Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün duası........

samanyolu

New member
ALLAH'ım hakkımız da hangisi hayırlıysa onu yap elimiz senden başka kimsey açtırma bizi ve ümmedi MUHAMMEDİ cehennem ateşinden koru bizi iman zihniyetiyle süsüle bizi doğru yoldan ayırma.

ayyüzlü

New member
Ey Gafur olan Allahım!
Ey Sen bütün günahları affeden ve affettiğini tam

affeden Allahım. Bizleri iki cihanda affettiğin ve
koruman altına aldığın kullarından eyle.

Bizler nefsimize uyup, günahlara meyleden aciz
kullarız. Sen bizleri Şanlı Habibin hürmetine iki
cihanda günahlardan koru ve aziz eyle.

Ey Gafur olan Allahım! Bizleri affı seven, etrafındaki
insanları affeden ve hatalarını örten insan eyle.
Bizler sınırlı imkanlarımızla etrafımızdaki insanların
hata ve kusurlarını örtelim, affedelim ki, Sen de
sınırsız aafınla bizleri şereflendir...

Bizlere nasuh tövbesi etmeyi nasip eyle ve tövbemizi
kabul eyle.

Ey Gafur olan Allahım!Affeyle bizim günaklarımızı,
hidayet eyle bizleri yoluna. Yoluna aşık, vurgun yaşat.

Yoluna öyle bir gönül verelim ki, Sen bütün gönüllere
taht kuruncaya kadar şevkle, coşkuyla Seni anlatalım.

Ey Gafur olan Allahım! Bizim günahlarımız Senin Gafur
İsmi Celilin karşısında aciz kalır. Gafur ismini güneş
gibi doğdur ve ışık böcekleri gibi görünmez olsun
günahlarımız.

Af, af, af... Af Allahım, Af.. Habibin ve Ümmeti
Muhammed Aşkına af... İsmi Azamın ve Kur'an ı Azimüşşan
hürmetine af... Cennette Cemalin aşkına af...

Allahım göster semanın sakinlerine ve mahşerdekilere,
Habibine ve Ümmeti Habibullaha verdiğin değeri...
Affeyle bizleri meccanen. Affeyle Habibin ve Ümmeti
Habibullahın hürmetine bütün ümmetleri...

Muhakkak ki Senin ve Habibinin şanı pek yücedir.
Muhakkak ki Sen Gafursun ve affın pek yücedir...
Affeyle bizleri...

(Amiiin.)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ALLAH'IM BiZi, YOLUNA, HiDAYETiNE VE RESULÜNE TABi OLANLARDAN EYLE!

(Biz) Seni ancak alemlere bir rahmet olarak gönderdik. (Enbiya: 107)

Allah'ım! Bizi, sana ve Resulüne itaat edenlerden eyle; bizi (Kur'an'i) isitip duyduklari halde ondan yüz cevirenlerden eyleme! (Bkz. Enfal: 20)

Allah'ım! Bizi, onlara hayat verecek seylere kendilerini davet ettigi zaman, 'a ve Resul'e icabet edenlerden eyle! (Bkz. Enfal: 24)

Allah'ım! Bizi, seni seven ve bu sebeple Resulüne tabi olanlardan, böylece senin de onlari sevdigin ve günahlarini bagisladigin kimselerden eyle! (Bkz. Al-i Imran: 31)

Allah'ım! Bizi, peygamberin, onlara kendi nefislerinden daha evla oldugu kimselerden eyle! (Bkz. Ahzab: 6)

Allah'ım! Bizi, Peygamber kendilerine ne verdiyse onu alan, onlara neyi de yasakladiysa, ondan kacinan kimselerden eyle! (Bkz. Hasr: 7)

Allah'ım! Bizi, peygamberini kendileri icin güzel bir örnek yapanlardan eyle! (Bkz. Ahzab: 21)

Allah'ım! Bizi, peygamberinin emrine muhalif hareket edenlerden eyleme! (Bkz. Nur: 63)

Allah'ım! Bizi, Resule iman eden, ona hürmet eden, ona yardim eden ve onunla beraber indirilen nura (Kur'an'a) tabi olanlardan eyle! (Bkz. A'raf: 157)

Allah'ım! Eger Resul'e itaat edersek hidayet bulacagimizi bize fehmettir. (Bkz. Nur: 54)

Allah'ım! Bizi, Peygambere salat eden ve (Ona) teslimiyetle selam verenlerden eyle! (Bkz. Ahzab: 56)

Allah'ım! Bizi, bir sey hakkinda ihtilafa düstükleri vakit onu 'a ve Peygambere arz edenlerden eyle! (Bkz. Nisa: 59)

Allah'ım! Bizi, 'a ve Resulüne karsi gelenlerden eyleme! (Bkz. Enfal: 13)

Allah'ım! Bizi, 'a ve Resulüne eziyet edenlerden eyleme! (Bkz. Ahzab: 57)

Allah'ım! Bizi, peygamberlerin haberleri ile kalbimizi takviye et ve bizi peygamberin kissalarindan ibret alanlardan eyle! (Bkz. Hud: 120, Yusuf: 111)

Allah'ım! Bizi, 'a itaat eden, peygambere ve kendilerinden olan emir sahiplerine de itaat edip "isittik ve itaat ettik!" diyenlerden eyle! (Bkz. Nisa: 59, Bakara: 285)

Allah'ım! Bizi, 'a ve Resulüne isyan edenlerden eyleme! (Bkz. Nisa: 14)

Allah'ım! Bizi, ehl-i kitaba itaat edenlerden eyleme ve onlardan bir firkaya itaat ettigimiz takdirde imanimizdan sonra bizi kafirler olarak (küfre) geri döndüreceklerini bize fehmettir. (Bkz. Al-i Imran: 100)

Allah'ım! Bizi, kafirlere uyanlardan eyleme ve eger onlara uyarsak bizi ökcelerimiz üzerinde geriye (küfre) döndüreceklerini ve hüsrana ugrayanlardan olacagimizi bize fehmettir. (Bkz. Al-i Imran: 149)

Allah'ım! Yeryüzünde bulunanlarin coguna uydugumuz takdirde bizi yolundan saptiracaklarini bize fehmettir. (Bkz. En'am: 116)

Allah'ım! Bizi, kalbini seni anmaktan gafil kildigin, nefsinin arzusuna uymus ve isi gücü asirilik olan kimseye itaat etmeyenlerden eyle! (Bkz. Kehf: 20

Allah'ım! Bizi, haddi asanlarin emrine uyanlardan eyleme! Onlar ki yeryüzünde fesat cikarirlar ve islah etmezler. (Bkz. Suara: 151-152)

Allah'ım! Bizi, cok yemin eden, asagilik, daima ayiplayan, hep koguculuk pesinde gezen, her zaman hayra mani olan, haddi asan, alabildigine günahkar, zorba, bundan sonra (bir de) soysuzlukla damgalanmis kimselerden hicbirine, mal ve ogullar sahibi oldu diye itaat edenlerden eyleme! (Bkz. Kalem: 10-14)

Allah'ım! Bizi, (Hakki) yalanlayanlara bir de günahkar ve azili kafire itaat etmeyenlerden eyle! (Bkz. Kalem: 8, Insan: 24)

Allah'ım! Bizi, hidayetine ve Resulüne tabi olanlardan eyle! (Bkz. Mü'min: 7, Bakara: 38, Yusuf: 108)

Allah'ım! Bizi, sabikunun (Islam'a olan hizmetleriyle öne gecenlerin) birincileri olan Muhacirler ve Ensar'a güzelce tabi olanlardan eyle! (Bkz. Tevbe: 100)

Allah'ım! Bizi, Hanif olan Ibrahim'in dinine tabi olanlardan eyle! (Bkz. Al-i Imran: 95)

Allah'ım! Bizi, sana yönelenlerin yoluna uyup bilmeyenlerin yoluna uymayan kimselerden eyle! (Bkz. Lokman: 15, Yunus: 89)

Allah'ım! Bizi, senin rizana uyanlardan eyle, bizi seni gazaplandiran seylere uyanlardan eyleme! (Bkz. Al-i Imran: 162, Muhammed: 20

Allah'ım! Bizi, senden (gelen) hakka tabi olanlardan eyle, bizi batila tabi olanlardan eyleme! (Bkz. Muhammed: 3)

Allah'ım! Bizi, Rablerinden kendilerine indirilene tabi olup Ondan baska bir takim dostlara tabi olmayanlardan eyle! (Bkz. A'raf: 3)

Allah'ım! Bizi, (Haktan) saparak nefsin arzusuna ve sehvetlerine uyanlardan eyleme! (Bkz. Nisa: 135, Meryem: 59)

Allah'ım! Bizi, seytanin adimlarina ve seytanlarin söylediklerine tabi olanlardan eyleme! (Bkz. Bakara: 102, 128)

Allah'ım! Bizi, Yahudi ve Hiristiyanlara tabi olanlardan eyleme! (Bkz. Bakara: 120)

Allah'ım! Bizi,zanna ve nefislerin arzusuna tabi olanlardan eyleme! (Bkz. Necm: 23)

Allah'ım! Bizi, insanlarin hevasina (arzularina) tabi olanlardan eyleme! (Bkz. Maide: 77)

Allah'ım! Bizi, her inatci zorbanin emrine uyanlardan eyleme!

AMİN...,AMİN....AMİN....

samanyolu

New member
Yâ Rabbi! Bizleri azabından korkan ve rahmetinden ümit eden kullarından eyle!

ayyüzlü

New member
dua2yn5.jpg

Ey bütün çiçeklerin,bütün bitkilerin,yerin,göklerin ve bütün
Alemlerin Rabbi;
Ben Senin yarattığın tohumlardan cansız bir tohumdum bir zamanlar.
Sen bana can verdin.
Dualarımı kabul ettin,beni bir çiçek yaptın.
Bana kendi dilediğin gibi bir şekil verdin.
Renklerle,desenlerle süsledin yüzümü.
Bana bir koku sürdün,koklayanları mest eden.
Güzellerden bir güzel yaptın,görenlere! gösterdin.
Senin verdiğin cazibeyle kuşları,böcekleri çağırdım kucağıma,dayanamadılar koştular.Onlara,Senin Rahmet çeşmelerinden şerbetler sundum Senin izninle.
Birbirimize güldük,birbirimize sarıldık.el ele,kucak kucağa Sana şükrettik.
Seni zikrettik günler boyunca.
Nice kuşlar nice böceklerle tanıştım böylece..
Hepsiyle mutlu beraberliklerim oldu.
Nihayet birgün...
Beni bir mü'min kulun gördü,yanımdan geçiyordu,beni fark etti durdu,geri döndü eğildi.
Yüzüme baktı uzun uzun,önce gözleriyle sonra elleriyle okşadı kokladı,kokladı.
Bir öpücük kondurdu yanaklarıma ayrılmadan.
''Ne güzel yaratılmış''dedi sessizce.
İşte o an niçin var olduğumu anladım.melekler sardı etrafımızı ansızın.
İmrenerek seyrettiler olup biteni.
Görmediği Rabbine görmüş gibi inanan bir insanın yücelişini gördüler.
Ve herşeyi en ince ayrıntısıyla kaydettiler.
çekilen resimlerde bende vardım.
Ey dualara cevap veren Rabbim,
Ben cansız bir tohumdum.
Dualarımı kabul ettin,güzel bir çicek oldum.
Senin Kudretinle canlandım,Senin Sanatınla süslendim,Senin Lutfünla güldüm.
Şimdi bir duam daha kaldı mahşere sakladığım
''Beni gören gözleri ateşte yakma Ya Rabbii!''

AMİN...

samanyolu

New member
Ya Rabbi! Unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbi! Bize, bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbi! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge. Sen bizim mevlamızsın kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.

hilal

New member
Rabbim Binbir günah ile kapına geldim,
sana sığındım, sana dayandım,
sana´dır tüm sevgim.
Elimde şahadet karanfilleri,
kalbimde pişman olmuş bir çocukla önünde diz cöküyorum.
Sen esirgeyen, sen bağışlayan,
sen affedensin,
affet bizi Allahım.
Her sabah uyanıyorsa gözlerimiz,
her sabah yeni bir gün doğuyorsa,
mevsimler değişiyor
ve biz buna sahid oluyorsak...
bize tevbe etmek için
yeni bir fırsat daha verdiğin için sana hamd ile tesbih ederiz.
İlahi! Bizi gözleri kör bakan,
kulağını tüm seslere kapamış,
kalbindeki sıcaklığı yitirmiş insanlık zincirinin cürük halkasından eyleme.

Amin

psikobilmis

New member
Web sitesi
yaylakentlimm.azbuz.com
1,ALLAH'IM HAYIRLI OLANLARI GÖNLÜMÜZE RAZI EYLE.GÖNLÜMÜZDEKİLERİ DE BİZE NASİP ET.
İMAMI GAZALİNİN İHYADA ZİKRETTİĞİNE GÖRE UTBE EL GULAM HZ Nİ VEFATINDAN SONRA ADAMLARINDAN KUDAME İBNİ EYÜP hz rüyasında gördü.ona
-Allah uTEALA sanane muamele yaptı ?diye sorunca
o- senin evinde yazılı şu kelimelerle cennete girdim.dedi
uyandığında duvarda Utbe Hznin el yazısıyl şu kelimeler yazlıl idi:
2.EY SAPITANLARI HİDAYET EDEN!GÜNAHKARLARA RAHMET EDEN, AYAĞI KAYANLARIN ZELLELERİNİ(HATALARINI) İZALE EDEN(GİDEREN) ALLAH'IM!BÜYÜK GÜNAH SAHİBİ BU KULUNA VE BÜTÜN MÜSLÜMANLARA RAHMET ET, BİZİ KENDİLERİNE İN'AM ETTİĞİN NEBİLER,SIDDIKLAR, ŞEHİTLER, VE SALİHLERDEN İBARET OLAN,RIZIKKLANDIRDIĞIN HAYIRLI KULLARINLA BERABER KIL.EY ALEMLERİN RABBİ KABUL ET!

ayyüzlü

New member
Allah'ım!

Bana kendi celal ve azametinden, seni görüyormuşum gibi bir korku makamı nasib et. Kendi beni takvanla mutlu kıl. Beni, sana isyan etmekle bedbaht eyleme.

Allah'ım!

Senin geciktirdiğin şeyin acele olmasını, ve acele ettiğin gecikmesini arzu etmemem için, kaza ve kaderinde benim için hayır ve bereket mukadder eyle.

Allah'ım!

Nefsimde gina ve tokluk, kalbimde yakin, amelimde ihlas, gözümde nur ve dinimde basiret ver. Beni, bedenimin uzuvlarından -beğendiğin şekilde- yararlandır. Kulağımı ve gözümü (aklımdan faydalanmaları için) bana mirasçı kıl. Bana, zulümedenin karşısında bana yardımcı ol. Zalimin karşısında intikam ve galibiyetimi aşikâr eyle. Zalimin mağlub olmasıyla beni sevindir.

Allah'ım!
benim keder ve hüzünlerimi gider. Kusurlarımı ört. Hatalarımı bağışla. Şeytanımı benden uzak et. Üzerimdeki bütün hakkları edâ eyle.

