Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslam doğru yaşanmıyor bazı kimselerce

b.orhan

New member
Selamin Aleyküm

Selamin Aleyküm

Allah'a hamd olsun.Allah'ın Elçisi Muhammed Mustafa'ya selam olsun.Selamın Aleyküm.İslam'da mezhep veya başka birşey yoktur,İslam'da Kuran-ı Kerim vardır ve onların uygulama esaslarını sohbet ile anlatan Allah'ın Elçisi Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri vardır,bu dini bölmeyin,kendinize yazık edersiniz,açın okuyun Kuran-ı Kerim'i ve Hadis-i Şerifleri onları uygulayın.Selamın Aleyküm

SELAMIN ALEYKÜM Serhan kardeş sende biliyorsunki islamiyet yeni gelmedi tam 1400 yıl önce geldi bu güne kadar okadar çok Evliyalar,Embiyalar,Tarikat ehilleri,Alimler geldi ve geçti bunların hepsi bilgi olarak yaşantı olarak sizden ve bizden daha iyi yaşadılar.4 mezhep vardır dediler ve ona uydular Asıl siz biraz daha düşünün bence dine ve islama acaba zararı kimler veriyor siz mi yoksa o mezheplere uyup dinini yaşayanlarmı?

Bence siz böyle sapıkca düşüncelere kapılmamanızı diler ALLAH C.C EMANET EDERİM SİZİ VE CÜMLE ÜMMETİ MÜSLÜMANLARI

SELAMIN ALEYKÜM

Aisa

New member
SELAMIN ALEYKÜM Serhan kardeş sende biliyorsunki islamiyet yeni gelmedi tam 1400 yıl önce geldi bu güne kadar okadar çok Evliyalar,Embiyalar,Tarikat ehilleri,Alimler geldi ve geçti bunların hepsi bilgi olarak yaşantı olarak sizden ve bizden daha iyi yaşadılar.4 mezhep vardır dediler ve ona uydular Asıl siz biraz daha düşünün bence dine ve islama acaba zararı kimler veriyor siz mi yoksa o mezheplere uyup dinini yaşayanlarmı?

Bence siz böyle sapıkca düşüncelere kapılmamanızı diler ALLAH C.C EMANET EDERİM SİZİ VE CÜMLE ÜMMETİ MÜSLÜMANLARI

SELAMIN ALEYKÜM
asselamu aleykum, b.orhan kardes. sizin yaziniz serhan kardese unvanlanmis, cok ozur dileyerek mesajiniza soruyla cevap vermek istiyorum. hani diyorsunuz ya islami guzel yasayan muslumanlar asrlardir 4 mezhepe uydular. yani 4 buyuk alimi kendilerine ornek secdiler. peki o 4 alim de mi kendilerinden once olmayan 4 mezhepe uymusdu?
islami guzel yasamagin yolu belli - bu yol Kuran ve peygamberimizin (s.a.s) sunnetini bilmek ve hayatimiza tatbik etmekden gecer. tabi ki buyuk alimlerin kitaplarindan faydalanarak Kurani guzelce anlamak ve hadislerin sahih olanini almak da onemli bence. ama bunlar her hangi bir sonradan kurulmus mezhepe katilmamakla da mumkun ve bence olmasi gereken de bu
Allaha emanet kaliniz..............

b.orhan

New member
Selamın aleyküm Kardeşim
Mezhep sözlükte bakılırsa tutulan yol demektir.Istıhatta ise,bir müçtehidin ortaya koyduğu görüşlerin tümüne denir.
MEZHEPLER NASIL MEYDANA GELMİŞTİR:
Mezhepler hakkında kesin ve açık hüküm bulunmayan meselelerde müçtehidlerin değişik yorum yapmalarından meydana gelmiştir.
Hakkında kesin ve açık hüküm bulunmayan meselelerin ictihadla çözülebileceğine dair delil, şu hadisi şeriftir:
Peyganber efendimiz s.a.v sahabilerden Mu'az bin Cebel(r.a) Yemene vail olarak gönderirken kendisine şöyle sormuştu:
Yemen 'de ne ile hükmedeceksin?
Mu 'az bin Cebel r.a "ALLAH C.C kitabı KURANI KERİM İLE Hükmedeceğim dedi"
Peyganber efendimiz S.A.V "Aradığını Kuranı kerimde bulamazsan ne yapacaksın?
Mu 'az bin cebel r.a Rasüllullah'ın sünneti ile hükmedeceğim dedi "
Peyganber efendimiz S.A.V Ondada bulamazsan ne yapacaksın Buyurdular
Mu az bin cebel r.a "Kendi görüşümle hükmedeceğim" Diye cevap verdi
Peyganber efendimiz S.A.V Mu az bin cebel in bu cevabından memnun oldu ve ALLAH C.C Hamd etti (Tirmizi,Ahkam,3)
Ayet ve hadisten hüküm çıkaramayan kimsenin bir mezhebe göre amel etmesi şarttır.Bununla beraber dört mezhep ten birine bağlanmalıdır.

