Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sadece Merak..

h-a-m-z-a

New member
ekleme

ekleme

keşke sizde önyargılarınızdan kurtularak yazı yazabilseniz..İdrakın yüceliğine eremezken inkarın basitliğine sığınmasanız ...KEŞKE ...

İroni derken : Sömürgeci devletlerden verdiğiniz hak ve hukuk örneklerine bayıldım :)

Nerdeyse Amerika ile İngiltere yi yeryüzünün cenneti idarecilerini de en adil insanlar sanacaktım.Olayların size gösterilmek istenen yüzü haricindeki kısmına da biraz gözatın.Bu refah düzeyi yüksek hayat şartları harika sandığınız ülkelerde kaç milyon kişi sokaklarda yatıyor bu ülkelerdeki bu harika hukuğa rağmen suç oranları neler biraz araştırırsanız gerçeklerin pek te sizin sandığınız gibi olmadığı göreceksiniz.

Bir inancı paylaşmayabilirsiniz buna saygı duyulur ama bilmeden kulaktan dolma bilgiler ile fikir ve yorum sahibi olmayın ,buradaki insanlara öğütlemeyi bırakın siz gerçek anlamda biraz araştırın acaba İslam size yansıtıldığı gibi barbar,korkunç,cehaletle dolu bir din mi ? Yoksa birileri size onu öyle mi lanse etmek istiyor.?

ALLAH hakkınızda hayırlısını nasip etsin .

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
Bayadır giremedim foruma. Ki foruma değil nete dahi yeni giriyorum, neden cevap gelmedi diye düşünenler açısından..

Öncelikle şunu söyleyeyim;

Amacım hiçbirinizin inançlarına saygısızlık etmek değil. Sadece, kendi açımdan komik, imkansız ve ''bilinmez'' şeyleri, tamamen zıt düşüncedeki insanlarla tartışmak, neden bu denli körü körüne bağlandıklarını, savunduklarını öğrenmektir amacım..

Ne demektir islamı yaşamayan bir dünyada güven duygusundan bahsetmek? yahu cidden cevap verdığini sanıp tüm mesajına ayrıntılı bir cevap yazacaktım. Bu nasıl bir körü körüne bağlanmaktır ya nasıl?? İslamı yaşayan ülkeleride görüyoruz, hergün canlı bombalar bilmem ne. Pantolon giyiyor diye kırbaçlanan gazeteciler filan. Bu dimi bahsettiğin güven duygusu. Bunu söylerklen hristiyan ya da yahudi bir memlekete duyduğum güven duygusundan bahsetmiyorum, aksine onlarda da hukuk adına işlenen saçmalıklar da vardır.. Sadece övdüğünüz için bu örnekleri verdim. Yani siz böyle bir cümleyle giriş yapmışken mesajınıza, nasıl bir şevk kalsın ki bende kalan bölüm için bir şeyler karalayım?

Bir de bu bölüm var ki aman aman..

Yahu ne alakası var benim hangi gözle baktığımdan. Gazetici bir kadını pantolon giyiyor diye kırbaçlayan da senin bahsettiğin şeriat mahkemeleri değil mi? yada türban takmadan sokağa çıkan bir kadını yasalar doğrultusunda joplayan ''ahlak polisleri''ne ne demeli? ha bu ahlak polislerini üni. önlerinde de varmış.. oralarda arkadaşlarınız varsa sorun bakalım o başını azıcık açan arkadaşlar için yasalar doğrultusunda nasıl uygulamalar yapılıyormuş.. kötü bakıyormuşum da yusufu bile çirkin görürmüşüm. Bu kadar da aşmayın yahu, size göz önünde olanlardan bahsediyoruz. Kim bilir de ne yasalar vardır bilmediğimiz.. Ayruca hukuk 4-4'lük demedim. Hele hele Türkiye gibi 3. dünya ülkerinde. Hukuk.. sadece ismi vardır, bazen de ortaya çıkar, KULLANANA göre. Tabii gelişmiş ülkeler bakın. Hani o kötü gözlerle diyorsunuz ya, gözleriniz 10 bin dolar yolsuzluk yapan 10 küsür ingiliz bakanın ileri yasalar ve kurallar sayesinde ortaya çıkması ve istifa etmesini sağladını da görsün. 3 yada 4 ay önce, Nijeryalı emekçilerin, Amerikalı mahkemeler sayesinde shell denen kan emici şirkete ne denli bir darbe vurduğunu duydunuz mu? Shell, dünyanın sayılı şirketlerinden biridir bilmiyorsanız.. Bunlar sadece örnek, en gelişmiş ülkelerde dahi sorunlar olabilir. Ama bu, onların örnek alınması gerçeğini değiştirmez. Göz önündeler, ve en iyisiler. Halkları refah ve huzur içinde yaşıyor. En azından çoğunluğu. İktidar partisine kömür ve erzak için oy vermiyorlar. Çünkü bunları aşmışlar, sağlık reformu, ev sahibi olmayan kalmasın diye garanti istiyorlar, bunun için oy veriyorlar. Bak nerden nereye geldik, dertlendik yine.. Neyse, yorumlamanı istediğim başka birşey yok. Bunun için bile fazla zorlandım, feci kastın beni.. yine de emek verip mesaj atmışsın, sana da selamlar..

Bu denli ironi sevdiğinizi bilseydim ona göre cevaplar yazardım :D

Neyse, çoğu kişi polemik amacında olduğumu düşünerek beni samimiyetsiz bulmuş.. Ne diyim, sağolun..

Not: Kutsal saydığınız bu ayınızı da kutlarım..
hatayı islamda ararsanız yanlıs yaparsınız çünkü islamda hata yoktur hata insandadır kardeşimizinde ifade ettigi gibi nice insanlar toplumlar islam adına nice yanlıslar yapıyor ve bunu ALLAHa mal etmeye çalışıyor fakat kuranı açıp ve peygamberin hayatına bakıpda islamı yasayamıyoruz veya yasamak istemiyoruz ve o toplumlara bakıp dini eleştiriyoruz işte hata bu noktada başlıyor ve buda çok yazık oluyor islam herkese önemini vermişdir

notunuz içinde tşk ederim ( ettimde)

Üst Alt