Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vicdani Redçi Enver Aydemir Direniyor!

Ebu Zerr

New member
Vicdani Redçi Enver Aydemir Direniyor!

08 Ağustos 2007 - 23:52:32
haber.jpg
İnançlarına uygun olmadığı için askere gitmek istemeyen Enver Aydemir 1 Ağustos 2007 tarihinde Eskisehir 1. taktik hava kuvvetleri komutanligi askeri cezaevi'ne hapsedilmisti. Konu ile ilgili yeni gelişmeleri Ömer Faruk Gergerlioğlu şöyle ifade etti:

Vicdani redci Enver Aydemir'i avukatıyla
Eskisehir askeri cezaevinde ziyaret eden babası Ahmet Aydemir son gelişmeleri tarafimıza iletmiş ve kamuoyu tarafindan paylaşılmasını istemiştir. Enver Aydemir şunları söylemektedir:

"Ben askerlik şubesinde dini bir takım nedenlerimden dolayı T.C askeri olarak görev yapmak istemediğimi söylediğim halde sevk evrakı tarafima tebliğ edildi. Ben evrakı almaktan kaçındım. Askerlik yapmayacağımı söyledim ve buna ilişkin polis karakoluna dilekçe verdim. Askere 24-07-2007 tarihinde sevk işlemim yapılarak aynı gün mevcutlu olarak birliğim olan Bilecik 2. j. Egit. tug. Komutanlığına iki jandarma eşliğinde teslim edildim. Ben birliğe katıldığımda görevli personele "Ben buraya isteğim dışında getirildim. Kesinlikle laiklikle yönetilen T.C de askerlik yapmam ve askeri elbiseyi giymem" dedim. Ayrica "ben zorla askerlik elbisesi giydirilmiş sivil bir kişiyim, bu nedenle askeri mahkemede yargılanmam doğru değildir" dedim. Bilahare ertesi gün saat 10 sıralarında şu anda rütbesini ve kim olduğunu hatırlayamadığım bir uzman çavus tarafindan bulunduğum 11. boluk koğuşunda bana askeri üniforma ve diger istihkak teslim edilip giymem emredildiginde ben görevli personele ben buraya isteğim dışı getirildim. Ben laiklikle yönetilen
T.C'nin askeri elbisesini giymem "diyerek askeri üniformayi giymem hususunda verilen emri reddedip gereğini yerine getirmedim. J.tgm. Erol Doğan bana ağza alınmayacak galiz küfürler savurdu. Ben de ona "senin haysiyetsiz küfürlerin 10 katını yapabilirim fakat benim kişiliğim ve inancım buna müsaade etmez" dedim. Bunun üzerine j. Tgm. Erol Doğan'in emri üzerine yaklaşık 10 asker bana zorla askeri üniformayı giydirip bana asker traşı yaptılar. Ben bunun üzerine mukavemet etmenin yarari olmayacağını anlayarak üniformayı giydirmelerine ve asker traşı yapmalarına direnmedim. İki kez fiziki işkenceye maruz kaldım.

Askeri cezaevine girdiğim zaman Kur'an-ı Kerim'im elimden alındı. Ben bunun üzerine cezaevinin hiç bir kuralına uymayacağımı ilan edince mecburen Kur'an'ımı verdiler ve burada cemaatle olmamak şartıyla namaz kılmama izin vereceklerini ifade ettiler. Evliyim ve iki çocuğum var ve ilk olarak dini gerekçelerle tavır koyan bir kişi olarak sonuna kadar direnmeyi seçeceğim" dedigi tarafimıza aktarılmıştır.

Ömer Faruk Gergerlioğlu

MAZLUMDER Kocaeli Şube başkanı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mücahid

New member
İnşaallah tek kaygısı inancıdır.Bu arada o banka hesapları da hoş olmamış böyle hassas bi konunun altında.Şahsi kanaatimdir.Dua ile

ekreme

New member
Eskiden bu vicdani retçiler genelde yahova şahitleri denen karanlık inançtan çıkardı...

