Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sünnet munkirliği anlamadan insanı küfre götürü buyrun kanıtı

Enver Ýstek

metin mete
47:16 Onlardan bazıları var ki seni dinlerler. Fakat senin yanından çıkınca, kendilerine bilgi verilmiş olanlara, "Bu, demin ne söyledi?" diye sorarlar. İşte bunlar, ALLAH'ın kalplerini damgaladığı kimselerdir ve onlar heveslerinin ardına düşmüşlerdir.

47:30 Dileseydik onları sana gösterirdik, sen de onları yüzlerinden tanırdın. Sen onları sözlerinin eğriliğinden tanıyabilirsin. ALLAH tüm işlediklerinizi bilir.

9:38 Ey inananlar, size ne oldu ki, "ALLAH yolunda harekete geçin," dendiği zaman yere çakılıp kaldınız? Ahiret yerine bu dünya hayatına mı razı oldunuz? Dünya hayatının nimetleri ahiret hayatına oranla pek azdır.
9:39 Harekete geçmezseniz sizi acıklı bir azapla cezalandırarak yerinize başka bir toplumu geçirir. Siz O'na asla zarar veremezsiniz. ALLAH her şeye Gücü Yetendir.

9:74 İnkar sözlerini konuşmalarına ve teslim olduktan sonra inkar etmelerine rağmen, onları söylemediklerine dair ALLAH'a yemin ediyorlar. Aslında, hiçbir zaman ulaşamayacakları şey için çok çabaladılar. ALLAH ve elçisi O'nun lütfuyla kendilerini zenginleştirdikten sonra öç almaya kalktılar! Tevbe ederlerse kendileri için iyi olur. Yüz çevirirlerse, ALLAH onları dünya ve ahirette acı bir azapla cezalandırır; yeryüzünde ne bir dostları ne de bir yardımcıları olur.

9:77 ALLAH'a verdikleri sözden caydıkları ve yalan söyledikleri için kendisiyle karşılaşacakları güne kadar kalplerine ikiyüzlülük soktu.

9:101 Gerek çevrenizden ve gerekse şehir halkından olan Araplardan bazıları ikiyüzlüdür. İkiyüzlülükte küstahlaşmışlardır. Sen onları bilmezsin, biz onları biliyoruz. Onları iki kat azapla cezalandıracağız ve sonra da büyük bir azaba uğratılacaklardır.

Enver Ýstek

metin mete
5:54 İnananlar, kim dininden dönerse şunu bilsin: ALLAH sevdiği bir toplumu getirir; onlar da O'nu sever. İnananlara karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı güçlü ve pektirler. ALLAH yolunda cihada ederler, kınayanın kınamasından çekinmezler. Bu, ALLAH'ın lütfudur; onu dilediğine verir. ALLAH Cömerttir, Bilendir.

Evet Elkaire Demekki icinde binlerce dönek daha o dönemde varmis degilmi?Yoksa ayette bir yanlislikmi var?Burasi isim zikrederek dedikodu yapilan bir yerse bizde agzimizi acariz ama Hayirdan baska bir sey cikmaz eger bir gün sana Müsriksin dersem bilki bu sadece senin hayrinadir,sevildigindendir yoksa seni dogruya klavuzlayacak olan Allahtan baska kimse degildir...Simdi söyle bir yazini tekrardan oku sonra sana tesekkür veya bu yazilarini su veya bu sekilde destekleyenlere dön Allah sizleri hayirlara kavustursunmu dersin bilemem ama ben sende dahil ancak öyle dua ediyorum...

