Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadınlar,Cuma,Bayram ve Cenaze Namazları

khan19556

New member
AYETTE EY İNSANLAR YADA EY CİNLER DEMİYOR.

Dikkat ediniz "ey iman edenler" diyor.

Ben şahsen bir şey anlıyorum ; siz şahsınız adına başka bir şey anlıyorsunuz.

Ey iman edenler beyanında meleklerin olmadığına delil nedir?

Lütfen yorumsuz sadece ayet yazın.

khan19556

New member
"İnanan erkekler ve inanan kadınlar birbirlerinin velisidirler. Onlar, iyiyi emreder, kötüyü önlerler. Namaz kılar, zekât verirler ve Allah Resulüne itâat ederler. İşte onlara Allah merhametle muamele edecektir. Doğrusu Allah, gücünün önüne geçilemeyen ve herşeyi yerli yerince yapandır."(Tevbe Sûresi, âyet: 71)

"Kadın olsun erkek olsun, kim iyi işler yaparsa cennete girecektir." (Nisâ, 124).

"Mümin erkekler ve mümin kadınlar birbirlerinin velisidirler..." (Tevbe, 71).

"Erkeklerin kazandıklarından bir payı olduğu gibi kadınların da kazandıklarından bir payı vardır." (Nisâ, 32)

nurþeyma

New member
"İnanan erkekler ve inanan kadınlar birbirlerinin velisidirler. Onlar, iyiyi emreder, kötüyü önlerler. Namaz kılar, zekât verirler ve Allah Resulüne itâat ederler. İşte onlara Allah merhametle muamele edecektir. Doğrusu Allah, gücünün önüne geçilemeyen ve herşeyi yerli yerince yapandır."(Tevbe Sûresi, âyet: 71)

"Kadın olsun erkek olsun, kim iyi işler yaparsa cennete girecektir." (Nisâ, 124).

"Mümin erkekler ve mümin kadınlar birbirlerinin velisidirler..." (Tevbe, 71).

"Erkeklerin kazandıklarından bir payı olduğu gibi kadınların da kazandıklarından bir payı vardır." (Nisâ, 32)

nasıl namaz kılarlar acaba.. Hani kadının en hayırlı namazı evinin en ücra köşesiydi, Allah bu ayette neden çoğul ifadeler kullanmıştır, kadın evinin en ücra köşesinden nasıl kötülüğü önleyip, iyigiliği emredecek, sanki bu ayet, kadını resmen toplumun içine alıyor ve toplumun inşasında yer almasını istiyor gibi..
Ben hala EY İMAN EDENLER ibaresinde sadece erkekten bahsedildiğine dair bir mana göremedim, siz neye göre böyle anlıyorsunuz bunu da anlayabilmiş değilim..

Üst Alt