Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her Ayeti Allah Diyen Sure..

furkan-dost

New member
Web sitesi
www.tefsirdersi.com
çapanoğlu kardeşim emeğinize ve yüreğinize sağlık...kur'an 'da allah c.c kendinden bahsederken bile atıf malumunuz insanadır..
rabbim hayatımızı kurana göre inşa etmeyi ve hidayet kaynağı olan kuranı mübin olduğu idraki ile onu anlamayı ve tertili ile sindire sindire anlamayı nasip kılsın inşaallah....

ÇAPANOÐLU

New member
çapanoğlu kardeşim emeğinize ve yüreğinize sağlık...kur'an 'da allah c.c kendinden bahsederken bile atıf malumunuz insanadır..
rabbim hayatımızı kurana göre inşa etmeyi ve hidayet kaynağı olan kuranı mübin olduğu idraki ile onu anlamayı ve tertili ile sindire sindire anlamayı nasip kılsın inşaallah....

9:31 Din bilginlerini, din adamlarını ve Meryem oğlu Mesih'i ALLAH'tan ayrı rabler edindiler. Oysa, yalnız tek Tanrı'ya kulluk etmekle emredilmişlerdi. O'ndan başka tanrı yoktur. O, eş koştukları kimselerden de çok Yücedir.

tevhid davetcisi

New member
Risaleden Once Allahin Kitabini Okuyun.
Cunku Siz Ondan Sorguya Cekileceksiniz.

ÇAPANOÐLU

New member
Risale okumadan önce Kur'an okuyorum. Sonra Meal okuyorum. Sonra Kur'an2ın -bana göre- en mükemmel tefsiri Risale-i Nur okuyorum.
Hemde bu işi her gün yapıyorum. Tanıdığım hemen hemen tüm Nurcular aynısını yapıyor. Hem de her gün.

Size soruyorum. Her gün Kur'an okuyor musunuz? Her gün meal okuyor musunuz? Her gün Kur'an'ı anlatan alimlerin kitabını okuyor musunuz?

Şu istasitiki raporuda yazayım. İslam ülkelerinde düzenli-her gün- kitap okuyanların oranı 10000'de bir.
Nur Cemaatinde ise yüzde 80-90

Kim doğru yolda acep. Kim Kur'an dışı acaba. Kim Kur'an2ın ilk emri olan "oku" ya uyuyor acaba.

Kimseyi itham etmiyorum. Ancak Nuırcuları Kur'an okumamakla suçlayanlar 10000 de birlik içide olmadığı kesin.

Ayrıca Nurcuların çok önemli bir kısmı tv'yi çok az seyreder. Asla dizi seyretmez. Magazin gazetesi almaz. Sigara kullanan çok azdır.. Hemen hemen hepsi Risale dışında kitaplarda okur.
vesselam

nurcuların kaç adet tv'si mevcut,
zaman gazetesi ciddi bir gazete midir, magazin ağırlığı ne kadardır,
nurcuların risale dışında okudukları (Kendi yayınları olmayan) kitap adedi iki elin parmakları kadar var mıdır?
Okumaktan maksat, sadece okumak mıdır.. okumak denince akla ne gelmelidir..

CCCCCC

New member
Öncelikle niçin Risale okunmalı sorusu sorulmalı bende böyle cevap vereyim.

CCCCCC

New member
Haklısın kardeş sana hak veriyorum önemli olan KUR'AN ı tavsiye edip ettiğinden fazla KUR'An okumak ve onu anlatabilmek için insanlara işte tebliğ ve irşada ne zaman hazır gördük o zaman risaleleride okumalı

ÇAPANOÐLU

New member
Haklısın kardeş sana hak veriyorum önemli olan KUR'AN ı tavsiye edip ettiğinden fazla KUR'An okumak ve onu anlatabilmek için insanlara işte tebliğ ve irşada ne zaman hazır gördük o zaman risaleleride okumalı

risaleleri okumayın diyen yokki a kardeşim,
risaleleri farzlaştırmayın.. diyoruz..
bütün mesele bu..

Üst Alt