ALLAH C.C Emanet olunuz

bekir

sadece bir kul
Yönetici
asselamu aleykum, b.orhan kardes. sizin yaziniz serhan kardese unvanlanmis, cok ozur dileyerek mesajiniza soruyla cevap vermek istiyorum. hani diyorsunuz ya islami guzel yasayan muslumanlar asrlardir 4 mezhepe uydular. yani 4 buyuk alimi kendilerine ornek secdiler. peki o 4 alim de mi kendilerinden once olmayan 4 mezhepe uymusdu?
islami guzel yasamagin yolu belli - bu yol Kuran ve peygamberimizin (s.a.s) sunnetini bilmek ve hayatimiza tatbik etmekden gecer. tabi ki buyuk alimlerin kitaplarindan faydalanarak Kurani guzelce anlamak ve hadislerin sahih olanini almak da onemli bence. ama bunlar her hangi bir sonradan kurulmus mezhepe katilmamakla da mumkun ve bence olmasi gereken de bu
Allaha emanet kaliniz..............

Ve ben alayım müsadenizle sazı ele.

Dört büyük mezhep imamı, mezhep kurmak için değil, bu gün sizin yapmaya çalıştığınız Kur'an ve sünneti doğru yadedebilmek için çalışmışlar, ömür tüketmişler ve Allah'ın kitabından ve Peygamberin sünnetinden sonuçlara varmışlardır. Bu işler yapılırken de şunu bilmek lazım ki, hiç birisi bu işi tek başına yapmamış, yanlarında onlarca yine ilim sahibi olmuştur.

Ancak bu çalışmalar sırasında ve çıkartılan hükümlere biat eden insanlar, bu hüküm sonuçlarını benimsemiş, o esnada en aktif olan alimin ismine nisbet edilmiştir. İsimlerin sebebi budur.

Şimdi siz eğer bu denli yoğun bir ilim arzedip Kur'an ve sünnetten yolumu bulurum diyorsanız ne ala, ama milyonlarca insan sadece hükmü bilmek istiyor.

Siz tifo hastalığını duymuşsunuzdur. Ve bununla alakalı tedavi yolarını da belki. Tifo olursanız ne yaparsınız. Doktor a gidersiniz. Yoksa bu hastalığını iyileştirmek için tıp ilmi mi okursunuz. Bunun gibi. Tabii tercih herkesin kendine ait. Ama bir mezhebe tabii olmak yanlış bir şey değildir, bölünmek değildir...

Selam ve sevgiyle

yelken06500

New member
Kisaca Biz Geri Kafaliyiz Deseydinizde Anlardim Sizi:)her Neyse Kizmiyorum Sizede Herkesin Doğrusu Inanci Kendine ...

hayır biz siz geri kafalısınız demedik sadece sizin kimin penceresinden baktığınızı ve bu bakış açısıyla nereye gelebileceğinizi anlatmaya çalıştık...hem kızmaya da gerek yok ...kızılacak bir durumda yok nasılsa kendi ddoğru anlayışınız diye bir teori geliştirmişsiniz...kim ne söylerse söylesin kendi doğru anayışınıza çarpacaktır...buna kapalı ön yargıda denilbilir...selametle

Aisa

New member
selamun aleykum
Allah sizden razi olsun, bekir abi - ki boyle sabirla cevap veriyorsunuz. belki de problem bizim mezhep lafini farkli kavramamizda.
Allah tum muslumanlarin yardimcisi olsun, bizler de dahil

selam ve dua ile.........

Serhan Eðeryýlmaz

New member
qwert , evet Allah vatanımızı hainlerden korusun.Ancak şu vardır,Dünya üzerinde kim olursa olsun Müslüman ise bizdendir.Allah'ın askeri olmaz,Allah'ın kulu olur ve yarattığı olur.Allah yolunda cihad edilirken kafir,müşrik,münafık savaşa girer iseler öldürülürler,Müslümanlardan da ölen olursa şehit olur.Ama bugün Allah'ın askerleri olduklarını iddia edenler dini kullanarak bölücülük yapmaya çalışıyorlar.Gerçek Müslümanlarda Filistin'de Irak'ta Çeçenistan'da Güneydoğu'da da Mehmetçik ile her beraber hak yolda savaşıyorlar.İyiliği emredip kötülükten yasak etmekte Cihad'dır.Canlı bomba olarak Müslümanları dünyaya kötü insanlarmış gibi göstermeye çalışanlar vardır,işte onlar hainlerdir,düşmanlarımızdır,gerçek El-Kaide İkiz kulelere uçak ile vurmaz,gerçek El-Kaide vatanını korumak için Allah yolunda savaşıyordur,Müslüman adam merhametlidir,hoşgörülüdür.Müslümanların sayısı çoğalır,ama bunun olması için bizim hayatımızı Kuran-ı Kerim ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i Şeriflerine göre yaşamamız lazımdır,Allah doğrular ile beraberdir.

metin mete , Kuran-ı Kerim'in dışında Kuran-ı Kerim'in uygulama esaslarını anlatan Hadis-i Şerifler vardır,bazı emirler de hadis-i şerif olarak ümmete gelir.

qwert , evet kafamıza göre din kuralları koymayalım yoksa Allah'ın yolundan saparız,Kuran-ı Kerim'e ve ondan sonra da Hadis-i Şeriflere göre hayatımızı sürdürelim.Önümüze gelen mevzuları önce Kuran-ı Kerim'e bakarak çözelim,Kuran-ı Kerim'de bulamaz isek o zaman Hadis-i Şeriflere bakalm,Muhammed Mustafa'nın hadis-i şeriflerinde de bulamaz isek o zaman vicdanımızla hareket ederek,Allah'ın bize doğruyu göstereceğine bütün yüreğimiz ile inanarak doğruyu düşünerek kısa bir andan sonra bulalım inşallah.

metin mete , Kuran-ı Kerim'in dışında olmaz Peygamber efendilerimiz,zaten Kuran-ı Kerim'de Allah bize anlatıyor Elçilerini,ayrıca Kuran-ı Kerim'de insanlar için olan bilgileri uygulayış bilgisi olarak hadis-i şerif buyuran peygamber efendimiz Kuran-ı Kerim dışı değildir,diğer peygamberlerimizinde Hadis-i Şerifleri vardır.

