Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Laik Cumhuriyet Tanımı

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Anlattık ama anlatamadık maalesef...

Demek ki bu Lucattolar ın hamisi de abisi de çok.

Adam küfre yemin ediyor, adam küfürle amel ediyor, adam küfrü uyguluyor, uygulatıyor ve cebrediyor, bundan nemalanıyor da ama biz onun niyetinin halis olduğunu keşfediyoruz.

Ben Lucatto'yu tanımam, bilmem. Soruda Lucatto'nun niyetinin ne olduğu da bildirilmemiş, niyetinin ne olduğu da sorulmamış zaten. Zahiren olan halleri neyi temsil ediyor diye sorulmuş. Ama, her nedense bu Lucatto'nun ahvali kime kimleri amısattıysa, ciddi bir müdafaa doğdu. Aslında bu dahi çok şeyi anlatır, anlayana ya... Her neyse, artık bende itiraf(!) edeyim. Lucatto bir mücahiddir, o bir dava adamıdır, o bir cihad adamıdır, tamam, kimsenin hatırı kalmasın...

mhmt

New member
:)
Bekir abi. Ben senide seviyorum.
Neyse..
Senin dediğine nasıl bi cevap bekliyordun?
Bu adam kötü mü nereden bilelim. Sen diyorsun ki, bu adamın hükmü ne?
Aynı durum Türkiye içinde geçerli alptraum un dediği gibi.
Ya buna evet diyenlerin topu kafir ya da Ehveni Şer'e girer.
Hayır, senin hükmün varsa ayrı konu. Okuyalım.

selametle...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir abi. Ben senide seviyorum.
Neyse..
Senin dediğine nasıl bi cevap bekliyordun?
Bu adam kötü mü nereden bilelim. Sen diyorsun ki, bu adamın hükmü ne?
Aynı durum Türkiye içinde geçerli alptraum un dediği gibi.
Ya buna evet diyenlerin topu kafir ya da Ehveni Şer'e girer.
Hayır, senin hükmün varsa ayrı konu. Okuyalım.

selametle...

Allah razı olsun senden, ben de, ben de... :)

Ben hükmümü verdim, daha gerisi yok Mehmed'im, bu kadar dı...

bekir isimli Üye şuanda online konumundadır

icon1.gif

Anlattık ama anlatamadık maalesef...

Demek ki bu Lucattolar ın hamisi de abisi de çok.

Adam küfre yemin ediyor, adam küfürle amel ediyor, adam küfrü uyguluyor, uygulatıyor ve cebrediyor, bundan nemalanıyor da ama biz onun niyetinin halis olduğunu keşfediyoruz.

Ben Lucatto'yu tanımam, bilmem. Soruda Lucatto'nun niyetinin ne olduğu da bildirilmemiş, niyetinin ne olduğu da sorulmamış zaten. Zahiren olan halleri neyi temsil ediyor diye sorulmuş. Ama, her nedense bu Lucatto'nun ahvali kime kimleri amısattıysa, ciddi bir müdafaa doğdu. Aslında bu dahi çok şeyi anlatır, anlayana ya... Her neyse, artık bende itiraf(!) edeyim. Lucatto bir mücahiddir, o bir dava adamıdır, o bir cihad adamıdır, tamam, kimsenin hatırı kalmasın...

Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol,
Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye bir sebep, bir yol, bir nefes ol...

sadece bir kul

mhmt

New member
Abi sevdiğim bir duayı sırf sana edeceğim. Açım ve canım sıkkın.
Ama çok hoş..

Allah seni tepe taklak cennetine atsın.

Nuayman hocamındı heralde bu dua. Çok hoşuma gider.

selametle..

Z

zemahseri

Guest
Saygıdeğer Bekir sanıyorum ifade yetersizliğim var yetersizliğimden dolayımdır bilemiyorum zira uslubunuzda sert bir tutum hissettim ben şahsım adıan saygı çerçevesi içerisinde bir münazara olduğunu düşünüyorum sizdende ricam bu yöndedir... Konu ile ilgili son kelamım sanıyorum İtalyan hükümeti İncil üzerine yemin ediyor...İncil üzerine değil Kuran adınada yemin etse Allahtan gayrısına edilen yemin, yemin değildir..şu halde yazılabilecek söylenebilecek başka bir kelamım yok insallahü teala en sıhhatli cevaba tez zamanda ulaşırsınız ...dua ile...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Saygıdeğer Bekir sanıyorum ifade yetersizliğim var yetersizliğimden dolayımdır bilemiyorum zira uslubunuzda sert bir tutum hissettim ben şahsım adıan saygı çerçevesi içerisinde bir münazara olduğunu düşünüyorum sizdende ricam bu yöndedir... Konu ile ilgili son kelamım sanıyorum İtalyan hükümeti İncil üzerine yemin ediyor...İncil üzerine değil Kuran adınada yemin etse Allahtan gayrısına edilen yemin, yemin değildir..şu halde yazılabilecek söylenebilecek başka bir kelamım yok insallahü teala en sıhhatli cevaba tez zamanda ulaşırsınız ...dua ile...

Rica ederim, sertlik yok, yanlış anlamışsınız. Ben konuyu kendi nezdim de bitirdim zaten. Artık fikir soran olsa cevap vereceğim...

Üst Alt