Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kişilik testi: ağaca tırmanan kediyi nasıl indirirsiniz

ayýþýðý

New member
Yigenim ammada korktun ha,Ben hic haz almam dedim cünki ben ufak iken Rahmetli Anacigim evdeki fareler icin bir tane yavru aldi ben tam bir hafta yemek yiyemedim her görüste midem kalkti.Köpekleri severim vardi eskiden bir kücücük kangalimiz.Daha sonralari avcilik iste bir kactane olmustu köpegim.Ama en cok güvercin severdim,1980 eylülüne kadar evimde doluydu daha sonra ben yurtdisi onlar arkadarlarima dagildi.Hala severim hayvanlari ama nedecen kediyi sevmem...
aaa ne güzel ya güvercin beslemişin abimde bi kere beslemiştide ben korkuda tutamıyodum:eek:çok severim güvercinleri,bide korkaksın diosun ama
kediden nie korktugumu söledim zaten,köpektende ben bisiklet sürerken kovalamıştı ve yokuş aşagı bisikletle birlikte düşünce köpektende kedindende
çok korkar oldum...ama sevmiyorum anlamına gelmiyo tabi:)hemde kangal ha:(
bu arada bi hafta yemek yiyememişsin büyük başarı:pşaka kızma

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
seni nasil hukukcu yapmislar anlamiyorum.Ama dogru ya öyle bir ülkedeyizki senin gibiler neler ceviriyor baksana su anki rezaletlere.Fetvayi senmi verdin Imam Rusen..Bizim fetvamiz KURANda o nedenle dedim,Seninkiyle degisik bir fetvamiz varda anlarsin ya.Bizimki Alemlerin Rabbinin o celiskisiz Kitabi ya seninki?

Not;Kuranda olmayan serbest istersen senin gibi imamda nesih eylemismi diyelim ayeti.
:D:D:D:D:D:Dkedi eti haram kimdemiş helal ya metin abi sen yoksa yedin mi günah ya dünya var oldugundan buyana kedi eti haram helal yaptın ya metin abi ne diyeyim sana ALLAH dogru yolundan ayır masın seni ve bizleride

ayýþýðý

New member
:D:D:D:D:D:Dkedi eti haram kimdemiş helal ya metin abi sen yoksa yedin mi günah ya dünya var oldugundan buyana kedi eti haram helal yaptın ya metin abi ne diyeyim sana ALLAH dogru yolundan ayır masın seni ve bizleride
metin mete amca kedi eti yenir...helal die bişi demediki...:confused:

Enver Ýstek

metin mete
Bilmem hatırlar mısın Tahsiye_72'yi , kendisiyle güzel anıların olmuştu, sana özel mesaj yoluyla bir mesaj yollamıştı da sen de foruma ilan etmiştin, ben de o zaman Tahsiye_72 yi eleştirmiştim, fakat şimdi anlıyabiliyorum Tahsiye_72 yi. Kendisini o vakit eleştirdiğim için özür dilerimZira öyle tahrik ediyorsun ki .......

Siz bu yüce kiitabı kendi kapasitenize göre yorumladığınız için Kuran-ı Kerimden çıkardığınız sonuçlar da çok kötü, işte senin kapasitede biri Kuran-ı Kerim'i yorumladığı zaman ortaya çok kötü sonuçlar çıkabiliyor. Allah her şeyi helal etmemiştir, sadece temiz olanları yiyin demiştir, sen ise neyin temiz neyin pis olduğuna karar verebiliyosun, benim peygamberim yenmez diyor, fakat sen yenir diyorsun....Kendin aklın ve nefsin öyle tağut olmuş ki, her şeyi ben bilirim hevesindesin... Ama görünen köy kılavuz istemez.

Aklina sasiyorum,Rusen inan sasiyorum Ayeti bu denli zelil etmenize sasiyorum,Alemlerin Rabbi sana diyorki sunlar yasak altinada not düsüyor Temiz olandan yiyin?Be insafsiz senin temizinle Cinlinin temizi birmi?Afrikalinin temizi birmi?Latin Amerikali yerlilerin temizi birmi?Ama yok sen ve seni bu yola sevk edenlerin temizini bize din diye yutturmayin.Bu din Evrenseldir.Herkese hitab eder.Cinlisinede Afrikalisinada Yerlisinede.Senin at yemen sana yasak olabilir ama bana yasak degil cünki benim temizimdir.Cinliye bör böcek temizdir yemesine ne karisiyorsunuz.It de yer kedide ve yiyorlar.Ha akilima gelmisken bir filimden sana bir seyler aktarayim.ABD korede yenilince komutanlarina sorar neden yenildik,Bir cavusun verdigi cevap cok enteresandi!!!Oralara girmenin tek yolu Pirinctir cünki adamlarin tek temiz gidasi digerleri kendilerinde zaten var(Yani bör böcek)..Eger bu dinin önündeki bu gibi dinde olmayanlari cikarsaydik simdiye Asyaya hakim olurduk,Ama olmaz cünki kendi temizini din diye satanlarin yüzünden Dogru dürüst milletlere hitab edemedik.Her neyse sen anlamazsin anlayanlar olur diye bunlardan bahsettim...

Simdi git kimden özür dilersen dile.Biz gercekleri söyleyince tahrikciyiz.Eger sana alkis yapsaydik hemen bizi överdin ama unutma asla yanlisa alkis calmayiz INSALLAHU TEALA...

Enver Ýstek

metin mete
hayvan severler varsa sevmeyenlerde var metin abi, korkma:)
ya ben severim hayvanlarıda böle ayağa çıkıpta yükseklik korkusu olan kedilere uyuz oluyom napcaz..
ya kedi nasıl inemez bırak ölsün orda inemiyosa, çıkmasın çıkıyosa insin miyavlayıp kafamı ağrıtmasın yeter, bak sinir oldum şimdi kediye, sinir sinir miyavlaşıyışı kulaklarımda sanki..:eek:

Ha iste bende diyorumki aci cekmesin verin bana bir domuz kursunu ile bitireyim isini...(Ama ne yazikki avciligi biraktim,Yerimden kalkamiyorum)

Enver Ýstek

metin mete
aaa ne güzel ya güvercin beslemişin abimde bi kere beslemiştide ben korkuda tutamıyodum:eek:çok severim güvercinleri,bide korkaksın diosun ama
kediden nie korktugumu söledim zaten,köpektende ben bisiklet sürerken kovalamıştı ve yokuş aşagı bisikletle birlikte düşünce köpektende kedindende
çok korkar oldum...ama sevmiyorum anlamına gelmiyo tabi:)hemde kangal ha:(
bu arada bi hafta yemek yiyememişsin büyük başarı:pşaka kızma

Inanirmisin yigenim ben evlendigimde tam 65 kiloydum.Ne olduysa evlendikten sonra oldu...Yani ac kalmak öyle zor degil benim icin ama ne yapayim et oburum..

Enver Ýstek

metin mete

Böyle atmak kolay Casusum sen birde delil ver bakayim Allahin ayetiylede öyle konusalim...Benim temizim degil kedi eger olsaydi mesela at gibi yerdim hic cekinmeden.Biz kendi kafamiza kendi temizlerimizi asla Din diye satmayiz,Sadece VAHY gerisi hikaye...

Enver Ýstek

metin mete
metin mete amca kedi eti yenir...helal die bişi demediki...:confused:

Temizimiz olmadigindan bize haram,Ama temizi olanlara helaldir.

İŞTE ALLAH VE RASULUNUN HARAMLARI:DEKİ BANA VAHYEDİLENLERDE yiyen birisi için bunların dışında haram birşey bulamıyorum:" leş akıtılmiş kan domuz eti ki pisliktir Allahtan başkasına sapıkca adanmiş yiyecekler " zorda kalan istekli olmaz ve sınırı aşmazsa Allah bagişlayandir

6/145

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
metin abi yine konu komuluktan çıkacak yineden söyleyeyim ayetinlerin genel açılımını yani sadeleştirilmesini peygamber s.a.v bizlere anlatmıştır ve neyin haram neyin haram neyin helal oldugunu konusunda ayet vardır fakat tam manasıyla açıklma yapılmamıştır çünkü ALLAH her şeyi tam açıklamış olsaydı peygamber göndermezdi onu için ayetler iner peygamber açıklar fakat bu ayetlerin çercevesi içinde olur çünkü kuranda o size neyi yasaklar ise onu yapın diye ayet vardır işte peygamberde ayet ve hadisleriyle bize açıklamıştır

Enver Ýstek

metin mete
metin abi yine konu komuluktan çıkacak yineden söyleyeyim ayetinlerin genel açılımını yani sadeleştirilmesini peygamber s.a.v bizlere anlatmıştır ve neyin haram neyin haram neyin helal oldugunu konusunda ayet vardır fakat tam manasıyla açıklma yapılmamıştır çünkü ALLAH her şeyi tam açıklamış olsaydı peygamber göndermezdi onu için ayetler iner peygamber açıklar fakat bu ayetlerin çercevesi içinde olur çünkü kuranda o size neyi yasaklar ise onu yapın diye ayet vardır işte peygamberde ayet ve hadisleriyle bize açıklamıştır

Bizimde söyledigimiz onun Vahyin disina asla cikmadigi bunu teyit ediyor ayetler.Bu bir ikincisi Allahin dini Evrenseldir,Üc Allah ayetiyle acik degil bak apacik dedigi Kitaba senmi aciklanmamis diyorsun casus.Resul/Resullerin görevi Vahyi aciklamak ve yasamaktir ayetler öyle demiyormu yoksa Casus.Yoksa Resuller Allahin ortagimi diyorlar...Yapma Allahin Kitabina karsi biraz duyarli ol cünki Ayete muhattab olmak var isin icinde;Kavmim bu Kitabi Mehcur birakti diyor RESUL aman dikkat...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
bizimde kasttegimiz peygamberler hayatıyla yasıyor kuranı fakat sen ben veya bir başkası ayetlerin tam açıklamasını bilmiyor onu ancak peygamberler açıklaya biliyor çünkü onların zekası diger insanlara göre daha yüksek ve ALLAH biz bu kitabı apaçık indir ayeti budur yani peygamberler bunu tam manasıyla hem yasar ve insanlara aktarırlar metin abi neticede kuranı indiren ALLAH insanlara tam manasıyla açıklayan peygamberdir

Enver Ýstek

metin mete
bizimde kasttegimiz peygamberler hayatıyla yasıyor kuranı fakat sen ben veya bir başkası ayetlerin tam açıklamasını bilmiyor onu ancak peygamberler açıklaya biliyor çünkü onların zekası diger insanlara göre daha yüksek ve ALLAH biz bu kitabı apaçık indir ayeti budur yani peygamberler bunu tam manasıyla hem yasar ve insanlara aktarırlar metin abi neticede kuranı indiren ALLAH insanlara tam manasıyla açıklayan peygamberdir

Valla ben bilmiyordum bir bulmaca kitabi oldugunu.Inan bilmiyordum Iste benimkide kafa,sen ne anlarsin kitabtan kim ne anlar resul(Kurandaki Reul/Resulleri tenzih ediyorum) aciklamis ha o nedenle her bir konuda bir kac tezatinida ve kim hangisini isterse.Kurani Allah indirdi ama Kendini ifade edemedi..Anladim...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
metin abi konuyu yine saptırmaya basladın bak ALLAH nediyor mademki kitapta her şey açıktır bunda bir takım ayetler açıklaması yapılmıştır bir takım ayetlerin açıklması yapmılmamıstır madem açıklanmıştır ozaman sabah namazı kaç rekattır bak yine aynı noktaya gelecegiz Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44] (Biz bu Kitabı, hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir kavme de hidayet ve rahmet olsun diye sana indirdik.) [Nahl 64] Bir âyet-i kerime meali: (Size, âyetlerimizi okuyacak, sizi her kötülükten arıtacak, size kitabı ve hikmeti öğretecek ve bilmediklerinizi bildirecek aranızdan, bir resul gönderdik.) [Bekara 151]

Enver Ýstek

metin mete
metin abi konuyu yine saptırmaya basladın bak ALLAH nediyor mademki kitapta her şey açıktır bunda bir takım ayetler açıklaması yapılmıştır bir takım ayetlerin açıklması yapmılmamıstır madem açıklanmıştır ozaman sabah namazı kaç rekattır bak yine aynı noktaya gelecegiz Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44] (Biz bu Kitabı, hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir kavme de hidayet ve rahmet olsun diye sana indirdik.) [Nahl 64] Bir âyet-i kerime meali: (Size, âyetlerimizi okuyacak, sizi her kötülükten arıtacak, size kitabı ve hikmeti öğretecek ve bilmediklerinizi bildirecek aranızdan, bir resul gönderdik.) [Bekara 151]

Rekat nedir? hangi emirdir?Allah hangi ayetinde emr etmistir?Yazdigin ayetler icin önce tesekkür ederim.Ama;

Nahl 44;Belgeler ve kitaplarla... Sana bu mesajı indirdik ki, kendilerine indirileni halka açıklayasın (bildiresin) ve onlar da düşünsünler.

16:44 Allah tarafından açıklanmış (75:19), anlaşılması kolaylaştırılmış (54:17,22) apaçık bir kitabın (5:15; 12:1; 26:195; 44:6) elçi tarafından açıklanması demek, gizlenmeyip insanlara bildirilmesi demektir. Bak: 2:159,160; 3:187 ve 16:64.

Nahl 64;
Sana bu kitabı indirdik ki, anlaşmazlığa düştükleri konuları kendilerine bildiresin.http://19.org/km/EY/16#fn9Bu kitap, inanan bir topluluk için bir yol göstericidir, bir rahmettir.

16:64 Hadis ve Sünneti Tanrı'nın hükmüne eş koşanlar bu ayetteki "litübeyyine" kelimesinin anlamını saptırırlar. Türkçedeki "açıklama" kelimesi gibi iki anlama gelen bu sözcüğün Kuran'ın açık ayetleriyle çelişen anlamını tercih edenler 3:7 ayetinde haber verilirler. Benzer ifade için bak 2:159-160; 3:187 ve 16:44.

Enver Ýstek

metin mete
ya kedinin cıktığı dalı eğip tekrar bırakmak suretiyle kediyi komsunun bahcesine fırlatarak indirirsek...:)

"o da komsu komsunun külüne muhtactır" atasözünü doğrular değil mi:)

Ata sözün dogru ama yukaridaki tezin yanlis,Benim gibi sevmeyene denk gelir.Ben kendime yapilmasini istemedigimi baskasina yapmamaya calisirim...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
Rekat nedir? hangi emirdir?Allah hangi ayetinde emr etmistir rekat ALLAHIN emridir yani namazda yer alır her secdeden sonra bir rekat olur kuranda namaz kılındiyor fakat tam manasıyla açıllımı yok bunuda peygamber s.v.a den yani kuranı hakiki yasayan anlayan ve anlatan dan ögreneceksin sen daha rekattın ne oldugunu bilmiyorsun birde ayet soruyorsun herseyi açıklamasıyla bulamazsın ayette metin abi

Enver Ýstek

metin mete
Rekat nedir? hangi emirdir?Allah hangi ayetinde emr etmistir rekat ALLAHIN emridir yani namazda yer alır her secdeden sonra bir rekat olur kuranda namaz kılındiyor fakat tam manasıyla açıllımı yok bunuda peygamber s.v.a den yani kuranı hakiki yasayan anlayan ve anlatan dan ögreneceksin sen daha rekattın ne oldugunu bilmiyorsun birde ayet soruyorsun herseyi açıklamasıyla bulamazsın ayette metin abi

Onların sana getirdikleri hiçbir örnek yoktur ki, biz sana gerçeği ve en güzel yorumu (ahsena tefsir) getirmiş olmayalım.

Furkan Suresi 33

Şüphesiz onu toplamak ve okutmak bize düşer.
O halde biz onu okuduğumuzda sen de onun okunuşunu izle.
Sonra onu açıklamak da bize düşer.

Kıyamet Suresi 17,18,19

Ben baska bir sey demiyorum casus Allahin ayetlerine karsi yorum yok.Aciklamayi Allah kendi kitabinda yapmiyor?Diyorsan o senin bilecegin benimki degil.

blood

New member
3- "Gel pisipisi!" diye bağırdıysanız;
Saflık derecesinde iyimsersiniz… Ne yaparsanız yapın, sakın kendi işinizi kurmaya kalkmayın…
banane inat deilmi kendi işimi kurcam işte hıh :p

Üst Alt