Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vahhabiyat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

radikal

New member
Altın çerçeveli ayna israf değildir. Ama çöpe giden bir dilim ekmek; büyük, çok büyük israftır. Ben, önüme bir dilenci müslüman çıktığı zaman gücüm nispetinde yardım ederken "hakkını helal et, bu durumundan haberim yoktu" deyip helalleşmeye çalışıyorum, ki; ben bu alemde dış kapının mandalı bile değilim. Bu yolda adı, sanı, ilmi, takvaası ve zenginliği olan Cüppeki Ahmet kimbilir daha başka neler yapıyordur. Belki sarayına götürüp karnını doyurup cebine para koyuyor da olabilir.

Bir çok belediye ve özel kurumlar bile vergi usul kanununda sehven yapılan hatalar nedeni ile mahkemelik olduğu Türkiyemiz de, Ahmet Hoca'nın vegi dairesi ile yaşadığı herhangi bir problem varsa da doğaldır, olabilir. 4 yıl önce yatırmış olduğum trafik para cezasının bana icra kağıdı ile tekrar ödeme emri geldiğinde, hali ile eski ödediğim dekontu bulamadığım için, cezalı ve gecikme faizli bir daha ödediğimden, bu ülkede bu tür şeylere pek önem vermiyorum artık.

"Bir de hiç bilmediğin bir şey'in ardınca gitme, çünkü kulak, göz, gönül, bunların her biri ondan mes'ul bulunuyor" (İsra : 36)

sinang

New member
Altın çerçeveli ayna israf değildir
ama lüxtür.dinimz lüxtende kaçınmayı tavsiye eder.böyle örnek birini ben şahsım ve benim gibi düşünenler kabul etmez.sadelik dinidir islam.

Selim

New member
hop dedik sereften bahseden zavallı sizin şerefınız cubbelının uckurunda gezıyor hem sen ne yazıp duruyorsun hepınız işte boylesınız edepten hayadan bahsedersınız en buyuk edepsızlıgı hayasızlıgı sergılersınız sen sıvrı sınek vızıltısı çık aradan bu benımle pirin sofi arasında yanı agababanda fazla vızıldamadan

velayet makamı nubuvet makamından ustundur diyen senin buyük pirin muhyıddını arabıdır daha pırının kufurlerınden haberın yok gelmış konusuyorsun haddını bıl

Muhyiddin Arabi Hz.leri ineğe ota böceğe bakıp Rabbimi gördüm diyor, senin Muhyiddin Arabi Hz.lerini anlaman için vahdeti vucut olman lazım...

Allah c.c. Mahmud Efendi k.s. hz.lerinin kılığına girmiş dedin ya bak aklıma ne geldi

Oraya gelince, o mübarek yerdeki vâdinin sağ kıyısından, (oradaki) ağaç tarafından kendisine şöyle seslenildi: Ey Musa! Bil ki ben, bütün âlemlerin Rabbi olan Allah'ım.(kassas 30)

Şimdi ağaç Allah mı oldu? vay beee anlayışa bak...

Aklı karışan kardeşlerim için yazıyorum, Allah c.c. Mahmud Efendi k.s.'nin kılığına girmedi, Efendi Hz.lerine tecelli etti.. Daha da anlamadıysanız şöyle diyelim, Allah c.c. Tur dağına tecellisini hatırlayın, heh şimdi nasıl olurda koca dağ dayanamadı Mahmud Efendi k.s. Allah'ın tecellisine dayanıyor? "Yere göğe sığmadım, mümin kulumun kalbine sığdım" Hadisi Kudsi. Umarım kafası karışanlar için az da olsa yardımcı olabilmişimdir. Sapık mezhepler tarafından yorumlarla kafanız karışıyorsa, radikal kardeşimin dediği gibi son nefeste şeytanın imanınızı çalması çok zor olmaz.

Selim

New member
Ayrıca cübbeli hocamızın lüks evinden arabasından bahsetmişsiniz, hocamızın babasından kalmadır hepsi 20 sene evvel bunu açıklamıştı internettede mevcuttur. Gelelim lüks olmasına, bir Müslümanın veya hocanın israf etmedikten sonra zengin olması günah mıdır? değildir. Gel gelelim hocamızın onca hizmetine karşılık para almadan bu işleri yapmasıda hocamızın para hırsı olmadığını ,zenginliğini çekiştirenlere tokat gibi cevabıdır. Hocamız daha fazlasını hak ediyor, günde 2-3 saatlik uykuyla durur kendisi yalan söylemez Allah c.c. şahittir, zaten yaptığı hizmetlerde ne kadar çaba gösterdiğinin kanıtıdır. Hocamızı çekiştirenler arkasından iftira atanlar hesabını vermezler,gelsinler tövbe etsinler.