Evet,qwert temiz kalpli bir insan olarak Kuran-ı Kerim ve Sevgili Peygamber efendimizin sözünden dışarı çıkmayarak hoşgörü ile dinimizi yaşamalıyız,o zaman çok güzel olur,her varlığa faydamız dokunur.

Evet metin mete Allah sözün en doğrusunu ve en güzelini söylemiştir. ''Dinde zorlama yoktur.'' (Bakara 256)

Evet qwert bu İran'ın durumu hiç iyi değil,ortaçağ kilisesine dönmeye başlıyorlar,ama içlerinde gerçek Müslümanlar da vardır.

Bekir , ''müeyyidelere'' ne demektir ? İran'da şeriat polisleri denen şerefsizler var bunlar başı açık olan Müslüman kadınları jopluyorlar,Vatanımızda ve İran'da ki durumlar diyorsun,Vatanımızda şeyh saitçi denen insan türü vardır,bunlar Kurtuluş savaşında düşman tarafında olmuşlardır,bizi içten yıkmaya çalışmışlardır,Allah'a hamd olsun ki,Allah doğruların yanındadır,bu imansız ve şerefsizler dedelerinin yapamadıklarını yapmak istiyorlar,şeyh sait şerefsizi vatanımızı kafir düşman ile beraber yıktıktan sonra ellerine geçirdikleri toprağı beraber paylaşmayı düşünüyorlardı,Allah zalime yardım etmez.İşte bu hal üzere üniversitelerimizde türban yasak,ama bu yasak yüzünden gerçekten Allah için başını kapatan bacımız okula giremiyor,bu durum da beni üzüyor,böyle olmaz,burada haksızlık oluyor,devletimiz kendisi için önlem alıyor ama önlem öyle alınmaz,ben olsam şöyle yapardım,üniversitenin kapılarını herkese açarım,herkes girer,giren herkese tek tek sorarım ''Sen bu vatan için ne istiyorsun.'' diye sorduklarım arasında alacağım cevap dini terör baskısı ile vatanı bölmek olursa ,bu cevabı veren kişiye doğruları anlatırım,İslam'ı anlatırım,Türkiye Cumhuriyet'inin Kurtuluş mücadelesinde Allah'ın izni ve yardımı ile düşman kafir elinden kurtulduğunu anlatırım,doğruları söylerim,anlar ise doğru yola gelirse bizim kardeşimizdir,eğer ki uyarılarımı da dinlemez ise o zaman oracıkta kafasını keserim.En doğrusu budur.

qwert , bir kişinin başını,örtünmenin faziletini anlatmadan kapatmak zorla bunu yaptırmak ve yapmak zulüm olur.Baskı altında olan insanın,başında olan baskısının Allah'tan olduğunu bilmesi gerekir,cinsiyet değiştiren Allah'a karşı gelmiş olur.Müslüman bilmelidir ki başına gelen Allah'ın yazdığı kadere göre gelmiştir,zulüm altında ise bilsin ki ya günahları affolunuyordur ya da cennette ki derecesi artıyordur,tabi bu kişi Allah'a inanan insan ise.Allah sevdiği kulunu dünyada hastalıklara,dertlere,sıkıntılara ve nefsin hoşuna gitmeyen şeylere müptela eder.Allah onu sevdiği için dünyada günahlarının bedelini ödüyordur,

Radikal İslam , bazı tür insanlar vardır onlar bizden değildir,düşmanlarımız Müslüman kılığına giriyor,canlı bomba oluyor kendini patlatıyor,bu iş şeytan işidir,biz Filistin'de Çeçenistan'da Irak'ta Güneydoğu'da Mehmetçiğin cihadlarında savaşanların Mücahid askerlerimizin olduklarını biliyoruz.Müslümanların arasında senin tarikatın benim tarikatım senin mezhebin benim mezhebim yoktur,bir insan ya Müslüman'dır ya değildir.O bebeklerimiz Ümmeti Muhammed'in bebekleridir,kim öldürmüş ise o bebeklerimizi,mücahidlerimizde o kafirleri öldürsünler.Müslümanlar'ın içine sızmış düşmanlar vardır,bunlar ortaçağ kilisesi gibi bozguncu bir ortam var etmeye çalışıyorlar onlar bizden değildir,onlar bizim düşmanlarımızdır.

qwert , şöyle bir durum var,onu kes bunu bombalama diyorsun,doğru söylüyorsun ama şöyle bir durum var savaş yerinde düşmanın sana saldıracağını deliller ile anlarsan baskın yapmalısın,çünkü baskın yapmazsan o seni öldürmeye gelecek,onun için ilk sen öldür,bu iş savaş meydanında olur,bomba atmalısın savaştır bu,ama bomba atacağın yeri bil,canlı bomba olma,savaş meydanında düşmanı zaten kılıçla öldürürsün ama bu zaman da ateşli silah vardır onunla öldürürsün.Esirlere de iyi muamele etmelisin,onları da doğru yola getirmeye çalış,bak Resulullah nasıl yapmış,şöyle yapmış buyurmuş ki ''10 Müslümana okuma yazma öğreten her esir serbest bırakılacaktır.'' , Müslümanların yapmaları gerekenler Kuran-ı Kerim ve hadis-i şeriflerde vardır.

