Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Deist: Dinleri İnsanlar Oluşturdu...

• Konbuyu başlatan kompLeks
  • Başlangıç tarihi

old_preacher

New member
bu son mesajla niye burada olduğun belli oldu kompleks. arkadaşlar adam gibi cevap verirken hakareti yapıştırmışsın. sen kim olduğunu zannediyorsun ki ''En salağınız bile'' ifadesini kullanabiliyorsun? sen çok mu akıllı sanıyorsun kendini? ben sana ne olduğunu peşin peşin söyleyeyim, sen bir inançtan vazgeçmeyi ''akıllılık'' zannediyorsan, sırf bunu referans alarak kendini diğerleriyle kıyaslayabilmeyi düşünüyorsan akıllı falan değilsin, olamazsın.

bu arada kafayı bilimle bozmuşsun, tarafsız bilim tarihi araştırmanı öneririm. bugün kendilerini bilimin babası zanneden avrupalıların, daha kıçlarını silmeyi bilmiyorken İslam dünyasının bilimde nerelere geldiğini, onların bilimi müslümanlardan çalıp kendilerine nasıl malettiğini ve bilimsellikle alakası olmayan saçmalıkları salaklara nasıl bilimsel diye yutturduklarını öğrenirsin.

missýlgýn

New member
Bir gün Hz.Ali (R.A.)Efendimiz, namaz kılmış giderken müşriklerden(puta tapan kafirlerden) biriyle karşılaşır. Müşrik. Hz. Ali Efendimize şöyle der:
Ya Ali! Şu sizin halinize bakıyorum da düşünüyorum. Ahiret var, insan bu dünyada yaptıklarından bir bir hesab verecek diye , namaz kılıyorsunuz, oruç tutuyorsunuz, zekat veriyorsunuz. Sonra da diyorsunuz ki , ikinci bir hayat-ahiret hayatı var, Cehennem var diyorsunuz... Ben bunların hiç birine inanmıyorum. Hem aramızda ne fark var, sende yaşıyorsun, bende yaşıyorum. Sizin bu kadar çabanız nedir? Her gün vaktinde namaz kılacağım diye bu kadar çaba niye?..
Hz. Ali Efendimiz bütün bunları sükunetle dinledikten sonra şu cavabı verir:
Ey koca kafir! Farzet ki, öldükten sonra dirilmek yok. (var ya...) Bizim imanımız var. (ikinci hayat var). Muhal farz, senin dediğin gibi dirilmek yok. senin dediğin gibi çıkarsa yok. O zaman ben bu yaptıklarımdan ne kaybederim. Namaz kılıyorum, Allah'ımın, Dinimin emrini yerine getiriyorum. Bu benim kulluk vazifemdir. Bundan hiç bir zarar dünyada görmüyorum. Ahirette bir zararım olur mu?
Oruç tutuyorum. Burada senin gözünle bir zarar görüyormusun? Hayır. Zekat veriyorum, hem dinimin emrini yerine getiriyorum, hemde fakir, muhtaç insanlara yardım etmiş oluyorum. Bundan benim bir kaybım olur mu? Ne dersin?..
Ya Ahiret varsa! Burada yaptıklarımdan hesab varsa, imandan, namazdan, oruçtan, zekattan, hakdan, hukuktan, insan yaptığı, işlediği her amelinden (işinden) hesaba çekilirse, ya bütün bunlar varsa!..
Ömrünü puta tapmakla geçiren ihtiyar müşrik uzun uzun, derin derin düşünmeye başlar... Ve Hz. Ali' nin önüne diz çökerek:
Ya Ali! Evet, ya varsa!... Sizin dediğniz gibiyse?.. Öldükten sonra yeniden dirilir, Allah' ın huzuruna çıkarsam o vakit benim halim nice olur?..der. Ve derhal iman eder. Böylece aklını alt üst eden şüphecilik ve imansızlık zindanından kurtulur ve hidayete erer...

