Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vahhabiyat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elkaria

Member
desene sorular ağır geldi.. Vehhabimisin başka sapık mezhepten misin nesin, yok böyle demedim şöyle demedim, daha savunduğun zihniyetin safı belli değil..! Sen mi ders vereceksin? Ama önce ders al, talebe ol ondan sonra ver...

baŞka konu ac selim oldumu sakin ol bak ÇİrkİnleŞmeden dİyorum hla ayni ÇİrkİnlİĞe devam edİyorsun Şİmdİ Çekİl aradan konuyu kirletme İlİm sahibi deĞİlsİn.radikal gelsin konusuna sahp ciksin

Selim

New member
Allah dostlarına kafir diyen, tüm tasavvuf ehlini şirk gören, kerametleri görmezden gelen, cübbeli hocanın videolarının arkasını önünü kesip başlıkları çarpıtıp yazan, Vahdeti Vücudun manevi sarhoşluğundan faydalanıp onu aşağılayan İLİM SAHİBİ elkaria cevap verecek.. Surei celilenin ismini koyma bari adını.. kimlere kaldık...

elkaria

Member
Allah dostlarına kafir diyen, tüm tasavvuf ehlini şirk gören, kerametleri görmezden gelen, cübbeli hocanın videolarının arkasını önünü kesip başlıkları çarpıtıp yazan, Vahdeti Vücudun manevi sarhoşluğundan faydalanıp onu aşağılayan İLİM SAHİBİ elkaria cevap verecek.. Surei celilenin ismini koyma bari adını.. kimlere kaldık...

yine iftira atıyorsun Allah dostlarına kafir demekten Allaha sıgınırım sizin ilan etmiş olduğunuz sahte Allah dostları ki bunlr olsa olsa şeytanın dostu olurlar

tum tasavvuf ehlini şirk görmedim. ABDULKADIR GEYLANI CUNEYDI BAGDADI SULEYMAN EDDARANI FUDAYL BİN IYAD GİBİ MUTASAVVUFLAR İRŞAD VE VAAZ İLE İNSANLARA ALLAHIN DİNİNİ TEBLIG ETMİŞLERDİR VAHDETUL VUCUT KUFRUNE BULASMAMISLARDIR

BU ZATLARI BILE PUTLAŞTIRANLAR ONLARIN IZINI TAKKIP ETTİĞİNİ SANANLARDIR . NE YAZAKKI GUNUMUZ TASAVVUFUNUN AMENTUSU LA MEVCUDE ILALLAH OLDUĞU İÇİN BU ZATLARLA ILGILERI YOKTUR.ALLAH ISLAH ETSİN

ŞİMDİ CANIM BENI ILE RADIKALI YANLIZ BIRAK

radikal

New member

Kuran ve sünnet merkezli hayat yaşamak Müslümanı görevidir. ah sofi ah Müslüman hiçbir zaman hüsrana uğramaz sen bunu daha öğrenemedinmi .ben atalarımı üzerlerinde bulduğum şey bana yeter diyenlerden olmadım sizlerin her seferinde dile getirdiği atalarımız demişse doğrudur bir bildiği şey vardır düşüncesiyle hareket ederek kurana ve sünnete muhalif olan sözleri dinmiş gibi kabul ettiniz halbu ki İslam kimden gelirse gelsin...

Burda dur ! Buraya kadar tın tın geldin de; burada çuvallıyorsun ey vahhabiyan ! İslam kimden gelirse gelsin ha ! :) Ya sen harbiden tın tınsın. İslam sadece Allah'tan (Celle celaluhu) gelir. Başka nerden gelecek ? Kur'an ve sünnet merkezli hayat yaşamak belki idealin olabilir, ama; şu fikriyatın ile namümkündür. Çünkü, söylemlerin ile eylemlerin birbirinin zıttıdır. Sahi bu girizgah bölümünü bir yerden mi kopyaladın buraya. Tam ehli sünnet gibi yazmışsın, şaşırdım açıkcası. Devam edelim bakalım.

Allah ve resulunun sözleri harıç kuran ve sünnete uygunsa kabul edılır degilse red edilir.

Dur dur ! Önceki cümlen ile şu cümleyi birleştirdim okudum, olmadı. Ayırdım okudum, olmadı. Anladığımı söyleyeyim yanlışsa sen düzelt. Allah ve Resulunun sözleri Kur'an'a uygunsa kabul edilir, uygun değilse red edilir ! Allah ve Resulu zaman zaman Kur'an'a aykırı mı davranmışlar ? Ne yani, daha doğrusu nasıl yani ?
Ya espri yaptığına inanmıyorum, gerçekten hoş gör de sormadan geçmiyeceğim yoksa namazda dahi aklıma gelirse gülerim namaz bozulur. Lütfen şurasını noktalama işaretlerinin de yardımı ile düzgün bir şekilde bir daha yaz. Eğer bu şekli ile kabul edersem, senin itikadını bir daha gözden geçirmeni isteyeceğim çünkü. Evet devam edelim...

sizler bu tür sapık sözleri bir türlü red edemediniz

Yok, zaten red ettiğimiz için, hemen yukarıda ikaz etmek zorunda kaldık. Eee,

Allah ve resulunun hatırı tüm harıların üzerindedir siz bu hatırı çiğnediniz ama bilinçli ama bilinçsizce

Biz her ne yaparsak, bilinçli yapıyoruz. Üzerinde durarak düşünerek yapıyoruz. Ha bu sana şirk olarak görünüyordur onu bilemem. Ama, elhamdülillah Rabbini tek İlah, Resulunu de (s.a.v.) biricik Peygamberimiz olarak kabul edip "alimler peygamberlerin varisleridir" hadisi şerifini de baz alarak alim ve arifleride itibar edilecek insanlar zümresinden sayıyorsak, bu sana ister şirk olsun ister tevhid lsun. Biz dediğim gibi bu saydıklarımızı üzerinde çok ama çok düşünerek yapıyoruz.

Bana vahhabi deyip duruyorsun şunu acıklayayım ben ne vahhabıyım ne nakşiyim ne şiiyim ne kadiriyim ne şucuyum ne bucu

Ama sen bana bir konu da, (yaklaşık 4 yıl önce filandı yanılmıyorsam) vahhabi olduğunu söylemiştin. Hatta ben vahhabilerin önderi şıh Muhammed abdülvehhab deyip bayağı bir eleştirdiğimde, sen beni o zaman moderatör olan mücahid kardeşime şikayet edip, itikadıma ve mezhebime küfr ediyor, cezalandırılmasını talep ediyorum demiştin.
Şimdi vazmı geçtin ? Vazgeçmişsin demek ki. Yoksa, aksi takdirde benim kendi beynimden vazgeçmem lazım bana yanlış hatırlattığı için. :)
Zaten nakşi olamazsın, fıtratın müsait ama itikaddan dolayı düşersin. Nakşi saadatı sen istersen seni kabul eder gerçi. Ama şu itikadını terketmen karşılığında falan değil, sırf Allah'ın kulu olman nedeni ile kabul eder.

Bi zamanlar Yahudiler ve hrısyoyanlar hz ibrahım hakkında tartışmaya girmişlerdi Yahudiler Yahudi dedi hrıstıyanlarda hrıstıyan dedi. Allahu tealede ikisinide yalanladı.biz Müslümanlar hz ibrahımı örnek alan ümmetiz kuranda ibrahım ve beraberindekilerde sizin için güzel örnekler vardır diye buyurmustur yuce rabbımız. bize ibrahimi ve beraberindekileri kendimize örnek almaya çalışmaktayız .ibrahım için tarsısan bu iki zümreye karşı Allah şoyle buyurmaktadır
İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.
Bu örneklemeye istinaden ben şucu bucu değilim Allahı birleyen haniflerden olan Müslümanlardanım

Off! of! İşte şimdi öldürdün sen beni. Hanif ha ! metin mete ! nerdesin metin mete ! Kulakların çın çın değil, caar caar çınlasın inşaallah. La şia, La vahhabiye ! hanifa hanifa diye diye vahhabiyi bile hanif yaptın ya, maaşallah. Burdan inşaallah ana caddeye çıkarsın elkaria. maaşallah, ha gayret bakalım.