Bekir , yanlış önce Kuran-ı Kerim sonra da sevgili Muhammed Mustafa'mızın yolundan gitmeyişimizdir,Ümmetimiz düzelsin inşAllah.

Mücahid , biz Müslümanlar olarak iyiliği emretmeli ve kötülükten yasak etmeliyiz,bu dinimizin önemli gereğidir.

Caferi , Allah'ın dininde yapmamız gerekenler vardır,uygulayalım inşallah.

yelken06500 , kimin fasık olup olmadığını da Allah yolunda olan adam çok rahat anlar.Bize de söylermisin kardeşim o malum medyanın kimler olduğunu , İslam'ı kimler hedef olarak almış bize de söylermisin ? İnsan robot değildir,herkesin aklı vicdanı vardır,ben İran'ı biliyorum,gerçek müslüman da var,diktatör de var.

qwert , Allah dinini insanlara vermiş iken dini tam uygulamayan her insanda az veya çok sadece Allah'ın bileceği miktarca İmanlı olamamak vardır,gericilik terimi,bulunduğu yeri beğenmeyen ve geriye gitmeyi isteyen insanı gösterir.

Radikal İslam , kimin ne olduğunu Allah bilir.

Caferi , ileri kafalılık ileriye gitmektir,ilerlemek de büyümektir,burada imanca büyümeyi kasıt ediyorsanız bu ilericilik çok güzeldir,eğer ki zalimlikte olan büyümeyi söylüyorsanız,o yola girmeyin,girmiş iseniz o yoldan çıkın Allah'a tevbe edin,pişman olun,ders alın.Başını kapatmayan insanın başını zorla kapatalım mı ? diyorsun,öyle diyorsan gerçek Müslümanlar ile beraber bende yanında olmam,ama hırsız banka soyguncusu devalüasyon vurguncusu var ise onu da Türkiye Cumhuriyet'inin yasalarına göre yargılanır,Allah da yargılanan adamı Ahirette ya affeder ya da azap eder.Bu yazımdan sonra Türkiye Cumhuriyet'i yasaları konusunuda burada yazacağım inşAllah.Kuran-ı Kerim ile amel eden kişilere geri kafalı denmez,onlar Allah yolundadır.Kuran-ı Kerim ile amel edenler bizim Türkiye Cumhuriyet'imizin kafirlerin elinden kurtardığı vatan toprağını severler,Allah'ın yardımı ile kazanılan bu toprakları çok severler.

Radikal İslam , burada kimin uslubu bozuk senin dediğin şu sözler haricinde ? Hangi dili kullanacakmışsın ? Elbette Kuran-ı Kerim hükümlerini baz almak geri kafalılık değildir.Şunu bil ki Laikliği en iyi bilen Müslüman benim,konu da açtım bu forumda arama bölümünden bulun.Bil ki senin karşında Gerçek var.linkini verdiğin yere tıkladım ''Page not found.'' diyor.Sen burayı yapınca bana özel mesajdan at adresini bende göreyim ne olduğunu Allah'ın izni ile.Allah'ın elçisi Rabbine dua eder idi o kişi de Allah'ın nimeti ile sıhhatine kavuşurdu,peygamberimizin tevsiye ettiği ilaçlarda vardır.

Bekir , ortada bir iyiliği mi yoksa kötülüğü mü tebrik ediyorsun ? Söylede bizde bilelim,münkeri tebrik edenmisin etmeyenmisin,iyiliği tebrik edenmisin,etmeyenmisin ? Bu arada kötü diye söylenen söz veya sözler hangileridir ?

Aleyküm Selam b.orhan , İslam 1429 yıl öncesinden geldi , bilirmisin benden daha iyi olduğunu ? Benim ondan iyi olduğumu bilirmisin ? O alimler ile aynı olduğumu bilirmisin ? Sordun mu ? Araştırdın mı ? Benimle sohbet ettin mi hiç ? ,hayatımı nasıl yaşarım bilirmisin ? Allah'a iman edip etmediğimi bilirmisin ? Bilip bilmeden konuşmayalım. İslam'a zarar verenler,Kuran-ı Kerim'e ve Hadis-i Şeriflere göre hayatını yaşamayıpta kendilerini örnek Müslüman olarak gösteren Müslümanlardır,Allah hepimize akıl ve fikir versin.Allah bilir benim düşüncelerimin sapık olup olmadığını,Allah bilir senin düşüncelerinin sapık olup olmadığını.Cümle Müslümanlar Allah'a emanet olsunlar.Müslümanlık Ümmeti'nin sözlerini söylediğinizi iddia ederken çok dikkatli olmanı tavsiye ederim,gerçek Müslüman'lar yalan söylemezler.Allah da Müslümanların yanındadır.

Aişa , o sorunun cevabı şudur o 4 mezhep imamları da onlardan önceki Müslümanlardan dinlerini öğrenmişlerdir.Muhammed Mustafa buyurdu :'' Din nasihatten ibarettir.'' Aişa sana Hadis-i Şerif kitabı olarak Kütüb-i Sitte'yi öneririm,bil ki gerçekten Muhammed Mustafa'yı bulmak isteyen insana Allah bilgiyi gönderir,Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri de Kuran-ı Kerim gibi Allah Teala Hazretleri tarafından korunmaktadır.Mezheplerde insanın önüne gelen mevzuları çözmek vardır,bugün bende önüme gelen mevzuyu Allah'ın izni ile çözerim ama ben Mezhep imamı olmam,hayatını Kuran-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflere göre yaşayan bir Müslüman olurum.Önceki imamlarımız da kendilerini mezhep imamı ilan etmemişlerdir,onlar hayatını İslam'a göre yaşamış insanlardır.İmam-ı Şafi'nin bir sözü vardır :''Benden Kuran ve Hadis dışında bir söz duyarsanız alın onu duvara vurup parçalayın.'' Evet bende b.orhan'ın burada bizlere okuttuğu bu Hadis-i Şerife bütün yüreğim ile katılıyorum,ama şu var Mezhep imamlarına uymak şart değildir,akıl almak isteyen mezhebe danışır,ama Allah'a inanan adamın kendisi de bu mevzuları çözer.

