Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kavim ve Kavmiyetçilik (Ülkücülük)

rusen_alp

New member
kardesim sonra da kalkip milliyetci degilim diyeceksiniz. asil turk milletiymis. lutfen yanlis anlamayin. ben turklere karsi degilim. hem insan kendi soyuna karsi olamaz.
ama baska milletlere adaletsizlik edilmesini istemiyorum.
osmanli imperatorlugu islam icin ne yapti? Allah 'yeryuzunde serhedleri degismeyin' buyurdugu halde sizin sultanlariniz dunyani tutmaya kalkisti. veya bizim Sah ismayil..... ikisi de turk. islami hizmetleri ne oldu?
hem kimin dgru, kimin yanlis yolda oldugunu yalniz Allah bilir. biz bir yol tutariz ve o yolun dogru olduguna umud ederiz. hizmete gelince siiler de, tekfirciler de, hariciler de..... yaptiklarinin dogru oldugunu ve bunun islama hizmat oldugunu dusunuyorlar. o yuzden birak Allah kimin islam icin hizmet yaptigina karar versin.
dogrusunu Allah bilir........

Hayır , elbette milliyetçiyim, niye bunun aksini söyliyeyim ki, fakat benim milliyetçiliğim sevgi üzerine, ben bu milletin torunu olduğum için Allah'a şükrediyorum, elbette Türk milleti asildir, fakat bizim anladığımız asalet kavramı sözlük anlamındaki asalet kavramıyla aynı değil, bana göre asalet salih amel işleyip, güzel işler başaran herkes asildir, ben burada Türkler dışındaki kavimlerin asil olmadığını söylemedim, işte burada ince bir çizgi vardır, müsbet milliyetçilik sevgi üzerine kuruludur, ırkçılık ise nefret üzerine kuruludur, ben şahsi olarak yeryüzünde yaşayan her insana karşı sevgi ve saygı duyulmasından yanayım, fakat bir ırkçı sadece kendi milletini över, diğer milletleri ise aşağılar.Bu yüzden ırkçılık ve müsbet milliyetçilik kavramlarını birbiriyle karıştırıyorsunuz.
Burada yazılacak en bedbah yazı Osmanlı'ya hakeret etmektir, lütfen yazılarınızda Hakkı çiğnemeyin, Osmanlı hakkında olur olmaz yazılar yazmayın ve daha da kötüsü bunu mezhep kavgası haline dönüştürmeyin, işte Şah İsmail'de sizin gibi düşündüğünden yani fikri islam olmayıp şialık olduğundan dolayı bu fikir nedeniyle iki devlet karşı karşıya gelmiştir, sonucu ise biliyorsunuz, şah ismail sırra kadem basar, Şah ismail ile aynı dönemde yaşayan Yavuz Sultan Selim birbiriyle mukayese edilemeyecek tarzda işler yapmıştır, birisi yani Şah ismail'in tek işi fitne çıkarmak olmuştur, diğer büyük hükümdar ise bu fitneyi ortadan kaldırmayı kendisine amaç edinmiştir. Dolayısıyla Şah İsmail ile Yavuz Sultan Selim'i birbiriyle mukayese etmek armutla elmayı karşılaştırmak gibidir, ikisi birbiriyle karşılaştırılmaz , zira ikisi farklı cinstir.

hksozer

New member
Vatanını ve milletini sevenleri rencide etme duygusu sadece bizim ülkemizde var,ne garip...

Üst Alt