Aydemir karedeşimizin cihadını kutluyorum...
Ya Rasulullah (sav)...
Zikrin dilimde...
AMENTÜ BİLLAHİ VE KEFERTÜ BİTTAĞUTİ...
Kahrolsun tağutlar...
Evet, kahrolmaları yakındır...

Enver Ýstek

metin mete
Evet, sükut ediyorum...
Sükutumun sebebi gazze'dir...
Gazze'de çocuklar katledilmektedir....
Müslümanlar katledilmektedir...
Fecr-i sadık yakındır...
Tağutların yerle bir olacağı gün yakındır...
Enver Aydemir karedeşimizin cihadını kutluyorum...
Ya Rasulullah (sav)...
Zikrin dilimde...
AMENTÜ BİLLAHİ VE KEFERTÜ BİTTAĞUTİ...
Kahrolsun tağutlar...
Evet, kahrolmaları yakındır...

Sukutunu anliyorum,sebebinidi anliyorum her müslümanin kalbindeki yara.Cocuk katillerinin isimleri degisik olsada yinede Katil,ha ismi Apo olmus ha Yahudi.Ama aydemirinki Cihad degil Ihanettir,Eger bu ordu basörtüsüne karsidir diyorsaniz bas örtüsünün askerde isi ne?Benim yakinlarim geldiginde kimse kovmadi bas örtülü degillerdi aksine IZARli idiler,hemde bir yengem gözünde siyah gözlük dahi vardi her neyse simdi ben bunlari tartismiyorum,sadece bazi kurumlara karsi hassas olmak gerekir diye düsünüyorum.Bu kurumlarin basinda TSK vardir asla bunun tartisilmasi yapilmamalidir eger kanunlar iyilestirilirse Askerde cok üstelemez iste Üniversitede basörtüsü.Siz eger elinizden geliyorsa özgürlükcülügü kimseye birakmayan,Halkci vede ayni zamanda sosyal olan Deniz beyi ikna edin ama olmaz cünki onla ugrasilmaz,Vurun abaliya TSK...Allah kahredecek Tagutlari bununda basinda Din Tagutlari geliyor bence önce basimizdakileri bir atalim sonra gelir sirayla digerleri..

Ebu Zerr

New member
Mehmet Altan'dan Enver Aydemir Yorumu:

Tuzla’daki ölümlere çok duyarlı olmayan yargı sistemi, Bülent Ersoy’un bir iki cümlesi karşısında çok süratli davranmış. Ve Bülent Ersoy için ‘halkı askerlikten soğutma’ iddiasıyla soruşturma açmış. Şaşırmadım.

Ama neredeyse otuz yıl önce ‘öğrenci’ olarak gittiğim ülkede ‘savaş karşıtlığı’ ve ‘vicdani ret’ sıradan bir hak iken, öğretim üyesi olarak istediği an emekli olacak bir kıdeme erişmiş olduğum kendi ülkemde bunların hala ürkütücü bir linç vesilesi olması insanı bezdiriyor.

Bir ülke ‘temel hak ve özgürlükler’ kavramından anca bu kadar uzak olur.

Tabii öldürdüğü konukları yiyen İdi Amin dönemi Uganda’sı ölçütümüz değilse.

Dünkü star’da Bülent Ersoy’un soruşturmaya neden olan sözleri vardı:

‘Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani?

Bir çocuğun ne demek olduğunu ben sizler gibi bilemem. Ben anne değilim, olamayacağım da.

Ama insan olarak o anaların yüreğinin nasıl cayır cayır yandığını ben anlayamam ama anneler anlar.

Başkalarının masabaşı savaşı için evladımı harcayamam. Bir oyun oynanıyor ve biz bunların oyuncağı oluyoruz.

‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ hep aynı klişe laflar. Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmiş laflar...’

Bülent Ersoy’un, AB standartlarında ‘fikir özgürlüğüne’ sahip olduğu söylenen Türkiye’de ‘bir çift laf’ için yaşayacaklarını ve şimdiden başlatılan ‘linç kampanyasını’ birlikte izleyeceğiz.

Onun ‘çıkışı’ hiç olmazsa toplum tarafından duyuldu.

Bir de sesi hiç duyulmayanlar var.

Örneğin, Enver Aydemir’in başına gelenleri duyan pek olmadı.