Bekir , mezhep imamları diye adlandırdığımız insanlar hayatlarını İslam'a göre doğru yaşayan insanlardır.Önce Kuran-ı Kerim ondan sonra da Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri ile İslam yolunda yürümüşlerdir.Tifo hastalığını bana anlat , Allah Teala Hazretleri izin verirse bende açıklayayım.Ümmeti Muhammed bölünmekten sakınmalıdır.

Kardeşlerim , bugün ki kötü durumumuz Kuran-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerini tam uygulamayaşımızdandır.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Muhammed Mustafa buyurdu :''Yaşadığınız devlete biat edin.'' İslam'ın temel kurallarını değiştiren ülkeye biat edilmez,ülkemiz Şeriat'e göre yönetilmiyor,bu sebeple Laiklik adı verilen ortak düzen içinde bir suç işlendiği zaman suçlunun cezasını Laiklik verir,Laik devlet üzerinde Allah'ın Şeriatı yaşanır,böyle bir vatanın bayrağı da toprağı da sevilmeli bu vatan Kurtuluş savaşında inançlı insanlar tarafından Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Allah'ın izni ve yardımı ile kafirlerin elinden alınmıştır,kurtulmuştur.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir , ''müeyyidelere'' ne demektir ? İran'da şeriat polisleri denen şerefsizler var bunlar başı açık olan Müslüman kadınları jopluyorlar,Vatanımızda ve İran'da ki durumlar diyorsun,Vatanımızda şeyh saitçi denen insan türü vardır,bunlar Kurtuluş savaşında düşman tarafında olmuşlardır,bizi içten yıkmaya çalışmışlardır,Allah'a hamd olsun ki,Allah doğruların yanındadır,bu imansız ve şerefsizler dedelerinin yapamadıklarını yapmak istiyorlar,şeyh sait şerefsizi vatanımızı kafir düşman ile beraber yıktıktan sonra ellerine geçirdikleri toprağı beraber paylaşmayı düşünüyorlardı,Allah zalime yardım etmez.İşte bu hal üzere üniversitelerimizde türban yasak,ama bu yasak yüzünden gerçekten Allah için başını kapatan bacımız okula giremiyor,bu durum da beni üzüyor,böyle olmaz,burada haksızlık oluyor,devletimiz kendisi için önlem alıyor ama önlem öyle alınmaz,ben olsam şöyle yapardım,üniversitenin kapılarını herkese açarım,herkes girer,giren herkese tek tek sorarım ''Sen bu vatan için ne istiyorsun.'' diye sorduklarım arasında alacağım cevap dini terör baskısı ile vatanı bölmek olursa ,bu cevabı veren kişiye doğruları anlatırım,İslam'ı anlatırım,Türkiye Cumhuriyet'inin Kurtuluş mücadelesinde Allah'ın izni ve yardımı ile düşman kafir elinden kurtulduğunu anlatırım,doğruları söylerim,anlar ise doğru yola gelirse bizim kardeşimizdir,eğer ki uyarılarımı da dinlemez ise o zaman oracıkta kafasını keserim.En doğrusu budur.

Serhan Eğeryılmaz
Evvela münazara edebini öğren. Burada olmayan ve artık hayattta olmayan bir insan için " şerefsiz" ifadesini kullanmama hayasına var ve sana veya ortaya yazılan ne ise ona göre cevap yaz. nedir bu yazdığın!? Kellim kellim la yenfe... Biz ne yazmışız, sen ne demişsin!?

Bekir , yanlış önce Kuran-ı Kerim sonra da sevgili Muhammed Mustafa'mızın yolundan gitmeyişimizdir,Ümmetimiz düzelsin inşAllah.

Yanlış yanlıştır, doğru da doğru... Kavramları karıştırıp ta, kestirmeden Kur'an, Peygamber değerlerini ortaya atıp, bize ne dersi vermeye, ne ahkamı kesmeye çalışıyorsun. Kur'anı da Peygamberi de biliyor herkes... Okuduğunu anla, anlayamıyorsan sor. Hevandan konuşma.

Bekir , ortada bir iyiliği mi yoksa kötülüğü mü tebrik ediyorsun ? Söylede bizde bilelim,münkeri tebrik edenmisin etmeyenmisin,iyiliği tebrik edenmisin,etmeyenmisin ? Bu arada kötü diye söylenen söz veya sözler hangileridir ?

Benim münkeri ve kötülüğü nehye uğraştığımı görmeyecek kadar izandan ve nefsi emaremden şüphen varsa, mizahi mesajlara ayırdığın zamanını, formun diğer konularına yoğunlaşırsan görürsün.

Ve yine diyorum. Neyi, niye yazdığını alıntıla da , neyi, niye dediğini herkes anlasın...

