Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vahhabiyat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

radikal

New member
arımı vızıldadı ne
Evet, hemde koccaman bir bal arısı. Hem bal yapar hemde iğnesi çok pis acıtır. Bakalım şimdi ne olacak, hep beraber görelim. Küstüm oynamıyorum yok tamam mı. Bak, sağolsun Bekir kardeşim ikimize özel bir yer açmış. Başbaşayız şimdi. Vira bismillah.

radikal

New member
Yaa! elkaria n'aptın ya ! İçindeki pislikleri dökeceksin diye her yere saçman gerekmez di ya. Ama oldumu şimdi ? Hiç mi temizlikten nasip almadın sen ya. Bak; fikri pisliklerin ağzından beyninden her yere dağılmış, sanal da olsa kirletmişsin ya. Necd'li şıh'ın hiç mi sana bu konuda bir şey öğretmedi. "Temizlik imandandır" hadisini de öğretmediyse sana; ne işe yarar bu necd'li şıh ? Bir tek suud şerifini kafalayıp, dünyalık mı yapmaya çalışır ömür boyu. Neyse, bir daha olmasın. Allah'tan yanımda fikri olan bütün pislikleri temizleyip, bilgi hıjyeni sağlayacak, ilim gibi kuvvetli bir temizlyici var da, senin bütün bu pisliklerine yeter de artar. Bu güne kadar çok temizledik, bir kere daha temizleyelim. Hizmette keramet vardır inşaallah.
Bakalım nelewr yumurtlamışsın, tek tek ele alalım.

Anlaşılan sana bu gune kadar dersını veren olmamış sufi musvetesi bak dinle şimdi
sen önce git taptığın şehine deki sana elkaria dediki sen ne utanmaz bir şeyhsin utanmaz arlanmaz bir olmasaydın seni murşid ilan eden talebelerine saygıyı öğretirdin yalan yalnış söz soylemezlerdi sen talebelerine dini öğretseydin talebelerin ağzından şer akmazdı sen talebelrine kuranı öğretseydin halis olan allahın dinine şirk katarak iman etmezlerdi Sen talebelrine cihadı öğretseydin uzaktan akan suya avuclarını acıp su isteyenlerin misali gibi avanakça istemezlerdi.

Anlaşılan mı ? Yahu bu forumda 2008 yılından beri ders vermeye çalışırken, diğer vahhabiyan tayfanla beraber dersinizi alıp da her seferinde arkanıza bile bakmadan gitmediniz mi ? Ne o ? trübünlere mi şow yapmaya çalışıyorsun. Bu forumun müdavimleri seni de beni de iyi bilir. Yeni üyelerimizde yavaş yavaş tanırlar. Hem vahhabisin, hemde komiklik yapıyorsun.

Öncelikle bir daha yazayım, ben mürşidime tapmıyorum. Mürşidimden (ki Rabbim O'ndan razı olsun) tasavvuf yolunda yürümek için ayet ve hadis kaynaklı dersler alıyorum. Bilmediğin gibi, "at çamuru kendisi kalmasa izi kalır" hareketler artık bayatladı. Yeni bir stil bul kendine, artık millet yemiyor. İkincisi; senin sözün benim ayakkabılarımın ökçelerinden yukarıya bile çıkacak derecede öneme haiz olmayan lakırtılardır, o nedenle mürşidim senin bu sözlerini duymayacaktır. Boş yere bileğini yorma. Üçüncüsü; Mürşidi, mürit tayin etmez, kafanın basmadığı konulara girdiğin zaman klavye kahramanlarına sempatik gelebilirsin ama ilim ehline aczliğini yalın hali ile göstermiş olmaktan ezik kalırsın. Dördüncüsü; Benim mürşidim ilimden önce edebi talim ettirir, ki onuda layık olanlara göstermemizi tembihler. Senin gibi acuzelere vakar gösterilmesi gerektiğini öğretir. Hiç ümitlenme yani, edeb dediysek, sen bu kategorinin dışında kaldın. Beşincisi; benim ağzımdan şer akmıyor, sen ne yazdıysan aynı oran ve şiddette cevap alıyorsun. Talebene, vecedena yani. Sen araptın ama arapça bilmiyorsun değil mi, pardon ! yani, bu sözün türkçesi; istediğin veriliyor. Altıncısı; Mürşidim Kur'an öğretmesi için, hadis öğretmesi için mollalar yetiştirmiştir, bizler de bunlardan alırız dersimiz. Çok şükr, Kur'an ve hadis dışında magazinsel bilgiler vermezler bize. Yedincisi; Elhamdülillah imanımızda şirk olmadığı gibi, şirkin neler olabileceğini, şirke nelerin kapı açabileceğini öğrettiler. Sekizincisi; Mürşidim bizlere hem batıni cihadı, hem de zahiri cihadı öğretmiştir. Zaten seyr'ü sulukumuz bu temel üzere yürür. Dokuzuncusu; Mürşidim akan su değil; OKYANUSTUR elhamdülillah. Ve avanak olanların bu dergahta işi de olmaz. Zaten avanak olan kişi orda durmaz. Yani, hiç boşuna yer kapmaya çalışma, orada durmazsın, duramazsın, benden söylemesi.