K

kompLeks

Guest
Bir gün Hz.Ali (R.A.)Efendimiz, namaz kılmış giderken müşriklerden(puta tapan kafirlerden) biriyle karşılaşır. Müşrik. Hz. Ali Efendimize şöyle der:
Ya Ali! Şu sizin halinize bakıyorum da düşünüyorum. Ahiret var, insan bu dünyada yaptıklarından bir bir hesab verecek diye , namaz kılıyorsunuz, oruç tutuyorsunuz, zekat veriyorsunuz. Sonra da diyorsunuz ki , ikinci bir hayat-ahiret hayatı var, Cehennem var diyorsunuz... Ben bunların hiç birine inanmıyorum. Hem aramızda ne fark var, sende yaşıyorsun, bende yaşıyorum. Sizin bu kadar çabanız nedir? Her gün vaktinde namaz kılacağım diye bu kadar çaba niye?..
Hz. Ali Efendimiz bütün bunları sükunetle dinledikten sonra şu cavabı verir:
Ey koca kafir! Farzet ki, öldükten sonra dirilmek yok. (var ya...) Bizim imanımız var. (ikinci hayat var). Muhal farz, senin dediğin gibi dirilmek yok. senin dediğin gibi çıkarsa yok. O zaman ben bu yaptıklarımdan ne kaybederim. Namaz kılıyorum, Allah'ımın, Dinimin emrini yerine getiriyorum. Bu benim kulluk vazifemdir. Bundan hiç bir zarar dünyada görmüyorum. Ahirette bir zararım olur mu?
Oruç tutuyorum. Burada senin gözünle bir zarar görüyormusun? Hayır. Zekat veriyorum, hem dinimin emrini yerine getiriyorum, hemde fakir, muhtaç insanlara yardım etmiş oluyorum. Bundan benim bir kaybım olur mu? Ne dersin?..
Ya Ahiret varsa! Burada yaptıklarımdan hesab varsa, imandan, namazdan, oruçtan, zekattan, hakdan, hukuktan, insan yaptığı, işlediği her amelinden (işinden) hesaba çekilirse, ya bütün bunlar varsa!..
Ömrünü puta tapmakla geçiren ihtiyar müşrik uzun uzun, derin derin düşünmeye başlar... Ve Hz. Ali' nin önüne diz çökerek:
Ya Ali! Evet, ya varsa!... Sizin dediğniz gibiyse?.. Öldükten sonra yeniden dirilir, Allah' ın huzuruna çıkarsam o vakit benim halim nice olur?..der. Ve derhal iman eder. Böylece aklını alt üst eden şüphecilik ve imansızlık zindanından kurtulur ve hidayete erer...

sayın missılgın;

bu yazınıza daha önce de cevap verdim. sayın bekir de aynı şeyi yazmıştı yazılarımı okursanız görebilirsiniz. inanmadığım halde inanıyorum numarası yapmak bana hiç mantıklı gelmiyor. ya varsa diye inanmak diye bir şey zaten olamaz. ayrıca kaybedecek çok şey var. siz sevgilinizle elele tutuşup sokaklarda dolaşamazsınız. şeriatla yönetilsek belki de karşı cinse selam bile vermezsiniz. benim yaşadığım yerde örnekleri çok. karşı cins diye selamdan köşe bucak kaçan kadınlar gördüm. kadınların saçları hava almadığı için dökülüyor. sağlığı gidiyor. hep erkekler ön plandadır. kadın ikinci sınıf vatandaştır. kadın erkekten üstün olamaz. yönetimde başa geçemez. aşkı doya doya yaşayamazsınız. bunları düşünmeye bile vaktiniz olmaz. severek evlenirsiniz. sonra hata yaptığınızı öğrenirsiniz. ama dul damgası yememek için hayatınız zindan olsa da katlanırsınız. boşanmış erkek tekrar evlenebilir. kolaydır. ama boşanmış dul kadının evlenmesi çok zordur kimse onunla evlenmek istemez. daha buraya yazamayacağım bunları ancak yaşayarak öğrenebileceğiniz bir çok şey ver kaybedeceğiniz. insan bunları yaşamayınca kaybedecek bir şey olmadığını düşünüyor. iş işten geçtikten sonra anlıyorlar.

M

mehmet_87

Guest
missılgın ben seviglimle el ele dolaşamıyorum yada dul kaldım evlenemiyorum mu yazdı..kompleks sen kötü niyetli birisin..aklınca bir noktadan yakalayıp dinden soğutmaya çalışıyorsun..

bekir

sadece bir kul
Yönetici

sayın missılgın;

bu yazınıza daha önce de cevap verdim. sayın bekir de aynı şeyi yazmıştı yazılarımı okursanız görebilirsiniz. inanmadığım halde inanıyorum numarası yapmak bana hiç mantıklı gelmiyor. ya varsa diye inanmak diye bir şey zaten olamaz.

İnanmadığınız halde inanın diyen yok ki size. Mütemadiyen; "anlamak için soruyorum, acaba? öylemidir? ya varsa, ya yoksa?" diyip durduğunuz için bu misaller veriliyor size.

ayrıca kaybedecek çok şey var. siz sevgilinizle elele tutuşup sokaklarda dolaşamazsınız. şeriatla yönetilsek belki de karşı cinse selam bile vermezsiniz. benim yaşadığım yerde örnekleri çok. karşı cins diye selamdan köşe bucak kaçan kadınlar gördüm. kadınların saçları hava almadığı için dökülüyor. sağlığı gidiyor. hep erkekler ön plandadır. kadın ikinci sınıf vatandaştır. kadın erkekten üstün olamaz. yönetimde başa geçemez. aşkı doya doya yaşayamazsınız. bunları düşünmeye bile vaktiniz olmaz. severek evlenirsiniz. sonra hata yaptığınızı öğrenirsiniz. ama dul damgası yememek için hayatınız zindan olsa da katlanırsınız. boşanmış erkek tekrar evlenebilir. kolaydır. ama boşanmış dul kadının evlenmesi çok zordur kimse onunla evlenmek istemez. daha buraya yazamayacağım bunları ancak yaşayarak öğrenebileceğiniz bir çok şey ver kaybedeceğiniz. insan bunları yaşamayınca kaybedecek bir şey olmadığını düşünüyor. iş işten geçtikten sonra anlıyorlar.

Sayın kompLeks

İslamda şeriat, tarikat, hakikat vardır, fetva vardır, takva vardır.

Siz eğer bunları bilmezseniz, yanlış algılar, yanlış hükme varırsınız.

Sevgili ile ele ele sokaklarda dolaşmak, boşanmak ve burada yazamadıklarınız İslami zorluklar değil, kültürel zorluklardır.

Namahrem ortamlarda saç, baş açmak Allah'ın yasaklarıdır ki, bu yasak ne saça ne de başa zeval getirmez, getirdiği görülmemiştir. İmanlı kadının Allah'a olan sevgisi, aşkı, hürmeti, ve o kadının şerefi, ziyneti olan saçını cinsel materyal etmesinden çok efdaldir, azizdir.

Allah'ın indinde kadın-erkek eşittir. Dünya içinde farklı yaratılışlarına binaen farklı mesuliyet ve marifetlerle birbirlerini tamamlarlar.

Edebi ve usulü ile selam vermek, aşk yaşamak İslamın nehyettiği işler değildir.

Ama sizin ayrıca bahsettiğiniz şeytani günah işler dünya hayatı içinde her ne kadar tatlı gösterilmişse de aklı selim ile incelendiğinde ne denli çirkin işler olduğu görülür. Siz devam edin ama tavsiye etmeyin, ayıptır, günahtır...

Üst Alt