elkaria

Member
Gelelim sana. Bak vahhabi. Yazılarınla bizlere yok efendim siz şerefsizsiniz , yok sizin şerefiniz Cüppelinin uçkurunda, vs. gibi salakça ve embesilce sözler ile yazı yazma. Ben senin beyninin içindeki fikirlere savaş açmışsam, gerek bireysel ve gerekse de ahlaki varlığına hakaret etmeden, ama fikrini de sonsuz derecede aşağılamaya çalışıyorsam, aynı yoldan gel. Kalkıp da gerek şeref ve gerekse de haysiyetlere hakaret etmeye çalışma. Ben senin fikrini aşağılarım, bu güne kadar da bir çok defa bunu zevkle yaptım. Ama; sana daha bir kere olsun ne şerefsiz dedim, ne de kafir dedim. Haddini bil, hadsizlik yapma, öyle bir had bildiririm ki, ruhi sıkıntını aylarca atamazsın üzerinden.

.

bak sofi bozuntusu ben kimseye durup duruken hakaret etmedım selim denen zavallı küfürbaz şeref yoksunu dedi ona cevap verdim iyide siz hakaret ederken mubahta bız ettiğimiz zaman mı gunah siz kimsiniz ya.aynı şekilde acın bakım kişiye hakaretim varmı yokmu inceleyin bize hakaret edıldımı karşılıgını verırırz elbetteki .tasavvuf ehlini tekfir ettiğim doğrudur ama şahsa hakaret bana edılmedıkce başvurduğum yontem değildir siz daha tekfirle hakareti bırbırınden ayırd edemıyorusunuz ben sıze ne dıyeyım bıde karşıma geçmış ulu alım edasıyla konusuyorsunuz gecın bu edebıytı gecın.Allah ıcın ben haddımı bılırım ama haddını aşmışlarada haddini bildiririm.

cevap içinde sabırsızlanma bi yere kaçmış değilim inanki vaktim yok yoksa cevabım olmadığından değil

Selim

New member
bak sofi bozuntusu ben kimseye durup duruken hakaret etmedım selim denen zavallı küfürbaz şeref yoksunu dedi ona cevap verdim iyide siz hakaret ederken mubahta bız ettiğimiz zaman mı gunah siz kimsiniz ya.aynı şekilde acın bakım kişiye hakaretim varmı yokmu inceleyin bize hakaret edıldımı karşılıgını verırırz elbetteki .tasavvuf ehlini tekfir ettiğim doğrudur ama şahsa hakaret bana edılmedıkce başvurduğum yontem değildir siz daha tekfirle hakareti bırbırınden ayırd edemıyorusunuz ben sıze ne dıyeyım bıde karşıma geçmış ulu alım edasıyla konusuyorsunuz gecın bu edebıytı gecın.Allah ıcın ben haddımı bılırım ama haddını aşmışlarada haddini bildiririm.

cevap içinde sabırsızlanma bi yere kaçmış değilim inanki vaktim yok yoksa cevabım olmadığından değil

Bana hakaret etsen sana cevabım olmaz, Allah dostlarına ve gelmiş geçmiş tüm ehli sünnet ulamasına kafir dediğin zaman sana canımlı cicimli mesaj atmamı mı bekleme...İnsanları burada tahrik etme...

elkaria

Member
Bana hakaret etsen sana cevabım olmaz, Allah dostlarına ve gelmiş geçmiş tüm ehli sünnet ulamasına kafir dediğin zaman sana canımlı cicimli mesaj atmamı mı bekleme...İnsanları burada tahrik etme...

hala yalan dolan ifrira gelmiş.GELMİŞ geçmiş tüm ehli sünnet kafir demişim bunu ıspatlamassan namertsın nerde demişim ne zaman demişim

mesela 4 mezhep imamı tabıın tabeul tabiun selef ulema dan kime kafir demişim Bu iftiralarınızla Allaha hesap vereceksiniz

tsavvufun küfür eden zevatından başkasını tekfir etmişsem buyur ıspatla ıspatlamassan bir daha karşıma çıkma

Selim

New member
Allah dostlarına hakaret ettin ,birde utanmadan yazmışsın tasavvuftan başkasına etmedim diye daha ne olsun... illa isim isim sayman gerekmiyor, bir Allah dostuna kafir dersen, onun arkadasında meşayıh, tebei tabiin,tabiin, sahabe-i kiram, Rasulullah'a kadar ulaşır. Bu konuda Allah c.c. vereceğim hesap konusunda rahatım Elhamdülillah, ama Allah c.c. tövbe etmezsen eğer hesabını asla veremezsin. Seni İman'a davet ediyorum. Sapıklıktan kurtul.