elkaria

Member
Aslinda bu yaziya ismim gecmesine ragmen cevap vermeyi hic istemedim,Neden biliyormusunuz cünki bunlar ilim degil dedi koduydu.Gercek dahi olsa dedikodu.Aslinda yazinin jic bir yeri beni ilgilendirmiyordu ama bazi cevap yazanlar?Veya tesekkür edenler,insan inanmak dahi istemiyor niye biliyormusunuz her ne sakilde olursa olsun cok tartismamiza ragman insafli olanlar olduklari icindi ama gördümki öyle degilmis?Simdi yazacaklarim dedikodu degil bu Cevap Sadece Kuran diyen ve hic bir Hadisi kabul etmeyen bastan Red eden METIN METE olarak FURKANDAN cikardim.Simdi bu Elkaria arkadas ne demek istedi;Yani sadece Kuran diyenler sonunda sapitiyorlar.Ben asla kalkip Menel Hak diyeni söylemiyecegim,Hatta Bazan Allah bana bazanda ben Allaha secde ederiz diyenide yazmayacagim.Ve hatta Muz öpme seyanslarinida yazmayacagim.Ve Hatta Allaha sogukluk isnadinida yazmayacagim,Allahi atese atmayida yazmayacagim.Ve hatta Tek hüküm vericinin bütün hükümlerini ücler yediler kirklar(Kutub,Gavs) diye dagitilmayida yazmayacagim.Ve hatta O essiz her biri yidiz olan Eshabida yazmayacagim,ama velakin Allahin Kitabinin yaninda ve Resulünün otaginda oturup Kafir olanlari Sadece Allahin Kitabini sahit göstererek verecegim.Yani bir yazi yazanin su yok bu yok demesi degil bu yazi Direk Alemlerin Rabbi olanin teshiri.Ve buradan soralim o Tesekkürcülere,Hic insafiniz sizlamadimi bu dedikoduya ortak olmaya,Ki o kardes gercekten mahalle arasimi yoksa Islamforumdami yazdigini pek anlayamamis;Tavsiyem verilen cevap yazani müdahil eder...

selam Allaha ve resulüne itaat edip muvahidliği secenlere olsun

bi kere bu konuyla ilgili ismin nerde geçmiş söyleyebilirmisin

2. olarak bu dedikodu değil gerçeğin ta kendisi gir iktabas forumuna bak gör doğrumuymuş dedikodumuymuş. ispatsız idaa geçersizdir

eşek etini helal sayıp filden deve kuşundan kurban olabileceğini idaa edenler gerçeğe anca dedikodu derler

sünnet munkirliği atesitliğin başlangıcıdır vesselam

elkaria

Member
5:54 İnananlar, kim dininden dönerse şunu bilsin: ALLAH sevdiği bir toplumu getirir; onlar da O'nu sever. İnananlara karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı güçlü ve pektirler. ALLAH yolunda cihada ederler, kınayanın kınamasından çekinmezler. Bu, ALLAH'ın lütfudur; onu dilediğine verir. ALLAH Cömerttir, Bilendir.

Evet Elkaire Demekki icinde binlerce dönek daha o dönemde varmis degilmi?Yoksa ayette bir yanlislikmi var?Burasi isim zikrederek dedikodu yapilan bir yerse bizde agzimizi acariz ama Hayirdan baska bir sey cikmaz eger bir gün sana Müsriksin dersem bilki bu sadece senin hayrinadir,sevildigindendir yoksa seni dogruya klavuzlayacak olan Allahtan baska kimse degildir...Simdi söyle bir yazini tekrardan oku sonra sana tesekkür veya bu yazilarini su veya bu sekilde destekleyenlere dön Allah sizleri hayirlara kavustursunmu dersin bilemem ama ben sende dahil ancak öyle dua ediyorum...

ne kadar utanma duygusundan uzak kişilersiniz bi dönün bakın aynaya ne görceksiniz sünnet munkirlerinin foyasını ortaya cıkardığım için kininden kudurmuşsun Allahın ayetlerini bile kullanmaktan geri kalmamışsın

isim zikrederek dedikodu yapılan yermiş gerçek ne zamandan beri dedikodu oldu namazı inkar et haccı inkar et isradaki miraca çıkan peygamberi musa diye değiştir sonrada gel dedikodu de işte sünnetsizlerin gercek yüzü budur .

barbie

New member
şimdi arkadaşlar bende Kuranı okumadım açıkcası şu sıra çok günah işledim buyüzden elime alamadım çünkü benim için çok kutsal elime alınca heycanlanıyorum neyse inşallah kendime geliyim okuyacağım ama bende yobaz birtakım insanların kuranı kitabımızı neyazıkki kendi kafalarına göre üstüne katarak konuştuklarını düşünüyorum bu tür yobazlar

1-müslümanlıkda intihar bombacısı olmanın şehitliğe götürdüğünü savunurlar
2-kadınları ikinci plana atarlar
3-diğer başka bir dine inanlara saygısızca davranırlar
4-kalp temizliği önemli değil mühim olan kıldığın namazlardır derler.halbuki biri olmadan öbürü olmaz bunu bilmezler
5-dinle devlet işini karıştırmak isterler
6-askere vatana düşmanlardır
7-gericiliği güzel sanırlar
8-onlar cennetliktir ama bu yukardakilere uymayanlar kafirdir böyle düşünürler
9-el kaide hizbullah gibi teröristlere tutup asker şehit derler masum insanların ölümüne çoluk çoğun ölmesine neyapalım kana kan onlarda yapıyo derler...
10-iran gibi geri ülkeleri örnek alırlar

daha saymakla bitmez bi bilseler hatalarını... nediyelim Allah böylelerini ıslah etsin...

barbie

New member
inanmayanlara gelince kabe hac kutsal yerler bunlara put demek neye dayanarak söyledi bunu anlamadım insanlar kabeyi ziyarete Allah için gidiyolar ALLAH herkese nasip etsin dua okuyolar orada ne için Allah için bunun putlukla töbe töbe ne alakası var kafayı çalıştırsana hem görmek istersen kalp gözünle Allahın varlığını hissedersin okadar mucize varkii bunu belirten hem dua ibadet etmek arapça yada türkçe et sen içinden tüm kalbiinle o duayı etikten sonra Allah kabul eder illah arapça okunacak diye bi kayde yok sadece içtenlik önemli samimiyet

Enver Ýstek

metin mete
selam Allaha ve resulüne itaat edip muvahidliği secenlere olsun

bi kere bu konuyla ilgili ismin nerde geçmiş söyleyebilirmisin

2. olarak bu dedikodu değil gerçeğin ta kendisi gir iktabas forumuna bak gör doğrumuymuş dedikodumuymuş. ispatsız idaa geçersizdir

eşek etini helal sayıp filden deve kuşundan kurban olabileceğini idaa edenler gerçeğe anca dedikodu derler

sünnet munkirliği atesitliğin başlangıcıdır vesselam

Bu forumda sadece Kuran diyen dedinmi Metin Mete gelir aklaki senin diger bir yazinda ismimide vermedinmi?

http://www.islamforum.net/genel-isl...kaynaga-ihtiyac-yoksa-buyrun-cevap-verin.html

Velevki dogru dedikodu degilde nedir?Neden bunlari Iktibas forumda yazmiyorsunda Islamforumdasin?

Evet ben Evet Esek eti yerim hemde hic cekinmeden ama Kurbani isterseniz onkere deseniz yinede Koctan vaz gecmem.

Son sözüne gelince Ateisligin baslangici Kuran ayetlerine karsi bu denli Saldiridan baskasi olmasi düsünülemez,Cünki onlarin Beyyine olduguna bile agzindan salye ile saldiriyorsun.Allahim islah eylesin ne diyeyim...Simdi burada kullandigim bu söz icin hemen ceza verirler ama unutmasinlarki bir sonraki yazisinda kullandigi kelimeye müsamaha gösteren zihniyet ADALET kelimesini biraz anlamaya calismali..

barbie

New member
hanif
Ekim 2003 den itibaren kayıtlı
katkıları: 1788

Zitat:
--------------------------------------------------------------------------------
oguz kardeş bu hanif varya hasan akcaydanda beterdir ona göre bu kafir en son namazı reddederek forumdan ayrılmıştı kabeye put derdi davettçinin deyimiyle şeddeli kafirin hasıdır
--------------------------------------------------------------------------------

Ne yapayım kardeşim kafir olmuşşşam suç benim değilki.

Bakara 7 Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Onların gözlerine de bir çeşit perde gerilmiştir ve onlar için (dünya ve ahirette) büyük bir azap vardır.

Nahl 108 İşte onlar Allah'ın, kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. Ve onlar gafillerin kendileridir.

Aslında bunu söylediğin yi oldu.Kuranda bir çelişkini daha ortaya çıkmasına vesile oldun

Hud 7 O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı hususunda sizi imtihan etmek için, Arş'ı su üzerinde iken, gökleri ve yeri altı günde yaratandır. Yemin ederim ki, (Resulüm!): "Ölümden sonra muhakkak diriltileceksiniz" desen, kafir olanlar derhal "Bu, açık bir büyüden başka bir şey değildir" derler.

Mademki allah bizi bu dünyada imtihan ediyor, imtihan süresinin sonuna kadar müdahele etmemesi gerekirdi.Yok eğer dünyada müdahele edecekse ahirette hesap sormanın anlamı kalmaz

İnsanlar bile imatihan konusunda adaletlidir. İmtihan süresini sonuna kadar katılımcılara müdahele etmezler.

Ama allah müdahele ediyor kimini kalbini kulaklarını mühürlüyor, sonrada mühürlediği bu insanları ateşe atıyor

bu bir sınav dünyası doğru ama bu öss sınavı değil tamam mı her sınav birde değil
bizi yaradan Rabbimiz bizi sınıyı önümüze engeller çıkıyo sıkıntılar geliyo işte bu zorlukları nasıl aşabiliyoruz aşarken insanlığımızdanmı çıkıyoruz yoksa insanlıkdan çıkmadan iyilikten doğrulukdan sapmadanmı hallediyoruz rabbimize nekadar güveniyoruz rabbimiz bunlara bakıyo sonra bizi ya doğruyu görelim diye cezalandırıyo yada mükafatlandırıyo çünkü hepimizi çok seviyo mesela birine çok güvendin iyiliklerde bulundun ama o sana kötülük etti sen ondan intikammı alırsın Allaha güvenip beklermisin burda doğru olan Allaha güvenmektir çünkü Rabbimiz iyinin yanındadır bi şekilde o kişi sana ettiği kötülüğü bulur senin neler hissettiğini anlar herşey bir denge halinde kötülerde olmalıki iyilier sınandığı noktanın ilersine itilsinler ve hala sabrediyolarsa bunun mükafatını alsınlar diye ne haliniz varsa görün gibi bir durum yok yani annen babn seni nasıl kötülüklerden köruyolarsa sen Allaha inanıp güvendiğin sürece seni korur üzülmeni istemez

Enver Ýstek

metin mete
ne kadar utanma duygusundan uzak kişilersiniz bi dönün bakın aynaya ne görceksiniz sünnet munkirlerinin foyasını ortaya cıkardığım için kininden kudurmuşsun Allahın ayetlerini bile kullanmaktan geri kalmamışsın

isim zikrederek dedikodu yapılan yermiş gerçek ne zamandan beri dedikodu oldu namazı inkar et haccı inkar et isradaki miraca çıkan peygamberi musa diye değiştir sonrada gel dedikodu de işte sünnetsizlerin gercek yüzü budur .

Kuldan utanmayi birakta Allahtan utan o cok daha layik sayilmaya ve utanilmaya,Tahamül sinirini astigini görüyorum Furkanin o sarsilmaz gercekleri karsisinda.Eger bana saldiracaksan iste meydan,Ama burda olmayan insanlar hakkinda yazi yazarsan bunun adi dogru olsa dahi dedikodudur?Yani Kuranda bahsedilen Kendileri sizce kutsal olan ama Furkanda dönek olanlarin beyyinesi karsisinda nasilda öfke icerisinde aynaya baktiysan demek onda kendini gördügün surat simdi bana yamamaya calisiyorsun..Nesih Mensuhcu kardes...

Not;Gerci dün astigim yaziya yazilanlari delil verirdim ama ne yazikki yönetim arsivlememis bile silmis...

barbie

New member
bu münkirde çok geçmeden küfrün bataklığına yenlken açanlardan olmuştur

KAFKASYALI
Şubat 2007 den itibaren kayıtlı
katkıları: 813

selimbay

YÜREĞİN VARSA İZAH ET BAKALIM

SENİN DİNİNDE ADEMİN ÇOCUKLARI NASIL ÇOĞALMIŞ

ama edemezsin
kendi sözünün geldiği yerde dilin dönmez senin.

salya akıtmak haa !

hadi erkeksen
delikanlıysan
dinine güveniyorsan ademin çocukları nasıl çoğaldı anlatta herkez görsün sapıklığını

adım gibi biliyorum izah edemezsin

haaaa !

edersin edersin
ama benim suratına açık açık söylediğim gibi sapıkça türetebilirsin.

: )

HADİ YÜREĞİN VARSA İZAH ET

ADEMİN ÇOCUKLARI NASIL ÇOĞALDI

ya Allah onların kanını değiştirmiş Allah ne istersen o olur kanlarını değiştirmiş kardeş değillerdi yani kanları değiştikten sonra hem azcık düşün ensest ilişki çok günah senin dediğin gibi olsa helal olurdu töbe töbe azcık kafayı kullanmanı ağzından çıkanları duyarak konuşmanı öneriyorum

elkaria

Member
Bu forumda sadece Kuran diyen dedinmi Metin Mete gelir aklaki senin diger bir yazinda ismimide vermedinmi?

http://www.islamforum.net/genel-isl...kaynaga-ihtiyac-yoksa-buyrun-cevap-verin.html

Velevki dogru dedikodu degilde nedir?Neden bunlari Iktibas forumda yazmiyorsunda Islamforumdasin?

Evet ben Evet Esek eti yerim hemde hic cekinmeden ama Kurbani isterseniz onkere deseniz yinede Koctan vaz gecmem.

Son sözüne gelince Ateisligin baslangici Kuran ayetlerine karsi bu denli Saldiridan baskasi olmasi düsünülemez,Cünki onlarin Beyyine olduguna bile agzindan salye ile saldiriyorsun.Allahim islah eylesin ne diyeyim...Simdi burada kullandigim bu söz icin hemen ceza verirler ama unutmasinlarki bir sonraki yazisinda kullandigi kelimeye müsamaha gösteren zihniyet ADALET kelimesini biraz anlamaya calismali..

hiç merak etme iktibas forumdada yazıyorum

sünnet munkirliğinin sonuclarınıda müslümanlara duyuruyorum bundan neden gocunuyorsun bu benim görevim

hatta başka bir sünnet munkiri söyle demişti
eğerki sözün yüzde yüz hz muhammede ait olduğunu bilsem dahi yinede o sözle amel etmem demişti

bir başka munkir laikliği savunur diğer bir munkir hırsızın kolu kesilmez sadece cizilirder diğer bir munkir zekatı kafasına göre belirleyip verir diğeri ise hırsızlığın cezası olarak hz yusufun kardeşine uyguladığı alıkoyma hadisesini öngörür sanki hz yusufun şeriatı varda ona uymakla mükellefmişiz gibi
böyle komik komik hiç biri diğerine uymayan kendi aralarında bile çelişki içinde olanların her biri kendine yeni bir din icat eder insanlarıda ona uymaları için çağırı sözde kurana bağlı olanlar özde kendi dinlerini kurup kendi şeriatlarını kurduklarından bile bi haberdarlar

bu arada kuran ayetlerine saldırmakla suclama kurana islama en büyük zararı sizler veriyorsunuz işinize geldimi müteşabihlerin peşinden koşuyorsunuz işinize gelmedimi onlar muteşebih tevilini yapmayın diyorsunuz. sizin bir bölümünüz kurandaki mucizeleri bile red eder hz musanın denizi yardığını bile kabullenmessiniz hz isanın mucizelerini red edersiniz gökten inen bıldırcın eti ve kudret helvasını başka olaylara yorarsınız

bunların hepsini gördük duyduk. namaz 2 vakittir diyenleri gördük 3 vakittir 4 vakittir namaz iki vakittir ama geleneğe göre 5 kılıyorum diyenleri gördük şekilsel namaz yoktur diyenleri gördük ve bunların hepsini kurana dayandırırlar şimdi söyle kuran çelişki kitabımıdırda sizler kurana dayanarak bu kadar çelişiyorsunuz

barbie

New member
hem Rabbimiz bizi okadar çok seviyoki en ufak bilip bilmeden yaptığın iyilikde dahi günahlarını siliyo yeterki sende kalbinde güzellik iyilik doğruluk adına bir ışık olsun

elkaria

Member
Kuldan utanmayi birakta Allahtan utan o cok daha layik sayilmaya ve utanilmaya,Tahamül sinirini astigini görüyorum Furkanin o sarsilmaz gercekleri karsisinda.Eger bana saldiracaksan iste meydan,Ama burda olmayan insanlar hakkinda yazi yazarsan bunun adi dogru olsa dahi dedikodudur?Yani Kuranda bahsedilen Kendileri sizce kutsal olan ama Furkanda dönek olanlarin beyyinesi karsisinda nasilda öfke icerisinde aynaya baktiysan demek onda kendini gördügün surat simdi bana yamamaya calisiyorsun..Nesih Mensuhcu kardes...

Not;Gerci dün astigim yaziya yazilanlari delil verirdim ama ne yazikki yönetim arsivlememis bile silmis...

Allahtan utanmanız olsaydı resulunu devreden cıkarıp kendi kıt aklınızı yerine geçirme çalışmazdınız

o dediğim insanların yüzlerine burdakinden bin misliyle cevap vermişimdir
sizin inkarınızı deşifre etmek her mumin görevidir ki muslümanlar size aldanıp geleceklerini karartıp ateşe düşmesinler insanların ateşe grimesini bir şeytan ister bakıyorumda sen ve senin gibilerde bunu istemekteler

eşeğin etini afiyetle yiyorsan bırakta müslümanlar bunu bilsin sünnet munkirliğinin adama eşşek eti yedirtiğini bilsin düşüncenizden gocunmayın arkasında durun

furkan nedir onu daha bilmiyorsunuz furkan kuran mıdır tevratmıdır yada ikisimidir sen furkan derken tevratmı demek istiyorsun kuran mı

barbie

New member
hiç merak etme iktibas forumdada yazıyorum

sünnet munkirliğinin sonuclarınıda müslümanlara duyuruyorum bundan neden gocunuyorsun bu benim görevim

hatta başka bir sünnet munkiri söyle demişti
eğerki sözün yüzde yüz hz muhammede ait olduğunu bilsem dahi yinede o sözle amel etmem demişti

bir başka munkir laikliği savunur diğer bir munkir hırsızın kolu kesilmez sadece cizilirder diğer bir munkir zekatı kafasına göre belirleyip verir diğeri ise hırsızlığın cezası olarak hz yusufun kardeşine uyguladığı alıkoyma hadisesini öngörür sanki hz yusufun şeriatı varda ona uymakla mükellefmişiz gibi
böyle komik komik hiç biri diğerine uymayan kendi aralarında bile çelişki içinde olanların her biri kendine yeni bir din icat eder insanlarıda ona uymaları için çağırı sözde kurana bağlı olanlar özde kendi dinlerini kurup kendi şeriatlarını kurduklarından bile bi haberdarlar

bu arada kuran ayetlerine saldırmakla suclama kurana islama en büyük zararı sizler veriyorsunuz işinize geldimi müteşabihlerin peşinden koşuyorsunuz işinize gelmedimi onlar muteşebih tevilini yapmayın diyorsunuz. sizin bir bölümünüz kurandaki mucizeleri bile red eder hz musanın denizi yardığını bile kabullenmessiniz hz isanın mucizelerini red edersiniz gökten inen bıldırcın eti ve kudret helvasını başka olaylara yorarsınız

bunların hepsini gördük duyduk. namaz 2 vakittir diyenleri gördük 3 vakittir 4 vakittir namaz iki vakittir ama geleneğe göre 5 kılıyorum diyenleri gördük şekilsel namaz yoktur diyenleri gördük ve bunların hepsini kurana dayandırırlar şimdi söyle kuran çelişki kitabımıdırda sizler kurana dayanarak bu kadar çelişiyorsunuz

dediğin gibi kafasına göre din yaratan çok ama seninde düşüncelerin yanlış madem bukadar doğrucusun aç KURANI oku doğruyu gör uygula burda söyle ...
en azından günaha girmezsin ...sonuçta her koyun kendi bacağından asılır...sen dini kafasına göre yaşayanlara kızıyosun ama kendinde bilmeden konuşuyosun

namaz 5 vakit kılınır ama istersen 2 rekat kıl yeterki içinden gelerek isteyerek kıl...olay bu yani şükretmek için kıl çünkü şükredilecek çok şey var,Allaha inancını göstermek onu sevdiğini güvendiğini göstermek için kıl ...nebiliyim işte ibadet şeklidir namaz... iyi,dürüst,namuslu,kalbi temiz bir insansan ettiğin dua kabul olur işte olay bu

Enver Ýstek

metin mete
Allahtan utanmanız olsaydı resulunu devreden cıkarıp kendi kıt aklınızı yerine geçirme çalışmazdınız

o dediğim insanların yüzlerine burdakinden bin misliyle cevap vermişimdir
sizin inkarınızı deşifre etmek her mumin görevidir ki muslümanlar size aldanıp geleceklerini karartıp ateşe düşmesinler insanların ateşe grimesini bir şeytan ister bakıyorumda sen ve senin gibilerde bunu istemekteler

eşeğin etini afiyetle yiyorsan bırakta müslümanlar bunu bilsin sünnet munkirliğinin adama eşşek eti yedirtiğini bilsin düşüncenizden gocunmayın arkasında durun

furkan nedir onu daha bilmiyorsunuz furkan kuran mıdır tevratmıdır yada ikisimidir sen furkan derken tevratmı demek istiyorsun kuran mı

Bir insanda izan yoksa demekki Allahin ögütledigi akil kullanilmamaktadir.Resulü Kuranin disinda arayanlar kendilerine bulduklari ayni Cahiliye Arablari gibi Tanriya kendilerini yaklastiracagina inandiklari bir sürü sebeb bulurlar buda zaten detay isteyen insan yapisinin geregi olsaki Musanin(Selam Allahin Resul/Resullerine olsun)kavmi gibi kendine hemen bir Buzagi yapabilir.Eger Iddianda gercekci isen Kuranda yok de Allahin Resulü/Resulleri iste o zaman seni tebrik etmekten hic cekinmeyiz cünki Kitabi mezarda okunmak disinda ve sadece dügünde dernekte kraat ile okumanin disinda anlamayanlara zaten pek söylenecek bir söz yoktur.

Hüküm Allahinsa Kuranda Yasak olan yiyecekler mevcuttur,Eger hükümde ortaklari varsaki Hasa,Bunlarin yasaklari cok.Furkan ne demek;Biz Allahin Kitabi diyoruz ona sen ister adina Tevrat deki Biz onada imanla mükellef oldugumuzu Kurandan ögrendik,Ister 10 000 Volt ceyrani olan carpilmaktan kortugunuz okumaktan kactiginiz Kuran deyinizKi bizim icin Kelimullahtir Bizm tek ölcümüz isterseniz adina Incil deyinizki biz onada imanla mükellefiz.yani Furkan senin anlamayacagin anlatimla Hakla Batili ayirandir..

Enver Ýstek

metin mete
dediğin gibi kafasına göre din yaratan çok ama seninde düşüncelerin yanlış madem bukadar doğrucusun aç KURANI oku doğruyu gör uygula burda söyle ...
en azından günaha girmezsin ...sonuçta her koyun kendi bacağından asılır...sen dini kafasına göre yaşayanlara kızıyosun ama kendinde bilmeden konuşuyosun

namaz 5 vakit kılınır ama istersen 2 rekat kıl yeterki içinden gelerek isteyerek kıl...olay bu yani şükretmek için kıl çünkü şükredilecek çok şey var,Allaha inancını göstermek onu sevdiğini güvendiğini göstermek için kıl ...nebiliyim işte ibadet şeklidir namaz... iyi,dürüst,namuslu,kalbi temiz bir insansan ettiğin dua kabul olur işte olay bu

Yok onlar Kurandan korkarlar,Kuran onlar icin sadece cenazede okunan(ne akilsa Diriler icin denen sureyi okurlar)Toy ve toplantilarda kiraat edilen sonrasinda carpmasin diye cok güzel kundaklanarak duvara mahkum edilen bir misafirdir evlerinde.Bunlar namazida kendilerine uydurmuslar,Namaz bunlari kiliyor yani tersi oluyor namazdaki dikkati bir pazarliktan sonra edinilen(Ne hikmetse Yahudilerin Tanriyla pazarligina benzeterek)bir ibadet kabul edip bunu her nesekilde ifa edersen et ama bes olsun kirk olsunla gecistirmek yoksa namaz Kuranda öyle dedikleri gibi kil gecistir demek degildir.Bunu dahi anlamaktan aciz olan bir zihniyete ne iyilik ne dürüstlük kelimesi fayda verir.Namaz kilinmaz.Ikame edilir.Namaz gecistirilmez suurun yerinde olmasi lazim.Namaz kazaya birakilmaz vaktinde icra edilir.Yani namazi ikame etmeyen bu zihniyet namazin kendilerini kildiginin farkinda dahi degildir...

elkaria

Member
Bir insanda izan yoksa demekki Allahin ögütledigi akil kullanilmamaktadir.Resulü Kuranin disinda arayanlar kendilerine bulduklari ayni Cahiliye Arablari gibi Tanriya kendilerini yaklastiracagina inandiklari bir sürü sebeb bulurlar buda zaten detay isteyen insan yapisinin geregi olsaki Musanin(Selam Allahin Resul/Resullerine olsun)kavmi gibi kendine hemen bir Buzagi yapabilir.Eger Iddianda gercekci isen Kuranda yok de Allahin Resulü/Resulleri iste o zaman seni tebrik etmekten hic cekinmeyiz cünki Kitabi mezarda okunmak disinda ve sadece dügünde dernekte kraat ile okumanin disinda anlamayanlara zaten pek söylenecek bir söz yoktur.

Hüküm Allahinsa Kuranda Yasak olan yiyecekler mevcuttur,Eger hükümde ortaklari varsaki Hasa,Bunlarin yasaklari cok.Furkan ne demek;Biz Allahin Kitabi diyoruz ona sen ister adina Tevrat deki Biz onada imanla mükellef oldugumuzu Kurandan ögrendik,Ister 10 000 Volt ceyrani olan carpilmaktan kortugunuz okumaktan kactiginiz Kuran deyinizKi bizim icin Kelimullahtir Bizm tek ölcümüz isterseniz adina Incil deyinizki biz onada imanla mükellefiz.yani Furkan senin anlamayacagin anlatimla Hakla Batili ayirandir..

hala komik duruma düşüyorsun senin karşında muşrik ve ya günümüzdeki temsilcileri yok Allaha yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz diyelim

ben Dini Allaha has kılarak kulluk ederim .kuranda resule itaat neyi gerektiriyorsa ona uyarım. bundan ötürü bu tür ayetleri bana karşı kullanma bu yazdıklarını Allahla aralarına aracı tayin edenler için yaz
cevap vereceksen başka bir pencereden yaklaşman lazım anladın mı sayın metin mete .

tevrata incile zebura ilk indirildikleri şeykliyle bizlerde iman ederiz

hak ve batılı ayıran kitapların tümüne iman ederiz. bozulmamış haliyle tabii

ayrıca tüm resullere ayırt etmeden iman ederiz

hak ve batılı ayıran kitabı açıklayan yaşayan ve yaşatanı örnek alırız sizin kabullenmek istemediğiniz bu

Enver Ýstek

metin mete
hala komik duruma düşüyorsun senin karşında muşrik ve ya günümüzdeki temsilcileri yok Allaha yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz diyelim

ben Dini Allaha has kılarak kulluk ederim .kuranda resule itaat neyi gerektiriyorsa ona uyarım. bundan ötürü bu tür ayetleri bana karşı kullanma bu yazdıklarını Allahla aralarına aracı tayin edenler için yaz
cevap vereceksen başka bir pencereden yaklaşman lazım anladın mı sayın metin mete .

tevrata incile zebura ilk indirildikleri şeykliyle bizlerde iman ederiz

hak ve batılı ayıran kitapların tümüne iman ederiz. bozulmamış haliyle tabii

ayrıca tüm resullere ayırt etmeden iman ederiz

hak ve batılı ayıran kitabı açıklayan yaşayan ve yaşatanı örnek alırız sizin kabullenmek istemediğiniz bu

kendi pencerenden görünmeyene iyi seyirler...Yani anlayacagin hep ayni matik,Bu ayetler o zamanin insanini baglar sizi degil...

elkaria

Member
kendi pencerenden görünmeyene iyi seyirler...Yani anlayacagin hep ayni matik,Bu ayetler o zamanin insanini baglar sizi degil...

ya öylemi demekki bizi bağlamaz hani kuran sonsuza kadar bağlayıcıydı

senin mantığına göre ayetlerde o zamanki muşrikler için inmiş şu an bizi bağlamaz diyelim

yada gülenin dediği ehli kitap için inen ayetler o zamankiler içindir diyelim

yani diyorsunki gülen haklı ehli kitap için inen ayetler çok sert ve o zamankileri kapsıyor

Enver Ýstek

metin mete
ya öylemi demekki bizi bağlamaz hani kuran sonsuza kadar bağlayıcıydı

senin mantığına göre ayetlerde o zamanki muşrikler için inmiş şu an bizi bağlamaz diyelim

yada gülenin dediği ehli kitap için inen ayetler o zamankiler içindir diyelim

yani diyorsunki gülen haklı ehli kitap için inen ayetler çok sert ve o zamankileri kapsıyor

Allahim akil denen bu nesneyi cümlemize bol bol versin Insallahu teala.Yoksa isimiz oldukca zor?Arkadasim o cevabin üzerindeki alintiyi okusana?

Sen yazini dahi okumuyorsun be arkadasim...

Üst Alt