TABİ NEDEN UTANASINIZKİ PİRLERİNİZMİ UTANDIDA SIZ UTANASINIZ.SAKIN UTANAMA HA CELALEDDINMI ARABIMI CUPPELİMİ UTANDIDA SEN UTANASIN SEN YOLARINDAN AYRILMA SAKIN EMI .AYETLERIDE KENDI HEVA VE HEVESINE GORE YORUMLA EMI YORUMLARKENDE YAHUDILER GIBI AGZINI EGIP BUKMEYIDE UNUTMA SAKIN.BENIM GIBI VAHHABIYIDE HİÇ DİNLEME ŞİRKİNLE DEBELEN DUR

Elhamdülillah, Mürşidim utanacak bir hareketin içinde bulunmadığı gibi, biz sufilerini de utanılacak bir şeyin içine dahil etmedi. Celaleddin Rum'i de, Muhyiddin Arabi de, ömürleri boyunca tertemiz yaşamışlar, bizlere de güzel bir yol bırakmışlar. Gidebilirsek, başarırsak ne mutlu. Cüppeli Ahmet Hoca'da, gördüğümüz, bildiğimiz ve duyduğumuz kadarı ile hakk yol üzeredir inşaallah. Bizi üzecek ne bir hareketine şahit olduk, ne de bir kötü hareketini göreni dinledik. Rabbim, bu imtihan vesilesi ile o mübarek sadrını inşirah eylesin ve sabrı cemil ile doldursun. Yakındır inşaallah çıkması, bizleri sevindirecektir inşaallah. Sana ve senin gibilere vereceği cevabı dinlerken, çınlayan kulaklarına pamuk mu tıkarsın, tıpaç mı kullanırsın bilemem. Şimdiden siparişini ver. Çünkü; sizin sipariş tutmadı ve inşaallah da tutmayacak. Keramet arzetmiyorum; Ey FORUM EHLİ ! BİLİNKİ; CÜPPELİ AHMET HOCA İNŞAALLAH YAKINDA AKLANIP ARAMIZA DÖNECEKTİR. Zaten edebe mugayir bir hareketi olmadığına dair de ispatları inşaallah ortaya konulacaktır.
Biz, bu tür insanları sevdik diye utanmamız gerekmiyor, bilakis şeref duyarız, ki; bizlere kendilerini sevdirmek adına hizmet ettikleri için. Bu insanların isimlerini ağzına almadan önce, 3 defa gargara yaparak ağız temizliğini yerine getir. O mübareklere pislik bulaştıramazsın ama, kendi pisliğinin içinde yaşarken onların isimlerinin hürmetine ağzına temzilik dolarsa, maazallah buda fıtratına aykırı düşer, zararı sana olur. Malumdur, kolozetler dahi klorlu suyu yediği vakit ışıl ışıl olurken, senin ağzına nur dolarsa, bünyen kaldırmaz; çökersin be !

Ayetler açıktır. Ağzını da eğip büksen, belini de eğip büksen değişmez. 1400 yıldır değişmedi, beğenmediğin bu sufi mi değiştirecek. Niye korktun, Kur'anı mı değiştirecek sandın bu çaylak sufi'yi. Yahudi cemaatine en çok nefret duyan bizlerken, bir de onları mı örnek almak ile itham edeceksin. Bak, bu konuda gerçekten şıh'ına git sor, kendisi yahudilerin ağa babaları ile yaptığı sıkı pazarlıkla kurduğu vahhabiye sapkınlığını o zaman anlatır sana.

Seni adam yerine koyduk diye hemen havalara girme, zaten senin gibi bir vahhabinin sözüne ihtiyacım yok. Debelenip debelenmediğimi bırak boş verde, sen yarın ahirette parende atarsan hiç şaşırmayacağım.

Kısa kısa cevaplar yapalım, okuyanları sıkmayalım olur mu. Nasıl olsa devam ediyoruz şurada başbaşa. İki çift lafın belini kırıyoruz. İyi oldu geldiğin, bugünlerde bayağı stressli günler yaşarkn seni gördüğüm iyi oldu. Tavan yaptı moralim. Kaybolma, diğer cevaplarla geliyorum.

radikal

New member
bak sizi tarıf eden ayetleri bi yuzunuze gozunuzun içine sokalım anlayabılecekmısınız ama nerde dur sana bir mesele anlatayımda ondan sonra devam edelım

bi çoban ve surusu varmış bu sürünün içinde sadece sıyah bır koyunu varmış çoban hergun bu koyunları suyun başına goturup su içirtirmiş çoban bır gun bakmış sihay koyun suyun başına kadar gelir su içmeden geri donmuş ikinci gün aynı şekilde davranmış üçüncü günde aynı şekilde davranınca çoban alıp koyunu kesmiş bi bakmışki koyunun kafasında beynı yokmuş.işte sizde aynı kahramanımız siyah koyun gibisiniz neden mı başkasına aklını kiraya veren ya siyah koyun gibi beyınsızdır yada sızın gıbı sofı musvetesıdır ikisi arasında fark varmı desen yok

Biz ayetleri yüzümüze, gözümüze, kalbimize, beynimize yani insani yönden gereklilik olan her yere başımız üstünde kabul ederiz. Sadece ayetleri değil, Bu ayetlerin indiği dönemde malları ve canları ile bu ayetleri soluk soluk yaşayan sahabı Kiram efendilerimizi (r.anhüm ecmain) de saygıyla baştacı ederiz. Çünkü; Onlar, saygıyı en çok hakeden insanlardır. Sizin yaptığınız gibi; mübarek annemiz Hz. Hatice'nin kabrinin bulunduğu yeri foseptik ve kanalizsayon çukuru yapmayyız, aziz kabri şerifini, bütün vahhabilerin pisliklerini dökme yeri yapanları da Allah'a (Celle celaluhu) havale ederiz. Şimdi bu terbiyesizliğinizi anlatmadan, kalkıp da bana ve benim gibi sufi meşreblilere ders mi vermeye çalışıyorsun, edebsiz ! Ashabı Kiram'ın hangisinin kabri şerifini sağlam bıraktınız. Hepsini dümdüz ettiniz. Size kim verdi bu aklı ? necd'li abdülvahab değil mi ? Şimdi kalkıp da ordan bana akıl mı vermeye çalışıyorsun. Beyinsizsin, neden biliyormusun ? Vermeye çalıştığın örnek hikayeyi sen kendin okumadan mı yazdın buraya. Ya, güleceğim vallahi güleceğim seninle maytap yapacağım, işi sulandırmadan dayanabildiğim kadar dayanıp en azından senin haricinde okuyan insanlar bu vesile ile bazı şeyleri bilsinler diye kendimi zor tutuyorum. Yoksa komamamak elde değil ya, şaka gibi değil; şakanın ta kendisi sensin zahir. Hiç beyni olmayan bir canlı yaşar mı ? Be hey şaşkın ! Örnek vereceksen adam gibi örnek ver de kendine güldürtme, en azından adam sansınlar seni.