‘İnancı’ nedeniyle askerlik yapmak istemediği için 31.07.2007 tarihinde tutuklanarak Eskişehir Askeri Cezaevi’ne hapsedilen Enver Aydemir, 04.10.2007 günü Eskişehir Askeri Mahkemesi’nde yapılan 2. duruşmada, 2 gün içinde mevcutsuz olarak birliğine teslim olması istenerek tahliye edildi.

Enver Aydemir ‘Vicdani reddini’ sürdüreceğini ilan etti.

Enver Aydemir’in Türkiye’de ‘dini nedenlerden dolayı’ vicdani reddini ilan eden ilk kişi olduğunu Mazlumder Kocaeli Şubesi’nin açıklamasından öğrendim.

Herhalde ‘oy’ getirmediği, sadece ‘temel hak ve özgürlük’ sorunu olduğu için parlamentodaki hiç bir partinin gündemine girmiyor
.

Güncelleşmiyor da...

Hálbuki dünyada bayatlamış bir hak.

Avrupa Konseyi’ne üye kırk altı ülkeden sadece Türkiye ve Azerbaycan’da yasak.

Bu nedense ‘Türklüğe hakaret’ sayılmıyor.

Özgürlüklerden uzak yaşadığımız, belki de özgürlüklerin tümünü bir ‘bütün’ kabul etmediğimiz için, diğer ülkelerdeki özgürlükler burada hayata geçemiyor...

Özgürlükler siyaset kurumu tarafından ‘oy getiren’ ve ‘oy getirmeyen’ olarak tasnif edilirse sonuç alınabilir mi?

Aydınlar, sadece siyasetçilerin ‘önemli’ bulduğu özgürlükleri konuşursa, özgürlüğün sınırları genişler mi?

Enver Aydemir’in daha sonra başına gelenleri merak ediyor musunuz?

Biraz araştırırsanız öğrenirsiniz.

‘Türban’ kadar, ‘vicdani ret’ de duyulsa, bunlarla birlikte tüm ‘temel hak ve özgürlüklere’ sahip çıkılsa, bugünkü Türkiye manzaralarını yaşar mıydık?

Umutsuzluk, iktidarını ilan edebilir miydi?

Yetmiş milyon topluca temel hak ve özgürlüklerin pekiştiği bir ülkeye gitsek...

Hep gördüğümüz karşısında ağzımız açık kalacak.

Hiç kapanmayacak.

Anarşistler Federasyonu...

Kralcılar...

Vicdani retçiler...

Savaş karşıtları...

Ve daha ne istersen...

Toplumlar korkmadığı zaman sağlığına kavuşuyor.

Çağ ile Türkiye arasındaki fark...

‘Özgüven’ ile ‘öz güvensizlik’ arasındaki fark aslında.

Temel hak ve özgürlükleri hem devletin, hem de bireylerin şaşmaz bir ölçü olarak kabul ettiği bir Türkiye olabilecek mi?

Öyle bir ülke olabilecek miyiz?

Özgür ve huzurlu bir ülke.

27.02.2008

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bravo... Tebrik... Alkış hatta...

Gazze'ye gözyaşı.

Kahrolsun tağutlar ve,

Mehmet Altan'dan şefaat...

Enver Ýstek

metin mete
Dogru ya dogru;

Vicdani reddiyeciler gitmesin,
Koministler gitmesin,
Sosyallerde gitmesin,
Kürtler gitmesin,
Lazlar gitmesin,
Cerkezler gitmesin,
Sosyete zaten gitmesin(Gitmiyorda)
Zenginler gitmesin,
Tek cocuklular gitmesin,
Abazalar gitmesin,
Afgan göcmenleri gitmesin,
Azariler gitmesin,
Bulgar göcmenleri gitmesin,
Arnavutlar gitmesin,
Yugoslav göcmenleri gitmesin,
Gayri Müslimler gitmesin,
Yahovacilar zaten Vicdani redci Gitmesin,
Arab kökenliler gitmesin,
Fars kökenliler gitmesin,
Afrika kökenliler gitmesin,
Cecenler gitmesin,
Orta asya göcmenleride gitmesin(E kardesim bizmi kalacagiz elin salagi),
Ebu Zerr gitmesin Ve En mühimide
BÜLENT ablalarda gitmesin(Zaten ücüncü cins oluslari nedeni ile gitmiyor)
Escinsellerde bu gurubtan onlarda gitmesin,

KALA KALA BENIM GIBI ENAYILERMI KALDI...

