Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sarık sarmanın önemi

Enver Ýstek

metin mete
metin abicim ebu cehille bunun ne ilgisi var ebu cehil sırf sünnet diye takmamıstır ve bunu da yapmaz çünkü islama ve peygambere karsıydı illaki takında deniyoruz isteyen takar isteyen takmaz peygamberin yasantısı insanlık için büyük bir örnektir ve kuranda bunun önemi yer verilmektedir

Resule itaat eden, ALLAH'a itaat etmiş olur" (Nisa,80)

"ALLAH ve Rasulü bir işe karar verdiği zaman, gerek inanan bir erkeğin gerek inanan bir kadının kendilerine ait bir işte TERCİH hakları olamaz. Her kim ALLAH'a ve peygamberine asi olursa açık bir sapıklık etmiş olur" (Ahzâp-36)

" ...Peygamber size ne verdiyse onu alın (ne emrettiyse onu yapın). Size ne yasak ettiyse ondan da sakının (ona muhalefet etmeyin). ALLAH'tan korkun; çünkü, (Peygamber'e muhalefet edenlere karşı) ALLAH'ın azâbı çetindir. " (Sûre-i Haşr,7)
"O kendi arzusu ile söylemez. O (nun söylediği) kendisine vahyedilenden başka birşey değildir." (Necm,3-4)

Al-i İmrân Sûresi
32-De ki: Allah'a ve peygambere itaat edin! Eğer aksine giderlerse, şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez. 132-Allah'a ve peygambere itaat edin ki, rahmete erdirilesiniz.

Nisa Sûresi
13-İşte bütün bu hükümler, Allah'ın çizdiği sınırlardır. Her kim Allah'a ve O'nun peygamberine itaat ederse, Allah onu içlerinde sonsuza dek oturmak üzere, altından ırmaklar akan cennetlere koyacaktır. Bu ise büyük kurtuluştur!
59-Ey iman edenler, Allah'a itaat edin, peygambere de itaat edin, sizden olan yetkililere de.
64-Biz herhangi bir peygamberi gönderdikse, sadece Allah'ın izniyle itaat edilsin diye gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelip günahlarına mağfiret dileselerdi, peygamber de onların bağışlanması için dua ediverseydi, elbette Allah'ı tevbeleri kabul eden ve merhametli bulacaklardı.
65-Yok, yok! Rabbine yemin ederim ki onlar aralarında çıkan çapraşık işlerde seni hakem yapıp, sonra da verdiğin hükümden nefislerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar.
69-Her kim Allah'a ve peygambere itaat ederse, işte onlar Allah'ın kendilerine nimet ihsan ettiği peygamberler, dosdoğru kişiler, şehitler ve salihlerle birliktedirler. Bunlar ise ne güzel arkadaştır!
80-Kim peygambere itaat ederse, Allah'a itaat etmiş olur, kim de yan çizerse, kendilerine seni gözcü de göndermedik!
Ey iman edenler, Allah'a ve Resulüne itaat edin. İşitip durduğunuz halde ondan yan bükmeyin! (Enfal/20)
Nur Sûresi
52-Kim Allah'a ve Resulüne itaat eder, Allah'tan korkar ve O'na sığınırsa, işte murada erecek olanlar bunlardır.
54-De ki: "Allah'a itaat edin, peygambere itaat edin!" Eğer yine dinlemezseniz artık onun yükümlülüğü, kendisine yükletilen görevi yapmak, sizin üstünüze düşen de size yükletilen görevleri yerine getirmektir. Eğer ona itaat ederseniz doğru yola erersiniz. Peygamberin görevi ise yalnızca açık bir tebliğdir.
56-Bir de namazı kılın, zekatı verin ve peygambere itaat edin ki rahmete erdirilesiniz.

"O gün yüzleri ateşte çevrilirken: "Ah ne olurdu bizler Allah'a itaat etseydik, peygambere itaat etseydik!" derler. (Ahzap/66)
"Ey iman edenler, Allah'a itaat edin, peygambere de itaat edin de yaptıklannızı boşa çıkarmayın! (Muhammed/33)
İman edin de Allah'a itaat edin, peygambere de itaat edin. Eğer aksine giderseniz bilin ki Resulümüzün görevi açık bir tebliğden ibarettir.(Tegabün/12)

Eğer siz ALLAH'u Teâlâ'yı C.C. seviyorsanız Bana uyun ki ALLAH'u Teâlâ'da C.C. sizi sevsin…" Hadis'i Şerif