Bekir , mezhep imamları diye adlandırdığımız insanlar hayatlarını İslam'a göre doğru yaşayan insanlardır.Önce Kuran-ı Kerim ondan sonra da Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri ile İslam yolunda yürümüşlerdir.Tifo hastalığını bana anlat , Allah Teala Hazretleri izin verirse bende açıklayayım.Ümmeti Muhammed bölünmekten sakınmalıdır.

Evet, Kur'an, sünnet diyip diyip duruyorsun da, hele bir dön bak ki, nedir onlardan aldığın ki Serhan? Peygamber Efendimize asker arkadaşın gibi hitabımı öğrendin Kur'an dan sünnetten. Etrafa laf olsun torba dolsun diye laf atacağına Peygamber (s.a.v.) e hitab şeklini öğren istersen he, sonra da tifoyu anlatayım!..

Kişinin kendisini bilmesinden mada irfanı olmazmış...

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Caferi , benim kafam karışık değil,Allah'a hamd olsun ki ahir zamanda olması gereken gibi bir halim var,bunda övünme yok.Ben Allah neyi lutfetmiş ise ben oyum.

Bekir diyorsun ki ölmüş bir insanın hakkında kötü konuşma diyorsun doğru söylüyorsun.

Ben kavramları karıştırmıyorum,ben ahkamda kesmiyorum ders te vermiyorum,burada yazdıklarımın doğru olup olmadığını Allah biliyor.Madem herkes Kuran-ı ve peygamberi biliyorlar,o zaman ameller nerede ? Hakkı konuşmak nerede ? Okuduğumu da anlıyorum hevamdan da konuşmuyorum,sen söylenilen yanlış veya eksik bir sözü aşağılarcasına alkışlıyorsun ? Ben peygamberime arkadaşım gibi hitap etmiyorum,hepimiz işlediğimiz günahlarımızın bedelini ödeyeceğiz,etrafa laf olsun diye konuşup konuşmadığımı Allah bilir.

Böyle Müslümanlık olsun,din kardeşini aşağılayan onu küstüren zihniyete Allah hidayet versin.Ulan emek vermisim şuraya bir şeyler yazmışız,şu dediğin sözlere bak,al forumunu ne yaparsan yap ben kayıdımı sildiriyorum istemeyenler rahatlasınlar , ama yaptıklarının karşılığını bir gün Allah'tan alacaksınız. Bende herkes de Allah'tan karşılığını alacaktır.

Enver Ýstek

metin mete
Caferi , benim kafam karışık değil,Allah'a hamd olsun ki ahir zamanda olması gereken gibi bir halim var,bunda övünme yok.Ben Allah neyi lutfetmiş ise ben oyum.

Bekir diyorsun ki ölmüş bir insanın hakkında kötü konuşma diyorsun doğru söylüyorsun.

Ben kavramları karıştırmıyorum,ben ahkamda kesmiyorum ders te vermiyorum,burada yazdıklarımın doğru olup olmadığını Allah biliyor.Madem herkes Kuran-ı ve peygamberi biliyorlar,o zaman ameller nerede ? Hakkı konuşmak nerede ? Okuduğumu da anlıyorum hevamdan da konuşmuyorum,sen söylenilen yanlış veya eksik bir sözü aşağılarcasına alkışlıyorsun ? Ben peygamberime arkadaşım gibi hitap etmiyorum,hepimiz işlediğimiz günahlarımızın bedelini ödeyeceğiz,etrafa laf olsun diye konuşup konuşmadığımı Allah bilir.

Böyle Müslümanlık olsun,din kardeşini aşağılayan onu küstüren zihniyete Allah hidayet versin.Ulan emek vermisim şuraya bir şeyler yazmışız,şu dediğin sözlere bak,al forumunu ne yaparsan yap ben kayıdımı sildiriyorum istemeyenler rahatlasınlar , ama yaptıklarının karşılığını bir gün Allah'tan alacaksınız. Bende herkes de Allah'tan karşılığını alacaktır.

Alkislar....Alkislar...

Enver Ýstek

metin mete
Herkes Kur'an'ı kendi aklınca mı yorumlasın diyorsun. Herkez,anladığı gibi mi namaz kılsın, diyorsun?

Peki, o zaman herkes kendi mezhebini ilan etmiş olmaz mı? Bizler en azından dört mezhebe tabiyiz. Senin açtığın yol ise birbuçuk milyar mezhebe netice veriyorsa "fırkalara ayrılmayın" tehdinin muhattabı yine de bizler mi oluruz?

Peki, diyelim ki, herkes kendi mezhebini kurdu. Camide cemaatle namaz nasıl kılınacak? Kimi öyle yapacak kimi böyle. Yoksa dinimizde cami diye bir şey yok mu?

Andolsun bu Kuran’da her örnekten insanlar için türlü türlü açıklamalarda (sarrafna) bulunduk. İnsanların çoğu ise tanımamakta ayak diretmektedirler.

İsra Suresi 89

Bu bir kitaptır ki, Hakim ve Her şeyden Haberdar olan, ayetlerini hüküm ifade edici (muhkem) kılmış ve sonra detaylandırıp(fussilet) açıklamıştır.

Hud Suresi 1

Bilgiyle uzun uzadıya, etraşıca açıkladığımız (fassalna), inanan bir toplum için doğruya iletici ve rahmet olan bir kitabı onlara getirdik.

Araf Suresi 52

Bak iyice kavramaları için ayetleri nasıl türlü şekillerde açıklıyoruz(nusarriful).

Enam Suresi 65

Bunları Kuran’da türlü türlü şekillerde (sarf) açıkladık ki öğüt alıp hatırlasınlar. Fakat bu sadece kaçışlarını artırıyor.

İsra Suresi 41

Kafirler dediler ki “Kuran ona toptan, tek bir defada indirilseydi ya” Biz böyle yaptık ki, onunla senin kalbini dayanıklı kılalım. Biz onu parça parça düzenleyip okuduk.

Onların sana getirdikleri hiçbir örnek yoktur ki, biz sana gerçeği ve en güzel yorumu (ahsena tefsir) getirmiş olmayalım.

Furkan Suresi 32,33

Şüphesiz onu toplamak ve okutmak bize düşer.
O halde biz onu okuduğumuzda sen de onun okunuşunu izle.
Sonra onu açıklamak da bize düşer.

Kıyamet Suresi 17,18,19

Onlara ayetlerimiz açık açık okununca, bizimle karşılaşmayı ummayanlar “Bize bundan başka bir Kuran getir veya bunu değiştir.” dediler. De ki “Onu kendiliğimden değiştirmem benim için söz konusu olamaz. Ben sadece vahyolunana uyuyorum.”

Yunus Suresi 15

radikal

New member
Bence zorlama sevgili Duha. O kendi yolunu seçiyor. Hatta ictihadlarında imamı Azam (r.aleyh) ile de tevafuken ittibaa ediyor.

Bu arada uzun zaman sonra yazılarını tekrar okumak güzeldi, hoşgeldin.

Enver Ýstek

metin mete
Ayrıca bir soru daha:

Biri tevazu makamında dese "ben bilgisizim, hem kalbim şu dünya meşgalesi ile kirlendi. Hem aklım dünya işlerinde takılıp kaldı. Önümde iki yol var. Ya heves ve hevama tabi olup Kur'an'da emredilen amellerin şekillerini kendi kirlenmiş kalbim ve felsefe ile çürümüş aklımla çözeceğim yada kim olduğu belirsiz kalbi katılaşmış ve akına köle olmuş bazı medya soytarılarını rehber edineceğim, veyahut alemi İslam'ın ahlakında ittifak ettiği dört büyük imamdan birine tabi olacağım"

Hangi yolu seçse isabet eder.

vesselam

Dosdoğru bir yol üzerindesin.

Aziz ve Rahim’ in indirdiği üzerindesin.

Yasin Suresi 4,5

Bu bir kitaptır ki, Rabbinin izniyle insanları karanlıklardan nura (aydınlığa), O övgüye layık, Aziz olanın yoluna çıkarman için sana indirdik.

İbrahim Suresi 1

Onlara ayetlerimiz açık açık okununca, bizimle karşılaşmayı ummayanlar “Bize bundan başka bir Kuran getir veya bunu değiştir.” dediler. De ki “Onu kendiliğimden değiştirmem benim için söz konusu olamaz. Ben sadece vahyolunana uyuyorum.”

Yunus Suresi 15

Enver Ýstek

metin mete
Bence zorlama sevgili Duha. O kendi yolunu seçiyor. Hatta ictihadlarında imamı Azam (r.aleyh) ile de tevafuken ittibaa ediyor.

Bu arada uzun zaman sonra yazılarını tekrar okumak güzeldi, hoşgeldin.

Zorlama nedir bilirmisin Radikal,Allahin acik hatta apacik olanina karsi hala kendine e... aramaktir...

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Duha , İslam'da ''loca'' koltuğu veya ''VİP'' koltuğu yoktur İslam yolu üzerinde prosedür ve yalan yoktur , her insan hakkı söyleyebilir Muhammed Mustafa buyurdu :''Ümmetim yağmur gibidir,öncesi mi hayırlı ahirimi daha hayırlı bilinmez.''
Ben kendi fikirimi de söylerim yaşadığım zaman çerçevesi içinde senin işine gelmedi mi bu halim ?
Şimdi ben sana İman'ım %90'lar da veya %62 falan mı diyeyim senin aklın yerinde mi ? Mertebe falan tanımam bu dinin peygamberi Muhammed Mustafa'dır ondan sonra ki herkes Muhammed Mustafa'nın ümmetinde ki Müslümanlardan bir tanesidir.Ben 4 imamı mezhebi terk et demedim onlardan da fikir al ama onları dinin ana kaynağı gibi göstermeyin dedim.
Ben üst sıralarda falan değilim kimin kimden takvaca üstün olduğunu Allah bilir.
Ben senin hürriyetine saldırmıyorum yalancı insan , bende o insanları seviyorum ama onları sizin gibi dinin kaynağı göstermiyorum.Ben onları değil sizi eleştiriyorum.Yalan konuşma .
Uyman gereken Kuran-ı Kerim vardır ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri vardır ,
Mezhepleri red ederek farklı namaz kılma şekilleri söyleyenler var diyorsun o tipler ve senin gibi tipler zaten İslam'a zarar veriyorlar.
İstediğin soruyu sor
Doğruyu görmek isteyen Kuran-ı Kerim'i dosdoğru anlar , Kuran-ı Kerim'i okuyan her insan dürüst olarak okuyorsa aynı anlama varırlar . Allah Kuran-ı Kerim'de buyurdu :''Gerçeğin dışında sadece sapıklık vardır.'' Herkesin anladığı gibi namaz kılması olursa herkes aynı halde namaz kılar bu hal Kuran-ı Kerim'i doğru olarak anlamak ve gerçeği öğrenmek isteyen insanların benzerliğidir ve bir elmanın iki yarısı gibidir.
Herkes dürüstlüğü ile Kuran-ı Kerim'i okursa o zaman İslam yoluna varılır , herkes aynı bilgiyi uygular.Ben mezhebe tabi değilim ben Kuran-ı Kerim'e ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i şeriflerine tabiyim. Evet fırkalara ayrılmayın tehditi size söyleniyor.
Ya sen hastamısın sende akıl varmı ? Gördüğüm kadarı ile yok.
Herkes kendi mezhebini kuruyorsa herkes yalancıdır o zaman Kuran-ı Kerim'de ve ondan sonra Hadis-i Şeriflerde gerçekler var. Dinimizde cami de vardır mescitte vardır.
Ben açıklıyorum dediğim sözü
Tevazu olsun diye söylenen sözünde şu var , o insan hevesinin yolundan gitmiş ben bundan kurtulmak için Kuran-ı Kerim'e uymalıyım diyor , eğer bunu da uygulamaz isem kalbi katı olan bir kimse olarak medya'nın her dediğine inanırım , diyor ya büyük imamlardan birine tabi olacağım diye bu adam ne kadar kötü bir hal üzeredir
Kuran-ı Kerim ile yola gelmeyen adam mezhep imamları sayesinde mi yola gelecek ? Bu yanlış bir denklem Allah'ın kitabında her güzel ve doğru bilgi yazar . Allah Kuran-ı Kerim'de buyurdu : ''Kuran'a ancak temizlenmiş olanlar gelir.''
Radikal İslam sende oradan dalkavukluk ve yalakalık yapıyorsun , ben gerçek Müslümanlardanım , bunu ister anlayın ister anlamayın.