elkaria

Member
Allah dostlarına hakaret ettin ,birde utanmadan yazmışsın tasavvuftan başkasına etmedim diye daha ne olsun... illa isim isim sayman gerekmiyor, bir Allah dostuna kafir dersen, onun arkadasında meşayıh, tebei tabiin,tabiin, sahabe-i kiram, Rasulullah'a kadar ulaşır. Bu konuda Allah c.c. vereceğim hesap konusunda rahatım Elhamdülillah, ama Allah c.c. tövbe etmezsen eğer hesabını asla veremezsin. Seni İman'a davet ediyorum. Sapıklıktan kurtul.

kimmiş bu Allah dostları Allaha iftira edenlermi yahu biraz ilminiz araştırmanız olsa kuran sünnetten haberiniz olsa Allaha ve resulune atılan bu iftiraları kavrar tovbe ederdınız

Bu güne kadar hangi ehli sünnet alimı kalkıp firavunun imanı kamil bir mumindi diye idaa etti senin arabın firavunu mumin ilan etmiş sen arabıyı Allah dostu ilan ediyorsun Allahtan korkun yokmu senin .senin arabın Allahı kadına en güzel şekliyle tecelli ediyor diyor sen kaklmış Allah dostu ilan ediyorsun Allahtan sana vahıy mı geldi bu adam dostumdur diye

ibni arabi diyorki nuh kavmı sıratul mustakım üzerineydiler Hangi alimden duydun bu gune kadar resulullahtan seleften mezhep ımamlarından boyle bir saçmalık duydunmu

senın celaleddını rumın Allahtan vahıy aldım dıyor utanmadan sıkılmadan sız Allah dostu ılan edıyorsunuz

bak cuppelıne ned ıyor Allah ete kemiğe burunde mahmutta gorundu vay utanmaz arlanmaz vay demekki Allah ete kemiğe burundu haa bide bunu utanmadan sıkılmadan savunuyorsunuz

şimdi de bakalaım Allah ve resulune uymakmı sapıklık yokta bu ıftıracılara uymak mı sapıklık

adamların şirkleri ebu cehili geçmiş durumda yakında ateitler ustat dıye ellerinden opecekler sız kakmıs Allah dostu ehlı sunnet alımı ilan edıyorsunuz hadı ordan hadı

Selim

New member
Arabi hz.lerinin her kitabı okunmaz, bazı görüşleri Ehli sünnete muhalif gibi görünsede kendisi makbuldür. sözleri zahiri açından küfür gibi görünsede küfür değildir, te'vile muhtaç olduğundan gerçek manasını anlamak güçtür. Arabi Hz.leri makamındakiler, bu gibi kitapların hakiki manasını anladıkları için ancak fena beka makamına gelmiş olması, ledün ilmine sahip olmalarından dolayı dokuyabilir.

Allah c.c. arı'ya vahyettim diyor arı Peygamber mi? Ya da Musa'nın annesine vahyettik diyor Hz.Musa'nın annesi Peygamber mi? Bu Sizin anladığınız vahiy türü değil, ilham türündendir.

Cübbeli hocanın bahsettiği ete kemiğe büründüm açıklamasını yukarıda yaptım, ona cevap verin ondan sonra aynı soruları sorun.
Tekrar yazayım; Oraya gelince, o mübarek yerdeki vâdinin sağ kıyısından, (oradaki) ağaç tarafından kendisine şöyle seslenildi: Ey Musa! Bil ki ben, bütün âlemlerin Rabbi olan Allah'ım.(kassas 30)

Şimdi ağaç Allah mı oldu haşa? Peki Allah c.c. ağaca tecelli ediyorsa Dostuna neden tecelli etmesin? buradaki anlayışsızlık tam bir cahilliktir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Konu delilsiz ve sert üsluplarla devam edecekse kapatacağım.

Forum kurallarını lütfen idrak edin ve ihlal etmeyin.

radikal

New member
Elkaria, hep böyle yapıyorsun. Ne zaman küfr etmeyin, hakaret etmeyin, delilsiz mesnetsiz yazmayın diye Bekir kardeşim uyarsa, toz oluyorsun ortadan. Şimdi, Rabbim ömür verirse ne zaman çıkacaksın piyasaya ? Bilelim de randevulaşalım, sorularımıza elbet bir gün cevap verirsin diye ümitkarım.

elkaria

Member
Elkaria, hep böyle yapıyorsun. Ne zaman küfr etmeyin, hakaret etmeyin, delilsiz mesnetsiz yazmayın diye Bekir kardeşim uyarsa, toz oluyorsun ortadan. Şimdi, Rabbim ömür verirse ne zaman çıkacaksın piyasaya ? Bilelim de randevulaşalım, sorularımıza elbet bir gün cevap verirsin diye ümitkarım.