Yigenim anlamakta neden israr ediyorsunuzki;Kitab oldukca acik degil apacik(Kuranin kendi ifadesine göre)Kuranda aciklanmayan konular sorumluluk disidir ve Islami bu sembolize eder dersenizki öyle diyorsunuz bu Tamamen Allahin Kitabina terstir,velevki sarik o bölgenin bir gelenegidir takmak onlarin kendi geleneklerine bagliligidir ve ben sadece saygi duyarimki bunun namazda takmanin 70 kere daha ziyade sevabi var demek Allaha yapilan en büyük hakarettir ve onun hükmüne ortaklik ile ayni anlama gelir.Iste bu nedenle en büyük düsman kabul etmek Taguta karsi savastir buda her müslümanin boynunun borcudur sanirim...Allahin Resulüne/Resullerine(Selam Resul/Resullere olsun)Itaat Onlarin getirdigi Vahye itaatirki buda hem Resulüne(Selam Resul/Resullere olsun)hem Alemlerin Rabbine itaatir.

Rad suresi 30

Böylece biz seni kendilerinden önce nice ümmetlerin gelip gectigi bir ümmete sana vahy ettiklerimizi okuman icin gönderdik...

fahren55

New member
ben Ibrahimin milleti.ndenim o zaman

fahren55

New member
arkadaşlar bir sorum olacak. fasık cehenneme girecek mi?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Müslümanlari gösteren her sekil basim üstünedir. Efendimiz nasil ise onun gibi olmaya calisanlara bir küfür sifatinda gibiymis gibi arap sifati ile kücük düsürmeye calismak ne kadar ayiptir. Lakin Efendimizde araptir ona saygidan bu kelimeyi dahi etmekten haya ederim....

Enver Ýstek

metin mete
arkadaşlar bir sorum olacak. fasık cehenneme girecek mi?

"Şüphesiz Allah, sivri sinek ve ondan daha büyüğü ile (hakkı açıklamak için) misal getirmekten çekinmez. İman edenler, böyle misallerin Rablerinden gelen hak ve gerçek olduğunu bilirler. Kâfir olanlara gelince, 'Allah böyle misal vermekle ne murad eder?' derler. Allah onunla birçok kimseyi saptırır, birçoklarını da doğru yola yöneltir. Verdiği misallerle Allah ancak fâsıkları saptırır (çünkü bunlar birer imtihandır)."

(2/Bakara, 26)

fahren55

New member
Allah imtihan için bir sivrisinekle adamı saptırır diyor ya . işte küçücük bir sivrisinekle adamı saptırır. sarık ta ufacık bir ayrıntıdır ama cehennemde adamı sivrisineklerrrrrrrr basar

Enver Ýstek

metin mete
Müslümanlari gösteren her sekil basim üstünedir. Efendimiz nasil ise onun gibi olmaya calisanlara bir küfür sifatinda gibiymis gibi arap sifati ile kücük düsürmeye calismak ne kadar ayiptir. Lakin Efendimizde araptir ona saygidan bu kelimeyi dahi etmekten haya ederim....

Bir kac önceki yazimda Araplarin geleneklerine saygili oldugumu söylemistirm ama bu demek degilki onlara benzemeye calismak istemedigimi ben Allahin ayetlerinden olan kavmimde kalmayi yegledigim ve aslini inkar edenin haramzade oldugun belirtmistim.Okumada biraz sorun yasiyorsun dost kerim...Tavsiye ederim biraz daha dikkatli okumandir.Yoksa kimsenin mensub oldugu Kavmi yermiyorum aksine onlarin kendi örf ve adetlerini Islama ters olmamak sarti ile uygulamalarindan yana oldugumu söylüyorum...Ben Resulün Kavmi olarak Arap ama Cihansumul dinin Resulü olarak hepimize yakin oldugunu vurgulamak icin söylüyorum...Onu sadece Kavmiyle sinirlarsaniz Allahin dininide sinirlamis olmazmisiniz?Sekilden murad sariksa hindistana bir ugrayi ver derim...

fahren55

New member
Artık hem MÜSLÜMAN türküm. hem de MÜSLÜMAN arabım. MÜSLÜMAN japonlar da var. hem de MÜSLÜMAN japonum

fahren55

New member
akıllı adam şüpheli şeylerden uzak durur

fahren55

New member
Soğuklarda ayağımıza mesh giyoruz . Neden meshin altını değil de üstünü mesh ediyoruz. normalde altı kirlenmiyor mu. islam akıl değil nakil dinidir . bu iş aşk işi. sen mantıksız şeylerde de itaat edebiliyor musun? he o zaman ortada aşk var sevda var demektir. akıl mı arıyorsun. he o zaman firavuna yaklaştın demektir. bir an önce firavundan kurtulmak gerekir. zerre kadar firavunluk olsun Allaha yemin ederim ki cennete giremez.

