Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Misvak Kullanmak .. (Hadislerle aciklamali)

talha_

New member
METİN ABİ;

sen tamamen reddettiğin birseyi çürütmek için neden inanmadığın seylerden delil getiriyorsun..

belki bunu daha önce birçok defa duymussundur ama "ORDa KURAN lafızlarıyla KARISTIRILMASIN DİYE" yasaklanmıstır lakin vahy tamamen indirildikten sonra tekrar izin vermistir.." diyeceğim ve vereceğin cevapları da tahmin edebiliyorum..

RABBİM EDİNDİKLERİ İLİMLE AMEL EDENLERDEN EYLESİN İNSALLAH..

selametle

Enver Ýstek

metin mete
METİN ABİ;

sen tamamen reddettiğin birseyi çürütmek için neden inanmadığın seylerden delil getiriyorsun..

belki bunu daha önce birçok defa duymussundur ama "ORDa KURAN lafızlarıyla KARISTIRILMASIN DİYE" yasaklanmıstır lakin vahy tamamen indirildikten sonra tekrar izin vermistir.." diyeceğim ve vereceğin cevapları da tahmin edebiliyorum..

RABBİM EDİNDİKLERİ İLİMLE AMEL EDENLERDEN EYLESİN İNSALLAH..

selametle

Sen ne diyorsun benim delilim Kuran disimi?Varmi sizin gibi bir tek ayet disi delil?Yapma ben inanmadigim bir seyden delil vermem Yok Vahye karisirmis?Bu mümkünmü?Alemlerin Rabbi Koruyacagini belirttigi seye Baska sey karismasina müsade edermi sandiniz?Yapmayin Allahin tek korunmusuna bu zulmü yapmayin yarin cevap vermek oldukca güc olur.Benim dedigim senin bir önceki yazinda;

biz bunları kafamızdan uydurmadık metin mete abi..

siz gibi sünnet inkarcılarını gördükten sonra bu hadisi(size göre yalanı) uydurmadık..

Bu söze bir kinayedir.Yoksa ici celiskiler yumagi olan birde durmadan Sahici veya Sahici degil diye tartistiginizi okudunmu dedim?Okumadiysan benim dedigimi anlamazsin tabiki?

Yani naye benzedi Talha kardes ayni;

"Minareyi calan kilifi hazirlamis"

Öyle hadisler hatirliyorumki Vahyin disinda bir seylerin yazilmasini yasaklamisti..

Önce oku sonra gel.Bak ben bunlari tam kirk yasima kadar okudum hemde günlerimi bunlarla tüketerek sende oku sonra gel deki bunlar hak...

Enver Ýstek

metin mete

talha_

New member
iste Allah Rasülünün o emriyle Kuran ifadelerine Efendimizin sözlerinin karısmasını engellemistir..

Efendimizin sözleri haktır.Kuran zaten efendimizin yanıldığı bazı konularda müdahale etmistir..

HUD 17-O dünyayı isteyenler, hiç Rabbinden açık bir belge üzere olan kimse gibi midir? O belgeyi yine Allah'dan gelen bir şahid olarak Kur'ân izliyor, ondan önce de bir rehber ve rahmet olan kitap, Musa'nın kitabı yine onu destekliyor. Böyle olanlar Kur'ân'a inanırlar. Hangi hizipten olursa olsun kim onu inkâr ederse, ona vaad edilen yer ateştir. İşte bütün bunlardan dolayı sen de bu Kur'ân'dan şüphe içinde olma. Kesinlikle o haktır, Rabbindendir. Fakat insanların çoğu iman etmezler.

ki o konular sunlardır;

1-Rasüllahın hanımlarına darılıp yaklasmama düsüncesi
2-bedir esirlerinin fitye olayı
3-Abdullah ibni mektum olayı...
4-abdullah bin ubey bin selül ülün cenazesinin kıldırılması meselesi

sunuda belirtmekte fayda olacağını düsünüyorum;

*kisi bazı konularda ilerleme kaydetemediğini görünce isteri istemez sevki kırılıyor ki karsısındaki yazılanları anlamak için değil reddiye yazmak icin okursa bu durum iyici karmasık bir hale geliyor..

*sunu da hatırlarım ki namazı nasıl kıldığına delil olan ayet namazın savasta nasıl kılınacağına dair bir acıklama getirmistir(nisa 102)..

*Allah askına sen namaz kılarken yanına silah türü birsey alıyor musun veya biri nöbet tutuyor mu?

*bu Allahın acık ve net olan ayetlerini kendi kafasına göre yorumlayamak değil de nedir?

*Kuranda Allah "Allah ve Rasülüne uyun"diyorsa o zamanın insanları hayatlarını O na göre baz almıslar yemeden tutta uyumaya,hayata,savasa ve Kuranda acıkca belirtilmeyen cokca hükümlerde O na tabi olmuslardır..O yasayan bir örnekti.Kuran O nda hayat buluyordu.O Kuran´ın hayata dökülmüs biçimiydi.

peki sana şunu sorarım!madem O bize örnekti O na uymamız emrediliyordu..
hadisleri yok sayarsak hayatımıza karısmayan kutlu doğumlarda hatırlanan ve gül le özdeslesen bu peygamberi hayatıma nasıl yansıtacağım?

ben Allaha sikayet etmezmiyim o zaman hayatıma karısmayan bir peygamberi!(haşa)örnek alacaktım ama emir ve yasakları bana ulasmadı diye?

"sahabeler zamanında yasadı gitti ve o zamanda yasayanlar sanslıymıs ne yapalım ben o zamanda yasamadım ki" mi diyeceğiz?

*kaçma olarak nitelendirdiğin mesajımıda yanlıs algıladın.asağı yukarı bir seneye yakın forumu takip ediyorum ve bu sizin tartısmalarınızda birinin de fikrinin değistiğini görmedim,ayetleri kendi kafanıza göre ve kendi heva-isteklerinize göre yorumladığınızı gördüm.o nedenden dolayıdır ki o siirin size verilebilecek en uygun cevap olabileğini düsündüm.

*ha birde siz üniversite acıklamalarını,arastırmalarını delil kabul ediyordunuz değil mi?madem öyle su an hadislerin güvenilirliği hakkında ve Kuran-sünnet birlikteliğini müslümanların vazgeçilmezi olarak sayan o kadar üniversiteli arastırma görevlilerinin arastırmalarını okudum?onları neden kabul etmiyorsun?kabul etmen için hadis yazılı olan bir kemik bulmalarını ve o kemiğin yasını,yazılan cismin materyalinin incelenmesinden sonra "evet bu o devirde yazılmıstır ve sahihtir" denmesini mi bekliyorsun?

Enver Ýstek

metin mete
11:16 Bunlar için ahirette, yalnız ateş vardır. Yaptıklarının hepsi orada boş çıkmıştır. Bütün yaptıkları geçersizdir.
11:17 Daha önce Musa'nın kitabı bir önder ve rahmet iken, şimdi Rab'lerinden gelen bir tanığın ilettiği kesin bir kanıta sahip olanlar var ya işte onlar ona inanırlar. Hangi grup onu inkar ederse yeri ateştir. Ondan hiçbir kuşkun olmasın. O, Rabbinden gelen bir gerçektir. Ne var ki halkın çoğunluğu inanmaz.
11:18 Uydurmaları ALLAH'a yakıştırandan daha zalim kim olabilir? Onlar Rab'lerinin huzuruna çıkarılır ve tanıklar: "İşte Rab'leri hakkında yalan uyduranlar bunlardır," diyecekler. ALLAH'ın laneti zalimleredir.

4:101 Yeryüzünde savaş için yolculuğa çıktığınız zaman inkarcıların size saldırmasından korkuyorsanız namazı kısaltmanızda bir sakınca yok. Kuşkusuz inkarcılar sizin açık düşmanınızdır.
4:102 Sen içlerinde olup onlara namaz kıldırdığın zaman, onlardan bir grup sizi korumak için yanınızda bulunsun ve silahlarını da yanlarına alsın. Namaza duranlar secdeye vardıklarında arkanızda bulunsunlar. Sonra namaz kılmamış olan grup gelsin ve seninle birlikte namaza dursunlar, (namazı bitirmiş olan grup ise) silahlarını alıp nöbet tutsunlar. İnkarcılar, silahlarınız ve eşyanız hakkında dikkatsiz davranmanızı ve böylece sizi ani bir baskınla bozguna uğratmayı umarlar. Yağmur ve hastalık gibi özürlerden ötürü silahlarınızı bırakmanızda bir sakınca yok. Ancak alarmda olun. ALLAH kafirlere alçaltıcı bir azap hazırladı.

4:103 Namazı bitirdiğiniz zaman ayakta, oturarak ve uzanarak ALLAH'ı anın. Güvene kavuştuğunuzda namazı gözetiniz. Namaz, inananlar üzerine belirli vakitlerde farz kılınmıştır.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
Haberin olsun katıksız din yalnızca Allah’a aittir. O’ndan başka veli edinenler. “Biz bunlara bizi Allah’a daha fazla yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz.” Elbette Allah ayrılığa düştükleri konularda aralarında hükmedecektir. Şüphesiz Allah hiçbir yalancı kafiri doğruya eriştirmez.

Zümer Suresi 3
[/I][/B][/COLOR][/QUOTE]

zaten metin abi ALLAHtan baska illahta edinmiyoruz şükür fakat kuranda ALLAHa ve resulüne itaat edin diyor o size neyi emrediyorsa onu alın neyi yasaklıyorsa odan sakın diyor egerki biz ALLAH ve resulüne itaat etmiyeceksek kime itaat edelim bakın uhud savasında peygamber s.a.v itaat edilmedigi için savaş kaybedilmiştir en ufaak bir itaatsizlik insanı neye görtürdügü beli degimidir zaten yeryüzünde din islamdır başka din yoktur egerki peygamberin söylemiş oldugu sözleri kuranın dısında bir söz olarak görüyorsanız yanılıyorsunuz peygamber s.a.v hayatı kuran üzerinedir yaptıgı ve hareketi sözleri kuranın dısında dgildir egerki siz kuranın dısında olarak görüyorsanız o na bir şey diyemem peygamber s.a.v bir sözü vardır benim söylemedigim bir sözü bana isnat eden cehennemde yerini ayırmıştır bu günkü toplumumuzda peygamber s.a.v söylmememiş oldugu bazı sözleri on isnat etmişlerdir

Üst Alt