Enver Ýstek

metin mete
Duha , İslam'da ''loca'' koltuğu veya ''VİP'' koltuğu yoktur İslam yolu üzerinde prosedür ve yalan yoktur , her insan hakkı söyleyebilir Muhammed Mustafa buyurdu :''Ümmetim yağmur gibidir,öncesi mi hayırlı ahirimi daha hayırlı bilinmez.''
Ben kendi fikirimi de söylerim yaşadığım zaman çerçevesi içinde senin işine gelmedi mi bu halim ?
Şimdi ben sana İman'ım %90'lar da veya %62 falan mı diyeyim senin aklın yerinde mi ? Mertebe falan tanımam bu dinin peygamberi Muhammed Mustafa'dır ondan sonra ki herkes Muhammed Mustafa'nın ümmetinde ki Müslümanlardan bir tanesidir.Ben 4 imamı mezhebi terk et demedim onlardan da fikir al ama onları dinin ana kaynağı gibi göstermeyin dedim.
Ben üst sıralarda falan değilim kimin kimden takvaca üstün olduğunu Allah bilir.
Ben senin hürriyetine saldırmıyorum yalancı insan , bende o insanları seviyorum ama onları sizin gibi dinin kaynağı göstermiyorum.Ben onları değil sizi eleştiriyorum.Yalan konuşma .
Uyman gereken Kuran-ı Kerim vardır ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri vardır ,
Mezhepleri red ederek farklı namaz kılma şekilleri söyleyenler var diyorsun o tipler ve senin gibi tipler zaten İslam'a zarar veriyorlar.
İstediğin soruyu sor
Doğruyu görmek isteyen Kuran-ı Kerim'i dosdoğru anlar , Kuran-ı Kerim'i okuyan her insan dürüst olarak okuyorsa aynı anlama varırlar . Allah Kuran-ı Kerim'de buyurdu :''Gerçeğin dışında sadece sapıklık vardır.'' Herkesin anladığı gibi namaz kılması olursa herkes aynı halde namaz kılar bu hal Kuran-ı Kerim'i doğru olarak anlamak ve gerçeği öğrenmek isteyen insanların benzerliğidir ve bir elmanın iki yarısı gibidir.
Herkes dürüstlüğü ile Kuran-ı Kerim'i okursa o zaman İslam yoluna varılır , herkes aynı bilgiyi uygular.Ben mezhebe tabi değilim ben Kuran-ı Kerim'e ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i şeriflerine tabiyim. Evet fırkalara ayrılmayın tehditi size söyleniyor.
Ya sen hastamısın sende akıl varmı ? Gördüğüm kadarı ile yok.
Herkes kendi mezhebini kuruyorsa herkes yalancıdır o zaman Kuran-ı Kerim'de ve ondan sonra Hadis-i Şeriflerde gerçekler var. Dinimizde cami de vardır mescitte vardır.
Ben açıklıyorum dediğim sözü
Tevazu olsun diye söylenen sözünde şu var , o insan hevesinin yolundan gitmiş ben bundan kurtulmak için Kuran-ı Kerim'e uymalıyım diyor , eğer bunu da uygulamaz isem kalbi katı olan bir kimse olarak medya'nın her dediğine inanırım , diyor ya büyük imamlardan birine tabi olacağım diye bu adam ne kadar kötü bir hal üzeredir
Kuran-ı Kerim ile yola gelmeyen adam mezhep imamları sayesinde mi yola gelecek ? Bu yanlış bir denklem Allah'ın kitabında her güzel ve doğru bilgi yazar . Allah Kuran-ı Kerim'de buyurdu : ''Kuran'a ancak temizlenmiş olanlar gelir.''
Radikal İslam sende oradan dalkavukluk ve yalakalık yapıyorsun , ben gerçek Müslümanlardanım , bunu ister anlayın ister anlamayın.

Alkisladim kardes.Ellerine saglik ama sadece bu cümlelerini digerleri tartisma konusu oldugundan müdahil degilim su an..

Üst Alt