Müslümanlar içinde ilk S.Mirzabeyoğlu vardı.O başkasını kendi yerine yaptırmıştı parayla...

talha_

New member
sonuç ne oldu ki.........

ayrıyeten yerine askerlik yaptırma uygulamasını da ilk ekremeden duydum...!

selametle

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu ülke Allah için, İslam için, Allah (c.c) ın hassasiyetle koruduğu insan canı için, ana, bacı, kardaş namusu için şehid olmuş, can vermiş yüzbinlerce şehidin vatanıdır.
Ve bu topraklar İslam toprağıdır.
Ve bu memlekette beş vakit yüz binlerce camii de ezan-ı Muhammedi'ye okunuyor.
Yüz binlerce sübyana Allah kelamı öğretiliyor.
Milyonlarca tertemiz, ak-pak namus yaşıyor.
Her seherde yüz binlerce el kalkıyor semaya, "Allah'ım sen İslam'a ve Müslümanlara yardım et diye"...
Bu vatandan rızkımımız çıkıyor, anamızın, çocuğumuzun...

Bu vatana ve bu millete hizmettir askerlik.
Irak gibi mi olalım. Bakın onlar namuslarını dahi koruyamıyorlar...
Bakın onların kutsal saydıkları her şeye tecavüz edildi.

Sakın ama sakın adını İslam koyup, vatana kimse hıyanet etmeye kalkmasın.
Ve sakın, aklı selim ve vicdanlı hiç kimse bu tür insanları alkışlamasın...

Yanetimler, idareciler, kanunlar gelir geçer amma vatan toprağını bir başka yerde bulamayız.
Ve bu vatan toprağını Mehmetcik korumaktadır.
Kimdir O Mehmet... Sensin, benim, O ... Unutmayın, artık bize kimse vatan vermez bir daha...

MekSeLina

New member
Bu ülkenin okulundadamı okumumamış, hastanesinedemi gitmemiş, yolundan yürümeyip köprüsündende mi geçmemiş? İlgili banka hesap numaraları başka bir ülke bankasınınmı?

Ebu Zerr

New member
Bu ülkenin okulundadamı okumumamış, hastanesinedemi gitmemiş, yolundan yürümeyip köprüsündende mi geçmemiş? İlgili banka hesap numaraları başka bir ülke bankasınınmı?

Konuya vakıf olamamışsınız kardeşim...

Sakın ama sakın adını İslam koyup, vatana kimse hıyanet etmeye kalkmasın.
Ve sakın, aklı selim ve vicdanlı hiç kimse bu tür insanları alkışlamasın...

Ben Enver Aydemir, 24.07.2007 tarihinde zorla askerlik yaptırılmak üzere evimden alınarak Bilecik Jandarma Er Eğitim Tugayına getirildim. Burada, beni oraya getiren yetkililere TSK Seçkinlerinin laik değerlere dayanarak dini inançlarıma karşı hasmane duygular beslediğini bu yüzden laik bir ülkede askerlik yapmayacağımı ve böyle bir düzenin asla ve asla bir neferi olmayacağımı beyan ettim.

Bilecik’te kaldığım süre içerisinde bu yaklaşımımın ne kadar doğru bir yaklaşım olduğunu, 2 gün sonra beni görmeye gelen annemin ve eşimin başörtülü olması gerekçe gösterilerek nizamiye kapısından geri döndürüldüğünde daha iyi anladım.Hayattaki en önemli değeri inançları olan birisi olarak, özellikle T.S.K Seçkinlerinin İslami değerlere karşı gösterdiği bu tutumu kabul etmem mümkün değildir. Tüm bu sebeplerden dolayı vicdani reddimi açıkladım. Müslümanların en temel inançlarını bile bu kadar açık bir şekilde tahkir eden bir kurumda benim yer almam söz konusu olamaz.

Bununla birlikte kamuoyuna duyurmam gereken asıl meselem, T.C. Devletinin üzerine kurulmuş olduğu temel değerlerin hiç birine sempati beslemiyor olmamdır. Benim de inanç değerlerime kimsenin zorla sempati beslemesini beklemiyorum. Bununla beraber yaşadığım coğrafyanın gerçeklerini de göz önüne alarak, ortak yaşamın getirdiği sorumluluklar çerçevesinde inançlarıma uygun ve bireysel haklarımın tanındığı (eğitim özgürlüğü, kılık-kıyafet özgürlüğü, düşünce özgürlüğü vb.) bir ortamda kamu hizmeti yapabileceğimi beyan ediyorum. Tüm kamuoyuna duyurulur.

Enver Aydemir

Enver Aydemir özgür...
İslami inancı nedeniyle askerlik yapmak istemediği için 31.07.2007 tarihinde tutuklanarak Eskişehir Askeri Cezaevi'ne hapsedilen Enver Aydemir, Eskişehir Askeri Mahkemesi'nde bu sabah(04.10.2007) yapılan duruşmada tahliye oldu. Tahliyesinden sonra birliğine gitmeyen Aydemir şimdi özgür.

Enver Aydemir'in duruşması 4 Ekim'e ertelendi....

Dini inancı nedeniyle askerlik yapmak istemediği için 31.07.2007 tarihinde tutuklanarak Eskişehir Askeri Cezaevi'ne hapsedilen ve Eskişehir Askeri Mahkemesi'nde bu sabah(06.09.2007) yapılan duruşmada avukat talebinde bulunan Enver Aydemir'e öğleden sonra Eskişehir Barosu'nun atadığı bir avukat gelmişse de savunma yapılamadığından duruşma 4 Ekim 2007'ye ertelendi.

Enver'in duruşmadan günler öncesinde dilekçe vererek avukat telep ettiği, ancak Eskişehir Barosu'na böyle bir talebin iletilmediği de öğrenildi.

Duruşma sırasında söz alan Enver, islami inancı nedeniyle askerlik yapmak istemediğini ama yapmaya zorlandığını, askeri birlikte 2 gün işkence gördüğünü anlattı. Askeri savcının, askerlik yapmak istemediği halde neden askeri cezaevi elbisesi giymekte olduğunu sorması üzerine; çıplak yaşayamayacağı için giymek zorunda kaldığını söyledi.
Enver'in cezaevinde askeri elbiseyi giymeye devam ettiği ve Eskişehir Barosu'na dilekçeyle başvurarak avukat talebinde bulunacağı öğrenildi.

''laiklikle yönetilen T.C de askerlik yapmam''

"Ben birliğe katıldığımda görevli personele “Ben buraya isteğim dışında getirildim. Kesinlikle laiklikle yönetilen T.C de askerlik yapmam ve askeri elbiseyi giymem” dedim"

(EBU ZERR: BEN DE ASKERLİK YAPTIM, TABUR KOMUTANI NAMAZ KILMAMIZA İZİN VERMEDİĞİ HALDE DE NAMAZIMI KILDIM...YAPTIM AMA ZORUNLU YAPTIM, VİCDANEN REDDEDERKEN, KILIFI DA HAZIR HARBUL FİCAR, İYİ Mİ!!!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Biz bu zihniyetleri biliyoruz Ebu Zerr.
Yaşadığımız bu topraklar bizimdir, ancak bu günün gerekleri çerçevesinde herkes gönüllü yahut gönülsüz yaşar. Gönülsüz yaşayanını kimse zorla burada tutmaz, nereye dilerse gidip orada yaşar, eğer yaşama mecburiyeti varsa, bu mecburiyetleri yerine getirir. Kimse 15 ay asker elbisesi giymekle kafir olmaz, kimse 15 ay askeri disiplin yaşamakla kafir olmaz. Namazda ve oruç gibi ibadetler belki bazı birliklerde kısıtlandırılmış olabilir ancak kişi, belli hürriyetler dahilinde ne kadar yapabilirse ibadetini yapar ve ifa eder, kabul edilir.

Bu memlekette bir sürü alim askerlik yaptı, hepimiz de yaptık, kimseyi de dini inancından ötürü kimse dışlamadı, bizim birliğimizde camii de vardı, imam da vardı, müezzinde vardı.

Ama bu şekilde ajitasyon yapan kişi, maalesef masum değildir. Konuyu vicdanen reddeden, vicdanın da tutar. Onun gibi böyle ortalığa düşüpte, yaygara çıkarmaz. "Laik T.C de askerlik yapmam." Ağıza bak!!! Bi kere ağız bozuk, ifadeye bak, T.C. !!! PKK lı teröristlerde öyle diyor, T.C. !!! Türkiye desen ağzınmı eğilir! Hem memleketi beğenme, hem memleketten nemalan, hem laik barodan avukat iste.

O adamın yaptığı, tamamen İslami kisfeye bürünmüş vatan hainliği. Başka hiç bir şey değil.

Ebu Zerr

New member
Enver Aydemir ve onun pozisyonuda olan bir çok müslüman tanıdım...
Tercihlerine saygı duydum, destekledim, dua ettim...
vatan hainlerine karşı vatan hainliği yapıyorsa, ben bunu takdir ederim...
Mesele kafir olup olmama meselesi değil, bir duruş meselesidir...
Hz.Peygamber'de Darun Nedve'de durmakla kafir olmazdı ama durmadı...
Ya da Hicret olayının hiç bir mantığı yok...
Ne işin var senin medine'de...
Sen niye anarşi çıkarıyorsun, evladı-babaya düşürüyorsun...
Öyle değil mi, öz babasına müşrik diye kılıç çekmediler mi???

