Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeriat ve Türkiye

Şeriat ve Türkiye

• Evet

Kullanılan: 1 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

heartagram

New member
Arkadaslar bakın serial olan ülkelerdeki refahlik ve suc azligindan bahsetmişsiniz fakat inanın ki öyle degil. Arabistan'da suç fazlasıyla işleniyor. Evet cezalar ağır fakat suç yine de var arkadaşlar.. Bu insanlar sürekli şeriatın ezikligi altında kendi özgür iradelerini kullanamamaları sonucunda suça eğilim gösteriyorlar.. Bakınız bugün bir iletişim programi olan Paltalk yazılımında bile Gay kanalında 3-4 online erkek üye varken; Sadece Arabistan'ın erkek erkege iliski yasamak isteyen üyelerinin sayısı 260 ın üstünde.. Dünya üzerinde boyle bir iliskiye egilim gosteren bir ülkeden bahsediyoruz. Üstelik bunlar sadece internet erişimi olanlar. O ülkede şeriatın getirdikleriyle götürdüklerini eger objektif olarak kıyaslayacak olursak seriatin iyi bir sistem olmadigini anlayabiliriz. Yüce Kur'an da belirtilenler uygulanmıyor arkadaslar. Evet belki Kur'an da cinsel özgürlük olmayabilir fakat bu bağlılık insanların baska cinslerden uzak kalmasini ve bu uzaklik sonucunda hükmedilemez bir insanlik ihtiyacı olan cinsellik ihtiyacini doguruyor ki bu insanların ve hayvanların dogasında olan birşey.. İnsanlar Arabistan'da o kadar uzak kaliyorlar ki karşı cinse, bu beraberinde homoseksüelliği getiriyor.. Dünyada en cok Gay bulunan ülkeler şeriatla yönetilen ülkelerdir. Bu yanında tabi saglik sorunlarını da getiriyor gerçekten bir cinsin hemcinsine duydugu ilgi degil, ihtiyaclardan dogan bir hastalık.. Kimse beni yanlıs anlamasin, ben zina serbest bırakılsın veya onun gibi bişey demiyorum, fakat siz bir ülkede eger karsi cins yokmuş gibi yaşarsanız, vücudunuzdaki hormonlar da aynı oranda insan iradesinin önüne geçer ve bunun sonucunda böyle sağlık ve etik açıdan doğru olmayan şeyler ortaya cıkar. Fakat yine Müslüman olan fakat seriatla yönetilmeyen ülkelere baktigimizda durum biraz daha iyi. Bunu kimse inkar etmesin arkadaslar.. Maalesef bu bir gercek..

nefisesultan

New member
Web sitesi
spaces.msn.com
mkilic' Alıntı:
Dinde zorlama olmaz.

O halde şeriatla yönetim de olmaz.

dinde zorlama olmaz sözcügü sadece müslüman olmayanlar için geçerlidir, müslümanlar için degil. Cihad edilmeden önce seriyatin islemedigi ülkeye teklif gider:

Dinimize giriyor musunuz?
ha bu olmadi:
Islamin hükümleri altinda yasamayi kabul ediyor musunuz peki?
ha bu da mi olmadi:
Cihad.

müslüman dinde özgür degildir:
bir insan islami seçmekte özgürdür, fakat efendimiz dininden dönen müslümani dinine dönmesi için uyarin demistir, kabul etmiyorsa öldürün. Bu insanlar topluma zarar verirler.

Islam devletin olusmasi farzdir. islam devletini kurmak cenaze namazini kilmaya benzer: cenazenin namazi kilinmalidir, bunu sen kildin ben kildim farketmez sonuçta kilinmali, fakat kilinmadigi andan itibaren farz olur. islam devletinide kurmak ayni öyledir: 24 saati geçtiginden itibaren bütün müslümanlarin üzerine farz olur, bu müslümanin davasidir. Suanda bir saf isleyen islam devleti yok, osmanli devletinin yikilmasiyla hilafet devri sona erdi.

türkçem pek iyi olmadigi için özür dilerim, insAllah anlasiliyordur.

