Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Akan Kanı Ancak Türk-İslam Birliği Durdurur

mhmt

New member
Güzel ifade etmişsin abi.

Dün Adnan Oktar'ın röportajını izledim. Türk-İslam Birliği ile ilgili, uzun bir konuşması var. Niye Türk İslam Birliği, soruna bir cevap veremedi. Baya konuştu ama hep yuvarlak cümleler..

Ben bu ifadeye katılmıyorum ama yukarda senin ne demek istediğini anladım.

Özetle diyorsun ki, Lider olmalı dediğimiz Türkler dağınık vaziyette. Önce ben Türklerin yani İslam Birliğindeki Liderlerin bir olması gerektiğini düşünüyorum. Sonra bu birlik, diğer İslam devletleri ile devam edecek.

Ama yine Türk-İslam Birliği, denmez.

Bir örnek vereyim:
Bizim mahallenin gençlerini, yan mahallenin ve arka mahallenin serserileri dövüyor. Çoğunu tek başına denkgetiriyorlar. Ve bizim mahallenin gençleri, birbirleriyle de pek anlaşamıyorlar.
Burada bir TÜRK çıkıyor ve bu gençleri organize ediyor: "Siz İslamForum Mahallesindensiniz, birbirinizle anlaşamadığınız için dayak yiyorsunuz. Birlik olacağız, dağılmayacağız", diyor. Organize ediyor ve tek tek hareket etmelerini değil, birlikte hareket etmelerini sağlıyor.

Bu birliğin adı, Türk-İslamForum Mahallesi Birliği mi olmalı, İslamForum mahallesi Birliği mi? Başındakinin Türk olması önemli mi burda? Türk ifadesini eklemek lazım mı, değil mi? Diyelim ki ekledik. Burada, diğerlerinin konumu ne olur? Mahallesi için mi dövüşecek, Türk için mi? (Örnek pek olmasa da, sen anladın ;))

Birliklerde; lider (yöneten) olur, yardımcısı olur, tedarikçisi olur, askeri olur, öncüleri olur, korumaları olur, ekonomik gücüyle destekleyen olur, madeniyle yardım eden olur.. olur olur olur.. Yani, Birlik demek, bütün demektir. Lider demek ise bütünü yönetendir. Lider, birlik demek değildir. Birliği sağlayan ile birlik aynı olmaz.
..

Ayrıca, senin yukarda verdiğin örnekleri ben versem daha uygun olurmuş. İşte, senin de dediğin gibi kimse, Din dışı bir sebeple gitmiyor. Kürt-Türk-Çerkez vs diyerek değil. İslam diyerek gidiyor.

Biz Türk-İslam Birliği diyerek yola çıkarsak, niye bir Kürt desteklesin? Samimi isen destekleyeceksin, diyemeyiz bu insana. Samimiyetin ölçüsü, Türk'ü desteklemek değildir, İslam Birliği için atılan adımı desteklemektir. Türk-İslam Birliğinin gayesi bu diyeceksin belki, ama Türk ifadesi başkaları için mazar olmaya yeter. Niye bu riske girelim. Sadece İslam Birliği, desek ne kaybederiz? Bilakis kazanırız.

Liderliğin gitmesinden çekiniyorsak, zaten başkası varsa buyursun desek bile kim var? Yine Türkler var. Yani, Lider doğal olarak Türkiye. Tarihi ile, geçmişi ve bugünkü konumu ile. Liderlikte bir sıkıntı yok. Türkiye'nin liderliğini kabul etmeyen de yok. Bir soykırım, zulüm oldumu İslam Alemi topyekün Türkiye'ye bakar, değil mi? Tepki versin diye. Çünkü bakılacak başka bir ülke yok. Tüm şartlar zaten Türkiye'nin lehine.

Lider Türkiye, hedef İslam Birliği.

selametle..

radikal

New member
Sorunun cevabı : Eğer birlik gerçekleşmişse, "mahalle" kelimesi bile bu bağlamda fazlalıktır.

Ben anladım seni, örnek güzel. Burdan devam edelim o zaman.

Bir an için bu mahallede ortaya çıkan o genç var ya, işte o gencin ortaya çıkmadığını düşün. Farklı bir şehirde yaşıyor o genç. Veya hiç yaşamadı. Sizin mahallenin gençleride her seferinde tek başına yakalanıp pata küte dayağını yeyip oturuyor.

Şimdi; senin bu mahallenin gençleri dayak yiye yiye dayak atmasını mı öğrenecek, yoksa, içinde dayak atma cesareti olmadığı için "n'apalım, kader böyleymiş" mi diyecek ?

Biraz daha açalım, soruna cevap olacak bir soru ile devam edelim, B.O.P. mu ? B.İ.P. mi ?

Ve peşpeşe 3 adet soru niteliğinde:

1 - Anadolu ? denilince aklına ilk önce gelen kelimeyi yaz.

2 - Ortadoğu ? denilince aklına gelen ilk kelimeyi yaz.

3 - İslam ? denilince yine aklına ilk gelen kelimeyi yaz.

mhmt

New member
Abi, öncelikle bizim gençler neden dayak yiyor, sorusunun cevabı ve bunları dahil kim kurtaracak, sorusunun cevabı şu ayette gizli!

Ey inananlar! Aranızdan dininden kim dönerse bilsin ki, allah sevdiği, onların da o'nu (allah'ı) sevdiği, inananlara karşı alçak gönüllü, inkârcılara karşı onurlu, güclü bir kavim getirecektir. Bu kavim allah yolunda savaşır, hiç kimsenin yermesinden korkmazlar (hiç bir tehditten yılmazlar).

sure-i maide 54.ayet
...
Yani o TÜRK genci olmasa bile, Allah birini çıkaracağını söylüyor. Bu zamanda Türkler göğüslüyor bunu, geçmişte başkası idi, gelecekte belki başkası (Elmalılı Tefsiri). Bu tamamen, İslamca yaşamak ya da yaşamamak ile alakalı bir mesele. Yani, bizim gençler İslamca yaşamadıkça, dayak yiyecekler. Dövmeyi, ömrü billah öğrenemeyecekler :)
...

BOP=BİP=Arzu Mev'ud.. (Bu kısmı anlamadım?)
...

1.Cevap: Türkler
2.Cevap: Filistin
3.Cevap: Ne olursun ol, yine gel :)

selametle..

hksozer

New member
Web’te bulduğum ve yazarı kimdir bilmediğim bir yazı,paylaşmak istedim

‘Aslında çok şeydir, Türk olmak.
Türk olmak, Osmanlı'nın borcunu ödemektir. Hovarda babanın borçla yaşayan evladı gibi.
Kosova'da ve Bosna'da, Batı Trakya'da ve Makedonya'da bilmem kaç asır geçmişte kalan meselelerin hesabını vermektir.
Türk olmak Kıbrıs'ta, Hocalı'da, Anadolu'da ve Balkanlar'da soykırıma uğrayıp karşılığında yapmadığın soykırımla suçlanmaktır.
Türk olmak faşist olmaktır, vatanına, milletine, tarihine sahip çıktığında
Türk olmak demokrat ve çağdaş olmaktır, vatanına, milletine, tarihine sövdüğünde
Türk olmak lisanının Avrupa'da yasaklanmasıdır ve yine Türk olmak kendini ve derdini anlatamamaktır.
Avrupa'da hor görülmek Türk olmaktır, ataların bir çok asır önce Viyana'yı kuşattığı için ve hoş görülmemektir tabii ki sadece kuşatıp; Napolyon gibi bütün Viyana'yı yakmadığın için.
Türk olmak Selanik'te Pontus Anıtı'nın, Viyana'da çiğnenen yeniçeri minberinin ve Malta'da papazın üzerine bastığı Türk bayrağı heykelinin önünden geçmektir.
Türk olmak zordur, çetindir ve eziyetlidir. Üç kıtadan dönüp, bir küçük yarımadada misafir muamelesi görmektir.
Sayısız imparatorluk kurmak Türk olmaktır, aynı zamanda sayısız imparatorluk yıkmak da Türk olmaktır.
Arabaya koşulan ilk atın vatanında, ilk yazılı antlaşmanın imzalandığı yurtta, yazının bulunduğu, paranın icat edildiği her metrekaresinden bereket fışkıran bu yurtta, kalkınmak için yabancı sermaye beklemektir.
Türk olmak; Truva'dan bu yana, Sümer'den bu yana serpilerek gelse de, tarihten eski bu topraklarda, bütün zamandan damıtılarak gelen yüksek değerlerine rağmen, bir haftalık hafıza ile yaşamaktır.
Doğu Roma'yı da Batı Roma'yı da yıkıp, yeni Roma olan AB'ye girmeye çalışmaktır Türk olmak.
Türk olmak, Mostar'da köprüdür, Kerkük'te kaledir, İstanbul'da Kızkulesi'dir, Anadolu'da buğdaydır, Çukurova'da pamuktur, Ege'de tütün, Karadeniz'de fındık, Trakya'da ayçiçeğidir.
Türk olmak Çanakkale'de ölmektir. Çanakkale'de ölmeden önce düşmana su vermektir, onun yaralısını sırtında kendi hastanesine taşımaktır. Düşmanın ardından rahmet okumak, kanlısından helallik almaktır.
Sabahları odana rahmet dolsun diye, camı açmaktır. Kar yağdığında kayak yapmayı değil, evsizleri düşünmektir. Balkon köşesine kuşlar için, kışın ekmek kırıntısı, yazın su koymaktır. Yağmura rahmet, kara bereket diye bakmaktır.
Türk olmak, harap bir ülkede, zengin ülkelerin müstemlekesini reddedip, tahtadan kılıç ve ipten üzengi ile, paylaşacak ve sahiplenecek tek varlığı fakirlik olmasına rağmen, yedi düvele meydan okumaktır.
Türk olmak askere davul-zurna ile uğurlanmaktır, belki de dönmeyeceğini bilerek.
Türk olmak, annenin şehit oğlunun ardından 'Bir oğlum daha olsun, onu da vatan için göndereceğim.' demesidir. Babanın gözyaşlarını tutarak, tabutuna son kez dokunurken 'Vatan sağ olsun!' demesidir.
Türk olmak 'Türk çayında radyasyon olmaz!' yalanları ile, 'Gusül abdesti alana AIDS bulaşmaz!' dolanları ile yaşamaktır. Her hükümetin enkaz devraldığı, ama asla ardında enkaz bırakmadığı ülkede olmaktır.
Türk olmak, ecdadın yaşadığı kıtlıktan dolayı, çayın yanında gelen şekerden fazla olanı garsona geri vermektir. Aynı nedenle Türk olmak, yemeği ziyan etmekten korkmaktır. Göz hakkına, diş kirasına saygıdır.
Türk olmak. Evindeki bir kap aşın yarısını tanrı misafirine vermektir. Kendi yerde, misafiri döşekte yatırmaktır Türk olmak.
Türk olmak, milli maçta ağlamaktır. Ayhan Işık'a, Belgin Doruk'a aşık olmaktır.
Türk olmak, aşkını ölesiye sevmektir. Aşkı için ölmektir, öldürmektir. Sevdiceğinin elini bir kez tutamadan, toprağa girmektir. En güzel aşk şiirlerini yüreğinde hissetmektir. Eşkiyaya türkü yakmaktır, Türk olmak.
Milletine sövmektir, ama başkasına sövdürmemektir, Türk olmak.
Türk olmak Yunus'u bilmektir, Aşık Veysel'i sevmektir. Mevlana'yı, Hacı Bektaş-ı Veli'yi ve Hoca Yesevî -tek bir satırını okumasa da yüreğinde taşımaktır.
Türk olmak, saz çaldığında, ney üflendiğinde, kös dövül düğünde ve kaval çaldığında, yüreğinin derinlerinde bir sızı sezmektir, bir de Yemen Türküsü'nde... Hayatın sana verdiklerine 'Nasip', vermediklerine 'Kısmet' demektir. Her işin 'Hayırlısına' inanmaktır ve ağlamamak için çok gülmekten çekinmektir.
Türk olmak, Asya'da batılı, Avrupa'da doğulu diye tepki görmektir. Irk sözünü bilmeden yaşamak, yaradılanı Yaradandan ötürü sevmektir. Magazin programları ile dizilerin arasına sıkışsa da, silkinip üzerindeki ölü toprağını atabilmektir.
Türk olmak, mahalle maçı için aynı saatte, on kişi buluşamazken, milyon kişinin bir araya gelmesidir. Tavla oynarken bile kavga ederken, milyon kişinin kavga etmeden gösteri yapabilmesidir.
Türk olmak, buhran zamanında Arjantin'de de mağazalar yağmalanırken, daha ağır buhranda sıraya girerek, sorumlusuna en ağır cezayı tek bir cam kırmadan sandıkta kesmektir.
Türk olmak en zayıf gününde bile dünyaya meydan okumak, en dertli gününde bile her ufunetin bir şafakta biteceğini bilerek tevekkül göstermektir. Zor iştir Türk olmak.
Türk olmak Anadolu'da her düşen yağmur damlasına hamdetmek, her çıkan başak için şükretmektir.
Türk olmak, medeniyetler mezarlığı Anadolu'da dik durabilmektir.

Ve büyük önder Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti ilelebet payidar kılıp; Ne mutlu Türk'üm diyebilmektir.

hksozer

New member
196 Uygur Türk'ü idam edildi
18 Temmuz 2009 Cumartesi 19:49
Çin adeta dünyaya meydan okuyor... Dünyanın gözü önünde katliam sürüyor. 196 Uygur Türk'ü kurşuna dizildi
Çin Yönetimi dünyaya adeta meydan okuyor... Çin'den bir katliam haberi daha geldi. Çin Yönetimi olaylardan sorumlu tuttuğu 196 Uygur Türk'ünü kurşuna dizdi.
Uygur Türkleri'nin gösterisi ölümle sonuçlandı. Çin polisi sert müdahale etti.. Bin 500 kişi gözaltına alındı. Olayların sorumlusu olanlar da kurşuna dizildi.

Kanal D'nin özel haberine göre, 196 Uygur Türk'ü gözlerden uzak bir yerde idam edildi. cenazelerinin ise ailelerine teslime edilip edilmediği belli değil.
Geçen ay bir fabrikada Çinlilerle Uygur Türkleri arasında çıkan kavganın ateşlediği olaylar sokağa taştı. Uygur Türkleri kavgada ölenlerle ilgi soruşturma açılmasını talep etti. Ama Çin hükümeti olayı örtbas etmek isteyince, Urumçi karıştı.

Günler süren olaylar sonrasında Çin yönetimi Urumçi'ye asker takviye etti.. Urumçi'de ev ev baskınlar yapıldı, Uygur Türkleri gözaltına alındı. Çin hükümeti oluyların sorumlularının idam edileceğini açıkladı.

Ve o kararını önceki gün uyguladı..
Tam 196 Uygur Türk'ü kurşuna dizildi.

Uygur Türkleri'nin nerede idam edildiği bilinmiyor. Cenazelerinin ailelerine verilip verilmediği de belli değil. Bilinmeyen sadece o değil. 600'den fazla kişiden de haber alınamıyor.

Çin yönetimi olayları kanlı şekilde bastırdı, tam 196 Uygur Türkü'nü de idam etti.. Adeta dünyaya meydan okudu.
Kaynak:İnternethaber-18.07.2009

hksozer

New member
Kimsenin ırkçılık falan yaptığı yok.Kimsenin hangi milletten olduğunu sorgulamak gibi bir düşüncemiz de yok.Ortak unsur tabiki İslamiyet.Kimse tabiyetini sevmekten ötürü de suçlanamaz.
Kimse de milliyeti farklı diye dalga geçme konusu olamaz...

Enver Ýstek

metin mete
Elhamdülillah bazan forumdan uzak kalmak yariyor,Bu forumun tek TÜRKCÜ´SÜ vardir oda her seferinde acik ve net söyler bunu asla inkar etmez.Ama ne garip bu tartismanin icinde yok cok teesüf ettim Kardeslerime.Tek bildigim vardir TÜRK BIRLESIRSE Yemanden Viyanaya degil bu sefer sinirlari genislettik Elhamdülillah biz hepsine talibiz..Zulüm gören tüm insanlik icin TÜRKCÜYÜZ....REHBERIMIZE görede Allahin Arzi tüm insanlarindir,ayni dedigi gibi birakin Allahin Devesini istedigi sekilde yayilsin Allahin arzinda bunu yapabilecek tek yol iste TÜRK BIRLIGI....ISLAMI RUH edinmis OGUZUN cocuklari,denizde At sürmüs Karada Gemi sürmüs bir Turan evlatlari ah bir titresede kendine gelse Insallah.Kalbinde KURAN elinde TURAN yok baskaca devan....

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN...

Not;Bizi bizden olmayan anlamaz.....

Enver Ýstek

metin mete
alın size tipik bi faşist. ırkçı kafatasçı. Allah bilir ya araplarıda çekemiyodur bu kitabımız arapça indirildiya. peygamber efendimiz arap kökenliya. bence bu arkadaşımız derin bi aşağılık duygusu içersinde.

hem ufak bi hatırlatma. tanrı türkü korusun olmaz. Allah korusun yüceltsin desen hadi neyse.

Derler ya yarim doktor candan eder yarim hoca dinden al iste tipik bir örnek;Yaziyi dahi müsahade edememis bir yarim hafiz al istersen tepe tepe kullan misali.Allahi ,Tanriyi sendenmi ögrenecegiz dersin?Mesela Hüda korusun ve yüceltsin desem iyimi?

Enver Ýstek

metin mete
3 bin küsür mesaj yazmışsın henüz adam gibi mesaj yazmayı öğrenememişsin. belliki adamda olamamışsın. Rabbimizin o kadar isimleri varken hala utanmadan tanrı demekte ısrar ediyorsun. günah olmayabilir ama edepli olmak gerekir

Güzel bir cevap edebe bak hizaya otur?Demekki baskaca bir kusur bulamadin ama yaziyi iyi okusaydin not düsmüstüm belliki not senin icinde gecerliydi.Baskasinin gözündeki cöpü görecegine kendi gözündeki kazigi görsen diyorum kardes?

mhmt

New member
3 bin küsür mesaj yazmışsın henüz adam gibi mesaj yazmayı öğrenememişsin. belliki adamda olamamışsın. Rabbimizin o kadar isimleri varken hala utanmadan tanrı demekte ısrar ediyorsun. günah olmayabilir ama edepli olmak gerekir.

TÜRKÇE yazmayıda öğren bu arada.

Enver İstek (Metin mete) abiyi uzun zamandır tanırım. Siz tanımadığınız için 2'dir vebaline giriyorsunuz. Burada yazdıkları faşitlik değil, ırkçılık değil... Herkesin bir penceresi var. 1-2 cümleyle değer biçilmez.

3bin küsür mesajın var adam olamamışsın, gibi bir ifadeyi sizin kullanmak için 30 fırın ekmek yemeniz lazım. 30 fırın ekmekten sonra enver abinin aslında sizin anladığını gibi OLMADIĞINI göreceksiniz. Kimse enver abiye bu cümlelerinden dolayı faşist demez bu forumda.

Tavsiyem odur ki, insanları tanımadan büyük ithamları 1-2 cümleye kanıp vermeyin. Ancak şeytanı sevindirirsiniz.

Bir insanın düşüncesine katılmamak, yazdıklarını yanlış bulmak apayrı bir meseledir, itham (hakaret) etmek ayrı. Dikkat edin..

Hoş, metin abi geniş gönüllü insandır, hakkını helal eder. Ama tersine denkgelir etmez, borçlanırsınız durduk yerde..

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
Enver İstek (Metin mete) abiyi uzun zamandır tanırım. Siz tanımadığınız için 2'dir vebaline giriyorsunuz. Burada yazdıkları faşitlik değil, ırkçılık değil... Herkesin bir penceresi var. 1-2 cümleyle değer biçilmez.

3bin küsür mesajın var adam olamamışsın, gibi bir ifadeyi sizin kullanmak için 30 fırın ekmek yemeniz lazım. 30 fırın ekmekten sonra enver abinin aslında sizin anladığını gibi OLMADIĞINI göreceksiniz. Kimse enver abiye bu cümlelerinden dolayı faşist demez bu forumda.

Tavsiyem odur ki, insanları tanımadan büyük ithamları 1-2 cümleye kanıp vermeyin. Ancak şeytanı sevindirirsiniz.

Bir insanın düşüncesine katılmamak, yazdıklarını yanlış bulmak apayrı bir meseledir, itham (hakaret) etmek ayrı. Dikkat edin..

Hoş, metin abi geniş gönüllü insandır, hakkını helal eder. Ama tersine denkgelir etmez, borçlanırsınız durduk yerde..

selametle..

Selam ile;aman Mehmedim sen bos ver aldirma.Ardi kökü pis bir sudan yaratilmis camurdan gelmis insan iste.Gidecegi yerde Toprak,gerci ben direk gitmemek icin elimden geleni yapiyorum ama eninde sonuda akibet degismez Elhamdülillah.Aslinda bu kardesim yazinin altindaki notu okumamis o nedenledir bu öfke fulyasi ama unutmamak gereken bir söz mevcut(Zenbilli Ali efendiye aid)Öfke aklin yolunu tikayan urdur"der.Bu foruma geleli yillar oldu cok muhattap olduk bu gibi yazilara,alistik gayis gibi olduk sinir sistemimizi aldirdik kurtulduk Elhamdülillah.Hele bu yazidan daha agirlarini gördük sen sahidsin hec bari bu direk kafir demiyor,Bir soru sordum cevap vermedi Hüda korusun desem ne dersin dedim buna cevap verse daha rahat yazarim Insallah.Selam ile Mehmedim...

Enver Ýstek

metin mete
ne kardeşi ne zaman kardeş olduk ben müslümanım elhamdülillah sonra arnavutum. sen türksün, sonra müslümansın. hazırlıklı ol öbür tarafta memleketinden sorulacak. Rabbin kim, dinin ne, ırkın ne.

hadi bakalım kolay gele ben kaçar. sen gibilerle vaktimi boşa harcıyamam.

Dedigin dogru senden kardes olmaz cünki ayri imana sahibiz biz.Sen Arnavutca iman ediyorsun ben TÜRKCE.Ha iste ben o sorulara hazirlaniyorum ya sen?Islama hizmet icin Araplara yanastim dersin artik...

Enver Ýstek

metin mete
neyse uzatmayalım. demek böyle sınanıyoruz. senin bu konuda sabırlı olduğunu düşünmüyorum. ve çok ta asabisin anlaşılan. ama geri adım attığın doğrudur. belki mhtm arkadaşın mesajı üzerine.

benimde geri kaldığım söylenemez. ama günaha girecek bi laf etmedim. sınırları zorladım gerçi.

benimle laf yarışına girmek zordur. haklı olduğum konuda susmam, susturmak zordur. buda arnavut inadı.

bi arnavut dünyaya bedel gibi soğuk ufak bi espiri ile mevzuyu kapatıyorum. Allahın rahmeti üzerinize olsun. hayırlı geceler...

Olmadi hala soruma cevap vermedin.Önce cevap ver sonra gidersin Insallah.Hüda korusun ve yüceltsin dersen olurmu demistim?

rusen_alp

New member
TÜRKCÜYÜZ.....

Sevgili Metin Mete;
Türkçü olduğunu ifade etmişsin, Türkçülük bir fikir ekolüdür ve ekolün başını da Nihal Atsız tutar.
Nihal Atsız Türkçülük kavramını şöyle tanımlar " Büyük Türkeli'nde Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür. Bu ülkü geçmişte bir kaç kere gerçekleşmiştir. Büyük Türkçülük ülküsü ve inancı ile yetişen gençlik sayesinde yarın tekrar gerçekleşecektir " der.
Sizin Türkçülük anlayışıyla yukarıdaki görüş aynı merhalede midir ?

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
bide bi türk dünyalara bedel var. türke türkten başka dost yok var. unutulmuş...

vay be türk olasım geldi vala. şu tv kanallarına türk gastelerine bi göz atalım. neymiş bu türk. yada ne hale gelmiş.

türke türkden degil aslında müslümanın müslümandan başka dostu yok

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Türk İslam Birliği...

Benim kulağıma hoş gelen bir ifade. Olabilir mi? Rabb Teala Hazretleri dilerse neden olmasın ki?

Ama, Türk İslam Birliğinin olabilmesi için Türkiye'nin şu vasıflarının olabilmesi gerekir:

Türkiye'nin İslama tam inanması ve yaşaması gerekir.

Türkiye'nin tüm Müslüman millet, halk ve insanları kardeş gibi sevebilmesi gerekir.

Türkiye'nin iman, finans, asker, bilim, siyaset, kültür gücünün her türlü yaptırım ve yardıma müsait olması gerekir.

Türkiye'nin farklı kültürleri hazmedebilecek hoşgörüye sahip olabilmesi gerekir.

Türkiye'nin adil ve adaleti seven olması gerekir.

Türkiye'nin çok fedakar olması gerekir.

Türkiye'nin, İslam ahkamını, tüm diğer millet, halk ve insanları ortak paydada birleştirebilecek, kabullendirebilecek ilahiyat alt yapısına ve manevi dinamiklere sahip olması gerekir.

Türkiye'nin Türk İslam Birliğini kurabilecek, kabul edilebilir bir misyona sahiplik edebilmesi, bu misyonu üretebilmesi ve sahiplenebilmesi gerekir.

Bunların dışında da muhakkak teferruaten bir çok şart gereklidir, derim...

Enver Ýstek

metin mete
Sevgili Metin Mete;
Türkçü olduğunu ifade etmişsin, Türkçülük bir fikir ekolüdür ve ekolün başını da Nihal Atsız tutar.
Nihal Atsız Türkçülük kavramını şöyle tanımlar " Büyük Türkeli'nde Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür. Bu ülkü geçmişte bir kaç kere gerçekleşmiştir. Büyük Türkçülük ülküsü ve inancı ile yetişen gençlik sayesinde yarın tekrar gerçekleşecektir " der.
Sizin Türkçülük anlayışıyla yukarıdaki görüş aynı merhalede midir ?

Sevgi deger Rusen sence ne derece birlikteligim var Atsiz Atayla?

Enver Ýstek

metin mete
türke türkden degil aslında müslümanın müslümandan başka dostu yok

Kurana göre öylede isin gercekteligi öylemi dersin(Yani yasanilan durumda?)

TÜRKÜN TÜRKTEN BASKA DOSTU;TÜRKÜN MÜSLÜMANDAN BASKA KARDESI YOKTUR...

rusen_alp

New member
Sevgi deger Rusen sence ne derece birlikteligim var Atsiz Atayla?

Sevgili Metin Mete ;

Bence o görüşle hiç alakan yok. Benim bildiğim Metin Abim bu görüş içinde olamaz. Aslında demek istediğini çok iyi anlıyabiliyorum, hatta ben de seninle aynı fikri paylaştığım söyleyebilir, fakat bunu dememdeki maksat insanların Metin Mete'yi yanlış analiz etmemeleri içindi.
Sağlıcakla

Üst Alt