3. şıkt tekkelerde ahapsola hapsola oksijenden ve gunes ışığından yoksun kaldığınız için beynınız durmuşta olabılır her neyse gelelım sizleri anlatan ayetlere

Dur dur. Ayetlere geçmeden önce, şuraya da bir el atalım, arada kaynamasın. Geçen yıllarda ölen türkan saylan adında bir kadın vardı, bildin mi ? Hani, başörtüsü takan kızkardeşlerimizin başlarını açtırmak için kurulan ikna odalarında, "başörtüsüne aslında karşı değiliz, biz sizin sağlığınızı düşünüyoruz. Başınızda örtü varken, beyninize yeterli oksijen gitmediğini bilimsel olarak tesbit ettik, o neden ile bu kadar ısrar ediyoruz başınızı açmanız için" diyen türkan saylan ! Bildin mi ? Başını bağlayarak gitti sonra mezarına. Aman ha ! akıbet sanki aynı olacak gibi görünüyor, aman dikkat et. Şurda teşriki mesai yapıyoruz seninle, ne şahittir ne gazi ...bizim elkaira dedirttirme kendine. Hadi şimdi geçelim bakalım ayetlerimiz ne buyuruyor bizlere, sen ne anlıyorsun bu ayetlerden. Görelim.

radikal

New member
Onlar, Allah’ı bırakıp bilginlerini ve rahiplerini rabler edindiler ve Meryem oğlu Mesih’i de... Oysa onlar, tek olan bir ilaha ibadet etmekten başka bir şeyle emrolunmadılar. O’ndan başka ilah yoktur. O, bunların şirk koştukları şeylerden yücedir." [Tevbe: 31]

Bu ayetin birinci cümlesinde ahbar kelimesi yahudi hahamlar anlamındadır. Devamında da zaten rahipler diyor. Yani Yahudilerin ve hristiyan din adamlarının ilah edinildiği, hatta İsa (a.s.) 'nda İlah edinildiği belirtiliyor. Muhatap olarak kim alınıyor? yahudiler ve hristiyanlar. Bizler elhamdülillah müslümanlarız. Bize ne yahudinin ahbarından, hristiyanın rahibinden. Anlamadığım konu şurası; bu mübarek ayeti yukarıda bir çuval yaptığın boş lakırtılara bir ulvilik kazandırmak için mi yazıyorsun, yoksa bizleri de bu ahbarları ve rahipleri ilah edindik mi sanıyorsun ? Ne ? OOO! elkaria ayet de yazarmış dedirtmek için mi yazdın. iyi hadi bakalım, önüne gelen ayet yapıştırıyor ya Allah sonumuzu hayr eylesin. Sanki çocuk oyuncağı ayetlerin bir kelimesi hakkında dahi olsa yorum yapmak. Devam edelim bakalım ilerde ne çıkacak karşımıza.

6/159- Dinlerini parça parça edip guruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ancak Allah'a kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir.

Kıt'a Dur ! elkaria ! sen de dur ! Önce ayeti düzgün tefsir eden bir insanın mealini kullan. Düz türkçe ile bu iş buraya kadar gelir. Senin hani ana dilin arapçaydı. Yıllar önce öyle söylemiştin bana bir yorumunda. Ne oldu kargalar mı yedi arapçanı da meal kullanıyorsun. Her şeyin en başında; arapça bilmiyorsun. İkincisi, Kur'an eğitimin yok. Çünkü kur'an eğitimin olsa, copy yaparken dahi hangi sure olduğunu yazardın, 6/159 diyerek geçmişsin. Nuzul sırasına göre mi, Mushaf tertibine göre mi, fhrist sırasına göre mi ? belli olmayan bir ahengte gitmişsin. Bu da senin Kur'an bilgin olmadığını gösteriyor. elkaria ! cin olmadan şeytan çarpmaya kalkma, yamulturlar adamı. Neyse, biz hangi ayet olduğunu biliyoruz da buraya doğru bir şekilde yazıp sonra hakk bir şekilde yorumlayalım. Hangimizin yorumun hakk olduğunu Rabbimiz belli eder bize.

"Dinlerini tefrikaya düşürüp de şi'a şi'a olanlar var a, senin onlarla hiç bir alakan yoktur, onların işi Allah'a kalmıştır; sonra O kendilerine ne ettiklerini haber verir." ( En'am : 159 )

Bu ayet de "tefrika" ve "şi'a şi'a" ifadesi sadece parçalamak anlamında değildir. Buradaki ifadeler, aynı zamanda bazı hükümleri tümden kaldırmak, bazılarını tanıyıp kabullenip, bazılarını ise tanımamak yani kabullenmemek ve böylelikle kısım kısım tefrikalara ayrılıp da Din'i ziyan edenleri işaret ediyor. İşte şimdi burada dur ! Biz; ehli sünnet ve'l cemaat'iz. Biz; elhamdülillah bütün ayetlere ve ötrelere ve setrelere ve üstünlere ve noktalara varıncaya kadar Kur'an'a iman etmişiz. Hiç bir hüküm ve ayeti de lağv edip tanımamazlık etmemişiz. Yine hamdolsun Allah'a ki; emr ve yasaklarını kabul edip emr ve yasak bilmişiz. Peygamber 'e salavat getirmemizi emreden ayeti sizin gibi yok edip de, Peygamber'e (s.a.v.) salavat getirmek şirktir diyen sizin gibi facia zihniyetlerden de fersah fersah ve kainatın uzaklığından daha uzak bir halde uzağız. Öyle bir ayet yazıyorsun ki; kafadan kendinin kim olduğunu, zihnişyetini ve tıyniyetini bir anda ortaya döküyorsun. Elkaria; üç yıl önce bıraktığım gibisin. Yani; bomboşsun !