Ben de o zihniyetleri ve sizin zihniyetlerinizi çok iyi biliyorum...
Laik TC dediğin şey sonradan olma...
Bu vatan Laik TC'nin adamlarının değil, İslam Şeriatının evlatlerının vatanıdır...
Dönmeler ve uşakları geldikleri cehenneme gideceklerdir...

Bu vatanın evlatları, çanakkale'de, kurtuluş'da İslam Şeriatı için canını verdi, Laik yobazlar için değil....
Said Nursi ne diyordu: "İstibdadı mutlakaya cumhuriyet namı vermek" ve dahi ne diyordu: "Ben mürtedden emir almam"...
Herkes mürtedden emir alacak diye bir şey yok...
Alana da bir şey diyen yok...

Bir mü'minin duruşunu vatan hainliği ile kıyaslamanıza üzüldüm doğrusu...
Mekke için Muhammed (sav)'de bir vatan haini idi...

Mücahid

New member
Biz bu zihniyetleri biliyoruz Ebu Zerr.
Yaşadığımız bu topraklar bizimdir, ancak bu günün gerekleri çerçevesinde herkes gönüllü yahut gönülsüz yaşar. Gönülsüz yaşayanını kimse zorla burada tutmaz, nereye dilerse gidip orada yaşar, eğer yaşama mecburiyeti varsa, bu mecburiyetleri yerine getirir. Kimse 15 ay asker elbisesi giymekle kafir olmaz, kimse 15 ay askeri disiplin yaşamakla kafir olmaz. Namazda ve oruç gibi ibadetler belki bazı birliklerde kısıtlandırılmış olabilir ancak kişi, belli hürriyetler dahilinde ne kadar yapabilirse ibadetini yapar ve ifa eder, kabul edilir.

Bu memlekette bir sürü alim askerlik yaptı, hepimiz de yaptık, kimseyi de dini inancından ötürü kimse dışlamadı, bizim birliğimizde camii de vardı, imam da vardı, müezzinde vardı.

Ama bu şekilde ajitasyon yapan kişi, maalesef masum değildir. Konuyu vicdanen reddeden, vicdanın da tutar. Onun gibi böyle ortalığa düşüpte, yaygara çıkarmaz. "Laik T.C de askerlik yapmam." Ağıza bak!!! Bi kere ağız bozuk, ifadeye bak, T.C. !!! PKK lı teröristlerde öyle diyor, T.C. !!! Türkiye desen ağzınmı eğilir! Hem memleketi beğenme, hem memleketten nemalan, hem laik barodan avukat iste.

O adamın yaptığı, tamamen İslami kisfeye bürünmüş vatan hainliği. Başka hiç bir şey değil.

BEKİR BEY, BENCE SİZDE BU YARGILARI BU KADAR NET VE RAHAT KOYARAK ELEŞTİRDİĞİNİZ KİŞİ DURUMUNA DÜŞMEDİNİZMİ?SİZDE BUNU VİCDANINIZDA YAŞAYABİLİRDİNİZ.Bu ülke meclisinde kimlere tahammül edildiği ortada iken sizin sırf inancım diyen birini bu kadar horlamanız anlaşılır gelmiyor.Lütfen polemik mevzuu yapmayınız sadece fikirlerimi yazdım.Vesselam

Mücahid

New member

Kırkbin kişinin katilide bu ülke imkanlarından faydalanarak o yaşa geldi sayın mekselina.Belkide tedavi olduğu hastanenin doktorunu,yada okuduğu okulların öğretmenlerini katlettirdi kimbilir. :)

yelken06500

New member
şimdi siz bu insanlara beğenmiyorsan kapı orda derseniz biri de çıkar ve size veya bacılarımıza başını kapattığı için arabistana git der ...kimsenin de bundan gocunmaması gerekir...tc bir kısaltma olarak söylenir yani bunu pkk lı söylüyor diye siz söyleyemezsiniz gibi bir kural mı var ?

malasef ülkemizde birçok genç sadece terimlere takılıyor onları kullanan karanlık kesimlerde bu terimler üzerinden sloganlarını ve oyunlarını empoze ediyor...insanları düşüncelerinden dolayı yargılayamayız bu düşünceler hakaret argo içermediği sürece kendi fikirlerimiz bunun tersi ise belirtiriz (kendi fikrimizi )...iyi eline ekmek ver kafasından sopayı eksik etme mantığını mı savunalım...sırf düşünceleri bizimkiyle uyuşmuyor diye...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Enver Aydemir ve onun pozisyonuda olan bir çok müslüman tanıdım...
Tercihlerine saygı duydum, destekledim, dua ettim...
vatan hainlerine karşı vatan hainliği yapıyorsa, ben bunu takdir ederim...
Mesele kafir olup olmama meselesi değil, bir duruş meselesidir...

