Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Akan Kanı Ancak Türk-İslam Birliği Durdurur

hksozer

New member
İslamiyeti kabul eden Türkler "İlahi Kelimetullah" davası uğruna tüm dünyaya Türk-İslam adalet ve hoşgörüsünü götürmekle kalmamış, hakimiyeti altında 30’dan fazla din ve ırktan insanı koruyup kollamayı kendisine vazife bilmiştir.
Türkler İslam dünyasının önderlik görevini ilk olarak Selçuklu Devleti zamanında kazanmışlardır. Selçuklu devleti ve onun mirası üzerine korulan Osmanlı Devleti, sınırları içerisinde olsun ya da olmasın islam ülkelerine yapılan saldırıları kendi ülkesine yapılan bir saldırı olarak kabul etmişlerdir. Yavuz Sultan Selim Mısır’da hüküm süren Memlüklü Devleti’ne son vermesi üzerine islam dünyasının önderliği manevi olarak da Türklere geçmiş ve tüm islam dünyasının başkenti İstanbul olmuştur.
Mısır’ın ardından Kuzey Afrika ülkeleri de birer birer Osmanlı sınırlarına dahil edildi. İspanyol işgaline uğrayan Cezayir’e çıkarma yapan Barbaros Hayrettin Paşa bölge halkının sevgi gösterileriyle karşılandı. Türklerin Cezayir’e adım atışıyla birlikte İspanyolların ve İspanyollarla işbirliği içerisinde bulunan Cezayirli yöneticilerin halka yapmış oldukları zulüm son buldu.Cezayir’le birlikte Tunus, Fas, Libya, Irak, Körfez Ülkeleri ve Yemen’de Osmanlı topraklarına dahil edildi.
Türkler hakimiyeti altındaki topraklarda hiçbir zaman emperyalist bir yaklaşım içerisinde olmadı. Özellikle halkı müslüman olan ülkelerdeki insanlar, her alanda Türklerle eşit haklara sahipti. Arap halkları İslamiyete yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Osmanlı Sultanlarına ve Türklere büyük sempati duyuyorlar ve "kavmi necip" olarak isimlendiriyorlardı. 4. yüzyıl Türk idaresi altında yaşayan Araplar, her türlü iç ve dış saldırıya karşı güven içinde bir yaşam sürdürmüşlerdir.
Dolayısıyla hiçbir 'hakiki müslüman' Türk-İslam birliğinden korkmaz,bu birliktelik ancak düşmanlarımızı ürkütür ve korkutur...

hksozer

New member
saydığın isimler Türk Milliyetçiliği fikir sistemine hiçbir zaman liderlik yapmamışlardır.konu hakkında çok fazla bilgin yok anlaşıldığı kadarıyla...

hksozer

New member
''Anlaşılır şey değil. Sen İslam birliği mi istiyorsun? Sence Türk lider mi olmalı? Tamam zaten bunu Alem-i İslam itiraz etmiyor ve "oh istiyoruz" diyor. Zaten İslam Birliğine Türkten başka kim lider olmaya elyaktır. İyi de o zaman senin İslam ile Türk'ü aynı ifadede Türk-İslam Birliği adı ile yanyana koymakta amacın nedir?''

Bu ne şiddet bu ne celal,'Türk' kavramı ile yaşadığın ciddi bir sıkıntın var besbelli...
Türk ile İslam'ı aynı kategoride görmek seni niçin bu kadar rahattız etti anlaşılır gibi değil hakikatten

hksozer

New member
ey inananlar! Aranızdan dininden kim dönerse bilsin ki, allah sevdiği, onların da o'nu (allah'ı) sevdiği, inananlara karşı alçak gönüllü, inkârcılara karşı onurlu, güclü bir kavim getirecektir. Bu kavim allah yolunda savaşır, hiç kimsenin yermesinden korkmazlar (hiç bir tehditten yılmazlar).

sure-i maide 54.ayet

radikal

New member
Bu güne kadar okuduğum yada katıldığım en komik fikir tartışması bu oldu dersem, şaşırmayın. Neden;

1 - Kimseye Türk düşmanısın demedik, demiş gibi algılandık: komik! :)

2 - Kimseye Türk milliyetçiliğinin DİN gibi algılanması gerektiğini, hatta DİN yerine konulması gerektiğini söylemedik ki; bu zaten küfr'dür, demiş gibi algılandık: kopkomik! :rolleyes:

3 - Bu güne kadar yazdığımız bu yöndeki bütün mesajlarda, ırkçılık konusunda tavrımızı ve karşı olduğumuzu her zaman net olarak anlattık ve çok şükr ki öyle de algılandık, nedense şimdi milliyetçiliği savunuyormuşuz gibi bir savunmaya geçildi: koskomik!:D

4 - Türk İslam Birliği derken zaten haddi zatında olması gereken ve yazılarınızdan da öyle olduğunu gördüğüm "İslam Birliği"ne vurgu yapmaya çalıştık ve bu birliğin Türklerin önderliğinde gerçekleşebileceğini anlatmaya çalıştık (sadece bugüne mahsus değil, her zaman! okuyanlar anımsayacaktır!), milliyetçi komando triplerine maruz bırakıldık: ütopikomik!:eek:

5 - Milliyetçi liderler denilen kişilerin hiç birisinin, Türklük ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı gibi, üstüne üstlük ateist, dinsiz insanlar lider gibi algılanmış ve örnek olarak bu yazılara cevap niteliğinde verilmiş, oysa bırak Türk'lüğü İslam ile bile yakından uzaktan alakası olmayan insanlar: trajikomik!;)

6 - Allah (celle celaluhu) gani gani rahmet eylesin Rahmetli Sokollu paşa sırp ırkından boşnak ırkına terfi etmiş:tarihikomik!:cool:

Komik olmayan ve belki de üzücü olan tek gerçek var ki; İslam bütün ırkları birbirine kenetleyen harçtır! Bu harca şekil veren de Yüce Allah'tır (azze ve celle). Ve Yüce Allah'ın (celle celaluhu) adetullahını her zaman göz önüne getiren, bir çok yazılarında bu adetullah'tan dem vuran kardeşlerimiz, neden se bu konuda "adetullah'ın yerine gelmesi için lider vasfında bulunan bir kavmi" sanki "bu güne kadar ne yapmış ki" sorgulamasına kadar indirgemiş, üzücü!

Sevgili casus kardeşim! 1980 sonrası benim başıma önce iki dönem başbakan olarak, daha sonra cumhurbaşkanı olarak gelen şahıs Kürt ırkından'dı ve ben bu insan ile her zaman övündüm. Neden ? Çünkü her şeyden önce müslüman'dı. İşinin ehliydi, Ülkenin ve müslüman dünyasının ufkunu açtı, ufuk sahibiydi. Allah (celle celauhu) rahmet etsin. Ve ben, bu konuda hiç ama hiç zerre kadar vatan sevgisinden şüphe duymadım. Halen de aynı hisleri taşıyorum O'nun için. Ve fakat; aynı memleketlisi olan ve 1950 yıllarına kadar da başbakan olarak bu ülkenin başında olan bir başka Kürt ırkından (sen bilirsin, isim vermeme gerek yok) şahıs için bırak benzer duygular taşımayı, adını dahi nefret ile anıyorum. Bak sana iki örnek, birini çok sevdiğimi söyledim, diğerinden nefret ettiğimi. Burada ana kıstas nedir? Birinin Müslüman olması, İslam'ı yaşıyor ve yaşatmak istiyor olması. Diğerinin ise; tam tersi bir yolda ve niyette olması. Irkçılık ? nasıl bir şey ? O yüzden ciddi anlamda oluşması muhtemel (inşaallah) İslam Birliği'nin yine bu topraklardan çıkacağını söylemek ırkçılık yada kafatasçılık değil, bir işarettir kendi açımızdan.

"Türk İslam Birliği" esprisinin de temelde anlamı; "Türk ve Türki cumhuriyetlerin gerçek anlamda birleşmesi ile oluşacağına inandığım bir platformdur." Bu potada Azeri Türkleri de var, Kırgız Türkleri de var, Tacik Türkleri de var, Balkan Türkleri de var, yani varoğlu var! İslam birliği ancak ve ancak Türk boylarının önce kendi arasında kenetlenmesi ve daha sonra bu birliğe diğer kavim ya da müslüman diğer ırkların katılması ile oluşacağı yönündeki hüsn'ü niyetimdir. Çeçenya'da zulüm görenler Türk mü? Ama her zaman yanlarında ve haklı davalarında gücümüz nispetinde var olduğumuzu söylemeye çalıştık. Irkçılık nerede ? Afganistan'da yada Irak'ta yahut Somali'de veya Filistin'de veya Bosna da zulüm altında yaşayan insanlar (istisnalar hariç, genel anlamda söylüyorum) Türk mü? Ama her zaman bu konularda ne yazdığımızı çok iyi biliyorsun. O halde şimdi ırkçılık suçlaması da neyin nesi?

Şeyh Said'i Nursi (k.s.) Kürt mü ? Evet! Başımın tacı mı ? Evet! (elhamdülillah) Din'i konularda benim için önder nitelikte mi ? Evet! (elhamdülillah) İyi ama; Yaşar Nuri Türk mü ? Evet! Peki alim mi ? Evet! Peki; benim için ilmi konularda halihazırda yaşayan muteber bulduğum biri mi ? Asla! Eee ! Irkçılık nerde kaldı ?...

Hitler nasıl ve ne şekil koşar bilmem ama, ben lacivert yollarda ufkumun ne şekilde yol aldığını görüyorum.

Ne jöntürk budalalarındanım, ne de beyaz Türk'lerden! Benim benzim arap yanığı, saçlarım boşnak sarılığı, gözlerim kürt yeşili, sözlerimde koyu arnavut acısı!

Anlamak için okuyana!

Son düzenleme:

radikal

New member
ey inananlar! Aranızdan dininden kim dönerse bilsin ki, allah sevdiği, onların da o'nu (allah'ı) sevdiği, inananlara karşı alçak gönüllü, inkârcılara karşı onurlu, güclü bir kavim getirecektir. Bu kavim allah yolunda savaşır, hiç kimsenin yermesinden korkmazlar (hiç bir tehditten yılmazlar).

sure-i maide 54.ayet

Bütün İslam alimleri bu ayette bahsedilen kavmin Türk kavmi olduğu konusunda müttefiktir.

radikal

New member
Hadi bir komiklik de ben yapayım, hazır konu Türk'lerden açılmışken nasıl bir ırkçılıkmış bu bizim düşüncelerimiz, sonrasında yine devam ederiz:

Bir uçakta pilot aniden hostesleri çağırmış ve şöyle demiş: Uçak düşmek üzere! Tüm yolculara atlamalarını söyleyin!... Şu anda deniz üzerindeyiz ve denize çok yakın uçuyorum, atlarlarsa kurtulma şansları var, ama atlamazlarsa herkes ölecek!!!'

Tabii, böyle bir şeyi insanlara yaptırmak çok zor.

Hosteslerden en akıllısı düşünmüş taşınmış, 'Herkese uygun bir dille anlatılırsa uçaktan atlamaları sağlanır.' diye karar vermiş ve ilk olarak Amerikalı kafilenin yanına gitmiş:

'Sayın yolcularımız; üzerinde bulunduğumuz alan Japonlar'ın araştırma laboratuarlarıyla kaplı. Eğer oraya ulaşırsanız tüm Japon teknolojisi sırlarını kaparsınız!'

Bütün Amerikalılar koşarak çıkışa gitmişler ve atlamışlar; sonra hostes İngilizler'e yönelmiş:

'Sayın yolcularımız, şu anda dünyanın en geniş ve verimli sömürgeleri üzerindeyiz; eğer hemen el koyarsanız sonsuza dek sizin olurlar!'

Bütün İngilizler hevesle atlamışlar.

Sıra Fransızlar'a gelmiş. Hostes:

'Bayanlar baylar, affedersiniz rahatsız ediyorum; fakat rica etsem uçaktan atlar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim.' demiş.

Fransızlar:

'Tabii, mersi!' deyip sırayla atlamışlar!

Hostes bu kez Almanlar'a yönelmiş:

'Atlayın ulan aşağı çabuk!' diye bağırmış. Alman kafile 'Heil!' diyerek atlamış.

Veee sıra gelmiş Türkler'eee. Hostes yandan yandan gülümseyerek ve koltuğa hafif dayanarak şöyle demiş:

"Siz var ya.... Buradan hayatta atlayamazsınız..." :p

hksozer

New member
Çok güzel bir izah,teşekkürler,Allah razı olsun...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kuranın söz ettigi gibi yüce yaradan her bozuk toplumu düzelten nice kavimler getirmiştir bunu örnekleriyle gördük lakin bu hep türklerin elinde kalacak diyede bir şey yok bu sadece yaradanın dilemeysiyle olur

rusen_alp

New member
Sanırım bu laf banaydı.
Fakat şunun bilinmesi gerekir ki Polemikler dışında radikalle bu konuda hem fikirim.
Altına imzamı atarım.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yine ceza yedik. Sebebi de "gıyabında her türlü hakaret edeceğimi bil" diye yazmak ve "benimle muhattab olma" diye nota çekmek.

Garibim, ne yapmış ki? Sadece ve sadece, her türlü hakareti edecekmiş, her türlü... Üstelik gıyabında, erkek gibi yüzüne de değil yani, gıybetvari... Ha, bir de, kardeş bildiğince ahkam kesecekmiş ve ona zıd düşünceler susacakmış...

Adaletli akıllara bırakıyorum. Ama şunu belirtmeden edemiyeceğim.

Bu forum senin bahçen. Bahçende bana biri ilişse ve ona hakaret etmem o bahçe içinde yasak olsa; ben desem "bahçenin dışında her türlü hakareti" edeceğim. Kimi ilgilendirir? Şuç nedir?

Misal vermesini öğrenmişsin de biraz da mantık dersi alsan. Nasıl anlatsam ki sana, anlatsam da anlamamakta ısrarcısın.

Sonra, yazılarımı olur olmaz değerlendiren ve forumdaki yazışmalarımı zora sokan birine -Allah aşkına- "Benimle muhattab olma" demek hangi kanunda suç.

Bunu da anlattık sana. Forum da yazan kişi tüm fikirlere usulü dairesinde cevap vermek, tüm usulü dairesinde ki cevapları da dikkate almak durumundadır. Eğer bu duruma intibak edemiyorsan, cevaplarını dilediklerine özel mesaj yolu ile yazarsın, dilediğinle muhatap olursun veya forum üyelerini çekemiyor/kaldıramıyor/hazmedemiyorsan sen forumdan uzaklaşacaksın.

Ben Avustralyada ki Aborjinlere sormaya gidiyorum.

Oy hakimin bana garazı var. Kimden kimi şikayet edeyim.

Allah'a havale.

İnsanlar zannediyorki "Burası forum. burda olanlardan hesaba çekilmeyeceğiz.

Bence de o Aborjinlere sor bi, ancak onlar seni senin istediğince dinler, senin için de iyi olur.

Hakimin garazı yok sana, öyle bir garaz içinde olsaydı hakim, şimdiye kadar kırk defa paçanı aşağı almıştı, akıllı ol...

Allah'ı ve hesabı bilen bir Müslüman, bir başka Müslümana "gıyabında her türlü hakareti yapacağım" der mi?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ben şimdi Bekir'e "ırkçı" desem forumdan atılırım. Onun taraf olduğu herhangi birine de...

Ama biri Duha'ya "Türk düşmanı" dese, teşekkür butonuna basar. Numunelerini gördük. Kendi itikadına muhallif olan bir yazı sırf Duhaya karşı yazılmış olduğu için teşekkür ettiğni biliriz.

Garazı görün.
Hesap günü görüşürüz.

İstersen senin bekir'e bu güne kadar yazdığın hakaretamiz ifadeleri sıralayayım alt alta... Eğer senin dediğin gibi olsaydı, şimdiye kadar çoktaan... :15_1_70v:

radikal

New member
kuranın söz ettigi gibi yüce yaradan her bozuk toplumu düzelten nice kavimler getirmiştir bunu örnekleriyle gördük lakin bu hep türklerin elinde kalacak diyede bir şey yok bu sadece yaradanın dilemeysiyle olur

Sözün doğrudur sevgili kardeşim, lakin bana kalırsa biraz eksiktir. İslam Dini'nden önce her bozuk toplumu, kurgulayıp tekrar Şeriat çizgisine çeken o toplumun içerisinden yetişmiş peygamberlerdi. Kavim bazında, İslam Dini öncesine kadar düzeni sağalamaya çalışmak için kimse gelmedi. Hatta; M.Ö. 350 yıllarına kadar Urallar etrafında yaşayan kavim olan Türk kavmi dahi, hiç bir topluluğu düzeltmek için en ufak bir uğraş dahi vermedi. Neden ? Çünkü İslam ile henüz tanışmamıştı. Ne zaman ki bu kavim İslam ile şereflenmiştir, işte o tarihten itibaren bu düsturu kendine görev kabul etmiştir. Üstelik bu şereflenme 1 yıla yakın bir zaman gecikmeli olmuştur. Sebebi de; İslam'ı duyan Türk'ler o güne kadar şaman inancı ile İslam'a yakın bir çizgide yürüdüğü için, İslam'ın hiç bir farzı zor gelmemiştir. Lakin o an içinde bulundukları kış şartları, av mevsimi dışında olduğu için ve kışlık erzak olarak da et türünden stoklarında sadece domuz eti bulunması nedeni ile yaz mevsimine kadar bunu ertelemiş ve av mevsimi girer girmez topluca Allah'ın (celle celaluhu) Dini'ne girerek gecikmeli de olsa şereflenmişlerdir.

Sözünün doğruluğu şu kadar ki, Allah elbette bu Din'in önderliğini hak eden topluma verir. Yüz yıllık bir zamandır bunu haketmeyen hareket ve yaşantıda olması nedeni ile bunu Türk toplumundan almış, ve fakat kimseye de vermemiştir. Bana söylermisin son yüzyıldır hangi millet İslam'ın önderliğine soyunma cesareti gösterebilmiştir. Bu yükün altına girmeye hiç bir toplumun gücü yetmez. Bu fıtrat işidir. Velev ki Allah'u Zülcelal dilesin. İşte o zaman O (celle şanuhu) dilerse Yunan dahi İslam'ı savunur ve liderliğine soyunur. Ama bunun için önce adetullah gereği hak etmesi gerekir. Hak etmesi için de yaşaması gerekir.

Türk milleti yaşamıyor ki Allah'u Zülcelal bu görevi tekrar bu millete iade etsin. Televole kültüründen İslam lideri olur mu ? Çıkmaz! Bu kafa ile gittiği sürece de Türk değil, isterse allemi cihan olsa dahi Türk kavmi de dahil bütün kavimler bir hiç'tir!

Son yüzyıldır olduğu gibi...

radikal

New member
ahuhaha güldürme beni. böyle bi şey yok. elimdeki tüm kaynaklardan araştırdım. tabi herkes böyle bi kavmin kendi memleketi olmasını arzu eder.

Yok, yok! gül, hep gül inşaallah. Allah'ım gülmekten geri koymasın inşaallah. Yalnız güldüğün cümle bana yada cem yılmaz'a ait değil; İslam alimlerinin müttefiken sözüdür!

Şimdi istediğin kadar gül, güzel kardeşim.

radikal

New member
Sana zaman harcamaya değmez.

Oysa ben senin bazı güzel yazılarını (yani çoğunlukla) okumak için zaman harcıyorum. Ve bunu yaparken de bilakis kızmaktan ziyade gıyabında dua ediyorum. Rabbim okuduğunu muhakeme etme konusunda becerisini arttırsın diye dua ediyorum. Gıyabında herhangi bir hakarete (elhamdülillah) girmediğim gibi, gıyabında seni öven sözler sarfediyorum. Bundan sonra da inşaallah aynı şekilde davranmaya devam edeceğim. Ben seni Allah (celle celaluhu) için sevdim, senin nefsinin istemesi ile bunu bırakacak değilim. Bu benim bileceğim bir iş, gıyabımda hakeret veya gıybet edip etmemek de senin bileceğin bir iş. Her halukarda bu benim kazancıma bir iş. Karlı bir işi de hele ki ahiret karı ise, kaçırmam!

Daha benimle muhattab olma.

İnşaallah yine muhatap olacağım, hep olacağım. Değil mi ki, İslam'ı kabul etmek ile beni de kardeşliğe kabul etmişsin, "kardeşin kardeşe 3 gün küs durması günah olarak yeter de artar." düsturu gereği, doğru bulduğum her mesajını gördüğümde teşekkür butonuna basacağım, fikrime yanlış geleni de her zaman red eden yazılar yazacağım. Kardeşlik hukuku da zaten bunu gerektirir.

Bu cümleleri yazmaktaki gayem, şeytanı sevindirmektense, müslüman bir kardeşimi sevindirmeyi kendime daha çok yakıştırdığımdandır.

Üstad kokulu yarim!..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
bence sayın adminler bu tür konularda taraf olmamalı, daha hoş görülü ve sakin olmalı. memleketten ziyade islam adına konuşmalı.

Sayın mahsunkul kardeşimiz, taraf olduğumuza hükmettiğine göre, tarafgirliğin karinelerini, hüccetlerini de izhar ederse kendimize çeki düzen veririz inşallah...

mhmt

New member
Neyse birbirimize lafı söyledik, rahatladık :)
Konuya gelirsek.
...

İslam Birliği için öncelikli adımın Türkleri birleştirmek sonra diğer ırkları dahil etmek olduğu fikri çıkmış. Bunun bir kaç eksi yönü olacaktır. Türkiye'nin bu çalışmasında, ülke içindeki farklı etnik kökendeki vatandaşlarımız destek vermek istemeyebilir. Ayrıca Türk birliği sağlandıktan sonra, diğer İslam devletileri ile birleşme yine olmayabilir, çünkü bizimkisi Türk Birliği, Etnik birlik olmuş olacak. Buraya dahil edilenler, 2. sınıf gibi hissedecek kendini. Çünkü tüm sıkıntıyı çeken Türkler ne derse o olmuş olacak.

Ama ilk adımda, hiç bu risklere girmeden, İslam etrafında ırk gözetmeksizin Türkler önderliğinde adım atılsa, başlansa böyle sorunlar olmaz.

İslam ülkelerinin nüfusuna, ticaret hacmine, ekonomik yapısına, coğrafı konumuna göre adım atılsa, devamında mevcut 60 İslam ülkesini dahil etmek mümkün olacaktır.

selametle..

radikal

New member
Neyse birbirimize lafı söyledik, rahatladık :)
Konuya gelirsek.
...

İslam Birliği için öncelikli adımın Türkleri birleştirmek sonra diğer ırkları dahil etmek olduğu fikri çıkmış. Bunun bir kaç eksi yönü olacaktır. Türkiye'nin bu çalışmasında, ülke içindeki farklı etnik kökendeki vatandaşlarımız destek vermek istemeyebilir. Ayrıca Türk birliği sağlandıktan sonra, diğer İslam devletileri ile birleşme yine olmayabilir, çünkü bizimkisi Türk Birliği, Etnik birlik olmuş olacak. Buraya dahil edilenler, 2. sınıf gibi hissedecek kendini. Çünkü tüm sıkıntıyı çeken Türkler ne derse o olmuş olacak.

Ama ilk adımda, hiç bu risklere girmeden, İslam etrafında ırk gözetmeksizin Türkler önderliğinde adım atılsa, başlansa böyle sorunlar olmaz.

İslam ülkelerinin nüfusuna, ticaret hacmine, ekonomik yapısına, coğrafı konumuna göre adım atılsa, devamında mevcut 60 İslam ülkesini dahil etmek mümkün olacaktır.

selametle..

Sevgili Mhmt'im, bu ülkenin yapısını zaten etnik kökenli kardeşlerimiz ile oluşturmuyormuyuz ? Bu güne kadar bin yılı da aşkın zamandır bizler kimler ile beraberiz ?

Daha düne kadar ortada olmayan, apo köpeği değil mi bu insanların arasına nifak sokan!

Bu olayın bir an için yaşanmadığını düşün, bir an için 36 yıl geriye git. Bak! ne var orada ? Kürt Mehmet ile Türk Ali ile Çerkez Mustafa ile Laz Hüseyin ile en son Kıbrıs'a giden geminin içinde karavana için verilen 1 somun ekmeği dörde bölen kişiler var. Dava ne ? Kilometrelerce ilerde bir adada yaşayan kardeşlerimize rum tohumları zulüm ediyor, onları sustırmaya gidiyorlar. Hadi Türk Mehmet gidiyor kendi ırkından diye gitmesi gerekiyor, ya diğerleri ? Neden "bana ne ya ben gitmem" demiyor ? Kardeşlik bunu gerektiriyor da ondan. İşte harç! İşte bizi birbirimize kenetleyen unsur: İşte! "İSLAM BİRLİĞİ!" Giden dört kişi de müslüman, yardımına koştukları ve ölümüne sevda ile yanlarına gittikleri insanlar da.

Dön şimdi, 6 yıl sonrasına git. Yer Şemdinli'nin bir köyü. apo'cular adında eşkiya köpekleri gelmiş bir köye baskın yapmış, çoluk çocuk dememiş katletmiş bir de mesaj bırakmış. "Bu topraklardan çekilin buraya kürdistan inşaa edeceğiz." Türk askeri orada, o askerin içinde yine Kürt Mehmet ile Türk Ali ile Çerkez Mustafa ile Laz Hüseyin var. Hadi Kürt Mehmet'in orada olması normal ve gerekli ne de olsa kendi ırkından, ya diğerleri ? Neden "bize ne ya biz gitmeyelim" demiyorlar ? Kardeşlik bunu gerektiriyor da ondan. İşte harç! İşte bizi birbirimize kenetleyen unsur: İşte! "İSLAM BİRLİĞİ!"

Yani demem o ki; İSLAM BİRLİĞİ zaten var. En ufak bir harekette şuurlu insanlar ayağa kalkıyor. Noluyor be! diyerek bir tepki koyuyor. Ama birleşme uzun soluklu olamıyor, çünkü liderlik vasfında bir toparlayıcı yok. O kadar bölünmüşüz ki, toparlanamıyoruz. İşte bizim vurgu yapmak istediğimiz konu: Toparlayıcı güç olarak eskiden olduğu gibi "TÜRK" insanı ayağa kalkarsa bir daha oturmaz. Bunu gören diğer halklar "eğer samimiyseler" bu oluşuma katılır! Zaten samimi olmayan insanın katılmasını kimse beklemediği gibi, en başta onlar ayıklanır. Bu etnik temizlik mi olacak, yoksa içindeki hainleri ayıklamak mı ? Bu; sünnettir! Bu, Din'i bilerek yaşamaktır! Müslüman aynı yerden iki defa sokulmaz, müslüman uyanıktır ve öyle olmalıdır. Batı seni alt edebilmek için ne yaptı ise bunları bilmek elzemdir. Aynı oyuna bir daha gelmemek ferasettir. Hasta adam diye diye en sonunda hasta yatağına yatırıp, Arapları da Kürtleri de sana karşı ayaklandırdılar. Sonuç; İSLAM BİRLİĞİ GEÇİCİ BİR SÜRE ÇÖKTÜ! Neden ? Çünkü sen Yüce Ayete karşı geldin. Karşılığında da kelleni verdin. Ne diyordu Yüce ayette: "Müğminler ancak kardeştir..." (Hücurat : 10 ) Sen n'aptın ? Kafirin oyununa gelip yüzyıllardır sana hakk ile adalet ile hizmet eden ve senin huzurunu refahını sağlayan kavmin insanlarını gece yarıları gelip gırtlağını kestin, karnını deşip altın aradın. O gırtlağı keserken bilmedin ki esasında sen müslümanlığın, kardeşliğin ve hatta İSLAMİ BİRLİĞİN kafasını kesiyorsun!

Hadi kestin, hadi oyuna geldin diyelim, neden kestiğin başın yerine bir baş olamadın. Öyle ya, Osmanlı sana zulüm ediyordu, senin hakkını gasp ediyordu, bir fırsatını buldun işini bitirdin. Peki; neden baş olamadın ? OLAMAZSIN! Sebep:

1 - Allah'a karşı geldin !

2 - Ayete karşı geldin !

3 - Resulullah'a (s.a.v.) karşı geldin !

4 - Birliği bozdun, oyuna geldin!

Tarihe bir bak; Dünya tarihinde Başına diklenmeyen, baş kaldırmayan bir tek kavim söyle! Türk milletinden başka bir kavim b u l a m a z s ı n . İşte Türk halkı bu bölünmüşlüğü üzerinde bir atarsa, yekpare bir vücut olursa, diğer müslüman ırklar o zaman ayağa kalkar, işte İSLAM BİRLİĞİ o zaman vücut bulur. "Mügminler ancak kardeştir..." ayeti işte o zaman bir daha tezahür eder.

Mürşidime bir kardeşimiz gelmiş ve aynen şöyle söylemiş: Dua edin, bu ülkeye şeriat hakim olsun! Mürşidim önce cevap vermemiş, muhatabı tekrar söyleyince mübarek kafasını çevirip gözlerini o kişinin gözlerine dikmiş ve aralarında şu dialog geçmiş:

- Sen! o bahsettiğin şeyi kendin yaşıyor musun ?

- Eee, evet! Allah'ın izni ile yaşıyorum.

- Peki, hanımın yaşıyor mu ?

- Elhamdülillah, yaşıyor.

- Peki, kapı komşun yaşıyor mu ?

- Ee, yok pek yaşamıyor ama arasıra camiye cuma için gittiğini biliyorum.

- Peki, mahallende diğer komşuların yaşıyor mu ?

- Yok, bir çoğu namaz niyaz nedir bilmiyor bile.

- Peki, mahalle muhtarın yaşıyor mu ?

- Yok, mahalle muhtarımın camiye gittiğini duymadım, kendimde hiç görmedim.

- İnşaallah siz önce mahallenizde komşularınız ile yaşayın, sonra mahalle muhtarınızı yaşayna kişilerden seçin, sonra şehrinizde yaşayın, Yüce Rabbül Alemin işte o zaman bulunduğun ülkeye şeriatını hakim kılar. Ama önce siz yaşayın!

Yani, önce biz birleşeceğiz. Tek yürek, tek vücud. Kalbin görevi o zaman başka, ciğer başka, göz başka görevleri ile sorumlu zaten. Fıtratı gereği her organ vasıflandığı ve yaratılış gayesine uygun görevini yerine getirir. Yani,işte o zaman ülke içindeki diğer ırktan kardeşlerimiz fıtratına uygun görevini yerine getirir. Vucuda uymayan dış etken varsa, vücud zaten bunu kendisi fıtratı gereği dışarı atar. Eline dikiş atılanlar bilir, dikişleri alma zamanı geçtiğinde, vücudun dikişli bölümü eğer iyileşmeye yüz tutmuşsa, dikişler kendi kendiliğine çözülmeye başlar ve bir müddet sonra kopup düşer! İşte aynen bu minval üzere, eğer bu vücud ayağa kalkarsa İSLAM BİRLİĞİ otamatik olarak zaten hayata geçmiş demektir.

Çünkü; bu vücudun harcı, İSLAMIN TA KENDİSİDİR!

Üst Alt