Bende bu üç yıl boyunca bir şeyler yaladın yuttun, en azından ciddi bir fikri kapışma yaparız diyerek davete icabet ettim. Hadi canım, hadi canım, uykum var benim.

Önce; Kur'an öğren, sonra arapça lügatını (gerçi anadilinmiş ya) öğren, biraz da gramer çalış. Bitmedi, sonra tasavvuf deryasının içine gir, ayak başparmağın ıslanıncaya kadar orada kal, sonra gel bize o ıslaklığı anlatmak için ilim talim et; ömrün yeterse !

Ha; söylemeden geçmeyeyim; keçi koyun muhabbeti ile hiç gelme.
Şimdi eline bir peçete al, en başta kirlettiğin yerleri sil, paspasla, Bekir görmesin, ne bu ortalığı dağıtmışsınız diye fırçayı kaymasın sonra senin yüzünden bize.

elkaria

Member
cuppelının küfür sözleri dun arabı rumi den küfürler bugun cuppeliden

Vallahi şayet Allah’ın davasında samimi iseniz aşağıda vereceğim Cübbeli Ahmet’in küfürlerini açık açık ortaya koyan videolarını izledikten sonra ya aklınızı başınıza alır ve Allah’tan bu konuda af diler ve sizi doğru yola iletmesi için dua edersiniz veyahutta küfrüne arka çıkmak ve desteklemekten Allah’ın tehditine muhatap olursunuz. ki boyle yapacaksınız bundan emınım
küfredenleri aklamak için kırk takla atanlar yıne takla atmaktan geri kalmayacaklardır

Bu sözler İslam Şeriatına aykırıdır ve elfaz-ı küfür sözlerdir. Vallahi billahi Ebu Cehil bu kadar ileri gitmemişti.

Vallahi kişi sevdiklerini ve buğzettiklerini Allah için seçmedikçe doğru olanı yapmamıştır. Zira Müslüman Kafirlere dostluk beseleyemez!

"Allah ilmi insanlardan söküp almak suretiyle kaldırmaz, bilakis âlimlerin canlarını almak suretiyle ilmi kaldırır aralarında hiçbir âlim kalmaz da insanlar cahilleri önderler edinirler, onlara sorular sorarlar, onlar da bilgisizce fetva verirler ve böylece hem kendileri sapıtırlar hem de başkalarını saptırırlar." (Buhari)

Cübbeli Ahmet:
“Allah Mahmud Efendinin kılığına girdi” dedi.

Cübbeli Ahmet ;
“Azap Melekleri Nakşibendilere Hiçbir Şey Yapamaz” dedi.

Cübbeli Ahmet Şirkin Zirvesinde!

Cübbeli Ahmet’in Peygamberimize İftirası;
Bu sözünden dolayı daha sonra hata ettiğini itiraf etti onu da söyleyelim.
Ama buna rağmen bu itirafından önce hala aklı kıt birileri “hocamızın vardır bir bildiği” şeklinde konuya yaklaşımları konunun vehametini göstermesi açısında vallahi büyük bir ibrettir.

Bunları göremiyor musun? Küfrünü daha nasıl izhar etmeliydi?

Yapmayın… Allah için bunlara aldanmayın. Vardır bir bildiği işte onu kasdetmemiştir vs gibi aklamalara girmeyin. Herşey açık ortada

alıntı vardır

ayrıca zamanım yok şimdi sana sonra gereken cevabınıda yazacam küfürlerinizi bir bir yüzünüze vuracam ama senın gıbı kaşarlanmış bir mutasavvufun anlayacagını zannetmıyorum.amacım kuzu potuna burunmus sahte ılahların ve kaşarlanmış murutlerının gerçek yuzunu o yola yenı düşüp ebedı husrana uğrayacaklar ıcın uyrarıdır

Selim

New member
Videoların başlıklarını çarpıtıp çarpıtıp yazmışsın, videoları izlensin hiçbir yanlışlık veya şirk yoktur. Şirk diyen kafir oldu...

Ha bu ehli sünnet düşmanına niye uzun uzun cevaplar veriyorsunuz şaşmamak elde değil, "bir adam olursa sağır, sen ona istediğin kadar bağır, sümmün bükmün ümyun fehüm la yerciun"
Efendi Hazretlerine laf söylüyor, konuşmaların başlıklarını çarpıtıyor, müslümanlara hakaret ediyor konuşturmayın şunu.

Hüsrana uğrayacaklar varsa o da Ehli sünnet çizgisi dışına çıkanlardır.. Allah c.c. sizlere hidayetiniz mümkün ve mukadder ise hidayetlerinizi, hidayetleriniz mümkün ve mukadder değilse fitnelerinizden fesatlarınızdan Ümmeti Muhammed'i korusun yer yüzünden isminizi cisminizi kaldırsın. Amin...

elkaria

Member
Videoların başlıklarını çarpıtıp çarpıtıp yazmışsın, videoları izlensin hiçbir yanlışlık veya şirk yoktur. Şirk diyen kafir oldu...

Ha bu ehli sünnet düşmanına niye uzun uzun cevaplar veriyorsunuz şaşmamak elde değil, "bir adam olursa sağır, sen ona istediğin kadar bağır, sümmün bükmün ümyun fehüm la yerciun"
Efendi Hazretlerine laf söylüyor, konuşmaların başlıklarını çarpıtıyor, müslümanlara hakaret ediyor konuşturmayın şunu.

Hüsrana uğrayacaklar varsa o da Ehli sünnet çizgisi dışına çıkanlardır.. Allah c.c. sizlere hidayetiniz mümkün ve mukadder ise hidayetlerinizi, hidayetleriniz mümkün ve mukadder değilse fitnelerinizden fesatlarınızdan Ümmeti Muhammed'i korusun yer yüzünden isminizi cisminizi kaldırsın. Amin...

ehli sünnet duşmanımı Allah seni ıslah etsin bari başka bişey deseydin size gore tasavvufu red eden herkes ehlı sunnet duşmanı bu kokuşmuş düşüncelerinizin olmasınıda yadırgamıyorum çünkü kaynağınız çürük aklınıza vahye dondurmedığınız muddetce bu düşüncelerden kurtulamassınız ehli sünnet deyip duruyorsunuz lakın fiiliyata gelince deccallersin sünnetini uyguluyorsunuz

evlıya makamı nubuvet makamından ustun goren zihniyetın sünnetinin peşindesiniz.ehli sünnetin nersinde velayat makamı nubuvet makamından ustundur dıye ha nersesıınde . islam la ilahe llallah derken ve resul bunu tatbık etmışken işkembeden sallayan pirleriniz size la mevcude illallahı empoze etmedimi ehli sünnetin neresınde la mevcude ıllallah var. ehli sünnetin neresınde Allah insana tecelli eder var ehli sünnetin neresınde kabırere turbelere tapmak var yahu bide ehli sünnetiz demiyormusunuz .sizler olasnız olsanız evlıyauşşeytanın sünnetlerini yerine getiren tatbık eden zavallılarsınız sizlere gerçekten acıyorum

radıkal denen zavallıyada burdan şunu diyeyım fazla vaktım yok vaktım olduğu zaman cevabını alacaksın

bu sıteden arkamıza bakmadan ayrıldığımızı idaa etmişsin sen kendını bunca yıl avutup durmussun

bu siteden neden ayrıldıgım modların kısıye gore davranısındandır bunuda sıteye yayınlayıp çıkmışım sende zannetmışsınki senınle başedemedım ayrıldım gıttım demekkı bunca yıldır bosuna hayallere kapılmışsın neyse senınle gorusuruz banlanmadıgım surece burdayım hodri meydan

Selim

New member
sana acımak lazım bunu hakiki manada söylüyorum. evliya makamını kim nübuvet makamından üstün görüyor? Sen ya burayı karıştırmak için bu sapık düşünceleri yazıyorsun ya da sohbetleri kulağınla değil başka bir uzvunla dinliyorsun...

atın gitsin bu ehlisünnet ve Allah dostu düşmanı şereften nasip almamışı buradan...

kabire türbeye tapıyormuşuz Fesubhanallahhh..

old_preacher

New member
cübbeli hocayı pek tanımam ve takip etmem, ama 5 katlı ve çok lüks döşenmiş saray gibi bir evi ve 500 milyarlık porsche jipi varmış, haberlere çıktı.

elkaria

Member
sana acımak lazım bunu hakiki manada söylüyorum. evliya makamını kim nübuvet makamından üstün görüyor? Sen ya burayı karıştırmak için bu sapık düşünceleri yazıyorsun ya da sohbetleri kulağınla değil başka bir uzvunla dinliyorsun...

atın gitsin bu ehlisünnet ve Allah dostu düşmanı şereften nasip almamışı buradan...

kabire türbeye tapıyormuşuz Fesubhanallahhh..

hop dedik sereften bahseden zavallı sizin şerefınız cubbelının uckurunda gezıyor hem sen ne yazıp duruyorsun hepınız işte boylesınız edepten hayadan bahsedersınız en buyuk edepsızlıgı hayasızlıgı sergılersınız sen sıvrı sınek vızıltısı çık aradan bu benımle pirin sofi arasında yanı agababanda fazla vızıldamadan

velayet makamı nubuvet makamından ustundur diyen senin buyük pirin muhyıddını arabıdır daha pırının kufurlerınden haberın yok gelmış konusuyorsun haddını bıl

radikal

New member

Sen de bilirsin ki, cahilin bastığı yaygara her ne kadar kendi vehmindense de, şiddeti etrafta yankı bulur. Hele ki günümüzde, Din ve ilim eksikliği yaşayan diğer insanlara, bu feryatlar haklı feryatmış gibi aks eder. Sen bir tasavvuf ehlisin elhamdülillah. Gerek Albdülkadir Geylani'nin (k.s.), gerek İmam'ı Rabbani'nin (k.e.) ve gerekse de Mahmut Efendi (k.s.)'nin kim olduğunu biliyorsun. Onlara tapılmadığını, Onlar'ın cümlesine saygıyı sırf Allah (Celle celaluhu) rızası için gösterildiğini, haddi zatında hepsinin birer beşer olup da (HAŞA VE KELLA) İlah olmadığını bilen, ama ilimleri ile rıza makamına yükselmiş maneviyat erleri olduğunu okuyan ve bunun anlamına eren ve bu yolda bu mürşitlerinin desteği ile süluk yapansın. Yoluna; taş da çıksa çöp de çıksa ilgileneceksin, "insanlara hizmet demek; yolun ortasında insanlara eziyet eden taşı dahi kaldırıp bir kenara koymaktır" diyen bir Rasul'un (s.a.v.) ümmedinin bilen bir neferisin. Şuan önüne bir çöp çıktı, insanlara yalan yanlış salya sümük byninin kırıtıları ile eziyet ediyor, bu çöpü yolun kenarına kaldırmak ile mükellefsin. Bana ne diyemezsin, çünkü burası umuma açık bir yer, okuyan kardeşlerimizin içinde tasavvufu bilen var, bilmeyen var. Marifet, denize hep beraber düştüğümüz zaman senin yüzme bilip kendini kurtarmakta değil, yanında en az bir kişiyi de kurtarmak olduğunu bilensin. O nedenle bize ne diyemeyyiz. Yüzme bilmek marifetse de; gereğini yerine getirmek ve enaz bir kişiyide kurtarmak kudrettir. Kudret de; Rabbül Alemindir ki; bunun farkında olman da hikmettir. Hikmeti de Rabbimiz herkese değil; dilediğine verir.

Yazdığın ayetin anlamını da verirsen faydalı bir hizmet vermiş olursun inşaallah. Senin engin hoşgörüne sığınıyorum, ayeti mealen açıklıyorum. Ki; seçtiğin ayet tam yerinde. Türkçe olarak da yazarsan inşaallah herkese faydalı olur. "...onlar sağıdırlar, dilsizdirler, kördürler, artık bunlar (hakka) dönmezler." ( Bakara : 18 )

radikal

New member
cübbeli hocayı pek tanımam ve takip etmem, ama 5 katlı ve çok lüks döşenmiş saray gibi bir evi ve 500 milyarlık porsche jipi varmış, haberlere çıktı.
Babasının da Cüppeli Ahmet'in daha çocukluk zamanından beri fabrikatör olduğu da haberlerde çıktı mı ? Yani anadan babadan zengin olduğunu da aynı haber söyledi mi ? Söylediyse, dinlemediniz mi, yoksa jipi varmış ! deyip diğer söylediklerine kulak asmadınız mı ? Yoksa duymadınız mı ? O zaman size ben söyleyeyim; Cüppelinin babası Türkiye de büyük işletmeler olarak tabir edilen fabrikaların birinin sahibiydi. Yani; zenginliği tasavvuf ehli olmasından değil, nesebdendir. O zengin çocuğu, zenginliği ele alıp cafeterya, bar diskotek gezmektense, diz kırıp boyun büküp ilim tahsiline vermiştir kendini. Bunu da bilin. Günümüzde bu tür zenginliğin içinde olup da, o zengiliği red edip, tedrisat'ın "t" harfinin yan çizgisi kadar bile uğraşmaz. Bunu da zaten kendi nefsinize sorunca cevabınız alırsınız. Ha bu arada gazetelerde görmüşsünüzdür, jet sky yaparken, kendinin değildir, kiralamadır. Jet sky yapması da size enteresan gelebilir, kısaca söyleyeyim, o da örneğin en az benim kadar, tatil yapıp dünya nimetinden az da olsa faydalanacak kadar da insandır.

radikal

New member
radıkal denen zavallıyada burdan şunu diyeyım fazla vaktım yok vaktım olduğu zaman cevabını alacaksın

bu sıteden arkamıza bakmadan ayrıldığımızı idaa etmişsin sen kendını bunca yıl avutup durmussun

bu siteden neden ayrıldıgım modların kısıye gore davranısındandır bunuda sıteye yayınlayıp çıkmışım sende zannetmışsınki senınle başedemedım ayrıldım gıttım demekkı bunca yıldır bosuna hayallere kapılmışsın neyse senınle gorusuruz banlanmadıgım surece burdayım hodri meydan

Gelelim sana. Bak vahhabi. Yazılarınla bizlere yok efendim siz şerefsizsiniz , yok sizin şerefiniz Cüppelinin uçkurunda, vs. gibi salakça ve embesilce sözler ile yazı yazma. Ben senin beyninin içindeki fikirlere savaş açmışsam, gerek bireysel ve gerekse de ahlaki varlığına hakaret etmeden, ama fikrini de sonsuz derecede aşağılamaya çalışıyorsam, aynı yoldan gel. Kalkıp da gerek şeref ve gerekse de haysiyetlere hakaret etmeye çalışma. Ben senin fikrini aşağılarım, bu güne kadar da bir çok defa bunu zevkle yaptım. Ama; sana daha bir kere olsun ne şerefsiz dedim, ne de kafir dedim. Haddini bil, hadsizlik yapma, öyle bir had bildiririm ki, ruhi sıkıntını aylarca atamazsın üzerinden.

Evet, ben zavallıyım. Zavallılığımın da farkındayım. Çünkü; ben bir kulum, köleyim. Kimin ? Elbette Yüce Rabbül Alemin olan Allah'ın (Celle celaluhu) kuluyum. Ne şeyh Abdülkadir Geylani'nin (k.s.) ne Muhyiddin Arabi'nin (k.s.) ne Mevlana Celaleddin'i Rumi'nin (k.s.) nede Mürşidim'in (k.s.) kulu değilim, onlarda (HAŞA) benim İlahım değil.

Zahiri dünyada, beni dünya şartlarına hazırlayan ilkokul öğretmenimin, ortaokuldaki resim, müzik, fen, sosyal, türkçe, öğretmenlerimin ve lise de edebiyat, kimya, mantık, felsefe, coğrafya gibi derslerime giren öğretmenlerimin, üniversitede branş dersime giren öğretmenlerimin bana öğrettikleri ile dünyalık hayatımı yaşarken; aynı mantık ile beni ahiret hayatıma hazırlayan öğretmenimin (Mürşidimin) de talebesiyim. Nasıl ki zahiri öğretmenlerim bana, hayat şartlarına hazırlanırken, öğrettikleri bilgi ile kendilerine tapmamı beklemediyse ve bende tapmadıysam, manevi aleme hazırlanmam sürecinde eğitim veren Mürşidim de ne kendisine tapmamı istemiştir ne de (HAŞA) Ben İlahınızım bana tapın demiştir, nede biz böyle bir şeyi aklımızdan geçirmişizdir. Beyinsizliğini her yerde gösterdiğin gibi, ne okuduğunu anlayabilen nede duyduğunu yorumlayabilen bir adam olmadığın her zaman gösterip duruyorsun. Kedi; istediği kadar aslan taklidi yapsa da; kedidir. Ama, aslan istediği zaman kedi taklidi yapar. Senin de kafan buna basmaz, ağır gelir. Çünkü, bu düşünmeyi gerektirir ve maalesef bu gibi yetiler de sen de yok.

Bana hodri meydan çekiyorsun. Sayısız defalar bizzat sana ve senin gibilere çektiğim hodri meydanları unutmuş gibi yapıyorsun. Gülerim aklına. Güya forumdan adminlere ve modlara kızdığın için gitmişsin. Sebebi de, yanlı davranmalarıymış ! Nerde yanlı davrandılar ? Sen; bir şey yumurtladığın zaman, sana taş gibi ayetler ile cevap verip susturmuş olduğumuz için, bozuk sesini de beraberine alıp sakın gitmiş olmayasın..? O zaman da yazdığın kelimeler ile ettiğin küfür ve hakaretleri, yine o zamanda ilmen susturduğumuza bozulmuş olduğundan dolayı gitmiş olmayasın ? Sen kimsin ki bana şimdi hodri meydan (!) çekebiliyorsun. Zaten bu konu başlığı hodri meydan yeri. Bekir kardeşim sırf ikimiz için açtı burayı. Meydandasın işte ! Daha "hodri" çeklmesine gerek var mı ? Yiğitsen, buyur !

İki üç tane video ile olmaz bu işler. SeLefi ve vahhabi sentezi ile de olmaz bu işler. Kur'an ile olur, hadis ile olur ! Bak ! o kadar salakça şeyler yazdın, ayet ile gerekse de hadis ile alnına yapıştırdık cevabı. Sen de ayet ile hadis ile gel yine ! Ne o ? olmuyor mu ? Bir noktadan sonra ayet seni yalanlamaya mı başlıyor. Neden böyle oluyor peki ? Bak neden böyle olduğuna dair ben sana bir sır vereyim: ayeti küfr cımbızı ile tam ortasından çekip, sonrada kendi kafana göre yorumlaman ile böyle oluyor. Oysa, ayeti okumaya devam etsen, ortada Allah'tan (Celle celaluhu) başka ne bir ilah var, nede ilahlık iddia eden sapıklar var. Eğer benim Mürşidim; ben İlah'ım bana bağlı bütün müridlerim bana secde etsin, bana ibadet etsin, beni; Allah'a atfedilen ve duyulan saygı ve tazimin trilyonda hatta ketrilyonda birini bana da göstersin diyorsa; o zaman benim mürşidim HEM SAPIKTIR, HEM KAFİRDİR, HEM DE ŞEYTANUSEVLİYAU KERİMDİR. Ne oldu şimdi ? İnsan kendi taptığı mürşidine sapık, kafir şeytanın en büyük evliası, der mi ? Demek ki neymiş ? Kimse kimseye ilah anlamında tapmıyormuş. Bundan büyük bir laf olur mu ? Senin gibilerinde bu masallarla aklı fikri bir yerine dolanır gider işte böyle.

Bak, adam gibi cevap verdik sana. Zaten bu güne kadar da hep adam gibi cevaplar vermiştik. Oysa; sen bizim hiç bir sorduğumuz soruya cevap veremedin bugüne kadar. 2. sayfada sana yaptığımız açıklamalar içerisinde, vahhabiyan sapkınları için bazı iddialarda bulundum. Hangisine cevap verdin ? Hiç birine ! Neden ? Cevap vermeye tenezzül etmedin de ondan mı ? peki o kadar saldırı içeren hakaret içeren ithamların var, onlara neden tenezzül ediyorsun ? Tutarlı ol bari biraz. Biraz yolun ile ilgili bilgi ver. Deki vahhabilik yolu şudur de. Budur de. Varsa eğer; iyi yönlerinden bahset. Mesela; Hazreti Hatice annemizin (r.anhüm), mübarek kabri şerifinin üzerine neden umuma açık tuvalet yaptığınızı, bunun bütün dünya müslümanlarına ne gibi bir faydası olduğundan bahset !!! Bak, al sana mis gibi fikir.

elkaria ! hikayesin. boşsun.bomboşsun...teneke gibisin. tınnnn!

İmam'ı Azam (r.aleyh) zamanının müceddidiydi. İmamı Gazali (r.aleyh) zamanının müceddidiydi. İmam Buhari (r.aleyh) zamanının müceddidiydi. Albülkadir Geylani (k.s.) zamanının müceddidiydi. İmam'ı Rabbani (k.e.) zamanının müceddidiydi. Said'i Nursi (k.s.) son yüzyılımızın müceddidiydi. Şimdiki zamanımızın da inşaallah müceddidi açıklandı. Bütün hepsinin önünde, İslam alemi saygı ile eğilir ve tazimde bulunur. Bu tazim de; tapmak yada secde etmek anlamında değil, bu tazim ile Rabbimizin ilim sahiplerine verdiği bu ilme gösterilen tazimdir. Onların zahiri bedenlerine değil.

Uyeyneli şıh abdulvahab nerenin müceddidi ? senin gibi teneke fikirlerin mi ?

belli zaten.

radikal

New member
"Cennet bahçelerine uğradığınızda faydalanının (çiçeklerini koklayın) buyurunca, sordular;
- cennet bahçeleri hangileridir ?
- zikr meclisleri, buyurdular." (Tirmizi, Enes'den)

"Gerçek, Allah'u Teala'nın insanlar için yarattığı meleklerden başka, bir de seyahat eden melekleri vardır. Zikr meclislerini buldukları vakit arkadaşlarını 'Geliniz, aradığınız burada' diye çağırırlar, toplanır, onları kuşatır ve dinlerler. Ey ümmedim, Allah'ı anın ve nefsinize hatırlatın" ( Buhari ve Müslim, Eba Hureyre'den)

Vahhabiler de zikr meclisleri kuruluyor mu ? Kurulmuyor mu, iyi ama neden ? Yoksa bu da mı küfr ? Oysa, nakşibend yolunda en acemi sufi; günlük 5.000 Allah zikr'i çekiyor. Hoş gerçi bunu, yani 5.000 Allah zikr'ini eşşeklerin de çektiğini söyleyip, sufileri eşşek makamına indirgemeye çalışıyor bazıları da, neyse. Yani, bir vahhabi, eşşek makamında bulunan sufi kadar da mı zikr çekmiyor. Eşşekten de mi aşağıda ?