Kim toz olmuş burdayım bekirin sadece beni uyarmadığını ümit ediyorum gerçi taraf olmasıda ona kalmış bi durum her neyse şimdi ufaktan başlayalım

kırmızılar senin yazın gerçi yine red edeceksin adım gibi biliyorum ama cevap veremedi diye kimse sanmasın diye vira bismillah diyelim

Bugün düne göre biraz daha iyiyim. Uyarmama rağmen halen beyinsizce kaşınıyorsun. Amacını biliyorum, elinize mal geçmiş magribi gibi ovuşturuyorsunuz ama, gene elinize bir şey geçmeyecek.

Sözümona vahhabisin ve Kur'an merkezli hareket ediyorsun. Öyle ya, sana hadis gerek değil, (haşa) hepsi uydurma değil mi. Zavallı. Bu seni kaçıncı defadır hüsana uğrattığımızdır ki, halen akıllanmadın.

Varolan ve vareden Allahın adıyla
Karanlıklardan Aydınlığa çıkaran bana doğru yolu gösterip şirk üzerineyken muvahidliği bahşeden kuranı ve sünneti gerçek anlamda anlamamı sağlayan bana yeniden hayat veren Allaha hamdu senalar olsun

Kuran ve sünnet merkezli hayat yaşamak Müslümanı görevidir. ah sofi ah Müslüman hiçbir zaman hüsrana uğramaz sen bunu daha öğrenemedinmi .ben atalarımı üzerlerinde bulduğum şey bana yeter diyenlerden olmadım sizlerin her seferinde dile getirdiği atalarımız demişse doğrudur bir bildiği şey vardır düşüncesiyle hareket ederek kurana ve sünnete muhalif olan sözleri dinmiş gibi kabul ettiniz halbu ki İslam kimden gelirse gelsin Allah ve resulunun sözleri harıç kuran ve sünnete uygunsa kabul edılır degilse red edilir.sizler bu tür sapık sözleri bir türlü red edemediniz Allah ve resulunun hatırı tüm harıların üzerindedir siz bu hatırı çiğnediniz ama bilinçli ama bilinçsizce
Bana vahhabi deyip duruyorsun şunu acıklayayım ben ne vahhabıyım ne nakşiyim ne şiiyim ne kadiriyim ne şucuyum ne bucu
Bi zamanlar Yahudiler ve hrısyoyanlar hz ibrahım hakkında tartışmaya girmişlerdi Yahudiler Yahudi dedi hrıstıyanlarda hrıstıyan dedi. Allahu tealede ikisinide yalanladı.biz Müslümanlar hz ibrahımı örnek alan ümmetiz kuranda ibrahım ve beraberindekilerde sizin için güzel örnekler vardır diye buyurmustur yuce rabbımız. bize ibrahimi ve beraberindekileri kendimize örnek almaya çalışmaktayız .ibrahım için tarsısan bu iki zümreye karşı Allah şoyle buyurmaktadır
İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.
Bu örneklemeye istinaden ben şucu bucu değilim Allahı birleyen haniflerden olan Müslümanlardanım
Allah kuranda şöyle buyurmaktadır

"Allah'a çağıran, salih amelde bulunan ve: "Gerçekten ben müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kimdir?" [Fussilet: 33]

Kurana uymak nedir bilirmisin sen sofi kurana uymak peygamberin getirdiğini tastiklemektir yaşamaktır eksiltmeden arttırmadan inanmaktır.
"... Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı seçip-beğendim..." [el-Maide: 3]

Bu din hz muhammedle beraber kemale ermiştir islamla ilgili yaşanacak her şeyi peygamberimiz ashabına öğretmiştir.dinimiz kemale ermişken sizin sonradan çıkarttığınız icatlar bu dinin ihtiyacı yoktur .kemale ermiş dine uymak varken bu İslam size yetmiyormuda başak şeyler peşinden koşuyorsunuz

Her zaman ne deriz; bir hadis'i şerif'i alın elinize ve Kur'an mihengine vurun. Eğer bu hadis anlam yönü ile Kur'an da varsa kabul edin, yoksa o zaman kabul etmeyin deriz. Neden ? Çünkü O (s.a.v.) nefsinden konuşmaz da ondan. Demek yazdığımız hadis uydurma öyle mi ? Demek bu hadisin ravisini istiyorsun öyle mi ? Peki ! Ravi olarak veya kaynak olarak Kur'an sana yeter mi ? Al, oku o zaman kitabını;

"Mü'minlerden özür sahibi olmaksızın oturanlar ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler müsavi olamazlar. Allah, mallarıyla ve canlarıyla mücahid olanları, oturanların derece itibariyle üzerine geçirdi; gerçi Allah ikisine de hüsna'yı (cenneti) va'd buyurmuştur. Bununla beraber Allah mücahidlere oturanların fevkinde (üstünde) azim bir ecir (büyük bir mükafat) ihsan etmiştir; tarafından derece derece rütbeler ve bir mağfiret ve rahmet...Öyle ya, Allah bir gafur rahim bulunuyor" ( Nisa : 95-96 )

Yukarıda ayette ne geçiyor ? malları ve canları. İnsanın canı nedir ? Kendi nefsimidir ? turanlar ve cihad edenlere Rabbimiz cenneti gerçi va'd etmiş, lakin mücahidlere bunun da da üzerinde bir mükafat ihsan etmiş, değil mi. Kimdir mücahid ? Kime denir. Göya arap aslından geliyorsun ve arapçan vardı değil mi ? Seni gidi şarlatan seni. Git atalarına sor bir koşu da gel bakalım mücahid cehd kökünden mi geliyor diye. Cehd kelimesi de geldiği köken itibari ile nefse mi işaret ediyormuş. Hadi koş, çabuk gel bekliyorum burada.

