Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün duası........

gökkuþaðý33

New member
Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

Bir kimse sabah-akşam, 3 kere Bismillâhillezî lâ yedurru measmihî şeyün filardı velâ fissemâi ve hüvessemîulalîm.derse, ona hiçbir şey zarar veremez.

Bir kimse sabahleyin 3 defa Eûzü billâhis-semîil alîmi mineşşeytânirracîm. diyerek Haşr sûresinin son 3 âyetini (Hüvallâhüllezî..) okursa, Allah ona 70 000 meleği vekîl edip, akşama kadar kendisine duâ ederler.

Bir kimse sabah akşam 7 kere Hasbünallâhü lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm. derse, Allah onun dünya ve ahiret işlerine kâfidir.

Gece Bekara sûresinin son iki âyetini [Âmenerresûlü] okuyana, bu iki âyet herşey için yeterlidir.

İmâmı Rabbânî hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 kere, Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh. okurdu.

Mektûbâtta buyuruldu ki:

Korkulu yerlerde ve düşman karşısında emin ve rahat olmak için (Li îlâfi) sûresini okumalıdır. Tecrübe edilmiştir. Her gün ve her gece, hiç olmazsa, 11 er defa okumalıdır.

Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki,

Bir yere gelen kimse, Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka.okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiçbirşey zarar ve kötülük yapamaz.

Yûnus aleyhisselâm balığın karnında, Enbiyâ sûresinin 87. âyetini söyleyerek duâ etti. Bir Müslüman, bu âyet-i kerîmeyi okuyup duâ edince, Allahü teâlâ duâsını kabul eder.

Bu duâyı okuyanların duâlarının kabul edileceği bildirildi. Duâ şöyledir:

Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min-ez-zâlimîn.

Bu duâyı her gün 40 defa okumalıdır.

hilal

New member
Allah'ım ilminden bize ilim öğret,

Allah'ım bize kendini tanımayı nasib et.

Allah'ım bize senin yardımın doğrultusunda hareket etmeyi nasib et.

Allah'ım bizi sana şükreden, seni zikreden, sana sığınan, sana itaat eden, sana boyun eğen, sana kusurunu itiraf edip yalvaran kimseler eyle.

Allah'ım tevbemizi kabul eyle, ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin ve düşmanlığı gider.

Allah'ım biz ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve bilinen yangınlardan... Din düşmanlığından, gafletten, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden sana sığınırız.

Allah'ım bize günahlardan bizi çekip çıkaracak korkunu, cennetine koyacak ve oraya ulaştıracak itaat ve ibadetini, dünya ve ahiret musibetlerini hafifletecek güçlü imanı nasip eyle

hilal

New member
Ey Rabbimiz, peygamberlerin yoluyla bize vaadettiklerini ver, Kıyamet günü bizi rezil etme. Şüphesiz,Sen sözünden dönmezsin.
Al-i İmran , 194

ayyüzlü

New member
رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla. Lütfu en bol olan sensin.

ayyüzlü

New member
Allahım
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlık olan yere aydınlık,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi
Bize lütfet ya Rabbi.
Allahım
Evlat isteyenlere evlat
iş,aş isteyenlere rızık
Huzur isteyenlere huzur ver
Hayırlarını esirgeme bizden Ya Rabbi
Allahım
Yaşadığım zorluklarda
Aldığım her kararda
Beni aydınlatan ışığın olsun
Ailem için, tanımadıklarım için
Dostlarım,sevdiklerim için
Bugün karşılaşacağım kişiler için
Merhametini,lütfunu bizlerden esirgeme Ya Rabbi (Amin)

ayyüzlü

New member
Yağmur gibi
Hiçbir şey ayırd etmeyip,
Aktığı yere canlılık bahşedenlerden
Güneş gibi
Hiçbir şey ayırd etmeyip,
Işığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan;
Toprak gibi
Her şey üstüne bastığı halde,
Hiçbir şeyi esirgemeyip,
Nimetlerini herkese verenlerden olmayı
Bize lütfet......

Alan ellerin değil, veren ellerin;
Affedici olduğu için affedilenlerin;
Hak ile doğan, Hak ile yaşayan, Hak ile ölenlerin
Ve
Sonsuz hayatta yeniden doğanların safına katılmayı bize nasip eyle....

Amin.

Ve bu güzel duayı gönülden okuyan herkesten
Rabbimiz Yüce ALLAH ebediyyen razı olsun.

Amin

ayyüzlü

New member
Ey Canimin Cani Olan Allah'ım

Ey Canimin Cani Olan Allah'ım

Ey Canım'ın Canı Olan Allah'ım

Madem senin lütfunla yaşıyorum
madem üfledigin ruhu taşıyorum
Artık kendimi kirletmeyecegim
Madem kalbimi aydınlatan sensin
Bütün yalan düşünce ve hisleri
kalbimden uzak tutacagım
madem kalbime misafir oldun
Senden başkasını içeri almayacagım
madem ki bana hayat veren sensin
hayatımla Seni anlatacagım
Ey gönlümün hakiki sultanı
seni görmesem ne rahatım ne huzurum olur
Sen diyorsun ki;
"Onlar Rablerine bakarlar"
Yarab ben onlardan degil miyim
Ey ruhumun arkadaşı
beni şu dünya topragından kopar da
cennetin bir köşesine dik
hem ben hem cennet ehli svinsin
bana öyle güzel bir koku ver ki
bu Muhammed'in çiçegi;
kokusu Muhammed(sav) kokusu densin
Ey yalnızların yoldaşı
eger benimle konuşmazsan
kalbimi sükutunla doldurup
buna katlanacagım
kıpırdamadan duracagım
ve sabırla bekleyecegim
Muhammed i bekleyecegim Hatice'yi bekliyecegim
Ali'yi Bilal 'i bekleyecegim
beni Sana getirmelerini isteyecegim
YARABBİ ..derdimi biliyorsun
kalbimin hüznünü biliyorsun
sana varmak için çektigim acıları biliyorsun
görüyorsun ki Rabbim herşeyi kaybettim
ne bir dost kaldı yanımda
ne bir çiçek açıyor şu yalancı dünyamda
günden güne kuvvetten düşüyorum
ama Rabbim ben hiç ümitsiz olmadım
sana dua ettigimde bedbaht olmadım
görüyorsun ya Rabbim bu dert dilime ve kalbime dokundu
senden şifa diliyorum
korkuyorum Rabbim ,
dilimin seni unutmasından korkuyorum
rahmetinden beni bu korkulardan, emin kılmanı bekliyorum.
her sevgi,her bakış bir gün kaybolur ama
Rabbim sen hepsinden başkasın
her dost her sıgınak bir gün yıkılır ama
Rabbim sen herzaman varsın
her yüz her gönül bir gün yüz çevirir ama
sen hepsinden başkasın
yüz çevirmezsin
her yıldız her parıltı bir gün söner ama
sen başkasın Rabbim
sen yerlerin ve göklerin nurusun
sen hiç sönmeyen nursun
ey Rabbim bil ki
bu kalbi sana vermek
ve senden başkasını bu kalbe
sokmak istemiyorum.
beni bu istek ve niyetimden ayırna
bana güç ve nur ver
kalbimi sevginle yaşat

Amin..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rabbi

Senin olan, senin bildiğin senin tüm isimlerinle ve Kur'an daki tüm ayetlerin ile senden dilenirim.

O isminle yakarılınca kabul ettiğin dualardaki ismin ile isterim Rabbim.

Bize adaletle hükmeden adil yöneticiler ver, bizi zulumlerden koru... Amin.

hilal

New member
Ey Rabbimiz! Biz Muhammed ümmetinin dağınıklığını gider, bize birlik ve dirlik ver. Kalplerimizi birbirine ısındır bizleri birbirimize sevdir, bizden bütün şerleri ve zararları uzaklaştır.

Ey Rabbimiz! Bizi idare edenleri hidayet eyle, vatanımız ve insanlarımız için yapmak istedikleri iyi şeylerde yardımcı ol.

Ey Rabbimiz! Ömrümüzün en hayırlı anını son anımız, amelimizin en hayırlısını son amelimiz ve günlerimizin en hayırlısını ise sana kavuştuğumuz gün kıl.

Ey Rabbimiz! Bizi Senin rızana ulaştıracak amellere muvaffak kıl. AMİN bi-hurmeti Seyyid-il mürselin ve bi-hurmeti Ta-Ha ve Yasin ve sallalahu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabihi ecmain Velhamdulillahi Rabbil alemin .

samanyolu

New member
Allah'ım ilminden bize ilim öğret,

Allah'ım bize kendini tanımayı nasib et.

