Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran'daki Islami Yaşadiğinizi Düşünüyormusunuz?

Kuran'daki Islami Yaşadiğinizi Düşünüyormusunuz?

• EVET

Kullanılan: 0 0.0%
  • HAYIR

• KİM YAŞAYABİLİYOR Kİ?

• Kullanılan toplam oy
    0

Enver Ýstek

metin mete
Selamün Aleyküm ;

Allah'ın en güzel şekilde yarattım dediği insan, benim dişlerimin arasında olamayacak kadar yücedir, bu insan ister müslüman olsun, ister kafir olsun, isterse ne olursa olsun....yeter ki insan olsun, insan bir hayvan değildir, insan bir eşek değildir, öyle zorda gelirsen yiyebilirsin olayı yoktur, ben hiç bir yemeği ayırt etmem, önüme ne gelirse yiyen biriyim, fakat bugüne kadar duyduğum en haşin söz bu , yani insan etinin yenilebileceğini savunmak, kesinlikle böyle bir şey yoktur, kabul edilemez.

Aleykümselam,Dünyada vahsi olandan baskasi yemez.Ama unutmaki ben size her ortamda yene bilir demiyorum velevki zaten benim sözüm degil.Bunu Filistinde Imamlar fetva olarak vermistir(Anlamak istemesende durum bu)Insan belki dedigin güzelde Hayvandan asagi olanda insan unutmaki Kabul etmek/etmemek diye bir sey degil bu eger o duruma gelmese Filistinli Imamlar böyle bir fetva vermezlerdi?Allahin verdigi nimeti (yasaklar haric)ha bir bulgur pilavi yiyemem.Digerlerinde ne sorarim nede sevmem derim.Ama bilki benim söyledigimle senin görmek istemedigin yazinin geneli senin dedigin gibi degil.O nedenle beyninde olusan zincirleri kirman gerek...

rusen_alp

New member
Hiç bir insan açlıktan ölmez

Hiç bir insan açlıktan ölmez

İnsanın yapısında 3 madde bulunur,
1)Karbonhidrat
2)Yağ
3)Protein
İnsan önce karbonhidratları tüketir, yağlar depodur.
Kabonhidratlar tükenince yağdan , insan vücudu kullanır.
Yağlar tükenince de ; proteinler harcanmaya başlanır.
Bilim adamları insan hiç bir şey yemese 40 gün dayanabilecek güçte olduğunu söylerler, zira Allah ( c.c.) O'na bu istibdatı vermiş.
insan her şeyden ölebilir, fakat açlıktan ölemez, bugün açlıktan ölenler var denirse yalandır, insan açlıktan ölemez, zira
a)İnsan açlıktan ölmez, görüldüğü üzere insan hiç yemese 40 gün dayanabilecek ölçüde besin stoğu yapmış, O halde tokluğa alıştığından dolayı ölür, yani O'nu tokluk, çok yemek öldürür.
b)Veya önündeki nimeti başkaları tarafından alınarak öldürülür, yani Onlar'ın bir katili vardır.

Enver Ýstek

metin mete
1)Karbonhidrat
2)Yağ
3)Protein
Bilim adamları insan hiç bir şey yemese 40 gün dayanabilecek güçte olduğunu söylerler, zira Allah ( c.c.) O'na bu istibdatı vermiş.
insan her şeyden ölebilir, fakat açlıktan ölemez, bugün açlıktan ölenler var denirse yalandır, insan açlıktan ölemez, zira
a)İnsan açlıktan ölmez, görüldüğü üzere insan hiç yemese 40 gün dayanabilecek ölçüde besin stoğu yapmış, O halde tokluğa alıştığından dolayı ölür, yani O'nu tokluk, çok yemek öldürür.
b)Veya önündeki nimeti başkaları tarafından alınarak öldürülür, yani Onlar'ın bir katili vardır.

Artik cok gülünc olmaya basladi.....

M

muhik

Guest
1)Karbonhidrat
2)Yağ
3)Protein

metin mete kardeşim hala tarafsız olduğumu belirtmekle beraber,ruşen_alp kardeşimin bu yazısını desteksiz yazmadığını belirtmek isterim.belki kaynak göstermeme kızabilir ama ruşen kardeşim bu yazısını risale-i nur dan alarak yazmış ki orda her yazan şey harfi harfine doğrudur.ancak a ve b şıkları kendi yorumlarıdır.ona karışamam tabi.siz devam edin bana skoru söyleyin sadece:D

Enver Ýstek

metin mete
metin mete kardeşim hala tarafsız olduğumu belirtmekle beraber,ruşen_alp kardeşimin bu yazısını desteksiz yazmadığını belirtmek isterim.belki kaynak göstermeme kızabilir ama ruşen kardeşim bu yazısını risale-i nur dan alarak yazmış ki orda her yazan şey harfi harfine doğrudur.ancak a ve b şıkları kendi yorumlarıdır.ona karışamam tabi.siz devam edin bana skoru söyleyin sadece:D

Allah kelamimi?Yoksa kul kelamimi?

Enver Ýstek

metin mete
Kul kelamı olmadığı kesin.Çünkü bu risale-i Nurların müellifi bunları tamamen ilham yoluyla yazdırmıştır ve kendiside yarı ümmidir.İnşallah bu konuyu tartışmaya almazsınız.

Ben asla sahislar bazinda yazmam,ama söylediginiz söz gercekten cok büyük bir söz.Yani Vebalida cok büyük...Cünki Kul kelami olmadigini beyan onun Allah kelami oldugunun tastikidir....

rusen_alp

New member
Allah kelamimi?Yoksa kul kelamimi?

Senin iflahın mümkün değil, Rasulullah'ın sözlerine herhangi bir söz diyen, alimleri küçümseyen şu tavrın , seni ancak biraz daha felakete sürükler, biraz daha kendi fikirlerine sarılırsın....

Şu konu çok ibret-i alemdir aslında, önce sorumluluğunu sadece ANLADIKLARINLA sınırlı tuttun, ben anladığım kadarıyla sorumluyum arkadaş, gerisi beni ilgilendirmiyor dedin, eşek etini çok rahat yediğini söyledin, sonra da zorda kalırsan insan etini de yiyebileceğini söyledin...

DURUM AÇIK VE NET YANİ SEN KİTABINA SADECE BAKMIŞSIN, NASİBİN PEK OLMAMIŞ BU KİTAPTAN

Mücahid

New member
Sevgili metin mete bu konu çok su götürecek bir hal aldı.Kolay gelsin.Dua ile

Enver Ýstek

metin mete
Senin iflahın mümkün değil, Rasulullah'ın sözlerine herhangi bir söz diyen, alimleri küçümseyen şu tavrın , seni ancak biraz daha felakete sürükler, biraz daha kendi fikirlerine sarılırsın....

Şu konu çok ibret-i alemdir aslında, önce sorumluluğunu sadece ANLADIKLARINLA sınırlı tuttun, ben anladığım kadarıyla sorumluyum arkadaş, gerisi beni ilgilendirmiyor dedin, eşek etini çok rahat yediğini söyledin, sonra da zorda kalırsan insan etini de yiyebileceğini söyledin...

DURUM AÇIK VE NET YANİ SEN KİTABINA SADECE BAKMIŞSIN, NASİBİN PEK OLMAMIŞ BU KİTAPTAN

Gercekten seni anlamak?Muhal..Varsa Verecegin cevabi yoksa konusmayacaksin.Sordum Kulmu? Allahmi?Esek etini haram eden kulmu Allahmi?Zor durumda kalinca Domuz dahi yemeyi serbest birakan bu dine Insan etide yene bilir diyen imamlar gurubunu burada kurtardin helal sana...

Enver Ýstek

metin mete
Sevgili metin mete bu konu çok su götürecek bir hal aldı.Kolay gelsin.Dua ile

Selamün Aleyküm,Gercekten ben bu forumda asla sahislar hakkinda konusmadim ve kararimda o yönde ama böyle devam ederse bizimde isimler degil ama eserler konusunda oldukca bilgimiz mevcut yani gerekirse desifre ederiz.Böyle Kul eserlerine Allah kelami vasfi verilirse...Temennin icin tesekkürler Furkanda cevap tükenmez vermesine veririzde anlayan olacak....Rabbe emanet ol.

rusen_alp

New member
Gercekten seni anlamak?Muhal..Varsa Verecegin cevabi yoksa konusmayacaksin.Sordum Kulmu? Allahmi?Esek etini haram eden kulmu Allahmi?Zor durumda kalinca Domuz dahi yemeyi serbest birakan bu dine Insan etide yene bilir diyen imamlar gurubunu burada kurtardin helal sana...

Allah Rasulu öyle emrediyor ;eşek eti yemeyeceksin bu kadar, bunun tartışması bile saçma, geviş getirmeyen hayvan yenmez, Rasulullah bunu emrediyor, O'nun yasakladığı bir şey , Allah'ın yasakladığı gibidir,onun emrini çiğneyen , Allah'a karşı gelmiş gibidir, Allah'a asi kesilmiştir, Allah düşmanıdır.

İşte Rasulullah'ı hayatına koymak istemeyenlerin , sünneti reddedenlerin durumu açıktır,eğer kabul etmiyorsan sünneti eşşek eti de yer insan, katır eti de, sümüklü böceği dahi yiyebilir.

Hz. Muhammed ( s.a.v) alemlere rahmet olarak gönderilmiştir, Allah'tan böyle bir peygamberimiz var ki, Allah'a binlerce kez şükür, tüm insanlığa örnek oldu, yoksa senin gibi çok insan gelir geçerdi şu fani dünyada, kendisi yediği gibi yemeyeni de eşşek, katır, kedi, köpek ne kadar pis hayvan varsa hepsini zorla yedirirdi.

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Ben Kuran-ı kerim'e ve Peygamber efendimizin sünnetine uyuyorum

Ne eşek eti yerim, ne kedi, köpek, domuz, nede İNSAN

Kuran-ı kerimde helalliği haramlığı yazmayan konularda da şahsi görüşüm olmaz, Yine Kuran-ı kerimde belirtildiği gibi

Ey iman edenler! Allah’a itaat, edin peygambere ve sizden olan emir sahiplerine itaat edin. Şayet bir meselede çekişirseniz, eğer Allah’a ve Ahiret Gününe inanıyorsanız o meseleyi Allah’a ve Rasulüne götürün."

Kuran-a, sünnet'e, imamlara, sonrada ilmi eğitim almış Ayetullah'lara müracaat ederim.

Şimdi söyle sen mi Kuran-a göre amel ediyorsun yoksa biz mi?

Enver Ýstek

metin mete

Bakiyorum artik eskilerle avunmaya basladin?

Allah Rasulu öyle emrediyor ;eşek eti yemeyeceksin bu kadar, bunun tartışması bile saçma, geviş getirmeyen hayvan yenmez, Rasulullah bunu emrediyor, O'nun yasakladığı bir şey , Allah'ın yasakladığı gibidir,onun emrini çiğneyen , Allah'a karşı gelmiş gibidir, Allah'a asi kesilmiştir, Allah düşmanıdır.

Allahin o Sanli Resulünü Tenzih ederim,O emretmiyor Allahin yasasina karsi yasa koymuyor.Koyan var ama kimler iste bunu bulmak lazim.Ama kaynagi belli;Eski Ahid...Allahin emri acik ve net Furkanda egriyle dogru ayrilmistir...Mavi yer icin söylenecek tek söz Allahin yasalarinin üzerine yasa koyanlari hitab aliyor mutlaka...

İşte Rasulullah'ı hayatına koymak istemeyenlerin , sünneti reddedenlerin durumu açıktır,eğer kabul etmiyorsan sünneti eşşek eti de yer insan, katır eti de, sümüklü böceği dahi yiyebilir.

Gercekten cok amasin daha gecenlerde sana acikca verdim Benim iman ettigim Resul"ALLAHA CAGIRAN MUHAMMED"Yani yasanin üzerine yasa koyan degil...Sümüklü böcege gelince bu dünyada eger Kitabi evrensel göremiyorsan sana diyecek laf bulmam mümkün degil..Yani Yahudilerin yasalarina kapilip kalmissan o zaman düsüne bildigin ancak Arab örf ve adetleridir...

Hz. Muhammed ( s.a.v) alemlere rahmet olarak gönderilmiştir, Allah'tan böyle bir peygamberimiz var ki, Allah'a binlerce kez şükür, tüm insanlığa örnek oldu

Dogru gercekten dogru...

yoksa senin gibi çok insan gelir geçerdi şu fani dünyada, kendisi yediği gibi yemeyeni de eşşek, katır, kedi, köpek ne kadar pis hayvan varsa hepsini zorla yedirirdi.

Ne yazikki kafasi evreni degilde dünyayi kavrayamayan ufak beyinlerin yüzüne artik pis/temiz ayrimi yapamaz olduk..Senin pisin olan Kedi/köpek Cinlinin enfes yemegidir.Bunu dahi anlamayacak kadar dar bir cerceveden Yahudi gözlükleriyle bakmaktan Alemlerin Rabbine siginirim...

Üst Alt