Mahvolan apaçık bir delilden ötürü mahvolsun, yaşayan da apaçık bir delilden ötürü yaşasın." (Enfal: 42)
Sahih hadisler elbettiki başımızın tacıdır Resulullahın ak pak sözlerini inkar eden Allaha isyan etmiştir Resule itaat Allaha itaattir.
Aynı zamanda Resulullaha yalnıs soz ısnad etmek resulun deyısıyle bu tür yalnıs hadis rivayet edenler cehennemdeki yerlerini hazırlasınlar
Biz sizden delil istiyoruz bu hadisin sahıh olup olmadığına dair delil varmı deliliniz ravisi kimdir bunu bize bi ıspat edin bizde kabullenelim
aYetide kendi heva ve hevesine gore tevil etmişsin biz kimseden böyle bir tevil gormedik bu tür idaaların dayanagı yoktur olsa olsa idaanızın delili aklınızdır ki aklınız kimseyi bağlamaz.
Aslıma gelince ben yukardada belirttim ben müslümanım soy senın için çok önemliyse evet arabım atalarımıda karıştırma istersen olurmu sana atalarımdan sadece bir tanesini soyleyeyım belki bi daha atalarım hakkında konuşmasın hz.hasan r.a benim atamdır.insanın soyu önemli değildir önemli olan amelidir eğerkide soy yarışına gireceksen benim soyum senin soyundan üstündür derim apışıp kalırsın. lakın dediğim gibi resul hz fatmaya senı ben bıle kurtaramam demiştir bu yüzden soydan çok amel efdaldır insanın kuran ve sünnete baglı olan ameli efdaldır Allahın dınını ona has kılarak ibadet etmesi efdaldır
Allahın ayetlerini eğip bukerek kendi inancına ışık tutamasın.bunun vebali vardır hatırlatırım sana

Cüppeli Ahmet inşaallah bu iftiralardan Allah'ın izni ve inayeti ile kurtulacak, lakin sizlerin Peygamber (s.a.v.) efendimize ve ehli sünnete attığınız bu iftıralarınızdan sizi kim kurtaracak ? Necd'li şıh mı ?

Allah (Celle celaluhu) önce hidayet versin, sonra da Peygamber (s.a.v.), Ashab (r.anhüm ecmain), evliyaullah (k.s.ecmain) ve Ümmedi Muhammed'e saygılı olmayı öğretsin inşaallah.

Şimdi; olmayan ilmin ile hadi bu ayetin de ravisini iste. Nasılolsa çarşamba pazarındasın. Suratın buradan öyle görünüyor çünkü.

Biz ayetleri yüzümüze, gözümüze, kalbimize, beynimize yani insani yönden gereklilik olan her yere başımız üstünde kabul ederiz. Sadece ayetleri değil, Bu ayetlerin indiği dönemde malları ve canları ile bu ayetleri soluk soluk yaşayan sahabı Kiram efendilerimizi (r.anhüm ecmain) de saygıyla baştacı ederiz. Çünkü; Onlar, saygıyı en çok hakeden insanlardır. Sizin yaptığınız gibi; mübarek annemiz Hz. Hatice'nin kabrinin bulunduğu yeri foseptik ve kanalizsayon çukuru yapmayyız, aziz kabri şerifini, bütün vahhabilerin pisliklerini dökme yeri yapanları da Allah'a (Celle celaluhu) havale ederiz. Şimdi bu terbiyesizliğinizi anlatmadan, kalkıp da bana ve benim gibi sufi meşreblilere ders mi vermeye çalışıyorsun, edebsiz ! Ashabı Kiram'ın hangisinin kabri şerifini sağlam bıraktınız. Hepsini dümdüz ettiniz. Size kim verdi bu aklı ? necd'li abdülvahab değil mi ? Şimdi kalkıp da ordan bana akıl mı vermeye çalışıyorsun. Beyinsizsin, neden biliyormusun ? Vermeye çalıştığın örnek hikayeyi sen kendin okumadan mı yazdın buraya. Ya, güleceğim vallahi güleceğim seninle maytap yapacağım, işi sulandırmadan dayanabildiğim kadar dayanıp en azından senin haricinde okuyan insanlar bu vesile ile bazı şeyleri bilsinler diye kendimi zor tutuyorum. Yoksa komamamak elde değil ya, şaka gibi değil; şakanın ta kendisi sensin zahir. Hiç beyni olmayan bir canlı yaşar mı ? Be hey şaşkın ! Örnek vereceksen adam gibi örnek ver de kendine güldürtme, en azından adam sansınlar seni.