vesselam

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
raist' Alıntı:
yazinizin geri kalan kisminda belirtmis oldugunuz gibi islami yasamak istediginizi belirtmissiniz.
peki bir soru, siz simdi islami yasamiyor musunuz? yani namazinizi ozgurce kiliyorsaniz, cuma namazlarina gidebiliyorsaniz. cenazeleri musluman bir ulkedeki gibi kaldirabiliyorsaniz, inanc ozgurlugunuz varsa, o zaman neden seriati istiyorsunuz?
seriati getirmek gibi bai cabanizin olmadigini yazmissiniz.ama mesajin tamamini okuyunca seriati istiyor ama getirmek için bir caba sarfetmiyormussunuz gibi bir hava sezdim.
simdi de ustteki dediklerimi yapabiliyorsaniz
neden modern hukuk yerine 7. yuzyilda uygulanmis bir yonetim sekli, bir reform istiyorsunuz??

İSLAMIN YAŞANMASI İÇİN TÜRKİYEDE BİR KISITLAMA YOKTUR. BAŞÖRTÜSÜ DIŞINDA... BU KURAN-I KERİME GÖRE FARZDIR.

BİZ KURAN-I KERİMİN YENİDEN YAŞANMASI DERKEN UNUTULAN GÜNÜMÜZDE SADECE RAFLARDA YER ALAN KURAN-I KERİMİN HAYATA TATBİK ETMESİNDEN BAHSETTİK. İSLAMIN YAŞANMASINDAKİ DEVLETİN YAPTIĞI KISITLAMALARDAN DEĞİL.

rehber02

New member
Şeriat ve Türkiye

Özgürce namaz, oruç veya diğer ibadetler, egemenlerin güya bize sundukları birer lütuf türkiye de. adamlar güya diyorlar ki bakın kardeşim namazınıza bir şey diyen yok, orucunuza bir şey diyen yok. daha ne istiyorsunuz? oturun oturduğunuz yerde. Allah'ın kanunları da ne oluyor (haşa)! Nerden çıkarıyorsunuz bunları? Hem İslam demokrasiyi desteklemiyor mu? bir sürü ilahiyatçı, peygember şu an yaşasaydı demokrat olurdu diye nara atmıyor mu? Hem Allah Yeryüzüne niye hükmetsinki? işte gökyüzünün hakimiyeti Allahın. Yağmur yağdırıyor, güneşi çıkartıyor, bir şey diyen mi var sanki?

İşte bu! Bütün dünyada Allaha isyan etmiş, kendi nefsini putlaştırmış, ben Allahtan daha iyi kanun koyar ve yargılarım diyen, İslamla temelde birbirinin zıttı olan demokrasiyi bel'am gölrevi gören ilahiyatçılarla mazlum halklara yutturmaya çalışan zihiniyetin silahıdır bu.

Ama biz bunları yutmuyoruz artık. demokrasinin ne halt olduğunu çok iyi biliyoruz. ılımlı islamdan kasıtlarını da çok iyi biliyoruz.

Bunları defterini dürmek için Yerlerin ve Göklerin tek hakimi Allah Azze ve Celle'den Yardım diliyoruz

" Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz."

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşlerim bu gün irana ırak a veya suriyeye bakıp şeriat budur diyenler haklı olarak kabul etmeyeceklerdir
ancak Osmanlı nın o fatihli,muratlı,selim li yıllarındada ülke şeriatla yani kuranla yönetiliyordu ve bırakın Türkleri yunanlılar bile razı idiler
yani gerçek Şeriat Allah ın kanunlarıdır
Allah ın kanunlarıda insanların mutluluğu için vardır
Türkiyede İrandaki ve ya ırak suriyedeki değil Kuranda ki şeriatla tabiki yönetilmelidir ki
mutluluk ve huzur gelsin tekrar
sevgili kardeşlerim Allah ın kanunları en güzel kanunlardır
ancak bu iblisin hoşuna girmez o yüzden Allah ın kanularını insanlar uygulayıp mutlu olmasınlar diye onları insanlara genelde yanlış göstermeyi başarmıştır
bu günde durum bundan ibarettir

Allah ın Kanunları Sonsuz mutlulukları yaşamamız için vardır

hepinizden Allah razı olsun canım kardeşlerin hepinizi çok seviyorum
hakkınızı helal edin

tarikay

New member
..

..

TEBLİĞ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Dünyada ve Türkiye''de İslâm yaşanmıyor.
Bugün bütün dünyadaki İslâm ülkelerinde ve Türkiye''de İslâm yaşanmıyor.
Şeriat kaideleri ile yaşamak İslâmı yaşamak değildir. Çünkü şeriat eksiktir. Çünkü Kur''ân-ı Kerim''deki, insanı cennet mutluluğuna ve dünya mutluluğuna ulaştıran farzlar bugün uygulanmakta olan şeriatın muhtevasında yoktur. Bu sebeple şeriat uygulanan hiçbir İslâm ülkesinde İslâm yaşanmamaktadır.
"Biz İslâmın 5 şartını yerine getiriyoruz, öyleyse İslâmı yaşıyoruz" diyenler İslâmı yaşamıyorlar.
Türkiye''de "şeriat geri gelirse İslâmı ancak o zaman yaşarız" diyenler ise bugün yaşamadıkları gibi o zaman da İslâmı yaşayamazlar.
Çünkü...
Çünkü İslâm 14 asır evvel yaşandı. Peygamber Efendimiz SAV ve sahabe, sadece onlar...
İslâm deyince, Kur'ân-ı Kerîm'deki İslâm anlaşılıyorsa, bu İslâmı Sahabe yaşadı bir bütün olarak.
Çünkü onlar Kur'ân-ı Kerîm'in bütününe iman ettiler ve Kur'ân-ı Kerîm'in bütününü hayatlarına takbik ettiler, onu bütün safhalarıyla yaşadılar...
"Ha entüm ülâi tuhibbünehüm ve lâ yuhibbuneküm ve tü'minûne bilkitâbi küllih." Al-i İmran-119
Onlar size muhabbet duymazken (sizi sevmezken, size buğzederken) siz onlara muhabbet beslersiniz. Çünkü siz kitabın bütününe iman edersiniz...
Peki bugün bütün dünya müslümanları kitabın bütününe tabi oluyor mu, olmuyor mu?
Olmuyor. Hem de bütün hayatî konulardaki Kur'ân-ı Kerîm emirleri uygulanmıyor. Kur'ân-ı Kerîm'de bütün emirler var. Ama hayatî önem taşıyan emirler, sahabeyi İslâm yapan emirler, onlar tatbik edilmezse, insanın İslâm olması mümkün olmayan emirler, tatbik edilmiyor...
Yok edilmiş, bütün dünya müslümanlarının hayatlarından koparılmış...
O emirlerki insanları mutlaka cennet ve dünya saadetine sadece onlar ulaştırabilir.
Bir ihanetle karşı karşıyayız! 14 Asırda safha, safha tamamlanan bir ihanetin son safhasındayız.
Kimse de vaziyetin vahametinin farkında değil...
İSLÂMDAN NELER KOPMUŞTUR?
Diyanet Teşkilatının üst düzeyini Teşkil edenler, Türkiye'de 14 asır evvel yaşanan İslâmın yaşanmasına bilmeden engel oluyorsunuz.
İslâmın yaşanması deyince şeriatı kasdetmiyorum. Bugün şeriatın tatbik edildiği ülkelerde de İslâm yaşanmıyor. Kur'ân' daki İslâm yaşanmıyor. Sahabeyi mutluluğa ulaştıran ve "Asrı Saadet" olarak zamana damgasını vuran, 14 asır evvelki İslâm yaşanmıyor.
Neden yaşanmadığını farketseydiniz, ayni saflarda olurduk.
İddia ediyoruzki,
İslâmdan Sahabeyi, sahabe yapan büyük parçalar kopmuştur ve sizler bu kopan parçalardan haberdar değilsiniz.
Neler kopmuştur İslâmdan:

1- KUR'ÂN KAVRAMLARI İSLÂMDAN KOPMUŞTUR
Kavramlar Kur'ân-ı Kerîm'deki asıl anlamları yok edilerek hiç bir hedefe ulaşmayan yuvarlak lâflara dönüştürülmek suretiyle İslâmdan KAVRAMLAR koparılmıştır.
1- Mü'min olma
2- Hidayet - Dalalet
3- Sırat-ı Mustakıym
4- Takva sahibi olmak
5- Teslim
6- Zikir ve ehlizikir
7- Zühd
8- İhlas
9- Ulul elbab
10- Tezkiye
11- Tasfiye
12- Resul
13- Mürşid
14- Amilüssalihat
15- Birr
16- Abd ve Abid
17- İrfan
18- Hikmet
19- Tövbe ve Mağfiret

tarikay

New member
..

..

2- KUR'ÂN HAKİKATLERİ İSLÂMDAN KOPMUŞTUR
Kur'ân-ı Kerîm'deki hakikatlere tamamen ters olan yanlış zanlar İslâma yerleşmiştir ve Kur'ân-ı Ker'îm'in hakikatleri İslâmdan koparılmıştır: Bu yanlış zanların bir kısmı aşağıdadır:
1- Allah Peygamberlerden başkasına ayet indirmez.
2- Resullerin hepsi Peygamberdir, hem de kendilerine kitap verilen Peygamberlerdir.
3- Nebiler kendilerine kitap verilmeyen Peygamberlerdir.
4- Mürşid denen Allah'a ulaştırmakla vazifeli kimse yoktur.
5- Allah'la kul arasına kimse giremez.
6- Allah Peygamberlerden başkasına vahyetmez. Vahiy Hatemül Enbiya olan Peygamber Efendimiz SAV'den sonra kesilmiştir.
7- Ruh vücuttan çıkarsa kişi ölür. Bu sebeple ölmeden evvel ruhun Allah'a ulaşması diye bir şey yoktur.
8- Dünyada rahat yoktur.
9- Dinde zorlama vardır.
10- Mürşide ulaşmak farz değildir. Mürşidsiz de cennete girilebilir.
11- Allah görülemez.
12- Allah'a ulaşılamaz.
13- Cehennemde bir süre cezalandırıldıktan sonra inananlar muhakkak cennete girer.
14- Şekil şartlarına tamamen riayet etmeyenlerin namazı kabul olunmaz.
15- Tecvide veya harflerin mahreçlerinden çıkması gereken telaffuzuna uymayan kıraatler kabul olunmaz.
16- Ircı-i emri bir ölüm emridir.
17- Allah'ın rahmet ve fazlının (nurlarının) nefsin kalbine yerleşmesiyle oluşacak tarzda nefs tezkiyesi yoktur.
18- Hidayette doğru yoldur, Sırat-ı Mustakıym de doğru yoldur.
19- Lâ ilahe illallah diyen cennete girer.

3- İSLÂMDAN FARZLAR KOPMUŞTUR

a- İnsanı cennet saadetine ulaştıracak farzlar:
1- Ruhun, Allah'a ölümden evvel ulaşması konusunda verdiği MİSAK (9 defa farz)
2- Nefsin Allah'a tezkiye olmak konusunda verdiği YEMİN (3 defa farz)
3- Fizik vücudun Allah'a, şeytana kul olmaktan kurtulup Allah'a kul olmak konusunda verdiği AHD (3 defa farz)
b- Cennet saadetine, dünya saadetini de ekleyecek farzlar:
4- İRŞAD
5- DAİMİ ZİKİR
6- TESLİM
c- Diğer Farzlar
7- Mürşide ulaşmak
8- Sırat-ı Mustakiyme ulaşmak
9- Takva sahibi olmak
10- Seyyiate salihatla mukabele etmek
11- Tövbe-i Nasuh

4- KUR'ÂN–I KERÎM'İN EN HAYATÎ SURESİ'NİN TATBİKATI İSLÂMDAN KOPMUŞTUR.
12- VEL-ASR Sûresindeki 4 tane 7'li basamak
a- Amenu olmak (ilk 7 basamak)
b- Amilussalihata (nefs tezkiyesi) başlamak (2'nci 7 basamak)
c- Hakkı tavsiye etmek (3'üncü 7 basamak)
d- Sabrı tavsiye etmek (4'üncü 7 basamak)
VEL ASR sûresi bir insanı sıfır noktasından alarak, Peygamberlerle birlikte haşredileceği 28'inci SALÂH basamağına ulaştıran, İNSANI KÂMİL OLMA vetiresi'dir. Zamanımıza gelinceye kadar bu sûrenin 28 basamağı da İslâmdan koparılmıştır.

5- İslâmdan MUTLULUK MESAJI kopmuştur.
Allah'ın bütün insanlara farz kıldığı cennet ve dünya mutluluğu artık islâmda mevcut değildir.
Bilinizki Allah insanlardan tekbir şey ister: İNSANLARIN HEPSİNİN MUTLU OLMASINI.
Kur'ân-ı Kerîm aslında,
a - Bir saadet davetiyesidir.
b - Bir saadet taahhütnamesidir.
c - Bir saadet reçetesidir.
Bugün Kur'ân-ı Kerîmin bu temel mesajları artık İslâm kültüründe mevcut değildir.
Artık İslâm yabancıları cezbetmeyen sönmüş bir GÜNEŞ gibidir. Ama GÜNEŞ yeniden doğmak üzeredir...
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın üst seviyeli staf personeli, sayın YAZICIOĞLU zamanındaki 3 günlük semineri, ve 2 aylık semineri engellemeseydi, bu gerçeklerin hepsini hepiniz bilecektiniz.
Ama şimdi bilmiyorsunuz.
İslâmdan neler koptuğunu, kavramların nasıl saptırıldığını, İslâmın mutluluk mesajını ve şeytanın tuzaklarını, kısaca 14 asır evvel yaşanan gerçek İslâmı sizlere bütünüyle sadece biz anlatabiliriz. Ekteki 51 kasedimizle...
İnceleyin öğreneceksiniz...
Eğer yukardaki farzlar İslâm'dan kopmuşsa ve bizler onları yeniden hayata geçirmeye çalışıyorsak... Ve de Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri de bize mani olmaya çalışıyorlarsa, 14 asır evvelki İslâmın yaşanmasına mani olmuyorlar mı?
Ne dersiniz sevgili okuyucular?

i'm_muslim_for_GOD

New member
şeriat Allah(cc) Katindadir

şeriat Allah(cc) Katindadir

Suana Kadar Hiç Bir Islam ülkei şeriati Gercekleştirememiştir. Gercek şeriat 1400 Yil önceleri Peygamber(sav) Efendimin En Güzel şekilde Yaşatilmiştir.. Ve Enson Gercek Hali Ile Hz.mehdi Efendimiz Zamaninda Yani Ahir Zamanda Enguzel şekilde Yaşanacaktir...

Herşeyi En Doğrusu Ile Allah(cc) Bilir........

Saygilarimla.........

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
i'm_muslim_for_GOD' Alıntı:
Suana Kadar Hiç Bir Islam ülkei şeriati Gercekleştirememiştir. Gercek şeriat 1400 Yil önceleri Peygamber(sav) Efendimin En Güzel şekilde Yaşatilmiştir.. Ve Enson Gercek Hali Ile Hz.mehdi Efendimiz Zamaninda Yani Ahir Zamanda Enguzel şekilde Yaşanacaktir...

Herşeyi En Doğrusu Ile Allah(cc) Bilir........

Saygilarimla.........

kardeşim Osmanlı da şeriatla yönetiliyor du ve Fatih sultan mehmet Allah ın yardımı mürşidinin himmetiyle istanbul u aldığında yıllarca huzur ve mutluluk yaşandı
lütfen kendi bildiğin ve doğru olduğunu zannettiğin şeyleri incelemeden insanlara doğru diye lanse etmeyelim
bilelim ki her cümlemizden hesaba çekileceğiz
O Fatih ki
Allah ın en çok sevdiğinin Övgüsüne laik olmuş bir kumandandır
o selim ki Halifeliği Türklere Allah ın emriyle geçiren kumandan dır
ve muratı,osmanı,dahası..
yıkılma dönemindeki son bir kaç yıla bakıp
500 senelik bir Asrı saadeti görmezden gelmemeliyiz
bizim kimin torunları olduğumuzu daha iyi idrak edebilmemiz için inşaallah geçenlerde televizyonda gördüğüm bir olayı anlatmak isterim

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Lütfen Osmanlıyı iyi tanıyalım

Lütfen Osmanlıyı iyi tanıyalım

bir avrupalı kadın nijaryalı birisiyle evlenmiş ve islamı seçmiş spiker ona soruyor düşüncelerini
kadın diyorki;
Kocam müslüman dı bana anlattı ve bende islamı seçtim
ancak babam bana çok kızdı kızmasının sebebide benim ona göre Türklüğü seçmemdi
ben ona her defasında baba ben müslümanlığı seçtim Türklüğü değil dediğimde
o bana hep şu cümleyi söylüyordu
Kızım ben şimdi yunanlı çok yakın dostlarıma ne derim
benim kızım Türk oldu
Türk lüğü seçti nasıl derim

Bizim atalarımız İslam ı temsil eden Dünyayı Allah a çağıran yegane bir imparatorluktu

ares2497

New member
şeriyat demek barbarlık demek

şeriyat demek barbarlık demek

can almakmı can vermekmi kolay

teymiyye

New member
sizene

sizene

biz seriat ulkesinde yasamak istiyoruz sizene.sizde gidin bir komunist ulkede yasayin ondan sonra gelin seriatla diger rejimleri karsilastiralim.seriat Allah'in kanunlaridir.seriat insanin faydasi icin vardir yoksa maksat kotuluk degildir.seriat tam bir insan haklari koruyucusudur.diger rejimler benim haklarimi tam anlamiyla koruyormu.adam gidiyor keyfine adam olduruyor. yatilar bir kac sene cikiyor.ikincisi ise seriat la yonetilmiyen ulkelerde suc orani cok fazla neden.nedeni seriat ulkesi olmamasi.mesela seriat olmiyan bir ulkede kisi cok kolay hirsizlik yapabiliyor.bakin turkiyede kac kisi kapkaclara can verdi.bunu suudi arabistanda yapabilirmi peki.cocuklarin irzina geciliyor bunu seriat ulkesinde yapabilirmi.seriat demek huzur demek guvenlik demektir.tabi iclerinde kotu kisilerde olabilir.yakalanirlarsa cezalari hazirdir.ama diger rejimler korku sacar huzur yok guven yok ben sahsen avrupa ulkesinde yasiyorum.ve cok huzursuzum heran bir ipsiz gelip bulasabilir.o yuzden seriat vazgecilmez bir yonetim seklidir.yonetim sekli oldugu gibi allahin zorunlu kildigi kanunlardir.neden zorunludur cunku allah bizim icin hayirlisi neyse onu istiyor.kafanizi calistirin.tinercilerin sactiklari korkuyuda siz yazin.enes can vermek daha guzel iste seriatta bunu yapiyor.senin caninin guvenligi varmi turkiyede yok biri gelip seni cok kolay bir sekilde oldure biliyor.bir kere senin canini guvenceye almiyan bir rejimi savunman hata olur.seriat ise senin canini guvenceye aliyor.bunu burada ispatlarim her yonuyle.

maavera68

New member
şeriat kavram olarak anlaşıldığından emin değilim

şeriat kavram olarak anlaşıldığından emin değilim

kelimelerde insanlar yada canlılar gibi yaşarlar ve ölürler. ŞERİAT kavramını da kaç kişiye sorduğunuzda bir hukuk nizamının genel adı olduğunu söyleyebilirler, şu an içinde yaşadığımız ülkede, bir şeriatla yöntiliyor sonuç ihtibariyle ; ama biz buna şeriat dendiğie pek şahit olmuyoruz. o halde kelimeler kavramların içeriğine uygun, başka sembollerle doldurulmasında -kavramlara fazla anlam kaybı olmadan- değiştirilmesi antipati oluşturmadan tekrar sempatik hale dönüştürmek mümkün diye düşünüyorum. kaldıki islam tarihi buna şahitlik etmektedir. ahlakla koruyamadığınız hak ihlallerinin çoğalması teslimiyyeti ifade eden islam kavramı yerine; nizamı ifade eden şeriat, bir anlamda itikadi mezheplerinin kendilerini savunma güdülerini ifade planı olarak ortaya çıkarılmıştır. dahası değer olarak aldığımız nizamın ismini insanların daha pozitif algılamasına meydan verecek biçimde oluşturmak bizim sorumluluğumuz diye düşünüyorum. bu konu entellektüellerimizin ve akedemyanın dünyasındada olması temennilerimle...

maavera68

New member
şeriat bir yönetim biçimi değildir bir hukuk nizamının üst förmudur

şeriat bir yönetim biçimi değildir bir hukuk nizamının üst förmudur

maavera68' Alıntı:
kelimelerde insanlar yada canlılar gibi yaşarlar ve ölürler. ŞERİAT kavramını da kaç kişiye sorduğunuzda bir hukuk nizamının genel adı olduğunu söyleyebilirler, şu an içinde yaşadığımız ülkede, bir şeriatla yöntiliyor sonuç ihtibariyle ; ama biz buna şeriat dendiğie pek şahit olmuyoruz. o halde kelimeler kavramların içeriğine uygun, başka sembollerle doldurulmasında -kavramlara fazla anlam kaybı olmadan- değiştirilmesi antipati oluşturmadan tekrar sempatik hale dönüştürmek mümkün diye düşünüyorum. kaldıki islam tarihi buna şahitlik etmektedir. ahlakla koruyamadığınız hak ihlallerinin çoğalması teslimiyyeti ifade eden islam kavramı yerine; nizamı ifade eden şeriat, bir anlamda itikadi mezheplerinin kendilerini savunma güdülerini ifade planı olarak ortaya çıkarılmıştır. dahası değer olarak aldığımız nizamın ismini insanların daha pozitif algılamasına meydan verecek biçimde oluşturmak bizim sorumluluğumuz diye düşünüyorum. niçin başka kelimeleri kullanamazmıyız ihlas, hizbullah, şeriat kelimelerini kullanmak zorundamıyız? bu kavramları ifade eden yeni kelimeleri kullanamazmıyız! bu konu entellektüellerimizin ve akedemyanın dünyasındada olması temennilerimle..

maavera68

New member
şeriat Bir Yönetim Biçimi Değildir Bir Hukuk Nizaminin üst Formudur.

şeriat Bir Yönetim Biçimi Değildir Bir Hukuk Nizaminin üst Formudur.

maavera68' Alıntı:
maavera68' Alıntı:
kelimelerde insanlar yada canlılar gibi yaşarlar ve ölürler. ŞERİAT kavramını da kaç kişiye sorduğunuzda bir hukuk nizamının genel adı olduğunu söyleyebilirler, şu an içinde yaşadığımız ülkede, bir şeriatla yöntiliyor sonuç ihtibariyle ; ama biz buna şeriat dendiğie pek şahit olmuyoruz. o halde kelimeler kavramların içeriğine uygun, başka sembollerle doldurulmasında -kavramlara fazla anlam kaybı olmadan- değiştirilmesi antipati oluşturmadan tekrar sempatik hale dönüştürmek mümkün diye düşünüyorum. kaldıki islam tarihi buna şahitlik etmektedir. ahlakla koruyamadığınız hak ihlallerinin çoğalması teslimiyyeti ifade eden islam kavramı yerine; nizamı ifade eden şeriat, bir anlamda itikadi mezheplerinin kendilerini savunma güdülerini ifade planı olarak ortaya çıkarılmıştır. dahası değer olarak aldığımız nizamın ismini insanların daha pozitif algılamasına meydan verecek biçimde oluşturmak bizim sorumluluğumuz diye düşünüyorum. niçin başka kelimeleri kullanamazmıyız ihlas, hizbullah, şeriat kelimelerini kullanmak zorundamıyız? bu kavramları ifade eden yeni kelimeleri kullanamazmıyız! sonuçta kelimeler insanlar içindir ALLAHiçin değildir! kısıtlı varlıklar bir anlaşma objesi olarak kelimeleri kullanıyoruz. bu konu entellektüellerimizin ve akedemyanın dünyasındada olması temennilerimle

TOMAN

New member
Allah Allah

Allah Allah

MKILIC BU NEDİR YA ?
Allah allah

siz hakkaten duygu sömürgecilerisiniz. ya benim başıma gelmediği için bilmiyorum o an ne düşünüyor ne hisseder ne isterdim. Fakat şunu biliyorum ki o kişinin cezalandırılmasını adli makamlara bırakırdım hacıya hocaya imama vesaireye değil
HEM İNANMA HEMDE SÖZ BAŞLARKEN KULLANDIĞIN KELİMEYE BAK ALLAH ALLAH DEMEK İÇİNDE BİR ALLAH VAR SENİNDE ? BAŞINA GELMEDİĞİ İÇİN BİLMEM DİYORSUN. SANA BİRİ GELİP TOKAT ATSA EMİNİMKİ ARKAŞDALARINI TOPLAYIP ONU DÖVMEK İÇİN UĞRAŞIRSIN O ZAMANDA ADALETE TESLİM ETSENE. O BANA VURDU BEN DAHA FAZLA VURAYIM DERSİN. DEĞİLMİ ?

TOMAN

New member
can almakmı can vermekmi kolay ? DİYEN KİŞİ KİM DİYOR ŞERİATTA CAN AL DİYE HEMEN BARBARLIK ETTİN. SEN MÜSLÜMANSIN EĞER MÜSLÜMANSAN SÖZLERİNE DİKKAT ET YAZ. DEĞİLSEN ZATEN SORUN YOK.

ELZeM

New member
mkilic' Alıntı:
Allah allah

siz hakkaten duygu sömürgecilerisiniz. ya benim başıma gelmediği için bilmiyorum o an ne düşünüyor ne hisseder ne isterdim. Fakat şunu biliyorum ki o kişinin cezalandırılmasını adli makamlara bırakırdım hacıya hocaya imama vesaireye değil.

Biz hacıya hocaya değil başta sizde telaffuz etmişsiniz ya hani Allah Allah diye işte O Yüce yaratıcının kanunlarına göre cezalandırılmasınız istiyoruz.Herşeyin en iyisini O bilir.

TOMAN

New member
mehmetb' Alıntı:
Hırsızlık yaptı diye elini kesme, zina yaptı diye taşlayıp öldürme, bir insana yakışmayacak barbarca ve vahşi uygulamalardır bence.

Ama ben idam taraftarıyım.

BİRİ SENİN HERHANGİ DEĞERLİ BİR ŞEYİNİ ÇALSA HEMEN ONUN KAFASINI KIRMAYA KALKARSIN AMA DİMİ ELİ KESİLİNCE HEMEN SORUN OLUR NEDEN ÇÜNKÜ ONU İSLAM İSTEMİŞ DİYE EĞER ÖYLE BİR KANUN OLSAYDI ÜLKEDE MEMLEKETTE HIRZILIK OLAYLARI KALMAZDI İSLAM TARİHİNE BAK 40 KİŞİYE GEÇMEMİŞTİR ELİ KESİLEN AMA ŞİMDİ BAK HER MAHALLEDE GÜNDE NERDEYSE 40 TANE HIRSIZLIK OLAYI OLUYOR. HEM BU KANUNDAN SADECE HIRSIZLAR KORKAR HIRSIZLIK YAPMAYAN İNSAN İÇİN BU KANUNUN BİR SAKINCASI YOKTUR. ZATEN ADAM HIRSIZ DEĞİLDİRKİ. NEDEN KORKUSUN.

HIRSIZLIK VE ZİNA YAPMAK ASLINDA BARBARCA VE İNSANA YAKIŞMAYAN BİR DURUMDUR.

TiKky

New member
Selamın Aleyküm

Benim Acizane Fikrime göre İslam ile Ve onun güzel kanunlarının yer almış olduğu Kur'an'ı Kerim = Şeriat İle yönetilmek Şüphesiz ki ! En güzel Olanıdır ...

Hiç Düşünmeden Diye bilirim ki Allah'ın Kanunları Üzerinde hiç bir kanun tanımıyorum ... :)

Üst Alt