Allah'ım bize senin yardımın doğrultusunda hareket etmeyi nasib et.

Allah'ım bizi sana şükreden, seni zikreden, sana sığınan, sana itaat eden, sana boyun eğen, sana kusurunu itiraf edip yalvaran kimseler eyle.

Allah'ım tevbemizi kabul eyle, ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin ve düşmanlığı gider.

Allah'ım biz ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve bilinen yangınlardan... Din düşmanlığından, gafletten, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden sana sığınırız.

Allah'ım bize günahlardan bizi çekip çıkaracak korkunu, cennetine koyacak ve oraya ulaştıracak itaat ve ibadetini, dünya ve ahiret musibetlerini hafifletecek güçlü imanı nasip eyle.

ayyüzlü

New member
Bahtına düştük, ey biricik Matlûb'umuz, Maksûd'umuz, Mahbûb'umuz; ne olur, tevbelerimizi kabul, kalblerimizi de ihya buyur! Buyur ki, günahlarımızı affedebilecek, yaralarımızı sarıp tedavi edebilecek Sen'den başka hiçbir kimse bilmiyoruz.
Girdiğim yere dürüstlükle girmemi sağla
Çıktığım yerdende dürüstlükle çıkmamı sağla
Bana TARAFINDAN Hakkıyla güç ver....
rabbim beni hidayetle dosdoğru yola ilet ve her işimde başarılı kıl
amin

hilal

New member
bismillahda1.gif

Ey Rabbim!
Senin ezeli ilminde bir iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver.

"Ey Rabbim!
Ben zayıfım, rızan yolunda benim zaafımı kuvvetlendir. Beni nasiyemden tutup hayra sevk et. İslam'ı rızamın en son noktası kıl."

"Ya Rabb,
benim hatalarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle."

Ey Rabbim!
Kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve elimin şerrinden sana sığınırım."

Ey Rabbim!
Saçımı ve yüzümü ateşten koru. Senin himayenden başka bir himayenin bulunmadığı günde beni Arş'ının gölgesi altında gölgelendir.

Allahım!
Bizleri ve ailelerimizi ateşten koru! Kalplerimizi senin dinin üzere sabit kıl. Bizleri Selam yurdunun sakinlerinden yaz

ayyüzlü

New member
Ya Rabb ! Şehadetimi köprü eyle Sevgililer Sevgilisine kavuşmam için...
Vuslatımı takdir et... Canımı kabul buyur Aşk'ına...

Duam Sanadır Rabb'im !...
Selâmım En Sevgili'ye !...

ayyüzlü

New member
besmele1.gif

60.gif
Sübhane Rabbiye’l-Azîm
60.gif

Her şey, ama her şey, canlı-cansız, büyük-küçük her şey sana eğiliyor. Hürmetle eğiliyor, yerlere kapanıyor.

Nereye baksam, hangi tarafa yönelsem böyle; bütün varlıklar senin hükmüne boyun eğmiş, rükû ediyor.

Adeta her şey dile gelmiş haykırıyor: “Gel sen de bize katıl! Eğil, senin ve bütün varlıkların sahibine! Yoktan var edene eğil. Eğil ki, O senin başını eğdirmesin, seni kimseye zelil etmesin...”

Ne muhteşem bir nizam kurmuşsun Rabbim! Her zerreye damganı vurmuşsun. Görmek isteyenlere görünen, duymak isteyenlere haykıran damgalar ve işaretler... Görmek istemeyenlere silinen, duymak istemeyenlere dilsiz kesilen izler...

Ey Sevgili! En Sevgili! Hey Rabbim! Ufkumu aç göreyim, gönlümü aç anlayayım, perdeleri kaldır, duyayım, mevcudatın söylediğini, varlıkların hallerini. Çünkü onları şekillendiren sensin; onları söyleten de sen!..

Denizlerden yükselttiğin bulutları seyrettim. Heybetle doğrulan bir pehlivan gibi göğe yükseliyorlar. Yükseldikçe gürleşiyor, gürleştikçe sıra dağları andırıyorlar. Göklerde özgürce dolaşacaklarını sandım. Ama hayır! Anladım, yolları çizilmişti. Mağrur başlarını itaatle eğdiler, her biri yollarında yürüdüler.

İşte senin azametin karşısında damla damla yere kapanıyorlar. Sonra bir araya gelip, derelere, ırmaklara dönüşüyorlar. Aşkınla divane bir meczub gibi başlarını taşlara vura vura çırpınıyorlar. Tekrar bulut olup yükselmek için, tekrar senin huzurunda eğilmek için...

Ve o damlalar: Ölü topraklara can oluyorlar, can katıyorlar. O canla dirilen her şey delidolu bir delikanlı gibi gelişip serpiliyor. Sonra... sonra olgunlaşıyor, başlarını büküyorlar.

İşte ekinler, başaklar, ağaçlar, dağlar, taşlar.... Her şey seni biliyor, yüce huzurunda boyun eğiyor.

İşte yıldızlar, gezegenler... Hepsi senin nuruna pervane. Dönüyor, dönüyor, itaatle sana rukû ediyor, seni tesbih ediyorlar.

Kim demiş sadece insanoğlu rükû eder, baş eğer diye! İşte zerreler, kürreler, insanlar, melekler, dağlar, taşlar... Bütün varlıklar rukû ediyor. Bir an durmaksızın rükû ediyor, senin yüceliğin karşısında eğiliyor.

Ey Sevgili! En Sevgili! Hey Rabbim! Bütün kainat senin huzurunda eğilirken, bu ahenge benim de bilerek, isteyerek katılmamı istedin.

“Namazı tam kılın, zekâtı hakkıyla verin ve rukû edenlerle birlikte siz de rukû edin!” (Bakara, 43) buyurdun.

“Ey iman edenler! Rukû edin, secdeye kapanın. Rabbinize ibadet edin. Hayır işleyin ki kurtuluşa eresiniz.” (Hacc, 77) dedin.

Buyruğun başım üstüne Rabbim...

İşitiyor, itaat ediyor, huzurunda eğiliyorum Rabbim!

Beni başkalarına eğdirme!

Sana rukû etmenin hazzını bana tattır!

Rukû edenlerle birlikte, huzuruna rukû ederek girmemi nasip eyle!

Sübhane Rabbiye’l-Azîm

Sübhane Rabbiye’l-Azîm

Sübhane Rabbiye’l-Azîm...

hilal

New member
Allah'ım, dinimi doğru kıl, o benim işlerimin ismetidir. Dünyamı da doğru kıl, hayatım onda geçmektedir. Ahiretimi de doğru kıl, dönüşüm orayadır. Hayatı benim için her hayırda artma (vesilesi) kıl. Ölümü de her çeşit şerden (kurtularak) rahat(a kavuşma) kıl."

ayyüzlü

New member
dua%20%281%29.JPG

Bu gün öyle bir dua edelim ki;
içinde sabır,takva ve aşkı barındırsın.

dilimizden öyle cümleler dökülsünki;
ortalıklar da ki şeytanlar kacıçak yer alsın.

yüreğimizden öyle bir dua duygusu geçsin ki;
tüm yüreklerde bir olanın sevgisine sevk etsin.

ve biz öyle bir dua edelimki;
artık kudüs müslümanların elinden alınamayacağını alem anlasın.

ve biz öyle bir dua edelim ki;
yer ve gök insü cin aminlerini eksik eylemesin.

duamızla ebabiller kanatlansın;
ve desin ki ALLAH'ım emir buyur müslümanların nusretine izninle yetişeyim.

ve biz öyle bir dua edelim ki;
Efendimiz a.s işte bunlar benim ümmetimin yiğitleri diyerek gurur duysun bizimle.

ve öyle bir dua olsun ki
şehadeti içinde barındırsın...
ve bize şehit olmayı nasip eylesin...

amin.
amin.
amin.

ayyüzlü

New member
bismillahda1.gif

Ey Rabbim!
Senin ezeli ilminde bir iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver.

"Ey Rabbim!
Ben zayıfım, rızan yolunda benim zaafımı kuvvetlendir. Beni nasiyemden tutup hayra sevk et. İslam'ı rızamın en son noktası kıl."

"Ya Rabb,
benim hatalarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle."

Ey Rabbim!
Kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve elimin şerrinden sana sığınırım."

Ey Rabbim!
Saçımı ve yüzümü ateşten koru. Senin himayenden başka bir himayenin bulunmadığı günde beni Arş'ının gölgesi altında gölgelendir.

Allahım!
Bizleri ve ailelerimizi ateşten koru! Kalplerimizi senin dinin üzere sabit kıl. Bizleri Selam yurdunun sakinlerinden yaz!

(AMİN)

Üst Alt