Buna "duruş" tur deyip kandırılanların ülkelerinin ne durumda olduğu ortadadır. Bu kadar vatan evladı askerlik yapıyor, kafir mi? UTANMAK LAZIM

Hz.Peygamber'de Darun Nedve'de durmakla kafir olmazdı ama durmadı...
Ya da Hicret olayının hiç bir mantığı yok...
Ne işin var senin medine'de...
Sen niye anarşi çıkarıyorsun, evladı-babaya düşürüyorsun...
Öyle değil mi, öz babasına müşrik diye kılıç çekmediler mi???

Ne münasebet! Ne ile neyi kıyaslıyorsunuz! İNSAF BE...

Ben de o zihniyetleri ve sizin zihniyetlerinizi çok iyi biliyorum...
Laik TC dediğin şey sonradan olma...
Bu vatan Laik TC'nin adamlarının değil, İslam Şeriatının evlatlerının vatanıdır...
Dönmeler ve uşakları geldikleri cehenneme gideceklerdir...

Olur sen KARILAR gibi askerden kaç, sonra getirip vatanı senin kucağına koysunlar... Hep öyle oldu zaten.

Bu vatanın evlatları, çanakkale'de, kurtuluş'da İslam Şeriatı için canını verdi, Laik yobazlar için değil....
Said Nursi ne diyordu: "İstibdadı mutlakaya cumhuriyet namı vermek" ve dahi ne diyordu: "Ben mürtedden emir almam"...
Herkes mürtedden emir alacak diye bir şey yok...
Alana da bir şey diyen yok...

İşte böyle diye diye, böyle yapa yapa bu günlere geldiniz. Yemeniz, içmeniz, yatmanız kalkmanız, işiniz, aşınız o " mürted" dediklerinizin elinde şimdi, LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTMEK DEĞİL! Vatan seninse, sen sahip çıkarsın, çıkmaz kaçar, bir şeylerin arkasına sığınırsan maraba ederler, maraba...

Bir mü'minin duruşunu vatan hainliği ile kıyaslamanıza üzüldüm doğrusu...

Ben öyle müminler çokk gördüm, çokk.

Mekke için Muhammed (sav)'de bir vatan haini idi...

Murad ettiğini söylemekte haddi aşmamak lazım!

Neyin peşinde koştuğunuzu görün, bu gidişle nereye varacağınızı da. Bu vatanı senin mürted dediklerine muhafaza ettirip, sen rahat edeceğini sanıyorsan, uykudasın, UYAN!!!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
BEKİR BEY, BENCE SİZDE BU YARGILARI BU KADAR NET VE RAHAT KOYARAK ELEŞTİRDİĞİNİZ KİŞİ DURUMUNA DÜŞMEDİNİZMİ?SİZDE BUNU VİCDANINIZDA YAŞAYABİLİRDİNİZ.Bu ülke meclisinde kimlere tahammül edildiği ortada iken sizin sırf inancım diyen birini bu kadar horlamanız anlaşılır gelmiyor.Lütfen polemik mevzuu yapmayınız sadece fikirlerimi yazdım.Vesselam

Mücahid Kardeşim;
Bunu herkes vicdanında yaşar, ama herkes "ben bu vatan için askerlik yapmıyorum" diyemez... Dedin mi sen? Dedirtecekmisin oğluna? Bu kadar vicdan sahibi insanlarız ya, laik devletin nesini reddettik şimdiye kadar da, bu gün VİCDAN hesabı güdüyoruz. Otur, tek tek say. Laik devletten nemalandıkların ve reddettiklerin. Sonra gel kafama VUR!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
şimdi siz bu insanlara beğenmiyorsan kapı orda derseniz biri de çıkar ve size veya bacılarımıza başını kapattığı için arabistana git der ...kimsenin de bundan gocunmaması gerekir...tc bir kısaltma olarak söylenir yani bunu pkk lı söylüyor diye siz söyleyemezsiniz gibi bir kural mı var ?

malasef ülkemizde birçok genç sadece terimlere takılıyor onları kullanan karanlık kesimlerde bu terimler üzerinden sloganlarını ve oyunlarını empoze ediyor...insanları düşüncelerinden dolayı yargılayamayız bu düşünceler hakaret argo içermediği sürece kendi fikirlerimiz bunun tersi ise belirtiriz (kendi fikrimizi )...iyi eline ekmek ver kafasından sopayı eksik etme mantığını mı savunalım...sırf düşünceleri bizimkiyle uyuşmuyor diye...

Hayır yelken, hayır kardeşim
bu önermeler, bu mantığı izah etmez.

T.C. gibi bir kısaltma yapan insan, bunu kasten yapıyor, bir PKK teröristinin hissiyatı ile bakmak anlamına gelir bu. Burası şekli davalar görülen mahkeme değil. Kim, neyi niye söylüyor, herkes anlıyor bunu.

Burada ki takılmanın bir gençlik takılması olmadığını sen de bende çok iyi biliyoruz. Hiç kimsenin, hele hele ben müslümanım diyen hiç kimsenin bu vatan müdafaasından yırtmak adına, ecnebilerce organize edilmiş bir hukuk kuralını kullanıp, askerlikten yırması kabul edilir değildir.

Şeriate inan, laik kanunla vatan müdafaası askerlikten kaç. Kaçı kaç para yelken...

Enver Ýstek

metin mete
Vicdan hüriyeti dogru gercekten dogru ama bir sey varki unutulmamasi gereken bu ülkede yasayip bu ülkenin ekmegini yiyor,bu memleketin korumasinda ve ayni ülke onunda can güvenligini sagliyorsa kimse bu durumu savunamaz?Ayni Basörtüsü kanunu cikti bir cok Rektör bu laiklige aykiri ve Üniversitede uygulanamaz diyerek resmen Ana yasaya karsi geliyor simdi kim hakli?Anayasayi uygulamak isteyen YÖK baskanimi yoksa Anayasaya ragmen red edenlermi biraz düsünmek gerek her kes kendi kafasina vicdan hüriyeti kullanamaz.Cünki her hürriyetin siniri vardir...Ister Türk olsun Ister Kürt olsun ister Cerkez fark etmez,Ister Yahova sahidi ister Müslüman oda fark etmez eger o nimetlerden yararlaniyorsa buna uymak zorundadir.Yoksa en kilise bir deyimle"Ya sev Ya terk et"denir bence...

Enver Ýstek

metin mete
Hayır yelken, hayır kardeşim
bu önermeler, bu mantığı izah etmez.

T.C. gibi bir kısaltma yapan insan, bunu kasten yapıyor, bir PKK teröristinin hissiyatı ile bakmak anlamına gelir bu. Burası şekli davalar görülen mahkeme değil. Kim, neyi niye söylüyor, herkes anlıyor bunu.

Burada ki takılmanın bir gençlik takılması olmadığını sen de bende çok iyi biliyoruz. Hiç kimsenin, hele hele ben müslümanım diyen hiç kimsenin bu vatan müdafaasından yırtmak adına, ecnebilerce organize edilmiş bir hukuk kuralını kullanıp, askerlikten yırması kabul edilir değildir.

Şeriate inan, laik kanunla vatan müdafaası askerlikten kaç. Kaçı kaç para yelken...

Dogrudur belkide T.C derken Tecavüzcü Coskun diyordur?Gel simdi ayikla pirincin tasini.Acaba sormak gerekir neden degerli kagitlarin basina T.C. kisaltilmisi konur....Ha bak burasi oldukca hakli;Askerden Kacan Kallestir...

rusen_alp

New member
Mazlumder , bu ülkenin üniter yapısına yönelik , aleyhe bir takım oluşumlar içinde, daha geçen hafta bunu yakınen tespit ettik. Bence olay bu kadar masum değil. İşin içinde bölücü bir takım oluşumların olduğunu düşünüyorum.

Enver Ýstek

metin mete
Mazlumder , bu ülkenin üniter yapısına yönelik , aleyhe bir takım oluşumlar içinde, daha geçen hafta bunu yakınen tespit ettik. Bence olay bu kadar masum değil. İşin içinde bölücü bir takım oluşumların olduğunu düşünüyorum.

PKK dan sonrasina hazirlik var büyük bir ihtimal,Cünki ASALA biter bitmez PKK baslamisti simdi o biterse ne olacak bu seferde bunlar cikacak her halde...

Üst Alt