old_preacher

New member
Babasının da Cüppeli Ahmet'in daha çocukluk zamanından beri fabrikatör olduğu da haberlerde çıktı mı ? Yani anadan babadan zengin olduğunu da aynı haber söyledi mi ? Söylediyse, dinlemediniz mi, yoksa jipi varmış ! deyip diğer söylediklerine kulak asmadınız mı ? Yoksa duymadınız mı ? O zaman size ben söyleyeyim; Cüppelinin babası Türkiye de büyük işletmeler olarak tabir edilen fabrikaların birinin sahibiydi. Yani; zenginliği tasavvuf ehli olmasından değil, nesebdendir. O zengin çocuğu, zenginliği ele alıp cafeterya, bar diskotek gezmektense, diz kırıp boyun büküp ilim tahsiline vermiştir kendini. Bunu da bilin. Günümüzde bu tür zenginliğin içinde olup da, o zengiliği red edip, tedrisat'ın "t" harfinin yan çizgisi kadar bile uğraşmaz. Bunu da zaten kendi nefsinize sorunca cevabınız alırsınız. Ha bu arada gazetelerde görmüşsünüzdür, jet sky yaparken, kendinin değildir, kiralamadır. Jet sky yapması da size enteresan gelebilir, kısaca söyleyeyim, o da örneğin en az benim kadar, tatil yapıp dünya nimetinden az da olsa faydalanacak kadar da insandır.

valla dediğim gibi kendisini ne tanırım ne takip ederim, ama evine bakınca pek de o zenginliği reddetmiş gibi görünmüyor. değerli antikalarla bezenmiş devasa odalar, altın çerçeveli aynalar, 500 milyarlık jipler...mesele anasından babasından kalması değil, din kardeşleri dışarıda açlıktan ölüyor. bu israf hoş birşey değil.

ha bir de o 500 milyarlık jipini 160 milyara fatura ettirmiş, ondan da bir dava açılmış, vergi kaçakçılığı oluyor sanırım bu..

sinang

New member
eğer bunlar doğru ise..Ashabın giyecek bir hırkası bile yoktu.böyle Allah yoluna nasıl ulaşılır,bilemem.

old_preacher

New member
eğer bunlar doğru ise..Ashabın giyecek bir hırkası bile yoktu.böyle Allah yoluna nasıl ulaşılır,bilemem.

kimsenin günahını almış olmayalım elbette biz de haberlerin yalancısıyız, ama ev konusu doğru çünkü televizyonlara çıktı ve görüntülendi. vergi kaçakçılığı için de dava açıldığını okudum, aslı neymiş çıkar tabi yakında..

radikal

New member
valla dediğim gibi kendisini ne tanırım ne takip ederim, ama evine bakınca pek de o zenginliği reddetmiş gibi görünmüyor. değerli antikalarla bezenmiş devasa odalar, altın çerçeveli aynalar, 500 milyarlık jipler...mesele anasından babasından kalması değil, din kardeşleri dışarıda açlıktan ölüyor. bu israf hoş birşey değil.

ha bir de o 500 milyarlık jipini 160 milyara fatura ettirmiş, ondan da bir dava açılmış, vergi kaçakçılığı oluyor sanırım bu..

O zaman tanıyın önce; sonra eleştirilecek bir yönü varsa beraber eleştirelim. "500 milyarlık jeep 160 milyara fatura ettirilmiş" sözü çok enteresan. Çünkü, vergi kaçırmak isteyen kişi, 160 milyarlık jeep'i 500 milyara fatura ettirirse o zaman vergi kaçakçılığı yapmış olur.

Danışmanlığını yaptığım firma sahibinin tanesi 380 milyardan 2 adet jeep'i (biri eşinin), bir tane sadece bağdat caddesinde gezmek için spor binek tipi porsche, ve bir tane kompresör mercedes'i vardı. Ve bu firma, bakın iyi okuyun 12 yıllık bir firmaydı.

Hazreti Süleyman (a.s.) da dünyanın en zengin insanıydı. Ama, kuru ekmek yerdi.

Hazreti Osman'ın (r.anh) zenginliği ashabın hiç birinde yoktu. Peygamber (a.s.) o zaman açlıktan herkes karnına bir taş bağlarken, O (s.a.v.) iki taş birden bağlayacak kadar acıkmış olmasına rağmen, "Ya Osman ! senin bu zenginliğin, senin Allah'a ulaşmana engeldir," "Ya Osman ! kaç yüz tane deven var, git de birini Allah (Celle celaluhu) için kurban edip kes de, şurada hep beraber yiyelim" de demedi.

Ayrıca; müslümansınız hepiniz çok şükr, Cüppeli Ahmet'in zenginliğinin gıybetini yapmaya çekinmiyormusunuz ? Evinde veya sizin deyiminiz ile sarayında; ne yediğini biliyormusunuz ?

Bakın, ağzınız ile ifade ediyorsunuz çok zengin olduğunu. Bu kadar zenginlik içinde, dervişane bir niyet ile sırf Allah (Celle celaluhu) rızası adına koşturduğunu görmüyormusunuz ? Yüksek şeker hastası olduğundan haberiniz var mı ? Günlük virdleri konusunda haberiniz var mı ? Hizmet için kimleri, nereleri dolaştığını bilirmisiniz ? Her zengin; Allah'ın hizmetinden uzaklaşmış kişimidir ? Cüppeli Ahmet'in Kur'an hizmetinde geçirdiği senenin, ne kadarını bizler geçirdik ? Her şeyin ötesinde; bu son günlerde ortaya atılan iftiranın ne maksad ile kimler tarafından yapıldığı konusunda bir fikriniz var mı ? Yarın veya öbür gün, Cüppeli Ahmet hakkında ortaya atılanların birer safsata olduğunu öğrendiğiniz vakit, kendisi ile nasıl ve ne şekilde helallşeceğinizi hiç düşündünüz mü ?

Ayıptır, günahtır, vahşettir...

old_preacher

New member
vergi olayında sanırım bir karışıklık var, hakkında vergi usul kanununa uymamaktan dava açılmış. ben de çok anlamam, haber burada;

Cübbeli'nin bir marifeti daha!-HABERTÜRK

zenginliğine bir şey dediğimiz yok, israf karşı çıktığımız, ne bileyim altın çerçeveli aynalar israf gibi geldi geldi :) yakında işin aslı belli olur zaten...

sinang

New member
biz lüx ve israftan bahsettik,araştırmadık bu böyle demedik.inşallah yalandır.sen de rahatlarsın bizlerde kardeşim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt