Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden 4 mezhep ; hangisi hak bunların?

CCCCCC

New member
Bir nehirde karşıya geçmenin yolu çoktur.İster kayıkla geç,ister vapurla,ister feribotla,ister uçakla sen nasıl istersen öyle geç ama ne olursa olsun geç.Bu yüzden 4 mezhepte üstteki örnek gibidir.Hepsi seni karşıya geçirir hiçbirinin amacı karşıya geçmekten farklı değildir.Geçelim arkadaşlar ister feribotla ister uçakla sana uygun olanla geç.Belki biri sana daha yakındır ve uygundur sende onu seçersin.

Enver Ýstek

metin mete
Bir nehirde karşıya geçmenin yolu çoktur.İster kayıkla geç,ister vapurla,ister feribotla,ister uçakla sen nasıl istersen öyle geç ama ne olursa olsun geç.Bu yüzden 4 mezhepte üstteki örnek gibidir.Hepsi seni karşıya geçirir hiçbirinin amacı karşıya geçmekten farklı değildir.Geçelim arkadaşlar ister feribotla ister uçakla sana uygun olanla geç.Belki biri sana daha yakındır ve uygundur sende onu seçersin.

Selam,CCCCC önündeki öyle bir nehirki ne senin dedigin gibi gecersin nede baska türlü tek yol tek gecis tek imkan var digerlerinin hepsi seni caglayana baglarki mazallah sonu atestir..Takibin tek yolu;

Siratülmüstakimdir
Allahin saglam olan ipidir
Sorumlu oldugumuz tek Kelimullahtir.

Bunun disindakiler ister uckla git ister gemiyle git ister dört motorlu feribotla git=>Atestir....

vulgata QURAN

New member
sizi bilmem ama benim islamdan kavradığım tek bir şey var: o da:
Allah samimi ve sadece kendi yolundan giden kul istiyor. başka bir alternatifi yok. Allah orta yolcu bile istemiyor. sadece kurtuluşa ereceklerin samimiyetle inananların olduğu bir inanç!
hiç bir şekilde tavize yer yok. Allaha emanet olun. O'ndan başkalarını veli edinerek izlemeyin.7/3

CCCCCC

New member
Selam,CCCCC önündeki öyle bir nehirki ne senin dedigin gibi gecersin nede baska türlü tek yol tek gecis tek imkan var digerlerinin hepsi seni caglayana baglarki mazallah sonu atestir..Takibin tek yolu;

Siratülmüstakimdir

Bunun disindakiler ister uckla git ister gemiyle git ister dört motorlu feribotla git=>Atestir....

Asr'a yemin olsun ki
Insan husrandadir, zarardadir

- iman edenler

- Salih amel isleyenler

- Birbirlerine hakki tavsiye edenler

- Birbirlerine sabri tavsiye edenler

- mustesna

- Anladim ki Rabbim bana sabrin, sukrun ve zikrin gercek manasini ogretmeyi murad etmis.

- Elhamdulillah.

- Subhanallah.

Ey arkadaş sana soruyorum bunca mezheblere uyanlar dalaletemi düştükü böyle konuşuyorsun.Yine soruyorum bu dört mezhebin önderleri şu KUR',AN ayetinin dışınamı çıktılarki sen feribotla veya uçakla gidene ateşin üstünde gittiğini gördün.Haşa ALLAH c.c tan başka bilgin mi vardır.Lütfen kendimize gelelim.

Enver Ýstek

metin mete
Asr'a yemin olsun ki
Insan husrandadir, zarardadir

- iman edenler

- Salih amel isleyenler

- Birbirlerine hakki tavsiye edenler

- Birbirlerine sabri tavsiye edenler

- mustesna

- Anladim ki Rabbim bana sabrin, sukrun ve zikrin gercek manasini ogretmeyi murad etmis.

- Elhamdulillah.

- Subhanallah.

Ey arkadaş sana soruyorum bunca mezheblere uyanlar dalaletemi düştükü böyle konuşuyorsun.Yine soruyorum bu dört mezhebin önderleri şu KUR',AN ayetinin dışınamı çıktılarki sen feribotla veya uçakla gidene ateşin üstünde gittiğini gördün.Haşa ALLAH c.c tan başka bilgin mi vardır.Lütfen kendimize gelelim.

Selam,yine diyorumki bunun disi =>ATESTIR!!!

Siratülmüstakimdir

tahsiye72

New member
...

...

Kuran-ı Kerimde Herşey Mevcuttur.

EY KURAN-I KERİMDE HERŞEY MEVCUT DEĞİL DİYEN. ALLAH, İNSANLARA YAZMAYI UNUTMUŞ DİYENLER. ALLAH YAZMAYI UNUTMUŞ PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V SÖYLEMİŞ DİYENLER. SİZ NE DİYORSUNUZ. ALLAH'U TEALA NE DİYOR:

16/NAHL-89: Ve o gün, bütün ümmetlerin içinde, onların üzerine, onların kendilerinden bir şahit beas ederiz (vazifeli kılarız). Ve seni de onların üzerine şahit olarak getirdik. Ve sana, herşeyi beyan eden (açıklayan), hidayete erdiren ve rahmet olan Kitab’ı, müslümanlara (Allah’a teslim olanlara) müjde olarak indirdik.

EY HALA KURAN EKSİKTİR. KURANDA BAZI ŞEYLER YAZMAZ DİYENLER. SİZ NE DİYORSUNUZ. ALLAH'U TEALA NE DİYOR:

6/EN'AM-38: Ve yeryüzünde yürüyen hayvanlardan ve iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa (4 ayaklı) hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki; sizin gibi ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonra Rab’lerine haşrolunacaklar (olunurlar).

30/RUM-58: Ve andolsun ki bu Kur’ân’da insanlar için bütün meselelere örnekler verdik. Ve eğer onlara bir âyet getirsen, kâfirler mutlaka: “Siz sadece bâtılla uğraşan kimselersiniz.” derler.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kardeşim bana zekatın nasıl verilecegini ve kaçta kaçı verilir ve namazın nasıl kılındıgını ve günde kaç rekat kılınacagını söylermisin bir de ölünün namazı nasıl kılınır bunların hepsinin net açıklmasını ayetlerle vere bilirmisin

khan19556

New member
kardeşim bana zekatın nasıl verilecegini ve kaçta kaçı verilir ve namazın nasıl kılındıgını ve günde kaç rekat kılınacagını söylermisin bir de ölünün namazı nasıl kılınır bunların hepsinin net açıklmasını ayetlerle vere bilirmisin

Bakınız bu sorunun cevabını verebilecek bir muhatap var mı?

T

teslimolan

Guest
Kurani yada mealleri okurken her ayete kendini de koyacaksin ben neyi temsil ediyorum diye. Bu ayet de ben acaba nerde olurdum diye.

__BODOM

New member
219. Sana uyuşturucuyu/şarabı ve kumarı sorarlar. De ki: "Bu ikisinde büyük bir günah vardır; insanlar için çıkarlar da vardır. Ama onların kötülüğü yararlarından çok daha büyüktür." Ve sana neyi infak edeceklerini de soruyorlar.yükümlü olduklarınız De ki: "Helal kazancınızın size ve bakmakla a yeterli olanından artanını verin." Allah, ayetleri size işte böyle açıklar ki, derin derin düşünebilesiniz.

ÇAPANOÐLU

New member

bir kerede başka bir soru sorun be kardeşim, bozuk plak gibi hep aynı şeyi tekrarlayıp durmayın..

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kardesim sizlerde cevabını verin diyoruz ayetleri verirken hiçbir açıklama yok sadece işte böyle yapın diyorsunuz bizlerde diyoz ki bunları degil taki dogru cevap verene kadar soracagız

Enver Ýstek

metin mete
kardesim sizlerde cevabını verin diyoruz ayetleri verirken hiçbir açıklama yok sadece işte böyle yapın diyorsunuz bizlerde diyoz ki bunları degil taki dogru cevap verene kadar soracagız

Selam,ben yazdim yönetime sor iade etsinler oku her yazista islerine gelmeyeni silmek yazik iste nefsin en böyük delili ama sana söyle diyeyim biz yazacagiz onlar silecek sen durmadan soracaksin heheheheeheheheheh

T

teslimolan

Guest
Casus sana bir soru secdeye vardiginda hemen kalkmak dogrumudur secde Kuran da cok övülen bir sey degilmidir ? Hemen iki kelime edip kalkmak dogrumudur secde den ?

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
secde de durmanın bir ölçüsü vardır hemen basını koyup kalkmak olmaz orada okunan bir söz vardır o okunur ondan sonra kalkılır

Üst Alt