Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Herkes bir üstteki hakında ne düşünüyor?

reyyan

New member
bakın ben nevresim demedim islami simgeye sadece çarşaf mı demek gerekiyor aklıma o an o geliyor dedim.ne var bunda konuyu uzatan ben değilim üstelik neden böyle neden islamla bütünleşmek bu kadar zor ya???neden herkesi art niyetli algılıyorsunuz**NEDEN BANA HEMEN UYARI GELİYOR???yazık oysa ki benim gerçekten samimice yazdığım cevaplarımı sizler büyütüyorsunuz,ben hiçbirşeye hiçkimseye takmış değilim,adam gibi ne demek ya ne saygısızlık yaptım şimdi???her neyse konuyu saptırdım özür dilerim.Ama ne denirse yapıyorum özür dahi diledim rayyan hanımdan kabul etmedi,üstelik kalktı adam gibi sorun dedi,ben baska kişilere de yorum yazdım ama hiç bu kadar uzamadı...helal de edin hakkınızı dedim hafız olabnlara eee sorun ne ?????

İnanç, göremediklerine inanmaktır. Bu inancın ödülü ise, inandıklarını görmektir.

khan19556

New member
Doğru bildiğinden şaşmayan ,fıtratında ki gadabı istikamet dairesinde kullanan,
tesettürün muhkem kal asına duhul etmesini temenni ettiğim bir ablam.
Oldukça kültürlü ve bilgili...

mehmet_16

New member
Peygamberimiz şeriatçı değil miydi?

o sizin görüşünüz.Şu anki şeriat sistemi onunkinden sapmış gözüküyor.Zaten bu Muaviye ile birlikte sapmıştı.Şu an demeye bile gerek yok.
Ben dine ,Allah'a ve Hz. Muhammed'e inanıyor ama sizin dediklerinize inanmıyorum.

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
o sizin görüşünüz.Şu anki şeriat sistemi onunkinden sapmış gözüküyor.Zaten bu Muaviye ile birlikte sapmıştı.Şu an demeye bile gerek yok.
Ben dine ,Allah'a ve Hz. Muhammed'e inanıyor ama sizin dediklerinize inanmıyorum.

peki Cuma namazını kılıyormusun yada sünneti seniyyeye uyuyormusun cemaatle namaz kılıyormusun bunlara cevap ver bakalım

yýldýz

New member

:confused: :)

C

c0ld

Guest
peki tüm sünnetler gerçekten sünnetmidir? yada söylenen tüm sünnetler gerçekten peygamberin uyguladığı yada söyledikleri şeylermidir..genelleme yapmadan önce bi zihin egzersizi yerinde olur sanırım

yýldýz

New member
peki tüm sünnetler gerçekten sünnetmidir? yada söylenen tüm sünnetler gerçekten peygamberin uyguladığı yada söyledikleri şeylermidir..genelleme yapmadan önce bi zihin egzersizi yerinde olur sanırım

Akıl mantık işine mi gireceğiz? :)

C

c0ld

Guest
akıl mantık olmadan konuşmanın anlamı varmıdır.demek istediğimi farklı anladınız sanırım. sadece tüm söylenenlerin sünnet olamayacağı kanaatindeyim en azından fikrim böyle.

mehmet_16

New member
peki Cuma namazını kılıyormusun yada sünneti seniyyeye uyuyormusun cemaatle namaz kılıyormusun bunlara cevap ver bakalım

sizin kadar olmasa da kılmaya çalışıyorum.Tabi fırsat buldukça.Ama inşallah bundan sonra da daha çok kılacağım.Hele bir de Türkçe sureleri ezberleyeyim.

mehmet_16

New member
:confused: :)

Sizlerin dedikleri katıklı İslam oluyor.Ben ise Ilımlı İslam'ı tercih ediyorum.İslam'ın ılımlısı katısı diye birşey olmaz ama günümüzün bazı müslüman kesimleri ve dinsiz oluşumları buna böyle bir tanım yapmışlar.

mehmet_16

New member
“Kim bana itaat ederse, muhakkak ki Allah’a itaat etmiştir. Kim de bana isyan ederse muhakkak ki Allah’a isyan etmiştir.” Hz. Muhammed (sav)

Hz. Muhammed'i böyle diyerek -haşa- Allah'a ortak koşmayın.Ne demek Bana itaat Allah'a itaat demek?
Bunu akli ve mantıki değerlendirsek ortaya nasıl bir sonuç çıkar biliyor musunuz?

mehmet_16

New member
Akıl mantık işine mi gireceğiz? :)

Eğer sünnette ve hadislerde ise kesinlikle evet.Fakat akıl üstü vahiysel bilgide akıl işine girmemiz baştan bir akılsızlık demektir.Yani sadece Kurani bilgiyi direk kabul edebiliriz .Bunların dışında kalanları akla mantığa göre değerlendirmemiz lazımdır.

C

c0ld

Guest
duha aşırıya kaçmak ne demektir bunu kaçırmıssın. islamiyeti yeni tanıyan biri senin söylemlerini görse ne düşünür.fazla sertsin kusura bakma
ve bi rica biraz daha türkce yazarsanız hem yaptığınız hemde yapmak istediğiniz daha iyi anlaşılır.

Üst Alt