Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hristiyanlar 3 Allah'a mı İnanıyor

Aysegul

New member
Hep karşı fikirdemi olmak zorundasın...Tabiki Allah yarattığı tüm insanları seviyor...Seni de Allah yarattı şüphesiz...Sen yanlızken hiç düşünmüyormusun...Şu kainata bir bak ağaçlara bak...Gün batımını izle...İzlerken o manzarada o huzrun içerisinde ne hissediyosun...Gece yatağına yattığında rahat uyuyabiliyormusun...

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Hayatımız boyunca sürekli sınanıyoruz. Birçok ayet gibi,bu ayette üstü kapalıdır. Burada Allah'ın açıklamak istediği olay; istese 1 gecede tüm insanlığı başı secdeden kalkmayan 6 milyar insana çevirebilir. Bu şöyle olur, doğaüstü bir olay gerçekleşir ve inanmayacak kimse kalmaz. Allah, istese herkese hidayetini verir ama sınanmanın bir anlamı kalmaz!

işte burda 'kader' konusu devreye giriyor. neyse ondan söz etmiyorum..
şimdi allah olduğunu varsay. bir evren yaratıyorsun, 6 gün uğraşıp. dünya ve insanlar.. yarattığın insanlara delil falan sunmadan dünyaya geliş sebebinin ona ibadet olduğunu söylüyorsun. yarattığın yaratıklara katılmayı isteyip istemediğini sormadan bir sınav uyguluyorsun. sınavdaki 45pn(geçer not;) )lık soru, körü körüne inanç..
hayır, pek mantıklı görünmüyor.. neyse ALLAHIN HİKMETİNDEN SUAL OLMAZ:D

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
Hep karşı fikirdemi olmak zorundasın...Tabiki Allah yarattığı tüm insanları seviyor...Seni de Allah yarattı şüphesiz...Sen yanlızken hiç düşünmüyormusun...Şu kainata bir bak ağaçlara bak...Gün batımını izle...İzlerken o manzarada o huzrun içerisinde ne hissediyosun...Gece yatağına yattığında rahat uyuyabiliyormusun...

canım ya:) inan müslüman olduğum zamana göre çok daha rahat, huzurluyum

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
işte burda 'kader' konusu devreye giriyor. neyse ondan söz etmiyorum..
şimdi allah olduğunu varsay. bir evren yaratıyorsun, 6 gün uğraşıp. dünya ve insanlar.. yarattığın insanlara delil falan sunmadan dünyaya geliş sebebinin ona ibadet olduğunu söylüyorsun. yarattığın yaratıklara katılmayı isteyip istemediğini sormadan bir sınav uyguluyorsun. sınavdaki 45pn(geçer not;) )lık soru, körü körüne inanç..
hayır, pek mantıklı görünmüyor.. neyse ALLAHIN HİKMETİNDEN SUAL OLMAZ:D

Kaderin ne olduğunu sende çok iyi biliyorsun. İnsanın kaderi daha farklıdır bir hayvanınkinden. Bence sen kendine göre doğru saydığın ve mantıklı gelen bazı sebeplerden ötürü bu şekilde dalga geçip, inanmamayı tercih ediyorsun. Herşeyin bir açıklaması vardır yeter ki aydınlatacak bir mum olsun!

İNANDIĞI GİBİ YAŞAMAYAN, YAŞADIĞI GİBİ İNANIR...

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
canım ya:) inan müslüman olduğum zamana göre çok daha rahat, huzurluyum

Allah, Müslüman olmayanlara fakat bir takım iyilikleri olanlara geçici mutluluklar verir çünkü Ahiret'tede "benim sevaplarım vardı onların karşılığını istiyorum" dememesi için kafirin. Senin mutluluğun göz boyaması, geçici ve sahte bir mutluluk...

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Allah, Müslüman olmayanlara fakat bir takım iyilikleri olanlara geçici mutluluklar verir çünkü Ahiret'tede benim sevaplarım vardı onların karşılığını istiyorum dememesi için. Senin mutluluğun göz boyaması, geçici ve sahte bir mutluluk...

allahınızın hesasp verme gibi bir yükümlülüğü de var...ilginç.. çok ilginç..

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
allahınızın hesasp verme gibi bir yükümlülüğü de var...ilginç.. çok ilginç..

Allah, kimseye hesap vermez yanlış anlamışsın. Az önce anlayabilceğin şekle getirdim. Öyle bir bak istersen.

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Allah, kimseye hesap vermez yanlış anlamışsın. Az önce anlayabilceğin şekle getirdim. Öyle bir bak istersen.

ben hala farklı bir anlam görmüyorum, biraz daha açıklar mısın lütfen:confused:

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
ben hala farklı bir anlam görmüyorum, biraz daha açıklar mısın lütfen:confused:

Senin şuan kendini mutlu hissetmenin sebebi, var olan düzene baş kaldırışın, kendini farklı hissetmenin verdiği mutlululuk ve dalga geçebilmenin verdiği eğlence. Sen, eminimki bunun yanında, sokakta ölmek üzere gördüğün bir kediye süt verebilecek kadar bir iyilik işlemişsindir. İşte, bu noktada Allah sana, yaptığın iyilikleri dünyada "sahte mutluluk" olarak veriyor. Ahiret'te, hesap gününde bir hak iddia edemessin süt verdiğin kedi için. Anlıyor musun?

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Senin şuan kendini mutlu hissetmenin sebebi, var olan düzene baş kaldırışın, kendini farklı hissetmenin verdiği mutlululuk ve dalga geçebilmenin verdiği eğlence. Sen, eminimki bunun yanında, sokakta ölmek üzere gördüğün bir kediye süt verebilecek kadar bir iyilik işlemişsindir. İşte, bu noktada Allah sana, yaptığın iyilikleri dünyada "sahte mutluluk" olarak veriyor. Ahiret'te, hesap gününde bir hak iddia edemessin süt verdiğin kedi için. Anlıyor musun?

ben bu dünyayı "insan gibi" yaşayayım da, gördüğüm her kesdiye süt vereyim de, ardında sonsuz ızdırap da olsa tereddütsüz çekeriz...

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
ben bu dünyayı "insan gibi" yaşayayım da, gördüğüm her kesdiye süt vereyim de, ardında sonsuz ızdırap da olsa tereddütsüz çekeriz...

Ayşegül kardeşimizin dediği gibi, o zaman söylenecek per bir şey yok ama sen bu siteyi takip etmeye devam et, hataları görmen Cehennem'de çekeceğin ızdırabı dahada çok ağırlaştır çünkü. (Manevi azap)

Aysegul

New member
mistik_cadi' Alıntı:
ümitsiz vaka diyorsun:D

Aslında diyemiyorum çünkü hala bu kanaldasın...Dalga geçmek için geldin belki ama kimbilir belki Allah'u Tealanın taktiridir bu siteyle karşılaşman...Her şeyin bir sebebi vardır tesadüf gibi gelir ama...asla değildir!!!

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
Aslında diyemiyorum çünkü hala bu kanaldasın...Dalga geçmek için geldin belki ama kimbilir belki Allah'u Tealanın taktiridir bu siteyle karşılaşman...Her şeyin bir sebebi vardır tesadüf gibi gelir ama...asla değildir!!!

Aysegul benm burda olmamın sebebi ateizm.org un hacklenmesiydi. yani orası kapalıyken de bazı konuları tartışabilmek. artık kendi forumumuz açıldığına göre tekrardan, görüşmek üzereeeeee:) :) :)

Enes S.

New member
havari_7' Alıntı:
Şimdi size bir soru arkadaşlar:
Sizce Allah herşeyi bilir ve herşeye gücü yeter mi
Kesinlikle EVET diyeceksiniz
Bunun için size ikinci soruyu soruyorum:
Herşeyi bilen ve herşeye gücü yeten Allah nasıl oluyor da Kutsal Kitaplar ın değişmesine izin veriyor?

Allah, içinde buluduğumuz, bulunuyor olduğumuz ve bulunacağımız tüm zamanları görendir. Sınanmamız ve kader gereği, ilk günahlıdan, son kafire kadar herşeyi bilir. Şimdi bir düşün. Allah herşeye müdahele etseydi, sınanmanın ne anlamı kalırdı?

imran268

New member
mistik_cadi' Alıntı:
Aysegul benm burda olmamın sebebi ateizm.org un hacklenmesiydi. yani orası kapalıyken de bazı konuları tartışabilmek. artık kendi forumumuz açıldığına göre tekrardan, görüşmek üzereeeeee:) :) :)

pardon ama
sizin sitenin adı neymiş????????

mistik_cadi

New member
yaa buraya da alışmışım gelmeden duramıyorum.:)
imran268, ateizm.org , bekleriz seni de:) seyfullah kusra bakma, site adresini editle istersen:D

Üst Alt