Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Akan Kanı Ancak Türk-İslam Birliği Durdurur

Dostlara duacýyýz

New member
Yaptığınız hiçbirşekilde doğru değil..ben bazen okuduğumda yorumlarınızı sadece gülmem geliyor siz böyle yaptıkça kendinize çok yazık ediyorsunuz..selam ve duayla

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yaptığınız hiçbirşekilde doğru değil..ben bazen okuduğumda yorumlarınızı sadece gülmem geliyor siz böyle yaptıkça kendinize çok yazık ediyorsunuz..selam ve duayla

Konuya bir çok kişi cevap yazmış. Eğer doğru bulmadığınız/güldüğünüz yorumu alıntılarsanız, ilgili kardeşimiz size cevap verir. Veya tüm yorumlayıcı/cevaplayıcılar için bu fikirleriniz söz konusu ise de yine katılmadığınız ve abes bulduğunuz kısımları bildirerek, sizce doğru yorumu yapmalısınız. Ama böyle akmayan ve kokmayan bir tarz ile cevap haklı şüphe ve zanlar oluşturur...

Dostlara duacýyýz

New member
Ben olmusuz birşey söylemedimkii ben sadece hoşuma gitmeyen yorumlar görüyorum daha doğrusu yakıştımrıyorum..buda benim düşüncelerim benim herkezin düşüncesine saygım sonsuz...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ben olmusuz birşey söylemedimkii ben sadece hoşuma gitmeyen yorumlar görüyorum daha doğrusu yakıştımrıyorum..buda benim düşüncelerim benim herkezin düşüncesine saygım sonsuz...

Bakın sevgili kardeşimiz, yazdıklarınızda ki olumsuzluğu size burada anlatmak çok da hoş olmayacak... Ama bir topluluğun/gurubun tamamına "laf atan" kişi, bu konuda bir yorum eklemek durumundadır. Eğer hiç bir yorum/açıklama/gerekçe belirtmeden bir gurubun düşüncelerini/yorumlarını/fikirlerini aşağılarsanız, bu açıkça bu kişileri aşağılamak olur. Eğer beğenmiyorsanız teşekkür etmez veya yorum yapmazsınız, doğru olan budur...

Dostlara duacýyýz

New member
laf atmamkmı ?hayır. lütfen ebn sadece kendi düşünlermi söyledim olumsuz birşey yazmadımkiii

Dostlara duacýyýz

New member
yani düşüncelerimi dile dökmek şimdide kabahatmı oldu...farkındaysanız bu konuyu çok uzatıyorsunuz. selam ve dauyla inşALLAH

Enver Ýstek

metin mete
Sevgili Metin Mete ;

Bence o görüşle hiç alakan yok. Benim bildiğim Metin Abim bu görüş içinde olamaz. Aslında demek istediğini çok iyi anlıyabiliyorum, hatta ben de seninle aynı fikri paylaştığım söyleyebilir, fakat bunu dememdeki maksat insanların Metin Mete'yi yanlış analiz etmemeleri içindi.
Sağlıcakla

Selam ile;Allah insanlari ne rengine nede kafatasina göre yargilar ancak Takva ile olan bu yargilamada Insallah Alemlerin Rabbi ne seni nede beni bu sekilde bir biyolojik irkcilikla yargilamaz.Zaten soru seklin dahi ne amac ile yazildigi belli oldugundan cevabin senin vermeni uygun buldum,Rusen Gardasim.Dedigin gibidir.Rabbime emanetsin Insallah...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ben birinin gıyabında hakaret edeceğimi söylüyorsam sana ne?

Maalesef sen kuralları ihlal etmede ısrar ve kabadayılık içindesin...

Sen alt tarafı bir modsun. Eğer bir günah ise hesabını Allah'a vereceğim sana değil.

Allah'a mesuliyetin ayrı, Forum yönetimine ayrıdır.

Tamam birinin gıyabında hakaret edeceğini söylemek hata olsun. Bunun cezasını kesmek senin haddin değil. Sen kimsin? Modsun.

Bir bakalım...

Allahtan polis filan değilsin herkezi sen bana içinden veya gıyabımda küfür ettin diye tutuklardın. İnanılmaz bir adaletsizlik. Sana acıyorum. Ahirette hesabın çok zor olacak Sonra benimle muhattab olma; ne demek olduğunu bilmiyorsun. Mod olmuşsun. Yani bana hitab etme diyorum. Yazdığım bir yazıya cevap yazar. Ama bana hitab etmez. Mesela, bu yazı güzel diyebilir. Ama ;duha güzel yazı yazmışsın diyemez. Bu yazı kötü diyebilir. Ama duha bu yazıyı kötü yazmış diyemez. Bu farkı anlayamıyor musun cidden? Sürü ters dönse aksamak koyun lider olur vesselam

Bu tür hareketler ve kabadayılıklarla forum huzurunu artık bozamayacaksınız maalesef...

Son düzenleme:

radikal

New member
Hakikaten ilginçsin vesselam. (Birine ilginç demek forum kurallarına uygun mu bilemiyorum) Ama ilginçe ilginç denilir. Her şeyden önce mantık dersi alman gerekiyor. Ben birinin gıyabında hakaret edeceğimi söylüyorsam sana ne? Sen alt tarafı bir modsun. Eğer bir günah ise hesabını Allah'a vereceğim sana değil. Tamam birinin gıyabında hakaret edeceğini söylemek hata olsun. Bunun cezasını kesmek senin haddin değil. Sen kimsin? Modsun. Allahtan polis filan değilsin herkezi "sen bana içinden veya gıyabımda küfür ettin diye tutuklardın. İnanılmaz bir adaletsizlik. Sana acıyorum. Ahirette hesabın çok zor olacak Sonra benimle muhattab olma; ne demek olduğunu bilmiyorsun. Mod olmuşsun. Yani bana hitab etme diyorum. Yazdığım bir yazıya cevap yazar. Ama bana hitab etmez. Mesela, bu yazı güzel diyebilir. Ama ;duha güzel yazı yazmışsın diyemez. Bu yazı kötü diyebilir. Ama duha bu yazıyı kötü yazmış diyemez. Bu farkı anlayamıyor musun cidden? Sürü ters dönse aksamak koyun lider olur vesselam

Sen de, ben de, casus da, Bekir de, okuyanlar da alt tarafı bir kul'uz.

Ümmetin fikir ayrılığında hani rahmet vardı ? Hani bize ayrılmışsınız, fırkalara bölünmüşsünüz diyen insanlara bu bir rahmettir diyorduk ? Söylediklerimiz yalan mıydı ? Yoksa inanmadığımız için mi yaşantımıza dökemediğimizden dolayı mı hissedemediğimiz için uygulayamadık ? Ne dersin sevgili Duha ? Kaç defadır yazdığımız yazılara alayvari üslup ile, tezenenin üst perdesinden vurmana rağmen ses çıkarmadık. Ve bunu sadece Allah (celle celaluhu) için sevdiğimizden yapmadık. Ve şuan da dahil seni yine seviyoruz. Ama, en azından sana karşı muhabbet duyan insanları ( her ne kadar fikrine katılmasan da) fikrini aşağılar gibi yazma! Yazılarını en beğendiğim insanlardan birisin, bir an için nefs yaptığını düşünüyorum.

Ve değerli forum yönetici kardeşlerimden (mümkünse) Duha kardeşimin yasaklı listesinden çıkarılmasını rica ediyorum. Gönlüm böyle bir konuda O'nun yasaklı olarak görünmesinden çok ciddi rahatsızlık hissetti.

Kurallar her insan için geçerli, buna elbette ben de dahilim. Bu tartışmada eğer benim de nefsaniyet içeren yazım ile karşımdaki insanı aşağılama yada hakir görme türünden bir bölüm var ise, rica ediyorum beni de cezalandırın. Eğer yoksa, bir kardeşiniz olarak "Duha kardeşimin yasaklı listesinden çıkarılmasını" gerçekten çok ciddi olarak istirham ediyorum.

"Mügminler; ancak kardeştir..." Tezahür edecek, her zaman inandım, inşaallah her zaman inanacağım.

radikal

New member
ne kardeşi ne zaman kardeş olduk ben müslümanım elhamdülillah sonra arnavutum. sen türksün, sonra müslümansın. hazırlıklı ol öbür tarafta memleketinden sorulacak. Rabbin kim, dinin ne, ırkın ne.

hadi bakalım kolay gele ben kaçar. sen gibilerle vaktimi boşa harcıyamam.

Allah'u Alem Kalu bela'dan beri kardeştik. Ki, o zamanlar Türk de yoktu, Arnavut da. O zaman hepimiz Adem'in (a.s.) sülbünden gelen çocuklarıydık. Ama; Allah (celle celaluhu) tanışıp kaynaşmamız için bizi kabile kabile ayırdı. Bak Yüce Allah (celle celaluhu) ne buyuruyor:

"Ey o bütün insanlar! Bizi sizi bir erkekle, bir dişiden yarattık, hem de sizi şa'b şa'b, kabile kabile yaptık ki tanışasınız! Haberiniz olsun ki Allah yanında ekreminiz (en itibarlınız) en takvalınızdır; her halde Allah alimdir, habir'dir!" ( Hücurat : 13 )

Bak burada ne demek istediğimizi yüce Rabbül Alemin (celle celaluhu) açıklıyor. Biz Türk olanlar, Arnavut'tan yada daha başka bir milletden üstündür demiyoruz. Ancak atalarımız takva ile üstünmüş ki; hem İslam Birliği'ni tesis etmişler hem de o tesis edilene 700 yıl liderlik etmişler. Bekir kardeşimin dediği gibi belki günümüzde aynı hassasiyetlere aynı oranda eğilebilse, yine bir birliğe yol açarak İslam'ın birleşmesine faydası olabilir. Ama bu şu an için hiç de mümkün değil, sadece şuan için. Yarın ne olur, bilinmez! Allah (celle celaluhu) bilir.

Her müslüman kardeşimizdir dedik, her ırk kardeşimizdir de diyebiliriz. Yeter ki; İslam'a uygun yaşantıda kardeşlik hukukunu korusun, İslami hassasiyetlere aynı ölçüde hassasiyet göstersin. Ama, işte o ama kelimesi var ya, bir önceki cümleyi nesh ediyor. Çünkü; kardeşimiz dediğimiz, ve arkamızı güvenerek döndüğümüz insanların hançerlerini etimizde hissettiğimizi biz değil, yakın tarih bile üstüne basarak söylüyor. Her müslümanım diyene, Allah'a (celle celaluhu), Rasulu'ne (s.a.v.) ve indirdiklerine itaat etmedikçe, ispat etmedikçe güvenemeyeceğiz. Buna sen de, arap da dahil! Hele ki şu fikirlerinizden dolayı, kendi fikrimce; asla! Faşist dediğin insana bir bak, kendi yorumlarını az kullanır en fazla ayet yazarak cevap vermeye çalışır. Ve sen O'nu faşistilik ile suçluyorsun! Fikren kendi faşistliğini görmüyorsun. Keşke görebilsen.

"A'rabiler `iman ettik` dediler. De ki: `Siz henüz iman etmediniz ve lakin henüz iman kalplerinizin içine girmemiş olduğu halde İslam'a girdik!` deyin ve eğer Allah'a ve Rasulu'ne itaat ederseniz, size amellerinizden hiç bir şey eksiklemez; çünkü Allah Gafur Rahim'dir!" ( Hücurat : 14 )

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Türk islam birligi denmis fakat buna liderlik yapacak türkler kimlerdir? Bu durum zannimca basindan kaldirilamayacak kadar agir bir sorumluluktur. Lakin bu fikri tüm müslüman halklara sormak gerekir. Böyle bir birlik hayal hatta islam isminin yanina bir ön ek ile gelebilecek tüm birlikler hayal gibi gözükmekte.

radikal

New member
Başka bir konu başlığında açacaktım bu yazdıklarımı, sonradan düşündüm ki güncelliği nedeni ile buraya yazmam daha doğru olacak. Çünkü, bizim derdine düştüğümüz ve ısrarla savunduğumuz konu, bakın nasıl kendiliğinden tezahür ediyor hep beraber görelim:

Önce basından (geçen hafta): AKP Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan; bir gazetede yaptığı söyleşide "abdullah öcalan'ın yakında ortaya koyacağı yol haritasını dikkate almak ile büyük bir tarihi fırsatı yakalayacağını, avrupalılaşma sürecinde Türkiye'nin bu fırsatı iyi kullandığı takdirde avrupanın en büyük devleti haline geleceğini..." daha fazlasını mide bulantısından dolayı yazamayacağım. Forumun sayfalarına istiğfar etmek ve sizlerinde mide bulantısına sebep vermek istemiyorum.

Her şeyin başlangıç ve bitiş noktası işte burası. Bugüne kadar yazdığımız ve savunduğumuz konu; başında lider olarak yer alacak Türk kavminin ortaya koyacağı bir birliktelikte İslam Birliği'nin sağlanacağını, aksi takdirde bu birliğin hiç bir zaman ortaya çıkamayacağını, çünkü bütün diğer ırkların tek başına bu başarıyı sağlamakta yavan kalacağını, bunu fırsat bilenlerin ise, olayı farklı mecralara sürükleyeceğinden dolayı bundan yine en büyük zararı müslümanların göreceğini yazdık, anlatmaya çalıştık. Bu sözlerimizi bazı insanlar "milliyetçilik" ruhu ile yazdığımızı zannettiler. Bazıları da kavmiyetçilik olarak algıladılar! Ne kadar hazin! bir anlayış.

Bu konuda itiraz eden kardeşlerim ki, özellikle; kürt kökenli kardeşlerime bir soru soruyorum net olarak cevap verin: apo denen şerefsiz köpeği lider olarak algılıyormusunuz ? Türk ırkının canı ve kanından bir parça olan KÜRT ırkını temsil ettiğine inanıyormusunuz ? Cevabınız net olmalı : Evet ya da Hayır şeklinde.

Eğer inanıyorsanız; hüsrandasınız. Bir köpek eniğini düşünün ki, gerek sizin ailenizden gerek bizim ailemizden, genç, çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden katlediyor, aramızda yüzyıllardır bizi bir arada tutan maneviyatımızı paramparça etmeye çalışıyor; bütün bunların hepsini Kürt ırkının sınıfsal ezikliğini bitirmek için yaptığını söylüyor. Ne kadar gerçekçi ? Türkiye'mizin doğu ve güneydoğusu, kalkınma hamlesinin, bir köpeğin öderliğinde mi sağlayacağı düşünülüyor ? Kürt ırkını katlederek sağlanacak bir kalkınma ? Kürt vatandaşlarının canını, namusunu ve izzetini korumak için dağda ve taşta, gece gündüz görev yapan Kürt, Türk, Çerkez, Laz, Tatar, Pomak, Boşnak asıllı insanlardan oluşan güvenlik kuvvetlerine silah sıkıp canlarına kasd ederek mi sağlayacak bunu ? Gerçekçi olun! Türkiye toprakları bu kadar kolay ve ucuza kazanılmadı. Kan; en değerli ücrettir. Bu topraklar bu ücret karşılığında sizlerin, bizlerin ve diğerlerinin atalarının kanı karşılığı kazanıldı.

Eğer o köpeğe inanmıyorsanız; o halde kazanmaya yakınsınız. Türkiye'de uzun zamandır ihmal edilmiş toprakların varlığına bu ülke insanı inandı. Bu halk hiç bir zaman sizi kendinden ayrı görmedi ki. İhmal edilen sadece doğu yada güneydoğu toprakları mı ki ? Karadeniz ile Güney batının bir çok yeri de halen öyle. Bir Kürt ırkından vatandaşımız, nasıl ki İzmir'e, Antalya'ya gidip maddi gücü karşılığında şirketler kurup, evler, arabalar satın alabiliyorsa; bunu Trabzon'da da yapar Mardin'de de yapar Balıkesir'de de...Ya da, bir Laz vatandaşımız nasıl ki Mardin'e gidip beş yıldızlı bir otel açıyorsa, bunu Bodrum'a da açar, İstanbul'a da...Ekonomi ile ilgili bu durumu sınıfsal farklılık olarak göstermeye çalışmak, ne kadar hakkaniyet içerir ki ?

Bizi birbirimize bağlayan, bizi kardeş yapan İslam'dır! Ne zaman ki; İslam'ın dusturundan taviz verildi, İslam'ın rükunları terk edildi, biz işte bu yönde karşı karşıya geldik. Yüzyıllardır süren kardeşlik bir anda hasır altı edilmeye çalışıldı. Sizin Dininiz ile alay edenler, sizi Dininiz'den olmayanlar, sizin sözcülüğünüze soyundu, siz yüzyıllardır yanınızda yer alan, içinizde yaşayan insanlara hasım kesilmeye kalktınız. Kendi vücudunuzdaki bir organı; canlı canlı, göz göre göre, elinizdeki çıban nedeni ile kolunuzu kesmeye kalktınız.

Ey Kürt! Titre ve kendine gel! Senin ataların bu kadar basit oyunlara pabuç bırakmadı, çünkü Dini'ni yaşayan bir insandı! Bu Din ile de kendi kardeşini, canından can bilip İslam Birliği'ni bozmadı. Türk kardeşi ve diğer ırktan olan kardeşleri ile o ayeti dilinde terennüm edip durdu: "Mügminler; ancak kardeştir..." Yeri geldi ordunun başına Kürt kumandan geçti, yeri geldi Boşnak geçti, diğerlerine; Birliğin bozulmaması adına emr verdi.

İşte bu durum son yüzyıldır bozuldu. Sebebi de Din'i yaşantıda verilen tavizlerdir. Pusulasını şaşıran bir köpek cami duvarına pislermiş. Bu pisliği şimdi size hoş göstermeye çalışıyorlar.

Pusulasını şaşıran köpeğin, çıkaracağı haritayı merak eden yok ki ! Harita 1.400 yıl önce çizilmiş, bizler bu haritayı korumak ve bu harita içerisinde yanyana, içiçe yaşamak ile mükellefiz.

DNA haritamızda bir köpeğe yer yok! Canımız pahasınada olsa...

Okuyanlar, Birliği savunan kişiler ile, karşısında yer alan kişilerin ırklarını gözönünde bulundurduğu zaman, neden Türk İslam Birliği dediğimizi herhalde daha iyi anlamış olacaktır, inşaallah.

Bu anlayışı akp'de bozamaz, pkk de. İslam dairesinde kaldığımız sürece, hiç bir güç bizi ayıramaz. Canımız pahasına olsa da...

Enver Ýstek

metin mete
Başka bir konu başlığında açacaktım bu yazdıklarımı, sonradan düşündüm ki güncelliği nedeni ile buraya yazmam daha doğru olacak. Çünkü, bizim derdine düştüğümüz ve ısrarla savunduğumuz konu, bakın nasıl kendiliğinden tezahür ediyor hep beraber görelim:

Önce basından (geçen hafta): AKP Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan; bir gazetede yaptığı söyleşide "abdullah öcalan'ın yakında ortaya koyacağı yol haritasını dikkate almak ile büyük bir tarihi fırsatı yakalayacağını, avrupalılaşma sürecinde Türkiye'nin bu fırsatı iyi kullandığı takdirde avrupanın en büyük devleti haline geleceğini..." daha fazlasını mide bulantısından dolayı yazamayacağım. Forumun sayfalarına istiğfar etmek ve sizlerinde mide bulantısına sebep vermek istemiyorum.

Her şeyin başlangıç ve bitiş noktası işte burası. Bugüne kadar yazdığımız ve savunduğumuz konu; başında lider olarak yer alacak Türk kavminin ortaya koyacağı bir birliktelikte İslam Birliği'nin sağlanacağını, aksi takdirde bu birliğin hiç bir zaman ortaya çıkamayacağını, çünkü bütün diğer ırkların tek başına bu başarıyı sağlamakta yavan kalacağını, bunu fırsat bilenlerin ise, olayı farklı mecralara sürükleyeceğinden dolayı bundan yine en büyük zararı müslümanların göreceğini yazdık, anlatmaya çalıştık. Bu sözlerimizi bazı insanlar "milliyetçilik" ruhu ile yazdığımızı zannettiler. Bazıları da kavmiyetçilik olarak algıladılar! Ne kadar hazin! bir anlayış.

Bu konuda itiraz eden kardeşlerim ki, özellikle; kürt kökenli kardeşlerime bir soru soruyorum net olarak cevap verin: apo denen şerefsiz köpeği lider olarak algılıyormusunuz ? Türk ırkının canı ve kanından bir parça olan KÜRT ırkını temsil ettiğine inanıyormusunuz ? Cevabınız net olmalı : Evet ya da Hayır şeklinde.

Eğer inanıyorsanız; hüsrandasınız. Bir köpek eniğini düşünün ki, gerek sizin ailenizden gerek bizim ailemizden, genç, çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden katlediyor, aramızda yüzyıllardır bizi bir arada tutan maneviyatımızı paramparça etmeye çalışıyor; bütün bunların hepsini Kürt ırkının sınıfsal ezikliğini bitirmek için yaptığını söylüyor. Ne kadar gerçekçi ? Türkiye'mizin doğu ve güneydoğusu, kalkınma hamlesinin, bir köpeğin öderliğinde mi sağlayacağı düşünülüyor ? Kürt ırkını katlederek sağlanacak bir kalkınma ? Kürt vatandaşlarının canını, namusunu ve izzetini korumak için dağda ve taşta, gece gündüz görev yapan Kürt, Türk, Çerkez, Laz, Tatar, Pomak, Boşnak asıllı insanlardan oluşan güvenlik kuvvetlerine silah sıkıp canlarına kasd ederek mi sağlayacak bunu ? Gerçekçi olun! Türkiye toprakları bu kadar kolay ve ucuza kazanılmadı. Kan; en değerli ücrettir. Bu topraklar bu ücret karşılığında sizlerin, bizlerin ve diğerlerinin atalarının kanı karşılığı kazanıldı.

Eğer o köpeğe inanmıyorsanız; o halde kazanmaya yakınsınız. Türkiye'de uzun zamandır ihmal edilmiş toprakların varlığına bu ülke insanı inandı. Bu halk hiç bir zaman sizi kendinden ayrı görmedi ki. İhmal edilen sadece doğu yada güneydoğu toprakları mı ki ? Karadeniz ile Güney batının bir çok yeri de halen öyle. Bir Kürt ırkından vatandaşımız, nasıl ki İzmir'e, Antalya'ya gidip maddi gücü karşılığında şirketler kurup, evler, arabalar satın alabiliyorsa; bunu Trabzon'da da yapar Mardin'de de yapar Balıkesir'de de...Ya da, bir Laz vatandaşımız nasıl ki Mardin'e gidip beş yıldızlı bir otel açıyorsa, bunu Bodrum'a da açar, İstanbul'a da...Ekonomi ile ilgili bu durumu sınıfsal farklılık olarak göstermeye çalışmak, ne kadar hakkaniyet içerir ki ?

Bizi birbirimize bağlayan, bizi kardeş yapan İslam'dır! Ne zaman ki; İslam'ın dusturundan taviz verildi, İslam'ın rükunları terk edildi, biz işte bu yönde karşı karşıya geldik. Yüzyıllardır süren kardeşlik bir anda hasır altı edilmeye çalışıldı. Sizin Dininiz ile alay edenler, sizi Dininiz'den olmayanlar, sizin sözcülüğünüze soyundu, siz yüzyıllardır yanınızda yer alan, içinizde yaşayan insanlara hasım kesilmeye kalktınız. Kendi vücudunuzdaki bir organı; canlı canlı, göz göre göre, elinizdeki çıban nedeni ile kolunuzu kesmeye kalktınız.

Ey Kürt! Titre ve kendine gel! Senin ataların bu kadar basit oyunlara pabuç bırakmadı, çünkü Dini'ni yaşayan bir insandı! Bu Din ile de kendi kardeşini, canından can bilip İslam Birliği'ni bozmadı. Türk kardeşi ve diğer ırktan olan kardeşleri ile o ayeti dilinde terennüm edip durdu: "Mügminler; ancak kardeştir..." Yeri geldi ordunun başına Kürt kumandan geçti, yeri geldi Boşnak geçti, diğerlerine; Birliğin bozulmaması adına emr verdi.

İşte bu durum son yüzyıldır bozuldu. Sebebi de Din'i yaşantıda verilen tavizlerdir. Pusulasını şaşıran bir köpek cami duvarına pislermiş. Bu pisliği şimdi size hoş göstermeye çalışıyorlar.

Pusulasını şaşıran köpeğin, çıkaracağı haritayı merak eden yok ki ! Harita 1.400 yıl önce çizilmiş, bizler bu haritayı korumak ve bu harita içerisinde yanyana, içiçe yaşamak ile mükellefiz.

DNA haritamızda bir köpeğe yer yok! Canımız pahasınada olsa...

Okuyanlar, Birliği savunan kişiler ile, karşısında yer alan kişilerin ırklarını gözönünde bulundurduğu zaman, neden Türk İslam Birliği dediğimizi herhalde daha iyi anlamış olacaktır, inşaallah.

Bu anlayışı akp'de bozamaz, pkk de. İslam dairesinde kaldığımız sürece, hiç bir güç bizi ayıramaz. Canımız pahasına olsa da...

Yorumsuz;Akifin tarifi ile...

“Zulme tapmak, adaleti tepmek, hakka hiç aldırmamak

Kendi asudeyse, dünya yansa baş kaldırmamak…

Sözünde durmamak, yalan sözden çekinmemek

Kuvvetin meddahı olmak, acizi hiç söyletmemek…

Mübtezel bir çok merasim; eğilip bükülmeler, yatmalar

Şaklabanlıklar, gösterişler, ardı ardına aldatmalar…

Fırka, milliyet, lisan namıyla daim ayrılık

En samimi kimseler arasında ciddi açık…

Enseden arslan kesilmek , cepheden yaltak kedi

mhmt

New member
:)
Bizim anlaşamadığımız konu sadece birliğin tabelasında ne yazacağı konusu mu?
Türk-İslam Birliği mi, İslam Birliği mi?
...

Abi, yazdığın yazı, verdiğin örnekler bile Türk-İslam Birliği demenin ne kadar yanlış olduğuna delil. Düşman bizi ırk üzerinden vuruyorsa, neden biz sürekli onların ekmeğine yağ sürüyoruz?

Hocanın bir sözü vardı: Sömürüldükten sonra, Türk olsan ne olur, Kürt olsan ne olur, diyordu. İşte mesele bu. Siyonist Yahudi bizi böyle yutuyor. 1,5milyar İslam Alemi'nin dağınıklığı yüzünden tüm sıkıntılar tepemizde. Daha da dağıtmak için Irk'ları birbirinin üzerine salıyorlar. Irak'ı görüyoruz hepimiz. E şimdi birlik kuracağız ama birliği yine bir ırk üzerinden kuracağız desek, bu birlik olur mu?

İslam Aleminin dağınıklığını, parçalanmışlığını Türkler toplayıp yapıştıracaktır. Bu birlik, Türkiye'nin ayağa kalkması ile olacaktır. Bismillah'ı Türklerin çekmesiyle olacaktır. Ama bu demek değildir ki, birlik Türkler etrafında olacak, hayır Türkler liderliğinde olacak. Çünkü buradaki Türklerin toplayıp yapıştırıcı olma özelliği, sadece Türklüğünden değil, İslamlığından gelmektedir. İslam olmayan bir Türk bunu yapamaz! O zaman Türk-İslam Birliği değil, İslam Birliği olmalı.

Bir ifade etrafında dönüyoruz. Söylemlerimiz aynı ama sanki birliğin adında karar kılınamıyor gibi oldu :)

Bir soru: İslam Birliği demek yeterli değil mi?

selametle..

hksozer

New member
Allah'ın izniyle inşaallah bu birliktelik gerçekleşsin,dünya gözüyle de bizlerde görelim yapacağımız tek tartışma bu çok basit tartışma olsun.
Olsun da nasıl olursa olsun.Bütün Türk İslam memleketleri batının emperyalist zulmünden kurtulsun inşaallah.Tek derdimiz bu birlikteliğin adı üzerine olsun...

radikal

New member
:)
Bizim anlaşamadığımız konu sadece birliğin tabelasında ne yazacağı konusu mu?
Türk-İslam Birliği mi, İslam Birliği mi? ...

Mehmet'im; sen tabeladan bahsediyorsun. Ne tabelası ? Biz daha tabelaya gelmedik güzel kardeşim. Siz dükkanı açtınız tabelaya ne isim verelim diye düşünüyorsunuz. hayır! bizim anlatmak istediğimiz daha bu değil. Daha tabelaya çook var. Önce dükkanın içini bir yerleştirelim. Camlar gazete kağıdı ile kaplı henüz. Dükkanın içinde önce eksik gedik kalmasın, her malzemeden bulunsun bakalım. Dükkana giren boş çıkmasın. Herkes istediğini bulabilsin. Dükkanın içerisinde bulunanlar hem kaliteli olsun, hemde karşıdaki migrosun fiyatlarından 10 kat aşağıda olsun. Ha! işte o zaman içerde toplanan halkın o anki haline uygun olarak tabelaya ne yazarsan yaz! İslam Birliği mi, yoksa Müslümanlar Birliği mi ? gönlün ne arzu ediyorsa yaz o zaman kardeşim.

Ama o zamana henüz daha çok var. Çünkü, sermayen yeterli olmadığı için mecburen yanında bulunan insanlar ile ortak girdin bu dükkan işine. Ortakların içinde mert olan da var, hırsız olanda var, hain olan da var. En güveneceğin kendi ailenden olan bir diğer ortak olan kardeşin de var. Bu kardeşin ile dükkanda önce elele bir ver, diğerleri sana mecburen uyacak. Uymazsa, hissesini alıp dükkandan şutu yiyecek. Çünkü senin amacın eğer sağlam adamlar ile yola çıkmaksa, bunu en baştan yapacaksın. Bu birliği sağlamak için buna mecbursun. Bunu sağlayan kişi Türk de olabilir, Kürt de. Eğer hakkaniyetli ve adil olabiliyorlarsa hangi ırktan olduğu önemli olmaz. Haaa! dersen ki, peki ama ağbi sen bu yazıya kadar hep Türk İslam Birliği dedin ? ne oldu şimdi U dönüş mü çiziyorsun ? Hayır! ne U dönüşü yapıyorum, ne de yazdıklarımı nesh ediyorum. Sadece bu içerideki birliği sağlayacak olan ırkın Türk kavmi olacağına olan inancımı sana tekrar belirtmek istiyorum. Önce içeride olması gereken sağlam birlik, daha sonra tabelanın ismi zaten şekillenecek.

Diğer ırktan olan müslümanlar sağlayamaz mı bu Birliği dersen ? kafanı kaldır şuan dünya üzerinde olanlara bir bak, ondan sonra bu soruyu bir daha sor! derim. En yakın örnek burnunun ucunda. Irak ne hale geldi ? Birlik ? var mı ? Kafkasya ne hale geldi ? Birlik ? var mı ? Balkanlar ne hale geldi ? Birlik ? var mı ? Biraz daha uzaklara bak, Afganistan, Keşmir, Pakistan, Hindistan, biraz aşağılara in Mısır, Fas Tunus, Cezayir, Sudan Somali, Arabistan, B.A.E., Filistin ? BİRLİK ? HANİ ? NEREDE ? VAR MI ? BEN Mİ GÖREMİYORUM ?

Önce Türkiye güçlü olacak. Önce Türk halkı ayağa kalkacak, yanına diğer Türk boylarını alacak, sonra diğer ırkları Kürt, Çerkez, Boşnak, Pomak, Laz, hatta Romen, vd...

Bunu red etsenizde, kabul etsenizde bu böyle olacak! Bu ne bir ırkın diğerine üstünlüğü, ne de diğer ırkların altta kalmışlığı anlamında değil! Asla! Hiç bir ırkın diğer bir ırk'a üstünlüğü yok, olamaz da! Bir Türk'ün bir Kürt'ten üstün olduğuna inanmak; Allah'ın (azze ve celle) ayetine karşı gelmektir. Son bir örnek ile bu konuya yazdığımı noktalamak istiyorum: " Baban var değil mi ? Elhamdülillah, Rabbim hayrlı ve bereketli ömürler versin. O baban var ya senin sadece kardeşin! Ama, bu dünyada senin baban olmak ile görevlendirilmiş. O'na biçilen bu rolü O seçmedi. Rabbül Alemin takdir etti. Ve bu görevden ne kadar kaçsa da, saklansa da fıtraten bu mükellefiyet boynundan aşağıya düşmüyor. Ve baban sadece sana baba olma hasebi ile üstün. Sen daha bebekken sana baktı, senin ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştı, yorgun argın her gün belki onun bunun kahrını çekti. Sırf bu emeklerinden dolayı Rabbül Alemin O'nu yani babanı saygıya layık gördü ve senden O'na saygı göstermeni emr'etti. Hatta öff bile deme diye uyardı. Ah'de vefa! Sen bunu yapmak ile kul bazında O insandan aşağıdasın anlamı çıkmaz. Üstünlüğünüz yan yana durduğunuz zaman hanginiz daha takvalı ise, işte üstün olan odur!"

Aynı bu minval üzere düşün. Eğer, Türk kavmi tekrar Allah'ın emr ve yasaklarına uygun şartlarda ram olabilirse, bu birlikteliği sadece ve sadece Türk kavmi sağlar dememiz işte bu yüzdendir. Fıtrat bunu gerektiriyor çünkü. Sonucunda hepimiz kardeşiz, kuracağımız Birlik elbette Allah'ın (celle celaluhu) emr ve yasaklarını kapsayacağı için, hayatın bütün alanlarında Allah'ın (celle celaluhu) hükmü yaşanacağı için; bahsini ettiğiniz tabela yaldızlı harfler ile "İSLAM BİRLİĞİ" olarak dükkanın en tepesinde yerini alacaktır.

İşter o zaman İSLAM BİRLİĞİ demek yeterli olacaktır.

Çok uzun yazıyorum her seferinde sanırım dikkat dağıtıyorum. Hakkını helal et.

mhmt

New member
Aynı şeyleri yazıyoruz abi.

Türkiye dışında zaten kimsenin bir adım atmasını beklemiyoruz. Yani biz değil ama İran yapabilir ya da biz değil ama Mısır belki ya da Endonezya olabilir vs. vs. vs. demiyoruz. Türkiye lider olmadan, olmaz. Durum bunu gösteriyor. Zaten bunda da sorun yok.

Biz dükkanın içini nasıl dekor edelim, nasıl düzelim diye munazara ediyorduk. Dekorda sıkıntı kalmadı. Dükkanı açana kadar tebelada ne yazacak sorusunu sormuştum, demekki onda da sorun yok.

Senin, Türk-İslam Birliği dediğin şey ise, Türkiye liderliğinde İslam Birliğindan başka bir manada değil.

E o zaman sorun var mı? Yok ..

Zaten baştan belliydi. Kimse Irkçı değil, kimse de Türk düşmanı değil. Evet, bir masada otursak daha hızlı bulurduk bu ortak noktayı, ama olsun. Forumda bu kadar oluyor :)

selametle..

Üst Alt