Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sizce hangi tv kanali islami yansitiyor

sizce hangi tv kanali islami yansitiyor

• kanal 7

Kullanılan: 0 0.0%
  • samanyolu tv

• nur tv

• meltem tv

• hilal tv

• tv 5

• digerleri...

• hicbiri

Kullanılan: 2 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

guldunyam

New member
s.a Allah razı olsun seyfullah kardeşim. Elbette uyarınızı dikkate alacağım, mü’ minler birbirlerinin dostudur.

Verdiğiniz ayetler için de Allah razı olsun. Amenna ve saddekna, Allah indinde söz değiştirilmez ve Allah vaadinden dönmez.

Said Nursi hz. lerinin ilgili ayetleri nasıl yorumladığını inanın bilmiyorum. Ancak ilgili ayetleri müsadenizle aşağı yapıştırayım.

2/BAKARA-80
Ve kâlû len temessenen nâru illâ eyyâmen ma’dûdeh(ma’dûdete), kul ettehaztum indallâhi ahden fe len yuhlifallâhu ahdehu(ahdehû) em tekûlûne alâllâhi mâ lâ ta’lemûn(ta’lemûne).

Ve (o emaniyyeye tâbî olanlar): “Ateş bize ancak sayılı birkaç gün dokunacak (günahlarımız kadar yanıp cennete gireceğiz).” dediler. De ki: “Allah katından bir ahd mi edindiniz?” (Eğer böyle bir ahd, almışsanız) Allah, ahdinden asla dönmez (Allah’ın ahdinde hilâf olmaz). Yoksa Allah’a karşı bilmediğiniz bir şey mi söylüyorsunuz?
2/BAKARA-81
Belâ men kesebe seyyieten ve ehâtat bihî hatîetuhu fe ulâike ashâbun nâr(nâri), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

Hayır, (sandığınız gibi değil) kim günah kazanmış da hataları kendisini kuşatmışsa; işte onlar, ateş halkıdır ve içinde de devamlı kalacaklardır.
2/BAKARA-82
Vellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ulâike ashâbul cenneh(cenneti), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

Ve âmenû olup (Allah’a ulaşmayı dileyip), ıslâh edici (nefsi tezkiye edici) amel işleyenler, işte onlar, cennet halkıdır ve içinde (cennette) devamlı kalacaklardır.

Bu ayeti kerimelerde Rabbimiz bakara 79 , kitabı elleriyle yazanlardan bahsediyor ve bu kitap yazan kişiler ateş bize birkaç gün değecek demişler Rabbimizde Allahın böyle bir vaadi olmadığını kim günah işlerde günahı kendisini kuşatırsa ebedi cehennemde olduğu( kişinin günahları sevaplarından çok olursa günahları kuşatmış olur. ) …bildiriyor ve devam ediyor

Seyfullah kardeşim Rabbimizin bu konuyla ilgili isterseniz birkaç ayetinide yapıştırayım.

23/MU'MİNUN-101
Fe izâ nufiha fis sûri fe lâ ensâbe beynehum yevme izin ve lâ yetesâelûn(yetesâelûne).

İzin günü sur’a üfürüldüğü zaman, artık onların aralarında bir neseb (soy bağı) yoktur. Ve (birbirlerine hal hatır) sormazlar.
23/MU'MİNUN-102
Fe men sekulet mevâzînuhu fe ulâike humul muflihûn(muflihûne).

O zaman kimin mizanı (sevap tartıları) ağır gelirse işte onlar, felâha erenlerdir.
23/MU'MİNUN-103
Ve men haffet mevâzînuhu fe ulâikellezîne hasirû enfusehum fî cehenneme hâlidûn(hâlidûne).

Ve kimin mizanı (sevap tartıları), hafif gelirse işte onlar, nefslerini hüsrana düşürenlerdir. Onlar, cehennemde ebediyyen kalacak olanlardır.

Ayeti kerimelerde men yani’ kim’ kelimesi geçmekte ve kapsamına bildiğiniz gibi herkesi almaktadır.

Buradada açık bir şekilde hüküm vardır. Kimin sevap tartısı hafifse onun ebedi cehennemde olduğu yazıyor.

Sevgili kardeşim ayeti kerimeler biliyorsunuz ki hükmü açık olan muhkem, ve hükmü yoruma ihtiyaç duyan müteşabih olarak ikiye ayrılıyor. Bu ayeti kerime hükmü ayan beyan ortada olan bir ayettir. Eğer siz buna Rabbimizin ‘ her kim’ diye buyurmasına rağmen burada kastedilen şu sınıftır bu sınıftır derseniz. Allahın açık hükmünün üzerine hüküm koymuş olursunuz. (siz’ derken genel ifade kullandım ).
Söylediğim gibi Said Nursi hz. bu ayetleri nasıl yorumladı bilmiyorum ancak Mürşidim İskender Ali Mihr bu ayetleri yorumlamıyor sadece hükmü doğrudan bize okuyor ,zaten sizde okuduğunuzda ayetlerin te’vile ihtiyaç duymadığını görüyorsunuz. Kur’ anın, hükmü açık ayetlerini okumak ve bunu bildirmek, Hükmü ve ruhu bize malum olmayan ayetlerin açıklamasını yapmak Allahın vazifeli kullarının görevlerinden birkaçıdır.
Daha önceki evliya ve elçilerin sözlerini kıyaslamak,onların sözleriyle alakalı neden bu bunu söyledi, neden şu şunu söyledi demek, bizim hak ve haddimiz değildir. Rabbimiz hangi kuluna , hangi konuda ne kadar açıklama yapacağını kendi bildirir , 5 dönem önceki müceddit bunu farklı demişti… şu zamanki evliya itikada ters sözler söyledi,… bu enel hak dedi …vs vs gibi soruları sormamızın bize faydası değil ancak zararı olur diye düşünüyorum. Allah keyfe ma yeşa’ dır , BU evliyan bunları dedi şu evliyan şunları dedi gibi hesap sorma hadsizliğinin sahibi değiliz. Yaşayan Evliyaullahın sözleri söz konusuysa gider sorarsınız ilgili ayetleri neden farklı yorumladığını bizde öğreniriz. Ancak geçmiş evliyaların sözleri hakkında konuşmayalım inş. Zaten manası açık olan ayetin yorumu yapılmaz. Tekrar belirtiyorum mürşidim ilgili ayetleri YORUMLAMIYOR, Sadece bu ayetlerin doğrudan manasını veriyor. Siz ayeti okuduğunuz zaman başka bir şey mi anlıyorsunuz?

Seyfullah kardeşim Rabbmiz rad 7 de her kavim için hidayetçi olduğunu buyuruyor
13/RAD-7
Ve yekûlullezîne keferû lev lâ unzile aleyhi âyetun min rabbih(rabbihî), innemâ ente munzirun ve li kulli kavmin hâd(hâdin).

Ve kâfirler derler ki: “O’nun üzerine Rabbinden bir mucize indirilmeli değil miydi?” Sen, sadece bir uyarıcısın ve bütün kavimler için hidayetçi vardır (zamanın her parçasında ve bütün kavimlerde).

Rabbimiz adildir, elçilerini biz anlayalım diye hem her kavimden, hem de o kavmin diliyle gönderiyor. ( İbrahim 4)
Bu yüzden hayy olan hidayetçi her kavimde mevcuttur. Allah bu hidayetçileri geçmiş hidayetçilerin sözleriyle kıyaslayalım diye göndermiyor. Eğer siz kavmin hidayetçisini öğrenmek istiyorsanız bu yardımın sadece kendisinden istendiği Allah tan isteyerek yapacaksınız. Rabbimizin Evliyalarının sözlerini kıyaslamaya kalkmak Allah indinde ne kadar hoş görünür bilmiyorum. mihenk ,ölçü bellidir oda Kur’andır.

Eğer siz derseniz ki Mürşidinizin şu söyledikleri bu ayetlere ters, buyurun , sohbetimizi bu minval üzre devam ettirelim. Ancak sizden istirhamım geçmişteki evliya ve Müceddit sözleriyle bugünkü müceddit ve evliya sözlerini kıyaslama cüretine girmeyelim.

Bakara 79-80- 81 ve mü’minun 101-102-103 . ayetlerde hükmü açık olmayan konu varmıdır? Te’ vile ihtiyaç duymayacak şekilde hüküm ortada değil midir? Eğer hüküm açık değilse( tereddütü olanlar için) bunu açıklma vazifesi de Allahın vazifeli kıldığı kullarına aittir. Bu yüzden rad 7 de buyrulduğu üzre her kavme hidayetçi gönderiliyor. Allahtan bizim için tayin ettiği yaşayan hidayetçiyi O’ndan isteyeceğiz.

Allah razı olsun.

ben ve benim gibi tabi olanların büyük kısmı Rabbimizden sorarak tabi olduk . bakara 45 te Rabbimiz sabır ve namazla yardım isteyin buyuruyor, hayatımızdaki en önemli şey bizim için tayin edilen hidayetçidir ki vesilesiyle hidayete ereriz. lütfen sizde sorun hidayetçiyi hacet namazıyla ... sizi ve tüm kardeşlerimizi Allah için çok seviyoruz.. Allah gani gani razı olsun... selam ve dua ile..

Allah razı olsun.

mavikaplan36

New member
arkadaşlar bence her kanalda islam ile ilgili şeyler anlatılıyor

arkadaşlar bence her kanalda islam ile ilgili şeyler anlatılıyor

ama sizin değiminize göre bazı kanallar

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Eğer siz derseniz ki Mürşidinizin şu söyledikleri bu ayetlere ters, buyurun , sohbetimizi bu minval üzre devam ettirelim. Ancak sizden istirhamım geçmişteki evliya ve Müceddit sözleriyle bugünkü müceddit ve evliya sözlerini kıyaslama cüretine girmeyelim.

Bakara 79-80- 81 ve mü’minun 101-102-103 . ayetlerde hükmü açık olmayan konu varmıdır? Te’ vile ihtiyaç duymayacak şekilde hüküm ortada değil midir? Eğer hüküm açık değilse( tereddütü olanlar için) bunu açıklma vazifesi de Allahın vazifeli kıldığı kullarına aittir. Bu yüzden rad 7 de buyrulduğu üzre her kavme hidayetçi gönderiliyor. Allahtan bizim için tayin ettiği yaşayan hidayetçiyi O’ndan isteyeceğiz.

Allah razı olsun.

ben ve benim gibi tabi olanların büyük kısmı Rabbimizden sorarak tabi olduk . bakara 45 te Rabbimiz sabır ve namazla yardım isteyin buyuruyor, hayatımızdaki en önemli şey bizim için tayin edilen hidayetçidir ki vesilesiyle hidayete ereriz. lütfen sizde sorun hidayetçiyi hacet namazıyla ... sizi ve tüm kardeşlerimizi Allah için çok seviyoruz.. Allah gani gani razı olsun... selam ve dua ile..

Allah razı olsun.

birncisi neden geçmiş müceddit ile şimdiki mücedditi karşılaştırmayalım yoksa her müceddit farklı şey mi söylüyor ? insanların kafasını karıştırmak olmaz mı bu? yani bir müceddit birşey söylesin ondan sonraki gelsin onu yalanlasın insanlar mücedditlerede güvenmez ozaman, onun için ahmed bedevi k.s. dediği gibi bu dine ne birşey ekliyebiliriz, nede birşey çıkarabiliriz bu din sabittir , reforma uğramaz, tekrar yapılanamaz olan yok sayılamaz, onun için her müceddit birbirini doğrular, nasılki bedüzzaman said nursinin mektubat eserindeki, ilk mektup ile bin yılın imamı olam immaı rabbani k.s. nun eseri olan mektubat-ı rabbanideki 282 mektub birbirini detekliyorsa, aynı şekilde bir önceki asrın efendisinin eserindeki ilk bismillah lafsı bedüzzamanın sözler eserindeki bismillah lafsının destekliyorsa, en son gelen müceddit de aynı şekilde destekleyici konuşması şarttır. ayette demezmi

BAKARA:
13 - Onlara: "İnsanların inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

şimdi bu ayet yeterlidir, eski köye yeni adet? sizce düşündürücü değilmi? bu asra kadar tüm mücedditler birbirini desteklerken müceddit dediğiniz, imam farklı birşey söylesin öncekileri kaldırın çöpe atın dercesine sizce ne yapmalı?

gelelim ayetlerin açıklamasına , siz imam hatip ve ilahiyat mezunusunuz sizde en az benim kadar bilirisinizki ayeti oku yorumla olmaz, ayet ne zaman ?nerde ?nasıl ?kime ? hangi olayın akabinde indi ? bu tür ince araştırma yapılmadan ayet buna işarettir diyemezsiniz. o ayetin yahudilere hitap olduğunu hocalarınız anlatmadı mı?

gelelim hocanızı bulmaya , dediğiniz gibi bakar suresi 45 ayete uydum bende hacet namazı kıldım ama hocanızı görmedim, benim gördüğüm zat başka bir zattırki oda hocanızla tezat yorumları var ki , şimdi ozaman iki farklı tezat hocayı, rüyalar hak diye gösteriyorsa, büyüklerimizin tavsiyesine uymak durumunda kalırız oda rüya ile amel edilmez. yani rüyalar sadece rahmani olsa dediğiniz doğrudur, ama rüyalar tek çeşit değlidir, ve hakkı yansıtmadığı çoğu zaman olur. onun için rüyanızı hak delil olarak sunamazsınız ...

guldunyam

New member
sevgili seyfullah kardeşim. söylediğim gibi her hidayetçi bulunduğu zamanda görevini ifa eder. ben bunların birbirine ters birşey olduğunu düşünmüyorum. eğer ki bize ters gelen bişey varsa bu bizden kaynaklanıyordur o yüzden yaşasalardı sorardık. hayatta olmadıkları için de onların adına yorum yapma yetkisini Allah kimseye vermemiştir.
bakara 79- 80- 81 israil kavminin bir inanc üzerine inmiştir. onlar ateş bize sayılı gün değecektir diyorlar. aynı şuan müslümanların inandığı gibi günahları kadar yanıp çıkacaklarına inanıyorlar. bunun üzerine ayeti kerime iniyor ve günahı kadar yanma gibi bir olay olmadığını bildiriyor Rabbimiz. sevgili seyfullah kardeşim kitabımızın ayetleri olaylar üzerine inmiştir ancak , ayet kapsamı cihan şumuldur. mü'mınun suresi 102- 103 kimin için inmiştir? Rabbimiz apaçık herkimin sevap tartıları hafif gelirse ebediyyen cehennemdedir. kiminde sevap tartıları ağır glirse ebediyyen cennettedir buyruluyor. bu ayette mi israiloğulları için indi? sevgili kardeşim Rabbimiz o günkü inanış şekillerinden doğruları yanlışları ayırıyor, Kuranın pekçok ayetinde israiloğlullarından bahsedilir ozaman bu ayetlerle bizim hiç bir alakamız yok öylemi?öyle ya onlarda yahudilerden bahsediyor.
sevgili kardeşim zamanında tüm kitaplarda aynı şey varken iblis insanların nefsi vasıtasıyla değişiklilkler ortaya çıkardı. bunlardan bride cennet cehennem meselesidir. şimdi adı müslüman olan insanların hepsine sorun. dinle alakası yok ancak şunu derler günahım kadar yanıp çıkacağım nasıl olsa, işte iblisin istediği bu .. bu yüzden de insanlar ne Allah sevgisi , ne Allahın emirleri vs... umrunda değil insanların. zamanında aynı şey israiloğullarındada oluyor, ve Rabbimiz daha yeni filizlenen sahabeye onların inançlarını örnekler vererek ve onlarında gerçeği öğrenmeleri için ayetlerle açıklıyor. israiliyat dediğimiz bilgileri ve israiloğullarının inanışlarını inceledinizmi bilmiyorum onlardan bize geçen o kadar çok şey vardır ki, zamanında müslüman olanlar kendilerine soru sorulduğunda eski dini bilgilerine göre cevap vermişlerdir.eğer bakarsanız alında noktayla cehennemden çıkma, ateşin günahları temizlemesi arkasından bir suya girme vs israiloğullarında olan inanışlar ve Rabbimiz bunların yanlış olduğunu buyuruyorken, bu ayet israiloğllarına indi biz günahımız kadar yanıp çıkıcaz cehennemden demek sizce Allahın kitabına ne kadar uyar. İsrailoğullarının yaptıklarını biz yapmış olmazmıyız. mu'minun 102-103 . ayetlere baktınız mı?
orda israiloğullarından bahsedilmiyor bile kıyamet ve mizandan bahsediliyor.

bir diğer husus; benim mürşidimi bulun demedim size, hacet namazı kılıp başka mürşidleri görüp onlara tabi olan kardeşlerimiz de var. inanıyorum ki sizde yüreğinizden yanarak, onca ermiş evliya kullar gibi Allaha ulaşmayı dilemiş ve sizi Allaha ulaştırmaya vesile olacak mürşidi istemişsinizdir Rabbimizden. öyleyse kıldığınız namaz sonunda gördüğünüz mürşide tabi olun inş.

not:ben rüya mı hak delil olarak sunmadım.Rabbimiz benden isteyin diye buyuruyor bende Ondan istedim. ve bu sadece benim için delildir. O benden isteyin diye buyurdu ve bende istedim.
sevgili seyfullah kardeşim şöyle yazmışsınız 'gelelim hocanızı bulmaya , dediğiniz gibi bakar suresi 45 ayete uydum bende hacet namazı kıldım ama hocanızı görmedim, benim gördüğüm zat başka bir zattırki oda hocanızla tezat yorumları var ki , şimdi ozaman iki farklı tezat hocayı, rüyalar hak diye gösteriyorsa, büyüklerimizin tavsiyesine uymak durumunda kalırız oda rüya ile amel edilmez' hacet namzı herşeyi bırakıp Allah tan hacette bulunduğumuz namazdır. siz nasıl bir namz kıldınız bilmiyorum. namza niyet ederken rüyayla amel edilmez niyetiyle kıldıysanız zaten siz Allahtan birşey istememişsiniz bildiğinizi yapmışsınız demektir. Bugüne kadar tüm bildiklerinizi bir kenara bırakıp, Allahım ilmimle değil kalbimle geliyorum ve sadece senden istiyorum değin. eğer benim mürşidimle alakalı sorununuz varsa, hacet namazı kılıp Allahım İskender Ali Mihr kimdir ? diye önyargısız sadece Allahtan yardım alma talebiyle sorun Rabbimize. ve namazı bu şekilde kılın inş. olur mu? ben size yemin ederek söylüyorum rüyamda Mürşidimin kim oldu söylendi bana. ben samimiyetinize inanıyorum kıldığınızda benimlede paylaşırsanız sevinirim inş.

guldunyam

New member
Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.

Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.

Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.

Allah razı olsun

K.A.R.A.N.L.I.K.

New member
dikkat

dikkat

Irak'a Afganistan'a ve daha birçok müslüman yere amerika ve işbirlikçilerinin zulmü bomba olup yağarken bahsetmiş olduğunuz hangi kanal bu zalimlerin ürünlerini tanıttığı reklamlardan para almamış olsun. Hangi kanal bu emperyalistlerin kendi kültür ve yasam tarzlarını bize empoze etmek istediği için yapmış olduğu dizi, film ,belgesel.... gibi yayınları yayınlamamış olsun. tamam bu kannalları suçlamıyorum ama yapılanlar ortada. hiç biri islamı yansıtmıyor. sadece izlenmek için müslaman izleyiciyi ekranlara çekmek için yapılıyor çoğu iş. anlaşılan sğ gösterip sol vuruyorlar.

the okuz

New member
elbette öyle karanlık kardeş en basitinden stvde tonlarca güya dini dizi yayınlanıyor ancak aradaki reklamlarda coca-cola, danone, nestle reklamları da tonlarca kanal 7 de pek farklı değil bu konuda diğer "patron emreder biz konuşuruz" kanallarını ise hiç söylemiyorum zaten.

Ç

ÇÝray

Guest
ben stv ve kanal 7 izleyen biriyim ama bu sırkapısı,kalp gözü vs. böyle programlara anlam veremiyorum bunların amacını da anlayamıyorum insanları zayıf noktalarından vurmaya çalışıyorlar.......

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
ankete hiçbirisi diye bir şık eklenmistir ilveten

Cengiz254

New member
benim Fikrim Samanyolu Tv tabiki dier kanalarda yansıtıyor ama en çok yansıtan Stv

ULUÐBEY

New member
stv ve kanal 7 de çıplaklık almış yürümüş bazı reklamları iğrenç para kazanacağız diye herşeyi mübah görüyorlar taverna gırla gidiyor türbanlısı türbansızı vur patlasın çal oynasın

samanyolu

New member
içlerinde en güzeli bence hilal tv ve dost tv islamı diğerlerinden güzel yansıtıyor

chemýstry

New member
S.a arkadaşlar kanalın kime ait olduğunu bilmiyorum ama bence islami bir kanal sanırım sadece uydudan yayın yapıyor M P L inşaallah reklama girmez

Üst Alt