Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeriat ve Türkiye

Şeriat ve Türkiye

• Evet

Kullanılan: 1 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

TiKky

New member
Bismillahirrahmanirrahim ...

Yazının başlığını OKuyup yazdım genel yorumları okuma fırsatım olmadı ama Benim son yazmış olduğum yazının üstündeki TOMAN Din kardeşimin yazmış olduğu yorumu Okudum Harfi harfine katılmak değil virgülüne noktasına kadar katılıyorum !!!

Dostum sevgili din kardeşlerim Allah'ın Açık ayeti varken bizim tartışmamız zaten anlamsızdır !

Maide suresi 40 dan , 55'e kadar buyurur lütfeder okursanız Hükmüm ancak Allah'A ait olduğunu anlama imkanınız olur
Ola bilir bilmiyor veya bu konu hakkında yeterli ortamlarda bulunmamış ola bilirsiniz ama emin olun ben ve din kardeşlerim VAHŞİLER Değiliz !!! önümüze gelenin elini kolunu kulağını keselim .... :D :D :D

ashab-ý suffe

New member
şeriatin Ne Olduğunu Anlamaz Lazim .
şeriat Kelime Anlami Olarak Hak Din Doğru Yol Anlamina Gelir.
Ve Gelen Bütün Semavi Dinlerde şeriat Kurallari Vardi.
Isa (a.s) şeriati ,musa(a.s) Zamaninda şeriat Gibi Ve En Son Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Muhammed(s.a.v) şeriati Da Bunun Son Parçasidir.kuran Bütün Gecmiş şeriatlarin En Güzelini Bize Sunar .insanlarin Kendi Elleriyle Koyacaği Kurallara Değil Allahin Bizim Için Dileyip Koyduğu Değişmez Ve Değiştirilemez Kurallara Göre Yönetilmek En Güzel Biçimdir.ben Bugün örnek ülke Gösteremem Ama Hakiki şeriati Kurani Açarak En Azindan Mealini Okuyarak Temel Alabilirsiniz.şeriatttan Korkan Arkadaşlara Bildirmek Isterim En Azindan şeriat şunlari Diyor.
Kimse Açliktan ölmesin
Hirsizlik Yapilmasin
Boş Yere Cana Kiyilmasin
Kizlar Zorla Evlendirilmesn Secme Hakki Olsun
Içki Ve Haram Maddeler Kullanilmasin
Zengin Fakire Yardim Etsin
Bunlarin Hangisi Kötüdür Arkadaşlar .
Muhammed(s.a.v) E Dedilerki Müşrikler :
-şu Yolundan Vazgec Muhammed Sana Engüzel Kadinlari Verelim
-kabenin Anahtariyla şereflendirelim Ve Seni Paraya Boğalim
- O Resul şunu Dedi :bir Elime Güneşi Bir Elime Ay'i Verseniz Davamdan Dönmiycem Tekbir Olan Allah'a Hizmet Edicem.
Allah Bizide Yolundan Dönmeyen Allah A Hizmet Eden Kullarindan Eylesin .amin

vitec

New member
Dünyadaki bütün ülkeler,her ne kadar kabul etmeselerde şeriatı yaşıyorlar,öyle olmasaydı kutsal saydıkları içkiyi neden çocuklara doğar doğmaz içirmiyorlar?neden içki belli yaşa gelmeyenlere yasak?
tüm dünya ülkeleri de şeriatla yönetiliyor fakat farkında değiller.

omrmrt

New member
Bakıyorumda bu sitede müslümanlardan cok hristiyanlar var herhalde.En iyi yönetim şekli ŞERİATTIR.Cunku dünyadaki büyük devletlere baktığında hepsi şeriata gore yönetiliyo.Yahudiler mesela şerata gore yonetiliyo ve suan dünyanın en buyuk güçlerinden biri ve bazı şeyleride acıklamak isterdim ama burası yeri diil sanırım. Mkilit kardeş demişki:" ülkede laiklik var ".Keşke laiklik olsa ama oda yok.Cunku suan din işleri bile devlete bağlı!! peki devlet neye bağlı ??? orasını solemiim işte ama ufak bi ornek vermek gerekirsde herşey satranç gibi işliyo zincirleme gibi.Onun için Turkiye içten feth ediledilmeye osmanlı zamanında başlamıştı.Kısacası en iyi yonetim şekli seriat ve bu yuzden osmanlı imparatorluğu 600 yıl boyunca bu topraklarda hüküm sürdü ;)

Tufan

New member
Biismillahirrahmanirrahim,
Allah yardimcimiz olsun.

Benim anladigim kadari ile, bu Forum( adindanda anlasilmakta oldugu gibi) Islam la ilgili konularin konusuldugu, gerek dünyalik gerekse uhrevi konularda istisare yapildigi yer. Allah `in rahmetinden mahrum kalmis bazi zat `larin bu Foruma girip, Dini mubin hakkinda ileri geri konusmasi icin tasarlanmamistir (insaallah).
Bildigim kadar bu Forumun Yöneticileride var!? Allah`a vaya O`nun yolladigi Din`e, veya O`na iman etmis Müslümanlara küfr ediliyorsa, assagilaniyorsa ve Yöneticiler buna el koymuyorsalar! Bilsinlerki( Forum Yöneticileri) , Allah`a hesap verecekler. Allah her seyi hakkiyla gören ve isitendir.Amin.

Sevgili Din kardeslerim, Herkes bilsinki, HAK olan Islam dir, Allah`in Seriatini red eden Allah`i red etmisitir. Allah bize merhamet etsin.
Bunun aksini idda eden Gaf etmis olur ki, onada Allah`tan Hidayet dilerim.

Kafirun Suresinde Allah Teala buyuruyorki;
109:1 - De ki: "Ey inkarcılar!"

109:2 - "Ben sizin taptıklarınıza tapmam."

109:3 - "Benim taptığıma da sizler tapmazsınız."

109:4 - "Ben de sizin taptığınıza tapacak değilim."

109:5 - "Benim taptığıma da sizler tapmıyorsunuz."

109:6 - "Sizin dininiz size, benim dinim banadır."

Kimseyi zorla ikna edemeyiz, biz teblig le mükellefiz, munakasa ile degil. Neticede Ayeti Kerimede de Rabbimiz, Nebi-i muhterem (s.a.v.) efendimize bunu bildiriyor.
Birbirimize Dua edelim( insaallah).

Selam ve sevgi ile

nhnyldz

New member
ALLAH'ın kanunları dururken...

ALLAH'ın kanunları dururken...

selam ü aleyküm arkadaslar...
Şeriat yönetimini istemek artık biz muslumanlar, dindarlar arasında kabul edilemiyecek bir duruma geldi.Ne kadar islamı yasarsak yasayalım yinede diyemiyoruz Kuran la yonetilmek istiyoruz diye.
ALLAH'ın kanunları dururken neden insanların koydugu kanunları uyguluyoruzki..Allah ın kanunları yetmiyormu.İnsanoğlu herzaman mukemmele ulasma cabası içersindedir.Ama hiç hiç bir zaman o mukemmeliyete ulasamaz.Cunku bir yerden sonra iş bizim kontrolumuzden çıkıyor.
Onumuzde mukemmel olan bir kitap varken, biraz sacmalık degilmi yeni arayıslar içinde olmak...
KURAN herseye yeter.Devleti yonetmeye de, bireyi yonetmeye de....

amlodis

New member
Eğer Müslümansak
Kitabimiz Kuran Sa Onun Kurallarina Göre Yönetilmelidir

edanur

New member
Dünyadaki tüm insan bütünlüğü.eğer Kuran'a iman etmemişse,inandığı kitabı kendisi gibi insan tarafından yazıldığından,kabulündeki inanç fani kalmaktadır,fakat sosyal yaşamlarını düzenlemek için yaptıkları kanunlar,ilahi kitap olan Kuran emirleriyle paralel olduğundan ,Kuran'ın gösterdiği yol üzere yönetilmektedir...

nefi

New member
raist' Alıntı:
-turkiye bir islam ulkesi degil.(bu hukukta yazili
-yuzde doksan dokuzu musluman olan bu ulke (bu genel soyleminde dogru olmadigini en az siz de benim kadar biliyorsunuz
-cogunlugu musluman olan bir ulke, hadi bu olabilir ama o cogunluk nasil bir cogunluk.sadece oruc tutan kurban kesen ve iman eden kesim yani yari musluman diyelim

ee hani nerde islam ulkesi?????
arkadasım sana bi sorum olcak
bana kim islamı yasatıyor
namazımı kılcam okulumda mescit yok kursa gidecem en 15 ögrenci olmazsa acılmıyo nedir bu ya basımı örtücem laiklik geregi oda yok 3 5 kişi sohbet için bir araya gelse irticacı oluyo neden???

laiklik diye aptalca bişi koymuslar meydana sonrada siz ibadetlerinizi yapmıyosunuz nasıl müslümansınız deniyor
laiklik olmadan önce bu ülke hilafetle yönetiliyordu neden kaldırıldı...
osmanlı devleti yüzyıllarca hüküm sürdü peki benim ülkemdeki kadar cinayetler hırsızlıklar vb. suclar ne düzeydeydi hiç bilgin var mı eger yoksa ögrende gel

o kadar cok taviz veriliyo ki artık verilecek taviz kalmadı üstelik meydana sapıtan bir sürü kendini bilmez cıkıyo söyle yapsanızda olur böylede olur diyerk zaten yanlısa egilimli egitimsiz insanlar hemen kanmakta
bunlar neden yasanıyo benim ülkemde gerekli egitim bastan verilmediginden dolayı din kültürü diye bi ders vermişler laf olsun diye içerisinde atatürkten bahsediyo atatürkle islamın ne alakası var ????

BAHAR

New member
arkadaşlar bizim inançlarımıza biraz saygı bekliyorum(uz) sizler islamı anlamak istediğiniz gibi anlayıp hep saptırılmış yönlerini görüyorsunuz islam sizin bildiğiniz gibi değil araştırdığınızda tabiki tarafsızca araştırdığınızda göreceksiniz ki butun konular birbirini tamamlayıcı ve hiç bir eksik yok en önemliside şeriat bi kadının kendine namahrem bi erkekle yolda yürürken hapse atılıp tecavüze uğraması asla değildir bu şeriat değil şeriat adı altında işlenen sapıklıktır hiç bir dinin buna benzer şeylere izin vereceğini sanmıyorum ve duymadımda lütfen benim dini mi yakından tanımadan ve ordan burdan sacma bahanelerle kirletme hevesine girmeyiniz bu imkansız bugune kadar başarılamadı allahın izni ilede olmayacak bizim size olan saygımızın karşılığı olarak lütfen sayyyyggggggggıııııııı ???

nur44

New member
arkadaşlar
anayasaya bağlı bir milletiz.. anayasa de belirtilen T.C nin din yok.. anaysaya göre türkiye herhangi bir dine mensup bir ülke ... bazen düşünüyoruz madem dine mensup değiliz ozaman kelime manasıyla kafirmiyiz?

ozaman kafir türkiye cumhuriyeti anayasası..
ben herzaman türkiyenin şeriat ülkesi olmasını isterim.. şeriat, dini kurallar demektir bugün diğer ülkeler bu şekilde yönetiliyor. israil yahudi şeriatıyla gibi. neden bizde bugün çoğunluğu müslman olan bir ülkede müsümanlığın geitrdiği kurallarla yönetilmiyoruz? çünkü hayatın temel manası dini yaşamdır.

sadece müslümanların müslümanca yaşamalarını diliyorum..
belki harb-ı mülk ülkesiyiz turizm ülkesiyiz avrupayı asyaya bağlayan ve avrupa ülkelerine borçları olan bir ülkeyiz
onun için şeriat ülkesi olamayız
e madem olamayız
onun için herinsanın kalbi kabe olmalı
dostu Allah mürşidi kuran olmalı..
ve tek adalet rabbimin adaletidir.

şeriat ülkesinde hırsızlık yapanın kolu kesiliyo
içki içen hapse atılıyo
yapılıcak tabi yok bide dizimizdemi uyutucaktık? başlarınımı okşicaktık?
bu saydıklarım şerefsizlik dinimize akırı şeriat ülkesi yapıcak tabi!
uymayan cezanın çekecek umursamayan defolup gidecek ülkeden!

duygu sömürsü yapılıyomuşuz güya? forumda birileri yazıyo..
söylesene bize ne yapalım anlatsana hele bi?
anlat bize sıkıntını
senin sıkıntını tarışalım...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Bu Gün şeriati Istemeyenler Irana Iraka Suriyeye Bakarak Karar Veriyorlar Ve Hakli Olarak Eğer şerit Buysa Istemiyoruz Diyorlar
Bizde Onlarin şeriatini Istemiyoruz Eğer Gerçek Mümin Olsalardi
1 Milynluk çeçenistan In Rusyayi Yenmesi Gibi Galip Gelirlerdi
300 Küsür Sahabe Gibi Binlerce Kafie Karşi Galip Gelirlerdi
Fatih Gibi Tüm Avrupaya Karşi Bizansizn Kalbine Minareyi Dikerlerdi
Gerçek şeriat Kurani Yaşamaktir
Kurani Yaşayana Dünyadada Ahirettede Mahsun Olmak Yoktur
Allah Onlarla Olduğundan Kimse Onlari Yenemez
Bu Aye Allahin Sözü
Kizsanizda Karşi Gelsenizde Böyle
Allah Yalan Söylemez

nur44

New member
Gerçek şeriat Kurani Yaşamaktir

aynen katılıyorum ;)

araf

New member
Web sitesi
www.xxanadu.org
Elbette müslüman şeriat isteyendir lakin şeriat kelimesinin günümüzde anlaşılan hali beni tedirgin ediyor, insanların gözünde şeriat kelimesini kılıftan kılıfa sokmaya çalışıyorlar, bir nebze de başarıyorlar...Yani şeriatla yönetilmeli mi, sorusundan önce insanlara gerçek İslamı anlatmalı, gerçek şeriatı anlatmalı...

İslamla yönetilmesini elbette isterim. Ama bu açıdan İslamla yönetilen ülkelere baktığımda birkaç istisna hariç çoğunun sefalette olduğunu görüyorum. Gerçi ülkemizin de onlara göre sefalette olup olmadığı tartışılır. Yönetilecek sistemden önce yönetecek adam noksanlığı olduğundan, şeriatla da yönetilse günümüzdeki gibi ''laiklik'' devam etse ya da başka herhangi birşey olsa da değişen birşey olacağını sanmıyorum....

abdullahadem

New member
Düşünün dünyayı yaratan Allah var.Dünya da her şeyi bir düzene çeviren Allah var.Her şeyi kusursuz yarattığını kabul ettiğiniz için müslüman oluyorsunuz.Kur'an-ı Hakim in her şeyi doğru olduğna inanan müslümandır.İnanmayan yada bir yerinde hata var diyen kafirdir.
Peki Kur'an-ı Hakim in bütün her şeyini kabul eden Kuran kanunlarını da kabul etmiş olur.Kuran kanunlarıda şeriattır yani bir müslüman şeriatı kabul etmek zorundadır çünkü Kuran Mükemmeldir ve Allah Kelamıdır.Kul kelamı değil...
Vesselam...

mihr2004

New member
SİZİ TEBRİK EDERİM ÇOK DOĞRU TESPİTLERDE BULUNDUNUZ.SİZCEDE BİR TERSLİK VAR DEĞİLMİ ? BU ÜLKEDE İNSANLAR SOKAKLARDA KAHROLSUN ŞERİAT DİYYE BAĞIRMIYORLARMI? BAĞIRIYORLAR. PEKİ BU İNSANLARA SORSANIZ ALLAH'A İNANMIYORLARMI?%90'INDAN FAZLASI SİZE İNANDIKLARINI SÖYYLEYECEKLERDİR. nASREDDİN HOCANIN DEDİĞİ GİBİ YA BUNLAR MÜSLÜMAN DEĞİL YADA ALLAH'A İNANAN HERKESİ MÜSLÜMAN DİYE NİTELEMEK DOĞRU DEĞİL. HA NE DERSİNİZ?BİR DÜŞÜNÜN.

abdullahadem

New member
Kardeş müslüman ama hangisi dini doğru olarak biliyor yada hangisi dini konuları öğrenmeye çalışıyor ?
Bir hristiyana sorsanız dini konularda ki hükümlerin çoğunu biliyor.Ama bizde Allah ın emirlerini bilmez ama dünya ile ilgili her şeyi bilir Kur'an-ı Hakim i okumak ama ateist veya diğer gazete vb. şeyleri okur.Bu nasıl müslümanlık ???
Onlar şeriatın ne olduğunu biliyor mu ???Çok müslüman tanıyorum şeriat diyince korkuyor herif.Kardeşim Allah a inanıyorsun o zaman genel bilgileri öğrenmek zorunda.Tanıdıklarım var LA İLAHE İLLALLAH bu kelimenin anlamını bilmiyorlar böyle müslüman olur mu ? Çoğu müslümanda riya var kibir var Rasulullah ın hadisi var ve diyor ki kalbinde bir arpa ağırlığınca kibir olan cennete giremeyecektir ?Bu müslümanlar çoğuşeyi gösteriş için yapıyorlar.Gerçek müslümanların sayısı benim görüşüme göre %10u geçmez.
Vesselam...(İnşallah yanılırım)

Üst Alt