Allah kuranda şöyle buyurmaktadır

"Allah'a çağıran, salih amelde bulunan ve: "Gerçekten ben müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kimdir?" [Fussilet: 33]

Kurana uymak nedir bilirmisin sen sofi kurana uymak peygamberin getirdiğini tastiklemektir yaşamaktır eksiltmeden arttırmadan inanmaktır.
"... Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı seçip-beğendim..." [el-Maide: 3]

Bu din hz muhammedle beraber kemale ermiştir islamla ilgili yaşanacak her şeyi peygamberimiz ashabına öğretmiştir.dinimiz kemale ermişken sizin sonradan çıkarttığınız icatlar bu dinin ihtiyacı yoktur .kemale ermiş dine uymak varken bu İslam size yetmiyormuda başak şeyler peşinden koşuyorsunuz

Yok yanılıyorsun ! Kur'an'a uymak peygamberin getirdiğini sadece tasdik etmek değildir. Bak karambolde yazmışsın ama farkında değilsin; bizzat hayatının her evresinde yaşamaktır. Zaten yaşayan kişi O mübarek kitaba ne ekler, nede nokta kadar bir yerini inkar eder. Bunu sen aynanın karşısına geç orada karşına çıkan kişiye söyle. Ona inandır bana değil. Sen söylüyorsun, ama sadece söylüyorsun, biz inşaallahuRahman yaşamaya azm ediyor ve gayret etmeye çalışıyoruz. İslam bize yetiyor, hatta yetmek ne kelime düşündüğümüz zaman görüyoruz ki her saniyemizi dolduruyor. O nedenle hakkıyla yaşamak için tasavvufun peşinde koşuyoruz. Tasavvufun pelişinde koşmamız başka ilahlar peşinde koşmak değildir. Sen anlamazsın bu konuyu, o nedenle burasını geç. Sana ait bir bilgi yok burda. Günü gelince ayakların suya ererse, zaten o şey senin karşına çıkar.

Mahvolan apaçık bir delilden ötürü mahvolsun, yaşayan da apaçık bir delilden ötürü yaşasın." (Enfal: 42)

Amin.

Sahih hadisler elbettiki başımızın tacıdır Resulullahın ak pak sözlerini inkar eden Allaha isyan etmiştir Resule itaat Allaha itaattir.
Aynı zamanda Resulullaha yalnıs soz ısnad etmek resulun deyısıyle bu tür yalnıs hadis rivayet edenler cehennemdeki yerlerini hazırlasınlar
Biz sizden delil istiyoruz bu hadisin sahıh olup olmadığına dair delil varmı deliliniz ravisi kimdir bunu bize bi ıspat edin bizde kabullenelim

O kadar delil verdik, ama her biri kabullendiğimiz alimlerden olduğu için mantıken ve itikaden red ediyorsun. Bence bu soruyu sen yine kendine sor. Radikal'in kabul etiği alimlerden diye kabul etmemezlik yapmayayım da, gelen hadisi alıp Kur'an'a götüreyim bakalım uyuyormu kur'an'a uymuyor mu demen gerekir. Ben sana yazdığım hadislerin hepsine ravi sunarım, ama işte sorun sende ! bende değil. Bunu gör artık.

aYetide kendi heva ve hevesine gore tevil etmişsin biz kimseden böyle bir tevil gormedik bu tür idaaların dayanagı yoktur olsa olsa idaanızın delili aklınızdır ki aklınız kimseyi bağlamaz.

Ayeti senin hakkı amcana göre değil, arapçanın ve Kur'anın anlamına göre yazdım. İşine gelmedi mi ? Zaten gelmeyince kim tevil etti dersiniz. İşinize gelince; Allahın ve Resulullah'ın getiridiği dersiniz. Ya, hakikaten sen çok yaşa. Bu stresli günlerimde ilaç oldun bana.

Aslıma gelince ben yukardada belirttim ben müslümanım soy senın için çok önemliyse evet arabım atalarımıda karıştırma istersen olurmu sana atalarımdan sadece bir tanesini soyleyeyım belki bi daha atalarım hakkında konuşmasın hz.hasan r.a benim atamdır. insanın soyu önemli değildir önemli olan amelidir eğerkide soy yarışına gireceksen benim soyum senin soyundan üstündür derim apışıp kalırsın.

Ha, demek şerifsin. Vayy, ne demem lazım şimdi. Bak ne diyeceğim: sen değil şerif, değil seyyid İstersen Hazreti Muhammed Mustafa'nın (s.a.v.) öz be öz oğlu olsan dahi Kur'an ve sünnet dışındaysan; HİKAYESİN ! Bana ne senin şerif veya seyyid olmandan ? Sana ne zaman atalarını sorduk ? ne zaman atalarına önem verdik yada eleştirip yerdik ? Sana ne dedik ? Arapça bilgin de yok gramerin de yok ! yaptığımız tevili sen anlamazsın belki, git büyüklerine sor, eğer onlar arapçayı gerçekten biliyorsa, bizim yazdığımızın doğru olduğunu sana anlatırlar, dedik. Sen hem okuduğunu anlamıyorsun, hemde zar zor okuduğunun anlamına eremiyorsun. Sen Hz. Hasan (r.anh) soyundan gelsen ne olur, Hz. Hüseyin (r.anh) soyundan gelsen ne olur ? Zerre kadar ilgilenmem, işim de olmaz. Amma; sen bir kur'an ve sünnet aşığıysan, en nefret ettiğim rumlar ve ermenilrdir işte o rum ve ermenilerin soyundan olsan bile işte o zaman seni baştacı ederim.
Ona bakarsan ben de peygamber çocuğuyum ! Vallahi bak inan, yalan söylemiyorum! Benim babam peygamber ! Hem de ilk olan; Adem (a.s.) !...

lakın dediğim gibi resul hz fatmaya senı ben bıle kurtaramam demiştir bu yüzden soydan çok amel efdaldır insanın kuran ve sünnete baglı olan ameli efdaldır Allahın dınını ona has kılarak ibadet etmesi efdaldır
Allahın ayetlerini eğip bukerek kendi inancına ışık tutamasın.bunun vebali vardır hatırlatırım sana

Allah'ın ayetlerini eğip bükmek, kişiye cehennemde yaşamak için yeterli. Sen benim için endişe etme, o yazdığın anlamdaki ayetin ne olduğu konusunda biz eğitimini aldık, talim ettik nefsimizde tatbik ettik. Dediğim gibi, sen marş marş doğruuu aynaya ! kendine söyleyip, kendini inandırmaya !

Anlaşamadığınız işlerde Allaha ve Rasulune götürürsek anlaşırız ama şahıslara götürürsek onların görüşlerini din diye kabul edersek anlaşamayız ve gideceğimiz yerlerde farklı olur.
Bizim Tek önderimiz Muhammed sav dir.Diğer insanlara uymak gibi bir mecburiyetimiz yoktur.

Biz yapılan iş kuran ve sünnete uyarsa kabul ederiz.uymuyorsa red ederiz.
Kişinin yaptığı yanlış kendisini bağlar ona uyma gibi bir zorunluluğumuz yoktur.
İster bu yanlışı ıbnı teymıye yapsın ıster seyh Muhammed yapsın. İSTER selef alimler yapsn.işte siz sofi tayfasının yapamadığı bu tasavvufun büyüklerinden ne gelirse gelsin kabul ediyorsunuz bak sofi bunar nebi değillerki her şeyleri doğru olsun...
...Ayetin ravisi olmaz sofi ayet hadis gibi değil ayetler Allahın koruması altındadır lakin hadislere fitne fesat karışmıştır uydurma hadisler vardır nasıl peygamberden sonra sahte nebiler ortaya çıktıysa yalancı ravilerde ortaya cıkmıştır bu yüzden ehli sünnetin itabar ettigi ravilerden delil istememiz doğaldır varsa deliliniz buyurun sunun dedik yoksada nediye soz isnad etmeyin
Dedik.
İstersen, sen bu konuya hiç girme. Çünkü, alıntılar yapıp yapıp buraya cevap olarak yazarken dahi cahilliğin diz oyunu geçmiş habire ahkam kesiyorsun. Hani desen ki, ya radikal öyle deme, ben bir dönem tasavvufta kaldım ve neler yapıldığını gördüm, şu şu nedenden dolayı Kur'an ve sünnete aykırı buldum o nedenle tasavvufu bıraktım, desen; o zaman seninle tartışırım. Ama, sen bilmediğin, hakkında bilgisine sahip olmadığın, kulaktan bir iki şey duyup da anlatanın yorumuna teslim olarak bana red yazılar yazıyrsun, yani beynini kendin kiraya verip bir de bana akıl veriyorsun. istersen, yakınlarında olan bir yerde muhakkak vbir dergah vardır, git misafirleri ol, sufi bir arkadaşım bana sizi görmemi tavsiye etti, siz ne yapıyorsunuz burada hele bir anlatın, yapın görelim de, sonra çayını iç, çorbanı yudumla, kafana yatsa da yatmasa da sonra gel bana deki; şu şu yerleri şu nedenle beğenmedim, de. Bak o zaman sana neler anlatırım. Ama, şimdi anlatmam, çünkü ehli değilsin.

Kabirler meselesine gelince .kabirler her zaman şirki kendine ceken yerler olmuştur eğerki gerçekten hakkın çıkmasını istiyorsanız buyurun size delil

Ebû'l Heyyâc el-Esedî 'nin şöyle dediği rivayet edilir:
Ali b. Ebî Tâlib bana dedi ki:
"Resûlüllah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in beni gönderdiği bir işe seni gönderiyorum. Ne kadar heykel varsa yık ve ne kadar yükseltilmiş mezarla karşılaşırsan, onu yerle bir et"
Bir lâfızda da:
"Ne kadar suret varsa imha et" denilmektedir.
(Müslim rivayet etmiştir.) (Müslim, Cenâiz 93; Ebû Dâvud, Cenâiz 68; Tirmizî, Cenâiz 56; Nesâi, Cenâiz 99)

"Peygamberlerinin kabirlerini mescid edinenler için Allah'ın gazabı çetin oldu"
Yine şöyle buyurmaktadır:
"Allah yahudi ve hıristiyanları kahretsin. Çünkü onlar, peygamberlerinin kabirlerini mescid edindiler"(Buhârî, Salât 48, Cenâiz 69, 96; Müslim, Mesâcid 19)
Bu gibi sözleriyle Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem), bizleri onların yaptıklarından sakındırmaktadır.
Yine şöyle buyurmaktadır:
"Sizden öncekiler, kabirleri mescid ediniyorlardı. Kabirleri mescid edinmeyin. Sizi bundan sakındırıyorum, bilesiniz"(Muvatta', Kasru's-Salât fi's-Sefer 85)
Hz. Nûh'un kavminde şirkin ve putlara tapma sebeplerinin ilki buydu.
İbn Abbas şöyle demektedir:
"Hz. Âdem ile Nuh arasında on nesil vardı. Hepsi de islâm üzereydi. Sonra aralarındaki salih kimseleri tazim etmeleri nedeniyle şirk ortaya çıktı."
Buhari'nin Sahîh'i ile tefsir ve peygamber kıssalarıyla ilgili kitablarda İbn Abbas ve başkalarından nakledilen müstefiz haberlerde,
"Ve dediler ki: -Kendi ilahlarınızı bırakmayın; bırakmayın ne Vedd'i, ne Suva'ı, ne Yeğus'u, ne Ye'ûk'u ve ne de Nesr'i." (71 Nuh, 23)
Ayetiyle ilgili olarak Şöyle denilmektedir:
Âyette adı geçenler, Hz. Nuh kavminden salih kimselerdi. Öldüklerinde sık sık kabirlerinin başında toplanır oldular. Sonra da heykellerini yapıp onlara ibadet ettiler.
İbn Abbas diyor ki:
Daha sonra bu putlar Arap kabilelerinde de yaygınlaştı.
Materyalist ve mülhid filozoflardan bir grup zamanla yeni bir tür şirk icat ettiler. Bunu, kabirleri ziyaret konusunda zikrettiler.

DEVAM EDECEK..........
Bence devam etme. Dikkat edersen bir tane bile ayet yazma gereği duymadım, çünkü tamamen nefsi gitmişsin. Ben nefsi tartışma demedim, gel ilmi tartışma yapalım dedim.

Mesela; hikmetten bahsedelim. Hikmet nedir bilirmsin ? Kur'an da varmıdır ? vardır. Peki bana bu hikmeti açıkla, hani o apaçık olan Kur'an dan faydalanarak anladığın kadarını anlat bana. Ayeti şimdi yazayım, bana bir açıkla bu ayeti: "Hikmeti dilediğine verir; hikmet kendisine verilen çok hayr elde etmiştir." ( Bakara : 269 )

Bana buradaki anlatılan hikmetin ne olduğundan bahset, Hz. Hasan'ın (r.anh) soyundan geldiğini yada benim beynimi kiraya verip emlakçılık yapıp yapmadığımı geç.

İlmi gidelim.

radikal

New member
Ceza almışsın, sen gelene kadar herhangi bir şey yazmam. Ama; sen de bu cezayı alma nedenlerini kendi nefsinde bir düşün. Ben de geçen sene bir ateiste çok kızmıştım ve bile bile hakaret etmiştim. Bekir kardeşim benim de ağzıma acı biber sürdü. 10 gün öyle gezdim. Senin şuan özel mesaj dahi atamadığını bildiğim için, sırf rahatlaman için bu mesajı buraya yazıyorum ki, ceza aldığını göre göre kalkıp da "niye cevap vermedin elkaira" gibi aptalca davetler yapmayacağımı bil istedim. Umarım geldiğinde yazacakların daha seviyeli olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt