Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslam doğru yaşanmıyor bazı kimselerce

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Allah'a hamd olsun.Allah'ın Elçisi Muhammed Mustafa'ya selam olsun.Selamın Aleyküm.İslam'da mezhep veya başka birşey yoktur,İslam'da Kuran-ı Kerim vardır ve onların uygulama esaslarını sohbet ile anlatan Allah'ın Elçisi Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri vardır,bu dini bölmeyin,kendinize yazık edersiniz,açın okuyun Kuran-ı Kerim'i ve Hadis-i Şerifleri onları uygulayın.Selamın Aleyküm

ibrahim571632

New member
Allah'a hamd olsun.Allah'ın Elçisi Muhammed Mustafa'ya selam olsun.Selamın Aleyküm.İslam'da mezhep veya başka birşey yoktur,İslam'da Kuran-ı Kerim vardır ve onların uygulama esaslarını sohbet ile anlatan Allah'ın Elçisi Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri vardır,bu dini bölmeyin,kendinize yazık edersiniz,açın okuyun Kuran-ı Kerim'i ve Hadis-i Şerifleri onları uygulayın.Selamın Aleyküm

Allah senden ve senin gibilerden Kendi varlık ve Hükümranlığı devam ettiği sürece RAZI ve HoŞNUT olsun.
Fakat mezhepler derken 4 büyük mezhebimi kastettin??? açarmısın o kısmı???

Serhan Eðeryýlmaz

New member
4 İmam 4 Mezhep adı geçiyor,burada ki insanlar İslam'a hizmet etmiş insanlardır,ama onlar da sıradan müslümanlardırlar,İslam'da Kuran-ı Kerim ve Hadis-i Şerifler vardır,o büyük mezhep imamları diye belirttiğiniz İslam'ı güzel yaşamış sıradan müslümanlardır.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
4 Mezhep 4 İmam,bu insanlar İslam'a hizmet etmiş sıradan müslümanlardır,onlardan önce Allah'ın ayeti Kuran-ı Kerim var Allah'ın elçisi Muhammed Mustafa'nın hadis-i Şerifleri vardır.Bu din zorlaşmasın bid'atlar karışmasın içine,onlar başka yolmudur ki hanefilik şafilik diye anlandırıyorlar,bir insan ya müslümandır ya da değildir.

ibrahim571632

New member
Evet katılıyorum.
Onların (R.A.) bir meshep kurmak ve kendilerine mensub olacak insanlar toplamayı amaç edindiklerine inanmıyorum.Seninde dediğin gibi İslama hizmetkar hürmetperver müslümanlar.

Ancak maalesef bu müstesna insanlara o kadar radikal bir mensubiyet hissi güdenler-büyük bi çoğunluğunu tenzih ederim-mezhep farklılıklarını çok büyütüyorlar ve kavga derecesine kadar büyüyor bu durum.Kur'an'dan ve Efendimizden esirgenen itaat ve sadakat maalesef aşırı bir ölçüyle böyle müstesna insanlara kanalize ediliyor.

O mübarek insanları birer mezhep imamı gözüyle değil müstesna araştırmacı ve öğrendiği ilmi hayata geçirici müslümanlar olarak görebilsek mensubiyetten çıkar herbirimiz dinimizin birer imamı olurduk...

Ama maalesef sema ve feza keşfedilmişken biz hala arzla meşgulüz...

Yazın için teşekkürler.
Selametle...

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Evet kardeşim doğru söylemektesin,Allah Kuran-ı Kerim'de buyuruyor :''Allah hepinizin takva sahibi olmanızı ister.'' hepimiz birer İslam büyüğü olalım ki Rabbimizin rızasını kazanalım ve Rabbimize yakın olanlardan olalım.Kuran-ı Kerim ve Sevgili peygamberimizin Hadis-i Şeriflerini ölçü aldığımız zaman işte o zaman İslam'ı Allah'ın istediği gibi yaşayacağımıza inanıyorum. Teşekkür ederim İbrahim kardeşim.

AntiQa

New member
İslamda Kuran tek kaynaktır ama kültür-ekonomi-bilgi düzeyi...insanın bakış açısı algılamayı etkiler...sosyalizmde tek versiyonlu değildir mesela...demokratik sol,sosyal demokrasi,sosyalist demokrasi...

Bu insan aklının girdiği her alanda vardır..Olay uzun da kısaca insan doğasını ve felsefe tarihini bilmek gerekir...

Mezhepler arasındaki farklılıklar genel anlamı ile farz haramdan çok mekruh müstehab sünnet...kısımlarını kapsar..mesela kurban hanefi de vacip iken şafi de sünnet olabilir..ama dikkat " kurbanı inkar eden yok!"..sadece algılama da farklılıklar var..namaz her mezhepte var ama namazın içerisinde , mesela elleri bağlamada : kimi göbek üzerinden kimi göğüs üzerinden... Kimi bileklerden kimi dirsekten bağlayarak el bağlar...ama yine dikat namaz farz ve kılınışı aynı sadece "detayları " farklı..

Mesela tesettür: Amazonlarda - diyelim vardı!- Müslüman bir kadın varsa önce tesettüre bürünmelidir...tesettürü inkar eden hiç bir islami mezhep yok..sadece uygulama farklılık arzeder...sıcak ülkede - mesela malezyada geniş elbise geniş pantalon...vs ile tesettir olur, iran'da çarşaf, türkiye'de pardüse...vs!- ama asıl olan " vücud hatlarının belli olmamasıdır !

mezhepte temel prensip " kuran ve sahih hadis kaynaklı olarak fikir üretmektir...bu da islamın her zaman ve mekanda canlılığını korumasını sağlar ve bu tüm islam alimlerince kabul görmüş bir realitedir...

mezhep doğaldır ki hz Muhammed den sonra ortaya çıkmıştır...sonradan ortaya çıkan olay ve sorunlara kuran ve sünnet ışığında çözüm üretme çabasında oluşmuştur mezhepler ve asla unutulmamalı ve tekrar altını çizmek gerekir ki : mezhep imamları "ben mezhep kuruyorum " diye ortaya çıkmamıştır..zamanla insalar o görüşlerin etrafında kümelenmiştir..

Amacım tartışmak değil sadece fikrimi yazdım arz ederim.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Amacımız tartışmak değil,yardımlaşmaktır.Birlik beraberlik olsa idik bu ve diğer her sorunlarımız ortadan kalkardı,birleşelim ve düzelelim,evet işin özü namazın farz oluşu uygulaması başka diyorsun ama peygamberimizin zamanında kimse ayrı ayrı iş yapmıyordu,bugün de Kuran-ı Kerim'i ve Hadis-i Şerifleri baz alarak aynı hal üzere birlik olmamız lazımdır.

mynamessq

New member
Amacımız tartışmak değil,yardımlaşmaktır.Birlik beraberlik olsa idik bu ve diğer her sorunlarımız ortadan kalkardı,birleşelim ve düzelelim,evet işin özü namazın farz oluşu uygulaması başka diyorsun ama peygamberimizin zamanında kimse ayrı ayrı iş yapmıyordu,bugün de Kuran-ı Kerim'i ve Hadis-i Şerifleri baz alarak aynı hal üzere birlik olmamız lazımdır.

şu söylediklerini şeriatle yani senin dediğin sadece kuran ile yönetilen bir ülkede bunları söylese idin omuzlarının üstünde taşıdığın şey yerinde olmazdı emin ol hayırlısı rabbim hidayet versin
selam ve dua ile...

Ebu Zerr

New member
ARTIK VAHDET GÜNÜ GELDİ!

Artık ayrılık günleri bitti, vahdet günü geldi. Tefrika zamanı geçti, birlik vakti geldi.

Toptan İslam'a saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Batı son hamleleri ile Modern Haçlı Seferlerini yeniden başlattı. Selahaddin Eyyübi'nin kabrine tekme atarak "kalk Selahaddin! Biz geldik!" diyen batılıya karşı, yeni Selahaddinler olma zamanı geldi.

Batı işgale onay vermekle, karikatür krizlerini desteklemekle, Fitne filmi ile, İslam aleyhine tüm hamleleri ile, Amerika ve İsrail fiili işgal hareketleri ile, Çin Batı Türkistan'daki Müslüman Uygur kardeşlerimizi günü birlik boğazlamakla, Hindistan günü birlik Müslüman avı ile, Rusya onlarca yıldır verdiği fiili savaş ile İslam ve Müslümanlara çoktan cephe açtılar!

İçimizdeki İslam düşmanları, yani yerli işbirlikçiler bile bilik oldu. İslam'a karşı oybirliği içinde hareket ediyorlar!

Bugün birlik vakti kardeşlerim! Gün bugün!!!

Tarikatçiler, Milli Görüşçüler, Nurcular, Süleymancılar, Radikaller, Selefiler!

Tüm Müslümanlar!

Ben de Müslümanım diyen herkes! Kelime-i Tevhidi haykıran herkes!

Size sesleniyorum!

Birlik için ne gerekiyorsa yapalım. Bir olunca bizi ne durdurabilir ki?! Zaten küffarın da asırlardır tek korkusu bu değil mi? Tüm planları birliğimizi bozmak için değil mi?

İçinde zerre kadar vahdet ihtiyacı hisseden Allah için ses versin!

Misakonline'dan Ebu Huzeyfe ağabeyimizin çağrısı...

radikal

New member
Aleykümselam kardeşim.

Mademki mezheplere gerek yok, o halde ilmi ile amil olmanız gerekiyor. İlminizi sorgulama açısından değil de, ameli yönden düşüncelerinizi görme babında soralım: Malumunuz bazı mezhep imamları idrar sıçrıntısı hakkında çok katı ve kesin konuşuyorlar. Pantolonunuza değen idrar sıçrıntısının hükmü nedir ? Bu idrar abdestin sıhhatine engel bir yönü varmıdır ? Bu şekli ile namaz kılmanın hükmü nedir ?

derail

New member
Allah aşırı gidenleri sevmez.. radikalliğin islamda yeri yoktur ha bu demek değildir ki zalimler ve kafirler ile uzlaşalım hayır asla bunu demek istemiyorum bir örnek vermek gerekirse İran islam devrimini örnek gösterebilirim ve İran islam devrimi kesinlikle radikal değildir ve islamın pak ve güzelliğinin aslıdır..

radikal

New member
Birde şunu sormak isterim, fıkıh konusunda okuduklarınızı ve bunlardan anladığınızın ne olduğunu bilmek açısından; "ayakta bevletmek tahrimi mekruhtur" deniliyor. Fıkhen nedir bu işin özeti ? Tıbben prostat sebebi olduğu artık bilinen bir gerçek. Ama dinen neden tahrimen mekruh. Ayrıca tahrimen mekruh nedir ? Bu imamlar kafamı yapıyor bizimle ? Zaten mustafa kemal bunlarla savaşmadı mı, hala karşımıza çıkıyor bu imamlar. Nedir bu işin aslı. Kahraman maraş'a aslında şanlı maraş mı demeliydik ? Urfalılar neden illa bir ünvan istedi ? Sütçü imam aslında mezhep imamımıdır ? Sütçü imam tarihsel başkaldırısı ile aynı zamanda hilafeti mi hedeflemiştir ? Off, amma karıştı değilmi sap ile saman? Neyse, sizden açıklayıcı bir cevap beklemek haddimizdir! Bekleriz.

derail

New member
fazla sorular ile insanların kafalarını bulandırmayalım önemli olanın iman olduğunu unutturmayalım lailahe illallah diyenler müslümandır mezhebi ne olursa ...

Serhan Eðeryýlmaz

New member
mymaessq,Bir Vatan Kuran-ı Kerim ile yönetilse idi,şu doğru sözlerimi zaten söylememe gerek kalmazdı çünkü uygulanıyor olurdu,hem bu vatanda da dinlerini tam yaşayan insanlar var sen öyle diyorsan neden benim omuzlarımın üzerinde kafam hala duruyor ?

Ebu Zerr,evet artık birleşme günüdür,Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe hitabesinde buyurduğu :’’dahili düşman ve harici düşmanlara’’ karşı birleşerek Allah yolunda gerektiği gibi cihad etme zamanıdır,kardeşim sana bir şey sormak istiyorum,’’ Tarikatçiler, Milli Görüşçüler, Nurcular, Süleymancılar, Radikaller, Selefiler!’’ kim bunlar ? vahdet inancı nedir ? Ben peygamberimden Allah’a iman etmeyi öğrendim sadece imanlı olup olmadığımı Allah bilir.

Radikal İslam doğru söylüyorsun ilmi ile amil olmamız gerekiyor,düşüncelerimi sormanız beni mutlu etti,pantolana değen idrar sıçrıntısını önce sıçrantının üzerine su dökersin bir avuç veya yüreğinin ‘’tamam yeterlidir.’’ Dediği miktarca,sonra elinle çitilersin,sonra da elini yıkarsın,kontrol edersin çıktı mı çıkmadı mı diye,idrarın büyük bir kısmını üzerine yaptı isen elbette abdest olmaz,pantolunun bütünü ile yıkanması gerekir,eğer az gelmiş ise o az sıçrantıyı da çıkartmak gerekir,tertemiz olduktan sonra güzelce abdestimizi almamız gerekir.İdrarlı halde namaz kılınmaz,Allah Teala Hazretlerinin huzuruna öyle çıkılmaz,temizlenir öyle çıkılmaz,

Derail,Allah aşırı gidenleri sevmez doğru,ancak senin pak güzel dediğin İran’da başı açık kadınlara jop ile vuruyorlar,İslam hoşgörü dinidir,vurmak ile olmaz,şeriat yasasına bağlı adama 80 değnek 100 değnek suça göre vurulur doğru ama Şeriatı uygulamayan adama bunu yapabilirmisin ?

Radikal İslam,bir insan ayakta bevl etmez,sonra bacakları elbisesi hem dışkı içinde kalır,pislik olur,tahrimen mekruh kelimesinin anlamını bilmem ben,ben Allah’ın bana verdiği ilim ile Kuran-ı Kerim’e bakarım,aradığım amel etme emri orada yoksa Hadis-i Şeriflere bakarım,eğer ki onda da yoksa Allah’ın bana yardım edeceğine inanarak kendim hüküm veririm,İslam dini akıl dinidir.Allah da her insana akıl vermiştir.İmamlar bizimle kafa yapmıyor,ama yapanlar var,onlar ki dış güçler olan kafirlerle beraber çalışırlar,yaptıkları bozgunculuktan ellerine geçenleri paylaşırlar,onlar müslüman kılığına girerler,bir taraflarda ilimi olmayan cemaat görürler ise onlara vaaz adı altında İslam’dan saptıran sözler söylerler,o cahil cemaatte o şerefsize inanır,o cahil cemaat Kuran-ı Kerim’e bakmaz,onda bulamadğını ,Hadis-i Şeriflerde aramaya girişmez,aramaya girişmediği Hadis-i Şeriflerde de bulamadığını Allah’ın verdiği akıl ile çözmez ise bu kötü durum olur,o şerefsiz casus imam kılığında kafirlere yardım ederken o sözleri söylerde o cahil cemaat de o sözleri İslam dini ile karşılaştırmazlarsa işte o zaman o cemaatte ki kişiler ile kafa yapmış onları kendi taraflarına çekmiş olurlar,kimin orda olup olmadığını Allah bilir,Allah’ın yüreklere koyduğu vicdan sayesinde doğruyu görmek isteyen Allah'ın lutfu sayesinde o doğruları görür.Evet Mustafa Kemal Atatürk o kafir kafa yapan cahil insanları kendi taraflarına çeken dahili kafirler ile savaştı,sadece Mustafa Kemal Atatürk değil o zaman yaşayan imanlı halk da savaştı.Bu imamların karşımıza çıkmasının nedeni günümüz müslümanlarının dinlerini uygulamaya geçirmemesinden dolayıdır,herkes dinin bilse hiçbir yalancı kafir imam kılığında ki kafir bir müslümanı kandıramaz.Kahraman Maraş’a Kahraman Maraş denmiştir.Urfalılar ünvan istemediler imanları sayesinde aldılar.Sütçü imam bir müslümandır herhalde,o başkaldırış düşman kafirlere olmuştur,aynı zamanda Osmanlı devletinin sahte halifesi Vahdettin ve ona tabi olan yalancı imamları da hedeflemiştir.Tabi Sütçü İmam Kurtuluş savaşında savaştı ise ne mutlu ona,sapla saman karışmadı,doğruyu görmek isteyen görür,Allah bu lutfu kullarına verir elhamdülillah.Benden açıklayıcı cevap beklemek haddinizdir.

Derail,sorular soralım da bazı sorular vardır tehlikelidir,Allah bunu Kuran-ı Kerim’de ve Resulunun hadis-i şeriflerinde söylemiştir.Evet Allah’ın birliğine ve tekliğine inanan herkes müslümandır.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Bekir Kelime-i Şehadet'i söyleyeyim :''Şahadet ederim ki Allah bir'dir.Şahadet ederim ki Muhammed Allah'ın Elçisidir.''

yelken06500

New member
Birde şunu sormak isterim, fıkıh konusunda okuduklarınızı ve bunlardan anladığınızın ne olduğunu bilmek açısından; "ayakta bevletmek tahrimi mekruhtur" deniliyor. Fıkhen nedir bu işin özeti ? Tıbben prostat sebebi olduğu artık bilinen bir gerçek. Ama dinen neden tahrimen mekruh. Ayrıca tahrimen mekruh nedir ? Bu imamlar kafamı yapıyor bizimle ? Zaten mustafa kemal bunlarla savaşmadı mı, hala karşımıza çıkıyor bu imamlar. Nedir bu işin aslı. Kahraman maraş'a aslında şanlı maraş mı demeliydik ? Urfalılar neden illa bir ünvan istedi ? Sütçü imam aslında mezhep imamımıdır ? Sütçü imam tarihsel başkaldırısı ile aynı zamanda hilafeti mi hedeflemiştir ? Off, amma karıştı değilmi sap ile saman? Neyse, sizden açıklayıcı bir cevap beklemek haddimizdir! Bekleriz.

yaw fıkıhı kabul etmeyenler var sen neyin peşüne düştün ahkam makamındakilerden düstur aldın mı?birde tahrimen mekruh,mezhep falan diyorsun...olmadı hocam olmadı!

Üst Alt