Anlaşamadığınız işlerde Allaha ve Rasulune götürürsek anlaşırız ama şahıslara götürürsek onların görüşlerini din diye kabul edersek anlaşamayız ve gideceğimiz yerlerde farklı olur.
Bizim Tek önderimiz Muhammed sav dir.Diğer insanlara uymak gibi bir mecburiyetimiz yoktur.

Biz yapılan iş kuran ve sünnete uyarsa kabul ederiz.uymuyorsa red ederiz.
Kişinin yaptığı yanlış kendisini bağlar ona uyma gibi bir zorunluluğumuz yoktur.
İster bu yanlışı ıbnı teymıye yapsın ıster seyh Muhammed yapsın. İSTER selef alimler yapsn.işte siz sofi tayfasının yapamadığı bu tasavvufun büyüklerinden ne gelirse gelsin kabul ediyorsunuz bak sofi bunar nebi değillerki her şeyleri doğru olsun

Diğer insanları Nebinin satatüsüne sokup her söylediğini vayh addedersek İslam dininden çıkmış oluruz.
Eğer ki şahısların görüşlerini sorgulamadan onların dediğine doğru dersek , o kişiyi Rab kabul etmiş oluruz.
Çünkü sorgusuz sualsiz kabul edilecek kaynak vahiydir.

Mürşid diyorsunuz.
Müslümanı irşad edecek en birincil kaynak Kuran ve Sünnettir.
Bu mürşidlere kendini irşad ettirmeyen kişi şahısların şirk irşadını İSLAM sanır.

Mürşide aklımızı ipotek ettirerek Allah tanınmaz.
Mürşid denilen şahısta hata yapar ve anlattıkları edep dairesinde sorgulanmalıdır.
Ve Söyledikleri her sözün delili istenmelidir.
Delil istenmeden şahısların görüşlerine kabul etmek O kişiyi RAB ( terbiye ettirici ) kabul etmektir.

ayetin ravisini istemişsin kuran günümüze kadar ulaşmışsa Allahın izniyle korumasıyla ak pak olan ravileri vesile kılarak günümüze ulaştımıştır kıyamete kadarda böyle kalacaktır.

Ayetin ravisi olmaz sofi ayet hadis gibi değil ayetler Allahın koruması altındadır lakin hadislere fitne fesat karışmıştır uydurma hadisler vardır nasıl peygamberden sonra sahte nebiler ortaya çıktıysa yalancı ravilerde ortaya cıkmıştır bu yüzden ehli sünnetin itabar ettigi ravilerden delil istememiz doğaldır varsa deliliniz buyurun sunun dedik yoksada nediye soz isnad etmeyin
Dedik.

Kabirler meselesine gelince .kabirler her zaman şirki kendine ceken yerler olmuştur eğerki gerçekten hakkın çıkmasını istiyorsanız buyurun size delil

Ebû'l Heyyâc el-Esedî 'nin şöyle dediği rivayet edilir:
Ali b. Ebî Tâlib bana dedi ki:
"Resûlüllah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in beni gönderdiği bir işe seni gönderiyorum. Ne kadar heykel varsa yık ve ne kadar yükseltilmiş mezarla karşılaşırsan, onu yerle bir et"
Bir lâfızda da:
"Ne kadar suret varsa imha et" denilmektedir.
(Müslim rivayet etmiştir.) (Müslim, Cenâiz 93; Ebû Dâvud, Cenâiz 68; Tirmizî, Cenâiz 56; Nesâi, Cenâiz 99)

