Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Batir Allah'im Batir!

the okuz

New member
beyler bence bu site kapanmalı çünkü fazla yer işgal ediyor ya da sitenin adı da değişmeli...islamforum.net fazla barışçı kavgasız gürültüsüz bir isim bence kavgaforum.com birbirimiziyiyelim.net kimvelikimdeli.org alimlervsKur'an(?).net gibi isimler daha uygun kaçar...

basbas

New member

Sevgili dostum,
Allah'ın gücü konusu ancak bu kadar açık ve net işlenebilirdi ama ne acıdır ki haspalarımız bunu da anlayamamışlar, adamların aklı bir kere evliyaların gücüne kilitlenmiş ki, ötesine geçemiyor akıllarını erdiremiyorlar.. Çok sabırlıyımdır ama.. Bu durum karşısında inan ben bile kendimi tutamadım.. Akılsızlığın ne denli bir musibet olduğunu bir kez daha kavradım sayenizde Rabbim razı olsun sizden

kimsenin aklı evliyaların gücüne kilitli kalmış değil,burda yanlışınız var,deniliyorki Allah dilediğinde sebepleri ortadan kaldırır ve sevdiği kullarına bir takım imkan yada güç ihsan eder.Çocuğunun arabanın altında kalmış ve ezilmek üzere olduğunu gören babanın tek başına arbayı çocuğunun üzerinden ezilmeden çekebilmesi gibi,bu kişi daha sonra aynı şeyi dener ve yapamaz.Bahsedilen bu ihsan sadece evliyalara verilmişde değildir gördünüz gibi ihtiyaç anında Allah a sığınmış olan herkese Rabbim dilerse ihsan edebilir örnekleri çoktur.

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
evliyaların veya başka insanların bu şekilde yeteneklere sahip olmasına inanmamak çok yanlış.allah dilediğinde istediği eylemi yapabilir,yaptırabilir.buda allahın bir lütfudur belki onlara,islamı gerçek yaşayanlara
allah razı olsun

basbas

New member
Allah dünyada Rahman ismini bütün yarattığı kullarda tecelli ettirir.Müslim yahut gayrı müslim hatta Allah a inanmayanlara bile.Rabbi yanlız fenni ilimler gözüyle anlamaya kalksaydık nasıl iman ederdik,Ruhsal kabiliyetler söz konusudur,bugun budistler bile kendilerince nefislerini terbiye ederek bir takım yeteneklere sahiptir duyup işitiyoruz.Aleme at gözlüğüyle bakmamak lazım gelir değilmi, sabit fikirli olmak la kazanılacak hiç bir şey yok,Kuan biz iki denizi bir perdeyle ayırdık dediği vakit sahabiler bunu kendi ilimleriyle sorgulasalardı o yıldızlardan olamazlardı muhakkak,şu çok iyi bilinmeliki bu gün ilim ne kadar ilerlemiş olursa olsun Kuran hala sırlarla doludur belkide bizden sonraki nesillere bu sırların bazılarını çözmeyi nasip edecek Allah.Bu yüzdendir ki kalp gözü Allah tarafından açılmış zatların gördüklerini bu aciz ilmimizle yorumlamamak gerektiğini düşünüyorum... dua ile

S

seha

Guest
Bir belgeselde seyrettim. Budist (haşa) içine tanrı girdiğini ve tanrı ile konuştuğunu iddia ediyordu. Kendisine batırdığı koca çubuklar o tanrı sayesinde acı vermiyordu. Hint alimleri ise telepati kurmaları ile meşhurdurlar. Yani, adamlar başkasını aklından geçenleri biliyorlar.
Şimdi, bir gayrımüslim kazandığı bir ilimle nefsini terbiye ederek insanın kalbinden geçeni bilmesi mümkünse, Allah'ın yolunda giden bir alimin kalplerdekini okuması niye mümkün olmasın?
Selametle

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Bir belgeselde seyrettim. Budist (haşa) içine tanrı girdiğini ve tanrı ile konuştuğunu iddia ediyordu. Kendisine batırdığı koca çubuklar o tanrı sayesinde acı vermiyordu. Hint alimleri ise telepati kurmaları ile meşhurdurlar. Yani, adamlar başkasını aklından geçenleri biliyorlar.
Şimdi, bir gayrımüslim kazandığı bir ilimle nefsini terbiye ederek insanın kalbinden geçeni bilmesi mümkünse, Allah'ın yolunda giden bir alimin kalplerdekini okuması niye mümkün olmasın?
Selametle
haklısın sevgi değer seha , hindistan zulmani ilimle ünlü bir yer ve istidraç söz konusu olan bir yer. onlar dahi yapabilirse Allah ın sevgili kulu neden yapamasın...

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
haklısın sevgi değer seha , hindistan zulmani ilimle ünlü bir yer ve istidraç söz konusu olan bir yer. onlar dahi yapabilirse Allah ın sevgili kulu neden yapamasın...

