Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kişilik testi: ağaca tırmanan kediyi nasıl indirirsiniz

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
Onların sana getirdikleri hiçbir örnek yoktur ki, biz sana gerçeği ve en güzel yorumu (ahsena tefsir) getirmiş olmayalım.

Furkan Suresi 33

Şüphesiz onu toplamak ve okutmak bize düşer.
O halde biz onu okuduğumuzda sen de onun okunuşunu izle.
Sonra onu açıklamak da bize düşer.

Kıyamet Suresi 17,18,19

Ben baska bir sey demiyorum casus Allahin ayetlerine karsi yorum yok.Aciklamayi Allah kendi kitabinda yapmiyor?Diyorsan o senin bilecegin benimki degil.
metin abi burada açıklama yok ki rekat namazın içinde olandır fakat kuranda namaz kılın ayetleri var fakat genel açıklama yok biz diyoruzki kuran ****iz süpesiz ne söylerse dogrudur fakat tam manasıyla açıklama yok sen diyorsunki namazda rekat yok bende diyorum ki namazda rekat var çünkü namazın kendisi bir rekattır

Q

qwert

Guest
kedilere bişi olmaz çıktığı gibi iner ama diyelimki inemedi taş atar düşürürüm :):):)

Enver Ýstek

metin mete
metin abi burada açıklama yok ki rekat namazın içinde olandır fakat kuranda namaz kılın ayetleri var fakat genel açıklama yok biz diyoruzki kuran ****iz süpesiz ne söylerse dogrudur fakat tam manasıyla açıklama yok sen diyorsunki namazda rekat yok bende diyorum ki namazda rekat var çünkü namazın kendisi bir rekattır

Lütfen ben seninle tartismak istemiyorum cünki resmen eksiklik ile itham ediyorsun Kurani;Ben oldugunu iddia etmiyorum var oldugunu biliyorum sadece anlayis meselesi yani görmek istemekle ilgili...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
ben eksik demiyorum metin abi sen yine yanlış anlıyor ve yanlış yorum yapıyorsun Kur’anda sabah namazının farzının iki, akşamınkinin üç, öğle, ikindi ve yatsının farzının ise dört rekat olduğuna rastladın mı Hac suresinde (Eski evi [Kabe’yi] tavaf etsinler) âyetini okumadınız mı? Peki orada Kabe’yi yedi defa tavaf edin diye bir ifadeye rastladınız mı? Allahü teâlânın Kur’anda şöyle buyurduğunu duymadınız mı? (Peygamber size neyi verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa da ondan kaçının.) [Haşr 7 Bir âyet-i kerime meali: (Size, âyetlerimizi okuyacak, sizi her kötülükten arıtacak, size kitabı ve hikmeti öğretecek ve bilmediklerinizi bildirecek aranızdan, bir resul gönderdik.) [Bekara 151]
Kur’an-ı kerim açıklamasız öğrenilseydi, Peygamber efendimize, (tebliğ et yeter) denilirdi, ayrıca (açıkla) denmezdi. Halbuki, açıklanması da emredilmiştir. İki ayet meali şöyledir:

(Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44]

(Biz bu Kitabı, hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir kavme de hidayet ve rahmet olsun diye sana indirdik.) [Nahl 64]
Bu âyet-i kerimeler, açıklamayı gerektiren âyetlerin bulunduğunu gösterdiği gibi, bunu açıklamaya Resulullah efendimizin yetkisi olduğunu da göstermektedir. Kur’an-ı kerimde her bilgi açık değildir. Peygamber efendimiz bunları vahiy ile öğrenmiş ve ümmetine bildirmiştir. İki hadis-i şerif meali de şöyledir:

(Bana Kur’anın misli kadar daha hüküm verildi.) [İ. Ahmed]

(Cebrail aleyhisselam, Kur’an ile beraber açıklaması olan sünneti de getirdi.) [Darimi
bizim demek istedigimiz de budur yani kuran ayetleri inerken onunla beraber açıklamasıda inerdi ben ayetsiz hiç bir şey demiyorum metin abi bu konudada birdaha tartışmak istemiyorum

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Aşağıdaki test de tavanarasından çıkarılmış bir kişilik testiymiş.

Kedinin biri ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. Kediyi o ağaçtan indirmek için ne yaparsınız ? Cevabınızı verin ve devam edin;

1- Ağaca tırmandıysanız;
Cesur ve girişkensiniz… İyi bir satış temsilcisi olursunuz…

2- Ağaca merdiven dayayıp tırmandıysanız;
Hedefe nasıl ve ne yöntemlerle ulaşacağınızı planlayabiliyorsunuz. İyi bir halkla ilişkiler müdürü olursunuz.

3- "Gel pisipisi!" diye bağırdıysanız;
Saflık derecesinde iyimsersiniz… Ne yaparsanız yapın, sakın kendi işinizi kurmaya kalkmayın…

4- Dişi bir kedi bulup ağacın altına getirdiyseniz;
Kendi işinizi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirsiniz…

5- İtfaiye gibi kurtarıcı görevlileri aradıysanız;
Sorumluluğu başkalarına atmayı iyi beceriyorsunuz… İyi bir üst düzey yönetici olursunuz...

İndirmem. Canı ne zaman inmek isterse o zaman insin...

Üst Alt