Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an okumayı size kim öğretti?

Asya

New member
sevgili forum arkadaşları sanırım burada bir çoğumuz kuran okumayı biliyoruz.acaba bu değerli öğretiyi biz kimden aldık?
hadi buyrun bakalım.
öncelikle ben başlayacak olursam Kuran okumayı küçükken camilerdeki yaz kuran kurslarına gitmiştim.büyük bir kısmını oradan öğrendim.tabi ailemde de bilen insanlar vardı.onlar da yardım ettiler.ama küçükken gittiğim yaz kuran kursu bana çok faydalı oldu.
daha sonra da kuran okumayı çok iyi bilen bir tanıdığımdan
tecvidli bir şekilde öğrenmeye başladım.ve öğrenimimi tamamladım.

gulya

New member
s.a benim cevremde ve ya ailemde kuran okumasini bilen yoktu ne yazik ki.kac kere kursa gitmek istedim ama olmadi malesef.ve en sonunda bana degil kuran okumasini hatta tum arap hariflerini teker teker SEYFULLAH PUTKIRAN kardesim ogretti.tamam suan ole duzgun okuyamiyorum ama zamanla irerleticem insallah.konuyu acman iyi oldu asya.tesekkur ederim.seyfullah kardesimin bende hakki buyuk.Allah bole iyi insanlari cevremizden eksik etmez ins.asyacim senin vesilenle seyfullah kardesede tsk etmis oldum.selametle

EMÝRA

New member
ben yatılı kuran kursunda öğrendim.ALLAH bana kuran okumayı öğreten hocamdan razı olsun

Asya

New member
s.a benim cevremde ve ya ailemde kuran okumasini bilen yoktu ne yazik ki.kac kere kursa gitmek istedim ama olmadi malesef.ve en sonunda bana degil kuran okumasini hatta tum arap hariflerini teker teker SEYFULLAH PUTKIRAN kardesim ogretti.tamam suan ole duzgun okuyamiyorum ama zamanla irerleticem insallah.konuyu acman iyi oldu asya.tesekkur ederim.seyfullah kardesimin bende hakki buyuk.Allah bole iyi insanlari cevremizden eksik etmez ins.asyacim senin vesilenle seyfullah kardesede tsk etmis oldum.selametle
siz putkıranla tanışıyor musunuz?

gulya

New member
ya asya bu kacinci sorusun be cnm.nsl tanisalim ki.ben bakude yasiyorum.burda dogdum buyudum.ustelik kac kere solemisim bunu sana.netten ogretti.saolsun.cok zor bise bu.baya ugrasti.neyse selametle

Asya

New member
netten nasıl öğretti yaa?aaaaaaaaaaaa çok ilginç.

gulya

New member
o yazdi ben ogrendim.ya ben aslinda bunlari aciklamak icin yazmadim.sadece senin konunun vesilesiyle tesekkur etmek istedim okadar.selametle

Asya

New member
iyi ikinizden de Allah razı olsun o zaman.peygamberimiz"Kuranı öğreniniz ve öğretiniz" demiş.

Yasemin03

New member
ben kur'an'i kur'an kursundan ögrendim. her hafta sonunda cok sert hocalar vardin, bende seve seve gitmedimde ama %60 orada kur'an ögrendim. sonralarida medreselere gittim, ögrendim. ailemdende ögrendim kur'ani. yani karisik, degisik yerlerden. Allah'ima sükürler olsun, Kur'ani okuyabildigim icin.

gulya

New member
iyi ikinizden de Allah razı olsun o zaman.peygamberimiz"Kuranı öğreniniz ve öğretiniz" demiş.

saol cnm cumlemizden razi olsun ins.burda asil tesekkur seyfullaha edilmelidir.cunki her insan bu iyiligi yapacak takdirde degil.selametle

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

Allah senden de razı olsun, gulya çok çalışkan bir öğrenci yoksa bizim yaptığımız çokta bir şey yok, ama kuran okuyamıyanlara net üzerinden kuran öğretebilirim....

leyla

New member
:11_4_126v :) :) :) bende çocukken kurslara gittim yazın camilerde açılan yaz kurslarına orada öğrendim baya ama tecvitli değildi sonra istanbulda özel olarak bir hocadan 3 sene ders aldım ve tecvitli güzel bi şekilde öğrendim başkalarınada öğretmeye çalışıyorum isteyene bende öğretirim öğretmekde okumakda çok zevkli ALLAH HERKESE NASİP ETSİN İNŞALLAH

gulya

New member
Allah senden de razı olsun, gulya çok çalışkan bir öğrenci yoksa bizim yaptığımız çokta bir şey yok, ama kuran okuyamıyanlara net üzerinden kuran öğretebilirim....

aman hocam estagfurullah :) hersey sayenizde oldu.Allah cumlemizden razi olsun insallah.selametle

Nurgül

New member
bende annemden öğrendim Allah ondan razı olsun...haylazdık ama yinede pes etmedi<__<...sonrada zati Kuran kursları...ama tecvidi bende öğrenemedim henüz :( inşallah olur. Allah herkese Kuran okumayı nasip etsin... burdan Seyfullah Putkıran kardeşe bir alkış Gulya bacımıza Hocalık yaptığı için!!!!*şak şak şak* en hayırlınız Kuranı ögrenen ve ögretendir!!

Allaha emanet olun

asikkulun

New member
ben yatılı kur'an kursunda öğrendim.saolsun hocalarım.onlar sayesinde gayet güzel okuyorum...

unzurna

New member
Bende Kuran-ı Kerim'i kitabçılardan aldım ve okudum. Çok okudum ve düşündüm. Yani kendimce öğrendim. Arapça bilmediğim için Türkçe okudum. Ve anladım. Arap harfleri ile okumak bana sadece sevap kazandırır diyebileceğim. Ama gerçekten arapça bilseydim ve çevirisini kendim yapabilseydim daha iyi olurdu.

T

teslimolan

Guest
Kuran okumadim okuyamam da cünkü arapca bilmiyorum. Fakat beni mealleri okumaya tesvik eden Hulki Cevizogluna sonsuz tesekkürlerimi bildiririm beni o yola iten Cevizkabugu programi oldu.

radikal

New member
Kuran okumadim okuyamam da cünkü arapca bilmiyorum. Fakat beni mealleri okumaya tesvik eden Hulki Cevizogluna sonsuz tesekkürlerimi bildiririm beni o yola iten Cevizkabugu programi oldu.

Neee! Sen Kur'an-ı Kerimi okumayı bilmiyormusun ? Hayır yanlış anlamada geçen hafta biz hep beraber hatim yaparken sen de cüz almıştın bildiğim kadarı ile. yoksa meal mi okudun? Bu konuda cevap verirsen sevinirim.

Üst Alt