Şimdi bu delil mi sizce, ne demek, budist yaparsa mümin de yapar, peki o zaman vahy ne olacak, delillikten çıkarılacak mı? lÜTFEN CİDDİYET

S

seha

Guest
Mevzuyu anlayamadın kardeşim, burda kıyaslama yok , müslümanı üstün gösterme var.Bir deli bile telepati denilen ilimle düşünceyi okuyabiliyorsa, bir müslümanın kalp gözü ile düşünceyi okumasına gelen itirazı gayet makul ve seviyeli bir delil ile ıspat ediyor.
Demek böyle bir ilim var.
Selametle

seheryeli

New member
ya böyle bir ilim ile uğraşmak çokmu gerekli? e tabi kur'Anı okuyup anlamaya çalışmak,hayata tatbik etmek çok zor olduğundan bunlarla avunalım bize yeter!

basbas

New member
samanlıkta iğne aramaya döndü bunlar, sevgili kardeşler kasıt olduğunu anladığımız mj lara cevap yazmasakta konu başka başka yerlere sapıp yanlış anlaşılmasa, kasıt sahiplerinede fırsat verilmemiş olr böylelikle

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ya böyle bir ilim ile uğraşmak çokmu gerekli? e tabi kur'Anı okuyup anlamaya çalışmak,hayata tatbik etmek çok zor olduğundan bunlarla avunalım bize yeter!

zulam ilimler yasaklanmış ilimlerdir, saygı değer seher yeli müslüman bu tür ilimlerle uğraşmaz onlara ilimleri neticesinde istidraç verilir müslümansa Hakka yakınlığı itibarıyle hediyelere mazhar olur .
insanlar arasında değer malmülkl eolur hak katında değer takva ile olur denir ya, müslümanda takvasınına göre hediyelere mashar olur , herşeyne kesilerek Allah yönel eyteindeki gibi kişi ne kadar ksilebilrise herşeyden o denle takva kazanır ve bulunduğu makamın getirsi olarak Haktan nasibini alır bizlerde buna keramet deriz bu o kadar önemli bir şey değildir, bu sadec kuluna olan çabası sebebiyle hediyesidir, ama bunu inkar etmek söz konusu dahi değildir..
kırılmaya darılmaya gerek yok sayın hafız bünyenizde olmıyan , mazhar olamadığınız güzellikleri inkar söz konusu da değildir, sizin bu içinizde bulunduğunuz durumu , aziz mahmud hüdai asırlar evvel kadı iken ama Allah dostu olmadan evvel düşünmüştü ben bu ilimleri aldım . ama bu nasıl olur dedi? ama işin sırrını herşeyden kesilip hakka yöneldiğinde buldu. kadılığı bıraktı herşeyden kesildi ve yöneldi hakkı buldu... kısaca kişi tatmadığı tadı yalanlaması , görmediğini yok sayması , mantık dışıdır ... onun için baklavayı tatmıyan bir kişiye baklavayı anlatıcak değiliz sabredin herşeyden kesilip Allah a yönelin, takva sahibi olun ozaman hakikat görüceksiniz inşallah...

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Seyfullah putkıranın yazılarını okurken,sanki hollwood yapımı,bilimkurgu,fantastik bir flim izliyormuşum gibi geliyor.Bir müslümanın hayata bakışı böyle olamaz,olmamalı!
neymiş " müslüman bu tür ilimlerle uğraşmaz onlara ilimleri neticesinde istidraç verilir müslümansa Hakka yakınlığı itibarıyle hediyelere mazhar olur "
Harry potter ve benzeri flimlere söylemediklerini bırakmıyanlar,tasavvufi ilkeleri bir göreseler neler yaparlardı acaba?Acaba bu flimi yapanlar tasavvufi kaynakları okumuş olmasınlar?

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Seyfullah putkıranın yazılarını okurken,sanki hollwood yapımı,bilimkurgu,fantastik bir flim izliyormuşum gibi geliyor.Bir müslümanın hayata bakışı böyle olamaz,olmamalı!
neymiş " müslüman bu tür ilimlerle uğraşmaz onlara ilimleri neticesinde istidraç verilir müslümansa Hakka yakınlığı itibarıyle hediyelere mazhar olur "
Harry potter ve benzeri flimlere söylemediklerini bırakmıyanlar,tasavvufi ilkeleri bir göreseler neler yaparlardı acaba?Acaba bu flimi yapanlar tasavvufi kaynakları okumuş olmasınlar?
sevgi değer ahmet yasin papada zaten anlamamış tı sizin gibi ve dediği Allah inançları soyut dedi, yani sizde sanırım bunların soyut şeyler odluğunu düşünüyorsunuz elle tutlabilkir şeylere sahip olmanız için ilk evvelde dediğimiz yapın , şu taşı kaldırın altındna bu çıkıcak diyoruz. sizde sözümü dinleyin bir kaldırın taşı eğer altından dediklerimiz çıkmazsa diyeceklerinize razıyız. ama daha gelip görmeden , idrak edemeden , şahsınıza nasip olunmayan şeyi red etmek hiç de mantıklı değil... dediğimizi yapın sonra karar verin gerçekten bu bilimkurgumu , seyfullahkurgumu, yoksa fantastik bir filimmi? ama görmeden , bilmeden , nasiplenmeden hakkında konuşmayın
bu yemeğin tadına bakmamış adamın kalkıp o yemek hakkında hakam kesmesine benziyor....

