Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an okumayı size kim öğretti?

Çilekeþ

New member
İnşaallah Camideki Hocamlarımdan ; Küçük yaşta Kur'an kursuna beni gönderen ve bugün dualarımdan eksik etmediğim canım babacım..

sinang

New member
Kur'an'ın Arapça vahy edildiği sabittir,öyleyse bizim Kur'an okumadan kastımız arapça okumaktır.Hem bir dil diğeriyle benzeşsede farklılıkları çoktur,Ebu zehra bir kişiye Kur'anı okuken mutlaka arapçasını okuyup,sonra mealen okumalı ve bunun Kur'an olmayacağının anlatılması gerektiğini anlatıyor ki doğrusuda budur.Namazda arapça okunması kesin icab eder ki bu ayrımı her ulema ve müslüman onaylar bilir.

yavuzburak

New member
İlk zamanlarda çocukken yarısını camılerde tam olarak ise Diyanete bağlı bır kursta öğrendim...

gizemli

New member
7 yaşındayken bir kursta hocamdan öğrendim.

H.Mert_ozen

New member
ben Kur'an kursunda öğrendim hala da kursa devam ediyorum 3.üncü sınıfa geçtim hocalarımdan çok şey öğrendim hepsinden allah razı olsun...

ebedi

New member
kendim öğrendim camilerdeki yaz kurslarında temel attım

MC_MaCESte

New member
Web sitesi
www.mc-maceste.net.tc
Valla ben ne zaman okuma yazma öğrendim ertesi yaz annem babam tekme tokat camiye yolladılar. oradaki abiler öğretti ve orta okulu imamhatip te okudum orada ilerlettim Allah Ailemden ve hocalarımdan razı olsun S.A

aysemaide

New member
Bir hacı amcam var bana o öğretti ilk..Camiyede gittim.Çok küçük yaşta başladığım için bir sürü hocam oldu.Ama hacı amcam olmasaydı,O çocuklukla unutabilirdim.çevresinde Kuran öğrenmeyen çocuk kalmasın diye çırpınırdı..Allah ondan razı olsun..Böyle insanları eksik etmesin..

Üst Alt