Evet kardesim Aksam olunca Popolarini devirip Avratlarinin koynunda uyuyanlardansanizki öyle oluyor ne isiniz var Bu VATANDA gidin hak ve özgürlükler ülkesi Avrupaya ne isiniz var sanki,isteyen Talibanada katilsin ama sakin bu Vatana yaklasmayiniz.Cünki Bizim gibi avillerin yaninda kaldikca tam bir esaret manyagi olacaksiniz...Biz bu Vatanin kölesiyiz,gönüllü erleriyiz e bukadar hürriyetsiz bir ülkede ne duruyorsunuzki,her zamanki gibi son cümle;

YA SEVECEKSIN YA DEFOLACAKSINIZ....

Biz bu saydiklarimizla kendimizi bir millet saniyorduk vesselam....Yanilmisiz...

Enver Ýstek

metin mete
Ya Islami Sevecekler Ya Da Geldikleri Cehenneme Gidecekler...
öyle Malumun Ilani Ile Olmuyor Bu Işler...

Ebu Zerr kardesim dedigim gibi Vatan sevgisini dinsizlerde pek görmüyoruz bu Vatanda ne dersin?O nedenle yineliyorum"YA SEVECEKLER YA DEFOLACAKLAR"Bir insan ailesinin can güvenligini istiyorsa ya gidecek ya gidecek Burasi Türkiye isteyen gitmez kurali vicdansizlik olur...Bunu red etmek vicdani inkar etmek olur.Cünki kimse enayice gitmiyor askere.Anne olmasini bilmeyecek olan bir ücüncü cinsin sözü bu kadar muteber ise ayni kefede deger kazanir baskaca bir sey cikmaz..Allahini seven Ailesinide korumakla yükümlüdür..

yelken06500

New member
evet bu ülkede yaşıyorsanız ve de türk değilseniz (atalarınız bu ülkenin kurtuluş savaşını bir dini gereklilik prensibi dahilinde ,yani dinine ,anasına,bacısına el uzatılmasın diye vermiş olsa bile)hiçbir hak iddaa edmezsiniz hiçnir talebiniz olmaz çünkü ergenekon ,add,chp,çydd vb oluşumlar bu ülkede kimin nasıl yaşaması gerektiğini onların adına düşünüyor ve biliyor...yani sizin talep ettiğiniz hiç bir hak onların ve faşistlerin ölçüsüne uymuyorsa kabul edilemezdir...en afaki sözleri kullanarak birçok piyonu isteikleri gibi oynatıyorlar...yeri geldimi monşer yeri geldimi militanist bir yapıdadır...her kafaya göre sopaları mevcuttur...bazen en koyu milliyetçi ,vatan savunucusu bazende en akılalmaz halk düşmanlarıdırlar...devletin bekaası söz konusu ise bireylerin dini vicdani talepleri gözardı edilebilir...oysa bazı müslüman olmayan kurum ve kuruluşları saymazsanız kendini müslüman olarak gören milliyetçi kardeşlerimizde bilinmez? hangi ölçüyü kabul ederler ama onların seviyesine gelebiliyorlar...oysa dinin sahibi düşmana dahi düşmanlığınız dolayısıyla haksızlık yapamazsınız derken sevgili milliyetçi müslüman kardeşlerimiz bu konuda kabul edilemez bir şekilde zanlarına göre hareket etme hakkını kendilerinde görebiliyorlar...

biraz afaki nutuklar,biraz galeyan ve de birkaç kobay varsa helva yapılabilir anlayacağınız...
hayır vatan sevgisi denen şeyin ne olduğunu anlayabilmiş değilim acaba yaradan sevgisinden daha mı üstün bir kaç yüzbin km2 yi müslüman memleket kabul edebilir mi?oysa ALLAH(CC)ın yeryüzü geniş ve her m2 sine ulaşmak varken nedir bu tuttuğunu koparma mantığı ...

aslında şaşırmış falan değilim.yöneltmiş olduğum bu soruların cevabını bilmekteyim sadece müslümanın dar görüşlü olmasına üzülüyorum...

Üst Alt