Rahmet4

New member
Basligi okumadiginiza eminim?Eger sok bir önem varsa demekki kutsaldir?Hatta birinci hadis olarak verdiginde hic bir delili olmadan Allahin sevabini nasilda dagitiyor bir bez parcasi ile?Bumu Islam yoksa Allahin istedigi Kurana yönelmekmidir?Bakiniz detay dahi olmadigi halde sarigi kutsamanin hic bir anlami olmadigi gibi bunu kutsalmis gibi lanse etmek öylece tehlikeli ve zararlidir.Allahin istedigi tek sey SIRK siz imandir yoksa senin taktigin sarikla ne ilgisi vardir dersin?Yoksa bu din sadece sarikli olmamizi emrediyor?Eger sünnet dediginiz bu ise Allaha Yemin olsunki bu günki geri kalmisligimiz ve rezil bir sekilde iflah olamamizin gercek sebeblerinden birini ifsa ediyorsunuz demekle ayni anlam tasimaktadir.Eger Alemlerin Rabbi olan Sahibimiz ve Efendimiz bizi libaslarimizla yargiliyor ve öyle sevap dagitiyorsa(Alemlerin Rabbini Tenzih ederim) Vah gelmistir ISLAMIN basina VAH....Nerede SIRKsiz Iman nerede SARIKLI Iman....Vay be Ebu Cehil Ve Ebu Leheb demekki kurtulmus oldular....Niyet dedinizde aklima geldi bence niyet bir nebzedir ama fiiliyat önemli olandir sanirim.Eger fiiliyati yapmiyorsaniz niyetin ne önemi olacakki?

metin mete kardesim... hic bir konuyu okumadan yorum yazmam....niyet olmazsa namaz ,oruc, zekat, hac, kurban vs kabul olunmaz....niye derseniz bizleri kafirlerden ayiran niyettir...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bir kac önceki yazimda Araplarin geleneklerine saygili oldugumu söylemistirm ama bu demek degilki onlara benzemeye calismak istemedigimi ben Allahin ayetlerinden olan kavmimde kalmayi yegledigim ve aslini inkar edenin haramzade oldugun belirtmistim.Okumada biraz sorun yasiyorsun dost kerim...Tavsiye ederim biraz daha dikkatli okumandir.Yoksa kimsenin mensub oldugu Kavmi yermiyorum aksine onlarin kendi örf ve adetlerini Islama ters olmamak sarti ile uygulamalarindan yana oldugumu söylüyorum...Ben Resulün Kavmi olarak Arap ama Cihansumul dinin Resulü olarak hepimize yakin oldugunu vurgulamak icin söylüyorum...Onu sadece Kavmiyle sinirlarsaniz Allahin dininide sinirlamis olmazmisiniz?Sekilden murad sariksa hindistana bir ugrayi ver derim...

Sayginin ne demek oldugunu bilirim. su cümlende sana ait sanirim.

Sen ibrahim milletinden degilsin bir önceki yazindaki gibi arap sin. Bu arada tüm bu konuyla ilgili yazilari okudum ve saygi namina birsey göremedim ne yazikki göremedigim yazinin misralari mevcutsa hangi sayfada oldugunu gösterirsen okuyacagim ben bulamiyorum.

fahren55

New member
eğer ben tamam sarık takmayan müşrik değildir desem Allahın peygamberini haşa yalancı çıkarmış olurum.
Rükâne (ra) Peygamber (sav) ile görüşmüştür. Rükâne der ki:
"Resûlullah (sav) in ŞÜPHESİZ bizimle MÜŞRİKLER arasındaki fark, takkeler üzerindeki sarıklardı, buyurduğunu işittim" (3).

DİĞELİM Kİ RÜKANEYİ YALANCI ÇIKARDIM. BEN BUNU DA GÖZE ALAMAM. YA GERÇEKTEN ÖYLEYSE. BENİM YERİME KİM GİRECEK O ZAMAN CEHENNEME. BEN EŞEĞİMİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLARIM. İSTEYEN OTA SAPA BAĞLAYABİLİR. AMA BEN DEMİR GİBİ OLAN ALLAHA BAĞLARIM. HİNDİSTAN NE RENK SARIK BAĞLARSA BEN DE BAŞKA BİR RENK BAĞLARIM. O İKİ KARIŞ UZATIR BEN 4 PARMAK İLE 1 KARIŞ ARASINDAN ŞAŞMAM. O YANA DOĞRU SARKITIR. BEN TAM İKİ KÜREĞİM ARKASINA SARKITIRIM. O KADAR.

KALBİNDE ZERRE KADAR ŞİRK OLAN CENNETE GİREMEZ.

BEN ALLAHTAN KORKARIM. ALLAHIN RAHMETİNİN SAĞI SOLU BELLİ OLAMAYACAĞI GİBİ AZABININ DA SAĞI SOLU BELLİ OLAMAZ.

SEVEN SEVDİĞİNİ KAYBETMEKTEN KORKAR

fahren55

New member
alpturaum uyardığın için senden Allah razı olsun.teşekkür ederim. Allah milyon kere zerreler kadar razı olsun

fahren55

New member
Küçüklerimize merhamet etmeyen ve büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir.HADİS. Allahı seven hakkını helal etsin

Enver Ýstek

metin mete
Artık hem MÜSLÜMAN türküm. hem de MÜSLÜMAN arabım. MÜSLÜMAN japonlar da var. hem de MÜSLÜMAN japonum

Müslüman Ibrahimin Milletinden olmak zorundadir bu bir acik emirdir;Ama velakin mensub oldugumuz kavimleri inkar etmek haramzadeliktir hatirlarsaniz,Ashabin icinde diger kavimlerden olanlar vardir ve kavimlerinin ismiyle anilirlardi....

Enver Ýstek

metin mete
Soğuklarda ayağımıza mesh giyoruz . Neden meshin altını değil de üstünü mesh ediyoruz. normalde altı kirlenmiyor mu. islam akıl değil nakil dinidir . bu iş aşk işi. sen mantıksız şeylerde de itaat edebiliyor musun? he o zaman ortada aşk var sevda var demektir. akıl mı arıyorsun. he o zaman firavuna yaklaştın demektir. bir an önce firavundan kurtulmak gerekir. zerre kadar firavunluk olsun Allaha yemin ederim ki cennete giremez.

Iste en büyük yanlislardan biri daha,Ayeti hatirlarsaniz bu isin sogukla ilgisi yoktur,Allahin emridir mest(sivazlamak) etmek.O giydiginiz mesh dediginiz ise onun hakkinda bir bilgiye sahip olmadigimdan(En azindan Kuranda görmedigimden)yorum yapmiyorum...Islam Akil dinidir cünki tam olarak 55 ayette direk 200 ayette dolayli akla davet vardir...Firavunluk insanin dogmalara olan kabullerinden gelir unutmayalim...

Enver Ýstek

metin mete
metin mete kardesim... hic bir konuyu okumadan yorum yazmam....niyet olmazsa namaz ,oruc, zekat, hac, kurban vs kabul olunmaz....niye derseniz bizleri kafirlerden ayiran niyettir...

Niyet;Bakiniz sevgi deger kardesim Rahmet4,Ayetleri iyi incelerseniz görürsünüzki;

Ey iman edenler! Namaza kalktığınızda; Yıkayınız: yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi. Sıvazlayınız: başınızı ve topuklara kadar ayaklarınızı. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Eğer hasta veya yolculukta iseniz, veya biriniz ayak yolundan geldi ise, ya da kadınlara dokunduysanız, ve de su bulamamışsanız: Temiz bir toprakla yüzünüzü ve ellerinizi sıvazlayın. Allah size zorluk çıkarmak istemez. Allah sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor. Umulur ki; şükredersiniz.

Maide Suresi 6

Namaza kalktiginizda;diye basliyor.Insan öncelikle yapacagi eylemi belirliyor yani namaza kalkiyorsa degilmi o zaman neden ikinci kez niyet etmesi gerekiyor mesela siz oruc icin sabahin erken vaktinde kalkiyorsunuz bu eyleme kalkis nedeniniz oruc tutmak degilmi?O nedenle kabul olmaz diye kistlayamazsiniz.Cünki zaten bir niyetle kalkiyorsunuz sabahin erken vaktinde degilmi?

Üst Alt