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
sevgi değer ahmet yasin papada zaten anlamamış tı sizin gibi ve dediği Allah inançları soyut dedi, yani sizde sanırım bunların soyut şeyler odluğunu düşünüyorsunuz elle tutlabilkir şeylere sahip olmanız için ilk evvelde dediğimiz yapın , şu taşı kaldırın altındna bu çıkıcak diyoruz. sizde sözümü dinleyin bir kaldırın taşı eğer altından dediklerimiz çıkmazsa diyeceklerinize razıyız. ama daha gelip görmeden , idrak edemeden , şahsınıza nasip olunmayan şeyi red etmek hiç de mantıklı değil... dediğimizi yapın sonra karar verin gerçekten bu bilimkurgumu , seyfullahkurgumu, yoksa fantastik bir filimmi? ama görmeden , bilmeden , nasiplenmeden hakkında konuşmayın
bu yemeğin tadına bakmamış adamın kalkıp o yemek hakkında hakam kesmesine benziyor....

tebrikler,bravo!Hemen sahip olduğum Allah inancının soyut olduğuna hükmettiniz!Bravoo!
şunu hatırlatırım insanlık tarihi boyunca kafirler,müşrikler mucize karşısında tavırlarını değiştirmemişler.Bir tek ( Allah Onlara rahmet etsin ) firavunun sihirbazları!Evet onlar iman etmişler mucize karşısında.
mucize denen olaylar sebep-sonuç ilişkisini kavrayamayacağımız olaylar.onlarla iligi Allahın sünnetini bilemiyoruz.bu nedenle Rabbimiz bizi mucizelere değil sebep-sonuç ilişkisini kavrayabileceğimiz şeylere davet ediyor.bu yüzden Allah Rasulü kendisini taşlarlerken sıkıntı çekti.Allah dileseydin İlahi yardımı ile kurtarırdı!bunları hiç düşündünüzmü?

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
tebrikler,bravo!Hemen sahip olduğum Allah inancının soyut olduğuna hükmettiniz!Bravoo!
şunu hatırlatırım insanlık tarihi boyunca kafirler,müşrikler mucize karşısında tavırlarını değiştirmemişler.Bir tek ( Allah Onlara rahmet etsin ) firavunun sihirbazları!Evet onlar iman etmişler mucize karşısında.
mucize denen olaylar sebep-sonuç ilişkisini kavrayamayacağımız olaylar.onlarla iligi Allahın sünnetini bilemiyoruz.bu nedenle Rabbimiz bizi mucizelere değil sebep-sonuç ilişkisini kavrayabileceğimiz şeylere davet ediyor.bu yüzden Allah Rasulü kendisini taşlarlerken sıkıntı çekti.Allah dileseydin İlahi yardımı ile kurtarırdı!bunları hiç düşündünüzmü?

Düşünmek mi?.. Cısss. Çok tehlikeli şeyler söylüyorsun a dostum.. Bunlar (sufiler) düşünmez, çünkü, evliyaları düşünür, bunlar kuzu kuzu onlara riayet ederler.. Sen hiç aklını kiraya veren birinin düşünebildiğine şahit oldun mu?.. Bu inanın fizik kurallarına en aykırı şeydir, birgün insanlık güneşe bile ayak basabilir ama, bir tasavvuf ehli asla düşünme melekesini çalıştırmaz, çünkü, gassalın elinde ölü olmak, bizimkilerin en iyi bildiği şeylerdir, bundandır ki, KUR'ANI 1000 sene öncesinde bir dondurmuşlar, çözebilene aşk olsun..
İNKİŞAF adlı bir dergi mevcut puyasada.. Şu başlığı atmış kapağına.. GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK MÜCEDDİD: EBU HANİFE... görüyor musun şu gerçeği (!).. Kur'an her yüreği kendine taze bir muhatap görmek isterken, bunlar, Ebu hanife ile mücedditliği, yeni İMAN HAREKETLERİNİ, imanın getirdiği taze fikir inkilablarını EBU HANİFE ile setliyorlar.. Bu mümkün değil tabi, ama, şimdilik mümkün kıldıklarına inanıyorlar, bırakın az daha inansınlar, şu KURAN GÜNEŞİ doğduğunda, hangi göz hakikat gözü.. belli olacaktır..

Aysegul

New member
Düşünmek mi?.. Cısss. Çok tehlikeli şeyler söylüyorsun a dostum.. Bunlar (sufiler) düşünmez, çünkü, evliyaları düşünür, bunlar kuzu kuzu onlara riayet ederler.. Sen hiç aklını kiraya veren birinin düşünebildiğine şahit oldun mu?.. Bu inanın fizik kurallarına en aykırı şeydir, birgün insanlık güneşe bile ayak basabilir ama, bir tasavvuf ehli asla düşünme melekesini çalıştırmaz, çünkü, gassalın elinde ölü olmak, bizimkilerin en iyi bildiği şeylerdir, bundandır ki, KUR'ANI 1000 sene öncesinde bir dondurmuşlar, çözebilene aşk olsun..
İNKİŞAF adlı bir dergi mevcut puyasada.. Şu başlığı atmış kapağına.. GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK MÜCEDDİD: EBU HANİFE... görüyor musun şu gerçeği (!).. Kur'an her yüreği kendine taze bir muhatap görmek isterken, bunlar, Ebu hanife ile mücedditliği, yeni İMAN HAREKETLERİNİ, imanın getirdiği taze fikir inkilablarını EBU HANİFE ile setliyorlar.. Bu mümkün değil tabi, ama, şimdilik mümkün kıldıklarına inanıyorlar, bırakın az daha inansınlar, şu KURAN GÜNEŞİ doğduğunda, hangi göz hakikat gözü.. belli olacaktır..

Cevap yazmiyim diyorum bana cevap hakkı veriyosun...Kim düşünmüyor ya sen hangi ilim adamlarından ders aldında ahkam kesiyosun hatırladığım kadarıyla 16 yaşındaydın...Ama kendini 56 yaşında zannediyorsun sanırım

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Cevap yazmiyim diyorum bana cevap hakkı veriyosun...Kim düşünmüyor ya sen hangi ilim adamlarından ders aldında ahkam kesiyosun hatırladığım kadarıyla 16 yaşındaydın...Ama kendini 56 yaşında zannediyorsun sanırım

sizi muhatab almıyorum üstünüze alınmayın!
Halk arasında bir söz vardır; akıl yaşta değil baştadır diye!
ha birde biz hanefiyiz deyip dolanmayın ortalıklarda.Onun hayatını okuyun zalim sultanlara karşı mücadelesini okuyun,bakın bakalım bir miskinlik varmı yaşantısında!bildiğim kadarıyla oda veli tanımına uyuyor.zalim yöneticiler onu zindana attığında tayyi mekan yapmışmı?yoksa veli kerametini göstermeye utanır diyerek hayatının son günlerini işkence içinde geçirmeyemi razımı olmuş?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
ha birde biz hanefiyiz deyip dolanmayın ortalıklarda.Onun hayatını okuyun zalim sultanlara karşı mücadelesini okuyun,bakın bakalım bir miskinlik varmı yaşantısında!bildiğim kadarıyla oda veli tanımına uyuyor.zalim yöneticiler onu zindana attığında tayyi mekan yapmışmı?yoksa veli kerametini göstermeye utanır diyerek hayatının son günlerini işkence içinde geçirmeyemi razımı olmuş?

DAVULUNDA SESI COK CIKAR AMA ICI BOSTUR

Aysegul

New member

Sana şimdi bişey söyleyen oldumu

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak

Hanfendi, 16 yaşında olan HANİF ti, bu kardeşin 69 doğumlu ve bir fiil 20 senesini KURAN la haşır-neşir bir şekilde geçirmiştir hamdolsun.. Söyleyim, MEVDUDİ, TEYMİYYE, CEVZİYYE, SEYYİD KUTUP, HİMİDULLAH, MUHAMMED ESED, MEHMET AKİF ERSOY özel beslenme kaynaklarımdır, ve, hayal edemeyeceğiniz bir şeyi ilk kez açıklıyorum burada.. Razi den alın Nasuhi Bilmen'e kadar tam 19 tefsiri baştan sona, irdeleyerek ve özenerek, okuyup, konular çıkaran, özetler yapan ve bunları derslerde insanlara anlatan bir insanımdır, bilginin kaynağı okumaktır ve şükür bu özellik bendenizde mevcuttur. Hatta hep şunu söylerim..
EĞER ÇOK OKUMAZSANIZ, BİRİLERİ CANINIZA RAHAT OKUR... bilmem anlatabildim mi?..
NOT : Sizin sahanın eserlerini de okudum, uykudan önce masal kitapları olarak, cidden insanın acayıp uykusunu getiriyor, uykusuzluk problemi çekenlere tavsiyemdir

Üst Alt