"Peygamberlerinin kabirlerini mescid edinenler için Allah'ın gazabı çetin oldu"
Yine şöyle buyurmaktadır:
"Allah yahudi ve hıristiyanları kahretsin. Çünkü onlar, peygamberlerinin kabirlerini mescid edindiler"(Buhârî, Salât 48, Cenâiz 69, 96; Müslim, Mesâcid 19)
Bu gibi sözleriyle Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem), bizleri onların yaptıklarından sakındırmaktadır.
Yine şöyle buyurmaktadır:
"Sizden öncekiler, kabirleri mescid ediniyorlardı. Kabirleri mescid edinmeyin. Sizi bundan sakındırıyorum, bilesiniz"(Muvatta', Kasru's-Salât fi's-Sefer 85)
Hz. Nûh'un kavminde şirkin ve putlara tapma sebeplerinin ilki buydu.
İbn Abbas şöyle demektedir:
"Hz. Âdem ile Nuh arasında on nesil vardı. Hepsi de islâm üzereydi. Sonra aralarındaki salih kimseleri tazim etmeleri nedeniyle şirk ortaya çıktı."
Buhari'nin Sahîh'i ile tefsir ve peygamber kıssalarıyla ilgili kitablarda İbn Abbas ve başkalarından nakledilen müstefiz haberlerde,
"Ve dediler ki: -Kendi ilahlarınızı bırakmayın; bırakmayın ne Vedd'i, ne Suva'ı, ne Yeğus'u, ne Ye'ûk'u ve ne de Nesr'i." (71 Nuh, 23)
Ayetiyle ilgili olarak Şöyle denilmektedir:
Âyette adı geçenler, Hz. Nuh kavminden salih kimselerdi. Öldüklerinde sık sık kabirlerinin başında toplanır oldular. Sonra da heykellerini yapıp onlara ibadet ettiler.
İbn Abbas diyor ki:
Daha sonra bu putlar Arap kabilelerinde de yaygınlaştı.
Materyalist ve mülhid filozoflardan bir grup zamanla yeni bir tür şirk icat ettiler. Bunu, kabirleri ziyaret konusunda zikrettiler.

DEVAM EDECEK..........

Selim

New member
Evimle minberim arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir" (Tecrid-i Sarih Tercümesi, IV, 268)

"Fazla sevap umarak, içinde namaz ve ibadet için şu üç mescid dışında hiç bir mescid için yolculuk yapmak uygun olmaz: Mescid-i Haram, Mescid-i Nebî ve Mescid-i Aksâ" (Tecrid, IV,199)

Benim şu mescidimde kılınan bir namaz, Mescid-i Haram dışında, diğer mescidlerde kılınan bin namazdan (sevap yönüyle) daha hayırlıdır" (Tecrid, IV, 249)

(Hac edip kabrimi ziyaret eden, beni diri iken ziyaret etmiş gibi olur.) [Taberani, Dare Kutni, İbni Cevzi]

(Hac edip de, beni ziyaret etmeyen, beni incitmiş olur.) [Dare Kutni, İ.Malik]

(İmkan bulup da mazeretsiz beni ziyaret etmeyen bana cefa etmiş olur.) [İbni Neccar]

(Vefatımdan sonra beni ziyaret eden, hayatımda ziyaret etmiş gibidir.) [Beyheki]

(Kabrimin yanında, benim için okunan salevatı işitirim. Uzak yerlerde okunanlar bana bildirilir.) [İbni Ebi Şeybe]

Vehhabiler Efendimiz sav. salatı selam edince ya hacı şirk şirk derler halbuki Allah c.c. bakın ne diyor..
(Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Bilakis onlar diridir, ama siz bunun şuurunda değilsiniz.) [Bekara 154]

Hadis-i şerifte de buyuruluyor ki:
(Uhud’da şehid olan kardeşlerinizin ruhları yeşil kuşlarla Cennete gitmiştir. Onlar Cennetin ırmaklarından su içer, meyvelerinden yiyip Arş’ın gölgesinde asılı altın kandillerle giderler, istirahat ederler. Yiyecek, içeceklerin lezzetini ve orada yaşanan hayatın güzelliklerini tattıkları zaman, “Allahü teâlânın bize neler verdiğini kardeşlerimiz bilselerdi de cihattan çekinmeselerdi” dediler. Allahü teâlâ da, ben onlara, sizin durumunuzu bildiririm buyurdu.) [Müslim, Tirmizi, İbni Mace]

Bu konu ile ilgili âyet-i kerime meali de şöyledir:
(Allah yolunda öldürülenleri ölü sanmayın, onlar, Rableri indinde diridir ve Allah’ın bol nimetinden sevinç içinde rızıklanırlar, arkalarından kendilerine ulaşamayan [henüz şehid olmamış] kimselere, kendilerine korku olmadığını ve kendilerinin üzülmeyeceklerini müjdelemek isterler.) [Al-i İmran 169]

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Her Peygamber, kabrinde diri olup namaz kılar.) [Beyheki, Ebu Ya’la]

(Peygamberlerin vücudunu toprak çürütmez. Bir mümin salevat okuyunca, bir melek bana haber verir, "Falan oğlu filan, sana selam söyledi" der.) [İbni Mace, Ebu Davud]

Devam et devam edicez... Geçmiş sorularıda yanıtlamayı unutma, unuttuk sanma...

elkaria

Member
evimle minberim arası, cennet bahçelerinden bir bahçedir" (tecrid-i sarih tercümesi, iv, 268)

"fazla sevap umarak, içinde namaz ve ibadet için şu üç mescid dışında hiç bir mescid için yolculuk yapmak uygun olmaz: Mescid-i haram, mescid-i nebî ve mescid-i aksâ" (tecrid, iv,199)

benim şu mescidimde kılınan bir namaz, mescid-i haram dışında, diğer mescidlerde kılınan bin namazdan (sevap yönüyle) daha hayırlıdır" (tecrid, iv, 249)

(hac edip kabrimi ziyaret eden, beni diri iken ziyaret etmiş gibi olur.) [taberani, dare kutni, İbni cevzi]

(hac edip de, beni ziyaret etmeyen, beni incitmiş olur.) [dare kutni, İ.malik]

(İmkan bulup da mazeretsiz beni ziyaret etmeyen bana cefa etmiş olur.) [İbni neccar]

(vefatımdan sonra beni ziyaret eden, hayatımda ziyaret etmiş gibidir.) [beyheki]

(kabrimin yanında, benim için okunan salevatı işitirim. Uzak yerlerde okunanlar bana bildirilir.) [İbni ebi Şeybe]

vehhabiler efendimiz sav. Salatı selam edince ya hacı şirk şirk derler halbuki allah c.c. Bakın ne diyor..
(allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Bilakis onlar diridir, ama siz bunun şuurunda değilsiniz.) [bekara 154]

hadis-i şerifte de buyuruluyor ki:
(uhud’da şehid olan kardeşlerinizin ruhları yeşil kuşlarla cennete gitmiştir. Onlar cennetin ırmaklarından su içer, meyvelerinden yiyip arş’ın gölgesinde asılı altın kandillerle giderler, istirahat ederler. Yiyecek, içeceklerin lezzetini ve orada yaşanan hayatın güzelliklerini tattıkları zaman, “allahü teâlânın bize neler verdiğini kardeşlerimiz bilselerdi de cihattan çekinmeselerdi” dediler. Allahü teâlâ da, ben onlara, sizin durumunuzu bildiririm buyurdu.) [müslim, tirmizi, İbni mace]

bu konu ile ilgili âyet-i kerime meali de şöyledir:
(allah yolunda öldürülenleri ölü sanmayın, onlar, rableri indinde diridir ve allah’ın bol nimetinden sevinç içinde rızıklanırlar, arkalarından kendilerine ulaşamayan [henüz şehid olmamış] kimselere, kendilerine korku olmadığını ve kendilerinin üzülmeyeceklerini müjdelemek isterler.) [al-i İmran 169]

hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(her peygamber, kabrinde diri olup namaz kılar.) [beyheki, ebu ya’la]

(peygamberlerin vücudunu toprak çürütmez. Bir mümin salevat okuyunca, bir melek bana haber verir, "falan oğlu filan, sana selam söyledi" der.) [İbni mace, ebu davud]

devam et devam edicez... Geçmiş sorularıda yanıtlamayı unutma, unuttuk sanma...

alakaya Çay demlemİŞsİn

Selim

New member
Senin demlediğin gibimi? o kadar beceremem. geçmiş sorulara cevap ver, konudan konuya atlama.. ayrıca yazdıklarım senin yazdıklarınla bağlantısı var, daha ne yazdığını bilmiyorsun. Kabirlerdeki şirke değiniyorsun. Sizin sapık görüşlerinize göre Efendimiz sav.'e kabri başında salatü selam getirince Şirk (kafirlik) demiyor musunuz? eee.. Müslümanlara kafir deyip kendiniz kafir oluyorsunuz... daha yüzlerce mesele.. neyse yavaş yavaş gidelim kassas suresi 30.ayet meselesi hala duruyor... ve öncekiler..

elkaria

Member
Senin demlediğin gibimi? o kadar beceremem. geçmiş sorulara cevap ver, konudan konuya atlama.. ayrıca yazdıklarım senin yazdıklarınla bağlantısı var, daha ne yazdığını bilmiyorsun. Kabirlerdeki şirke değiniyorsun. Sizin sapık görüşlerinize göre Efendimiz sav.'e kabri başında salatü selam getirince Şirk (kafirlik) demiyor musunuz? eee.. Müslümanlara kafir deyip kendiniz kafir oluyorsunuz... daha yüzlerce mesele.. neyse yavaş yavaş gidelim kassas suresi 30.ayet meselesi hala duruyor... ve öncekiler..

bak selım hep iftira atıp duruyorsun peygamberin mezarı mecıdı zıyarte edılmez diye idaam olmadı Peygambere salat ediler bu ayetle sabıttır ayrıca bu konu benımle radıkalın arasında ikide bir konuyu bolmesen dıyorum istersen başka konu al senin dersinide vereyım

şimdi git konu aç sorunu sor bende sana soru soracam çirkinleşmeden tartışalım olurmu

Selim

New member
Desene sorular ağır geldi.. Vehhabimisin başka sapık mezhepten misin nesin, yok böyle demedim şöyle demedim, daha savunduğun zihniyetin safı belli değil..! Sen mi ders vereceksin? Ama önce ders al, talebe ol ondan sonra ver...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt