Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberin putlaştırılması

islamci

New member
arkadaşım ben size alıntı yapmayın diyorum siz yapıyorsunuz. siz bana peygambere itaat şeklini söyleyin( ne anladıysanız) ?

Enver Ýstek

metin mete
arkadaşım ben size alıntı yapmayın diyorum siz yapıyorsunuz. siz bana peygambere itaat şeklini söyleyin( ne anladıysanız) ?

Islamci bos ver onlar imanlarindan asla sorgu istemiyorlar sadece sorgucu olmak yolundalar her neyse sen onlara sorarsan hic cevap bekleme cünki gelmez hemen saldirirlar.Bir namazi vermediler nereden nasil aldiklarini Resulün nasil ögrendigini ve nasil anlattigini hic bir ses cikmadi.Sen niye soruyorsunki?Bunlar simdide Resule itaati bir nevi kutsamak olarak alirlar ve Resulün su sikayetini görmezler.

Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran' ı devre dışı tuttular.

Furkan Suresi 30

yelken06500

New member
eee.boşuna dememişler!

eee.boşuna dememişler!

Islamci bos ver onlar imanlarindan asla sorgu istemiyorlar sadece sorgucu olmak yolundalar her neyse sen onlara sorarsan hic cevap bekleme cünki gelmez hemen saldirirlar.Bir namazi vermediler nereden nasil aldiklarini Resulün nasil ögrendigini ve nasil anlattigini hic bir ses cikmadi.Sen niye soruyorsunki?Bunlar simdide Resule itaati bir nevi kutsamak olarak alirlar ve Resulün su sikayetini görmezler.

Furkan Suresi 30

evet kardeşim metiin yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış diye!!!

gören de san ki sen nasıl namaz kılındığına cevap yazdın sanır!!

ayrıca peygambere itaat nasıl mı olur?

peygamber ne getirdiyse kabul ettik!!!
neyden men ettiyse ALLAH(CC) rızası için kabul ettik!!!
çünkü bildik ki peygamber seçilmiştir..hatadan münezzeh değildir ama onu sürekli uyaran ve ona doğruyu yanliışı öğreten ALLAH(CC) TIR.

bildik ki peygamber nefsi için insanları yönlendirmez..çünkü yanlışsa yönlendirmesi yaradan onu uyarır ..

bildik ki peygamber(sav) bize ALLAH(CC) tan başkasından medet ummamamızı emreder!!!çünkü RABBİMİZ ona bunu telkin etmiştir..

bildik ki ALLAH(CC) ona olan muhabbetinden dolayı ona habibim der...

bildik ki RABBİMİZ itaat etmemizi söylüyor...

bir insan önderine nasıl itaat ederse itaat öyle edlir..şimdi itaatın kelime manasınımı değiştirelim siz haklı çıkın diye:)

daha isterseniz sorun söyleyelim...çekinmeyin lütfen!kardeşlerimiz!

selam ve dua

Ferrar_

New member
ya siz neyi tartışıyorsunuz
ben pek okumuyorum... yalnız tahmin ediyorum
ona göre konuşıyıım

Allah konuşuyor
kim Allah Allah
ismen ve ruhen peygamber şu an hayatta değilse
Kuranı kerimde ey habibim ey resulüm deki
de ki...
de kiii
de kiii
der mi Allah hee ?

yani siz daha Allaha iman etmemişsiniz ki... hep dedikodu
onu bunu bilmem
ben Allahın sözüne bakarım
kim Allah Allah

Allah ölmüş birine hitap eder mi yaaa
ölmek ne bir kere
ölmek nee ?
Hazreti Muhammed senin anladığın manada öldü ise
ey Habibim Muhammedim de ki
de ki... de kii.. bu hitaplar nee

Kurani Kerim bir hutbe-i ezeliyedir...
daha Allaha iman doğru dürüst değil kii sağlıklı değil
bak Kuran varya Kuran
Bir hutbe-i ezeliyedir

ey habibim Muhammedin deki.....
deki...
deki...
ayetler böyle dimi

sonra bak ne diyor bir ayette Allah
şaşırıyor hayret edermicseni söylüyor

diyor ki : Kuran önünde hazreti Muhammedde aranızda iken
nasıl kafir oluyorsunuz...

bu gün Hazreti Muhammed aramızda yoktur diyemezsin... yasak kıpırdanmak yasak
çünkü.... Allah bak ne demiş iyi oku iyi

kuran önünde hazreti Muhammede yanında iken insan nasıl kafir oluyor
hazreti Muhammedin hayatı hiç bir şahsa nasip olmayacak bir şekilde saklanmıştır
Hazreti Muhammed bir manaya görede ciltlerle Ehadisi Muhammeddiyye ile aramızdadır
yani Allah Allah diyor ki
kuran önünde hazreti Muhamemdin ehadisi Muhammediyeleride aranızda iken insan nasıl kafir oluyor
yaaaaaa!!!!!!!
...
ayet numarasını söylee...
aaaa herşey ben olmaz... hem kendimi idare hem sizi olmaz
onuda siz bakın.....

Enver Ýstek

metin mete
evet kardeşim metiin yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış diye!!!

gören de san ki sen nasıl namaz kılındığına cevap yazdın sanır!!

ayrıca peygambere itaat nasıl mı olur?

peygamber ne getirdiyse kabul ettik!!!
neyden men ettiyse ALLAH(CC) rızası için kabul ettik!!!
çünkü bildik ki peygamber seçilmiştir..hatadan münezzeh değildir ama onu sürekli uyaran ve ona doğruyu yanliışı öğreten ALLAH(CC) TIR.

bildik ki peygamber nefsi için insanları yönlendirmez..çünkü yanlışsa yönlendirmesi yaradan onu uyarır ..

bildik ki peygamber(sav) bize ALLAH(CC) tan başkasından medet ummamamızı emreder!!!çünkü RABBİMİZ ona bunu telkin etmiştir..

bildik ki ALLAH(CC) ona olan muhabbetinden dolayı ona habibim der...

bildik ki RABBİMİZ itaat etmemizi söylüyor...

bir insan önderine nasıl itaat ederse itaat öyle edlir..şimdi itaatın kelime manasınımı değiştirelim siz haklı çıkın diye:)

daha isterseniz sorun söyleyelim...çekinmeyin lütfen!kardeşlerimiz!

selam ve dua

Senmi verdin bir cevap hayret yani Siz itaat mi ediyorsunuz?Hayret buna inanmam mümkün degil sizmi itaat ediyorsunuz?Hayret tahmin etmiyorum.Ama diyorsaniz sizin tarafinizdan bakinca öyle olsa gerek...

yelken06500

New member
nedir bu fütursuzca hareketin rabbimizin ismini yazarken gelişi güzel yazma!!!
peygamberimizi de salavatsız geçme!!!

ALLAH(CC) ın imanından bilginizin olamdadığı insanlar için kafir denilmesi hk. ayeti okumuşsundur.

elbette rabimiz habibine hitaben de ki! demektedir..bunu yenimi keşfettin..
elbette kur'an azümşanın hitabı kıyamete kadar geçerlidir..
elbette peygamberimiz(sav) son peygamberdir...

ama senin halin!!!vay senin halin!!!

ayet numarasını söylemene gerek yok ...onun yerine sahih bir tövbe et..umulur ki kabul olur.

Enver Ýstek

metin mete
ya siz neyi tartışıyorsunuz
ben pek okumuyorum... yalnız tahmin ediyorum
ona göre konuşıyıım

Allah konuşuyor
kim Allah Allah
ismen ve ruhen peygamber şu an hayatta değilse
Kuranı kerimde ey habibim ey resulüm deki
de ki...
de kiii
de kiii
der mi Allah hee ?

yani siz daha Allaha iman etmemişsiniz ki... hep dedikodu
onu bunu bilmem
ben Allahın sözüne bakarım
kim Allah Allah

Allah ölmüş birine hitap eder mi yaaa
ölmek ne bir kere
ölmek nee ?
Hazreti Muhammed senin anladığın manada öldü ise
ey Habibim Muhammedim de ki
de ki... de kii.. bu hitaplar nee

Kurani Kerim bir hutbe-i ezeliyedir...
daha Allaha iman doğru dürüst değil kii sağlıklı değil
bak Kuran varya Kuran
Bir hutbe-i ezeliyedir

ey habibim Muhammedin deki.....
deki...
deki...
ayetler böyle dimi

sonra bak ne diyor bir ayette Allah
şaşırıyor hayret edermicseni söylüyor

diyor ki : Kuran önünde hazreti Muhammedde aranızda iken
nasıl kafir oluyorsunuz...

bu gün Hazreti Muhammed aramızda yoktur diyemezsin... yasak kıpırdanmak yasak
çünkü.... Allah bak ne demiş iyi oku iyi

kuran önünde hazreti Muhammede yanında iken insan nasıl kafir oluyor
hazreti Muhammedin hayatı hiç bir şahsa nasip olmayacak bir şekilde saklanmıştır
Hazreti Muhammed bir manaya görede ciltlerle Ehadisi Muhammeddiyye ile aramızdadır
yani Allah Allah diyor ki
kuran önünde hazreti Muhamemdin ehadisi Muhammediyeleride aranızda iken insan nasıl kafir oluyor
yaaaaaa!!!!!!!
...
ayet numarasını söylee...
aaaa herşey ben olmaz... hem kendimi idare hem sizi olmaz
onuda siz bakın.....

Şeytan, Allah’a şöyle demişti: "And olsun, insanlar için senin doğru yolunun üstünde oturacağım. Sonra onlara; önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım. Göreceksin, çoğu sana teşekkür etmeyecektir." (Arâf 7/16-17) Şeytan, doğru yola girenleri engellemeye çalışır. Peygamberi, insan üstü konumda göstermek, onun en önemli tuzaklarındandır. Bu konuda ona destek veren insan şeytanları da vardır. Peygamberi insanüstü göstermek kolaydır Çünkü insanlar, onların kendileri gibi biri olmasını kabulde zorlanmışlardır. Allah Teâlâ şöyle buyurur:
"İnsanlara doğru yolu gösteren bir elçi geldiği zaman inanmalarına tek engel, onların şu sözleri olmuştur: "Allah elçi olarak bir insanı mı gönderir?" De ki: "Yeryüzünde dolaşanlar melek olsaydı ve oraya yerleşmiş bulunsalardı, biz de onlara elçi olarak gökten bir melek indirirdik." (İsra 17/94-95)
Mekkeliler Peygamberimizle ile ilgili şaşkınlıklarını şöyle dile getirmişlerdi: "Bu elçinin özelliği ne ki? O da yemek yiyor, o da sokaklarda geziyor!. Ona bir melek indirilse de birlikte uyarıcılık yapsa olmaz mı?" (Furkan 25/7)
Bu gün bir çok kimse,
şu ayet karşısında şaşkına dönüyor: "De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana, tanrınızın bir tek tanrı olduğu vahyediliyor." (Kehf 18/110) Çünkü Peygamberimiz insanüstü bir varlık sanılıyor.

Enver Ýstek

metin mete
Muhammed, başka değil, sadece bir elçidir; ondan önce de nice elçiler gelmiştir." (Al-i İmran 3/144)
"De ki: ‘Ben başka değil, tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana; Tanrınızın bir tek tanrı olduğu bildiriliyor. Artık ona karşı dürüst olun ve ondan bağış dileyin. Yazık o eş koşanlara." (Fussilet 41/6) "De ki: "Benim size ne zarar vermeye gücüm yeter, ne de sizi olgunlaştırmaya.
De ki: "Beni Allah’ın azabından hiç kimse kurtaramaz. Ben ondan başka bir sığınak da bulamam.
Benimkisi yalnız Allah’tan olanı, onun gönderdiklerini tebliğdir, o kadar." (Cin 72/21-23

Enver Ýstek

metin mete
nedir bu fütursuzca hareketin rabbimizin ismini yazarken gelişi güzel yazma!!!
peygamberimizi de salavatsız geçme!!!

ALLAH(CC) ın imanından bilginizin olamdadığı insanlar için kafir denilmesi hk. ayeti okumuşsundur.

elbette rabimiz habibine hitaben de ki! demektedir..bunu yenimi keşfettin..
elbette kur'an azümşanın hitabı kıyamete kadar geçerlidir..
elbette peygamberimiz(sav) son peygamberdir...

ama senin halin!!!vay senin halin!!!

ayet numarasını söylemene gerek yok ...onun yerine sahih bir tövbe et..umulur ki kabul olur.

Yinemi sen?Hayret ne denirki sen ve senin gibiler gercekten anlamak bilgi paylasmak degil sadece satasmak icin nelere karsi neleri gözden cikariyorsunuz Yazik..

yelken06500

New member
kim ki?

kim ki?

Şeytan, Allah’a şöyle demişti: "And olsun, insanlar için senin doğru yolunun üstünde oturacağım. Sonra onlara; önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım. Göreceksin, çoğu sana teşekkür etmeyecektir." (Arâf 7/16-17) Şeytan, doğru yola girenleri engellemeye çalışır. Peygamberi, insan üstü konumda göstermek, onun en önemli tuzaklarındandır. Bu konuda ona destek veren insan şeytanları da vardır. Peygamberi insanüstü göstermek kolaydır Çünkü insanlar, onların kendileri gibi biri olmasını kabulde zorlanmışlardır. Allah Teâlâ şöyle buyurur:
"İnsanlara doğru yolu gösteren bir elçi geldiği zaman inanmalarına tek engel, onların şu sözleri olmuştur: "Allah elçi olarak bir insanı mı gönderir?" De ki: "Yeryüzünde dolaşanlar melek olsaydı ve oraya yerleşmiş bulunsalardı, biz de onlara elçi olarak gökten bir melek indirirdik." (İsra 17/94-95)
Mekkeliler Peygamberimizle ile ilgili şaşkınlıklarını şöyle dile getirmişlerdi: "Bu elçinin özelliği ne ki? O da yemek yiyor, o da sokaklarda geziyor!. Ona bir melek indirilse de birlikte uyarıcılık yapsa olmaz mı?" (Furkan 25/7)
Bu gün bir çok kimse, şu ayet karşısında şaşkına dönüyor: "De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana, tanrınızın bir tek tanrı olduğu vahyediliyor." (Kehf 18/110) Çünkü Peygamberimiz insanüstü bir varlık sanılıyor.

şaşırmak ta eksik bilgiden kaynaklanır.
inan peygamber(sav) insan üstü olduğunu ideaa edene(ayet bile varken) yazıklar olsun ama ona gelenin her insana geldiğinide savunanın da vay haline...

yelken06500

New member
yine ben

yine ben

Yinemi sen?Hayret ne denirki sen ve senin gibiler gercekten anlamak bilgi paylasmak degil sadece satasmak icin nelere karsi neleri gözden cikariyorsunuz Yazik..

neden alıntı yaptığını anlamadım ama o mesaj senin için değildi...

ayrıca bu kadar çok gocunma kimin satşamak içn kimin paylaşmak için yazdığını az çok kavradık inş.ayetleri yazıpta arkasından şahsi fikirler ortaya atarak başkalarının yazdıklarından alıntı yapıp onlara da külhanbeyi edasıyla cevap verme gereği duyman neye tekamül ediyor acaba ...sen ne ilksin ne de son mezhepleri karalayan ...

ama maili bekliyorum..sen benim ne demek istediğimi anladın!

firsaf

New member

Furkan Suresi 30

resule itaat farzdır bunu inkar eden kafirdir sayın bektaşi

hem siz kim oluyorsunizki size uyalım niye uyalım

Ferrar_

New member
diyorum ki
Kuranı kerimin metnini dahi layıkı ile anlamışsınız... nerde ruhiyatına vakıf olacaksınız...

bende tıpkı sizin gibi bir beşerim... böyle mi demiş Peygamber
metin mete nerden buldun bunu sen.... nerden yazıyor buu onu bana anlat

enne beşerün misliküm demek : ayette toplayını olarak zikrediliyor
yani ben sizin heyeti Umumininiz mecmuunun msili gibi bir beşerim demektir yoksa içinizden biriniz gibi bir beşer değilim demektir

buradaki inceliği şudur: Allahın yaratmasında tekerrür yoktur
bir yarattığını Allah bir daha yaratmaz
yani Allah hep aynı insanı yaratmaz
yani bir insanın bu aleme gelmesine sebeb: O kimsenin diğer insanlardan ayıran bir sıfatı kemaliyyesi olması hesabıyladır. ayette toplayanı olarak zikrediliyor. işte resulü ekrem efemdimiz Beşeriyetn bütün sıfatı kemaliyyesini cami olarak tenzezzülen bu alem gelmiştir....

Hazreti Muhammed Kuranı kerime masdarı olmuştur
ne demek : yanii namütenahi ilme masdar olmuştu anlatamadım mı ?
daha sen bunu bilmiyorsun...
neyse benim acelem var daha çok şey var yazacağımda neyse..

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Allah'a övgüler olsun.İnsan'ın Peygamberi putlaştırması,onun adını andığı halde insanın onu hiç anlamamış olmasıdır.Peygamberden işine geldiği gibi yalan ile konuşmasıdır.İnsanların peygamberden başka insanlara dinleri ile ilgili bilgi almaya çalışmalarıdır,ancak insan peygamberden bilgi alan insandan bilgi alıyorsa o doğru yoldadır.

Enver Ýstek

metin mete
resule itaat farzdır bunu inkar eden kafirdir sayın bektaşi

hem siz kim oluyorsunizki size uyalım niye uyalım

Bizim böyle bir iddiamiz yok yani bize uy demiyoruz cünki idrak ettikki Kitabin ayetlerinde Hidayetin tek kaynagi Allahtir.Simdide Bektasi ha Vay be sizde nelerde varmis yarin ne bulacaksiniz cooook merak ettim ama yinede tesekkürler..Benim imanimi bir kat daha artirdin(Elhamdülillah)...

Enver Ýstek

metin mete
diyorum ki
Kuranı kerimin metnini dahi layıkı ile anlamışsınız... nerde ruhiyatına vakıf olacaksınız...

bende tıpkı sizin gibi bir beşerim... böyle mi demiş Peygamber
metin mete nerden buldun bunu sen.... nerden yazıyor buu onu bana anlat

enne beşerün misliküm demek : ayette toplayını olarak zikrediliyor
yani ben sizin heyeti Umumininiz mecmuunun msili gibi bir beşerim demektir yoksa içinizden biriniz gibi bir beşer değilim demektir

buradaki inceliği şudur: Allahın yaratmasında tekerrür yoktur
bir yarattığını Allah bir daha yaratmaz
yani Allah hep aynı insanı yaratmaz
yani bir insanın bu aleme gelmesine sebeb: O kimsenin diğer insanlardan ayıran bir sıfatı kemaliyyesi olması hesabıyladır. ayette toplayanı olarak zikrediliyor. işte resulü ekrem efemdimiz Beşeriyetn bütün sıfatı kemaliyyesini cami olarak tenzezzülen bu alem gelmiştir....

Hazreti Muhammed Kuranı kerime masdarı olmuştur
ne demek : yanii namütenahi ilme masdar olmuştu anlatamadım mı ?
daha sen bunu bilmiyorsun...
neyse benim acelem var daha çok şey var yazacağımda neyse..

Iste Her zaman derim kitabin disindaki Muhammed bir RAB tir yani sana göre Allahin ortagidir kendi yazindan zaten bu acik olarak ortadadir.Sunu iyi biliyorumki bütün Mezheplerin ve tarikatlarin vaz gecilmezidir..

Bir alinti sana ve digerlerine;

Hıristiyanlar İsa aleyhisselamı tanrı yaptılar. Bu konu daha önce geçti. Mesela Katoliklere göre İsa olmasaydı kainat yaratılmazdı. Göklerde ve yer yüzünde görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlıklar… Her şey onun aracılığıyla ve onun için yaratılmıştır.
Bu yanlış inanç, müslümanların inancına da karışmıştır. Halk tarafından kabul gören bir uydurma hadiste Allah Teâlâ’nın Peygamberimiz için şöyle dediği iddia edilir: “Sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım". Kimi tarikatlara göre Muhammed aleyhisselam, var oluşun başlangıcıdır. Allah’tan başka hiçbir şey yokken ilk defa hakîkat-i Muhammediye var olmuş, bütün yaratıklar ondan ve onun için yaratılmıştır. Hakîkat-i Muhammediye nur olması bakımından âlemi yaratma ilkesi ve onun aslıdır. Bu nur ölümsüz ve ebedi olduğundan Peygamber için "öldü" denmez. Allah, var veya yok, ezeli ve hadis (sonradan olma) diye nitelenmediği halde hakîkat-i Muhammediye var ve ezelî diye nitelendirilir. Hakîkat-i Muhammediye bütün peygamberlerin ve velilerin ledünnî ve bâtınî bilgileri aldıkları kaynaktır. Bu hakikat Hak’tan gelen feyzin halka ulaşmasında aracı olur.
Katoliklere göre "Mesih İsa, gerçek Allah ve gerçek insandır. İşte bu nedenle insanlarla Allah arasında tek aracıdır.
Kimi tarikatçılara göre de Allah ile hakîkat-i Muhammediye aynı gerçeğin ön ve arka yüzleridir. Bu konuda şöyle bir şiir söylerler:
"Ahad Ahmed’dir, kim mim eder fark,

Bütün âlem o mîm içre olur gark.

Ahad yani Allah’tır."

Ahmed, Muhammed aleyhisselamın Kur’ân’da da geçen isimlerindendir. “Ahad Ahmed’dir” “Ahad Allah’tır” sözünün tabii sonucu, “Allah Ahmed’dir yani Muhammed’tir” olur. Bu şiire göre, Ahad (أحد) ile Ahmed (أحمد) arasında farklı olarak sadece bir mim harfi vardır. Bu fark yazılıştadır ve Ahmed’in lehinedir. Çünkü onlara göre bütün alem o mimin içindedir!.. Bu inancın İslam ile ilgisinin olmadığı açıktır. Allah Teâlâ şöyle buyuruyor:

"Muhammed, başka değil, sadece bir elçidir; ondan önce de nice elçiler gelmiştir.” (Al-i İmran 3/144)

"De ki: ‘Ben başka değil, tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana; Tanrınızın bir tek tanrı olduğu bildiriliyor. Artık ona karşı dürüst olun ve ondan bağış dileyin. Yazık o eş koşanlara.” (Fussilet 41/6)

"De ki: "Benim size ne zarar vermeye gücüm yeter, ne de sizi olgunlaştırmaya.
De ki: "Beni Allah’ın azabından hiç kimse kurtaramaz. Ben ondan başka bir sığınak da bulamam.
Benimkisi yalnız Allah’tan olanı, onun gönderdiklerini tebliğdir, o kadar." (Cin 72/21-23
Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır Kitanindan alinmistir

Enver Ýstek

metin mete
Bakara: 165) "Insanlardan bazilari Allah’tan baskalarini (Allah’a) denk tutarlar. Onlari Allah’i sevdikleri gibi severler. Iman edenler ise en çok Allah’i severler."

Tevbe 30
"Yahudiler: «Üzeyir Allah'in ogludur» dediler; Hiristiyanlar da: «Mesih Allah'in ogludur» dediler. Bu, onlarin agizlariyla söylemeleridir; onlar, bundan önceki küfredenlerin sözlerini taklid ediyorlar. Allah onlari kahretsin; nasil da çevriliyorlar?

Peygamberleri Allaha es tutanlari Allah kahretsin. Ister oglu desinler ister Mesih isterse xxxxxxxxxx. ".....Allah onlari kahretsin; nasil da çevriliyorlar? "

Ferrar_

New member
metin mete kardeşim sen- ben... bir mektepte okuyoruz
ben kader mektebinde diyelim ki lise sondayım
sen ise daha ilk okul 1 desin
ilk okul 1. sınıftaki çocuğa bir denklem matematikten behsetsen
hemen müfettiş işe karışır... sen ne yapıyorsun yahu çocuğun zekasını körelteceksin der.. bahsetme
işte aynen bunun gibi buda böyledir ki
söylediğim şeyler senin zekanı köreltecektir...
ve nitekimde öyle olmuştur dini zekan allak bullak oldu... bak bana ne diyorsun..... nazarların acaip söylediklerinden ben kaçıyorum yahuuu....

Iste Her zaman derim kitabin disindaki Muhammed bir RAB tir yani sana göre Allahin ortagidir kendi yazindan zaten bu acik olarak ortadadir
diyorsunnnn..

daha çok şey var söylicem demiştim... vazgeçtim yahuuu....

Enver Ýstek

metin mete
metin mete kardeşim sen- ben... bir mektepte okuyoruz
ben kader mektebinde diyelim ki lise sondayım
sen ise daha ilk okul 1 desin
ilk okul 1. sınıftaki çocuğa bir denklem matematikten behsetsen
hemen müfettiş işe karışır... sen ne yapıyorsun yahu çocuğun zekasını körelteceksin der.. bahsetme
işte aynen bunun gibi buda böyledir ki
söylediğim şeyler senin zekanı köreltecektir...
ve nitekimde öyle olmuştur dini zekan allak bullak oldu... bak bana ne diyorsun..... nazarların acaip söylediklerinden ben kaçıyorum yahuuu....

Iste Her zaman derim kitabin disindaki Muhammed bir RAB tir yani sana göre Allahin ortagidir kendi yazindan zaten bu acik olarak ortadadir
diyorsunnnn..

daha çok şey var söylicem demiştim... vazgeçtim yahuuu....

Ben haddimi bilirim sen yine liseli ol ben ilk okul birinci sinif degilde hazirliktayim farz et..Yazma sen yine öyle say allak bullak olmus fikirler diye insan inanmak istedigine inanirmis eger beyyinesi belirsiz ise....

Üst Alt