Âmîn...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ya Rabbi Sen bütün mazlum milletlere ve mazlum insanlara yardım et. Muhakkak Sen her şeye gücü yetensin. Amin

samanyolu

New member
Allah'ım bize lutfet,gittiğimiz her yere barış götürelim;bölücü değil,bağdaştırıcı,birleştirici olalım.

ayyüzlü

New member
Allahım (c.c)
Senin isimlerinle Sana münacatımı arz ediyor ve onların şefaatine Sana niyaz ediyorum.

*Ey bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve müberrâ, bütün kâmil sıfat-ı ezeliyeyi câmi, bütün Esmâ-i Hüsnâsının Müsemmâ-yı Zülcelâli, Vâcibü'l-Vücud ve Vâhid-i Ehad ve yegâne hak mâbud olan Allah (c.c)

*Ey şefkat ve merhametinin eserleri kâinatı dolduran ve Cennet Onun isminin bir cilvesi, saâdet-i ebediye bir lem'ası ve dünyadaki bütün rızık ve nimetler bir katresi olan Rahmân,

*Ey rahmeti herşeyi kuşatan ve kâinattaki bütün in'âmât ve ihsânât, af ve rahmet, şefkat ve merhamet O'nun eseri olan Rahîm,

*Ey ilm-i zâtîsi ezelden ebede herşeyi her şe'niyle beraber ihâta eden ve hiçbir şey, hiçbir zamanda, hiçbir vecihle Onun nûr-u ilminden gizlenemeyen Alîm,

*Ey günahkâr kullarına onca isyanlarına rağmen tevbe ve ricâ kapısını açık bırakıp onları rahmet ve keremiyle rızıklandırmaya devam eden Halîm,

*Ey bütün mevcûdâtı bütün ahvâliyle kabza-i rubûbiyetinde tutan ve hudutsuz sıfat ve isimlerin tecelliyâtı zerreden Arş-ı Âzama kadar her şeyi şe'niyle ihâta eden Azîm,

Sen aczden ve şerikten münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki bize imdad etsin. El-aman, el-aman! Bizi azap ateşinden ve Cehennemden halâs et.

Dostlara duacýyýz

New member
ALLAH'IM
EY ALEMLERİN RABBİ
Ey sevgiyi sevgiyle yaratan
Ey seven sevdiren ve sevindiren
Ey rahmetin sonsuz kaynağı
Ey merhametlilerin en merhametlisi
Ey gönüllerin mutlak hakimi

Ey zatını hamd ile aziz olduğum
Ey zatını hamdden aciz olduğum
ben
smilev.gif
layıkıyla seni övemem
SEN övdüğün gibisin kendini
Seni layıkıyla ancak sen tanırsın
hamd'im Sana mahsustur sena'm ancak Sanadır
umudum korkum ve sevdam Sanadır
özümü Sana çevirdim Sana tutundum
elimi SANA açtım gönlümü Sana sundum
beni kovmaz diye kapına geldim
smilev.gif
affın boldur diye affına geldim tuttum günahlarımdan yüzüme perde
smilev.gif
kulluk edemedim ama lütfuna geldim..

Amin

ayyüzlü

New member
dua3ge4to7.jpg

Ey bütün çiçeklerin,bütün bitkilerin,yerin,göklerin ve bütün
Alemlerin Rabbi;
Ben Senin yarattığın tohumlardan cansız bir tohumdum bir zamanlar.
Sen bana can verdin.
Dualarımı kabul ettin,beni bir çiçek yaptın.
Bana kendi dilediğin gibi bir şekil verdin.
Renklerle,desenlerle süsledin yüzümü.
Bana bir koku sürdün,koklayanları mest eden.
Güzellerden bir güzel yaptın,görenlere! gösterdin.
Senin verdiğin cazibeyle kuşları,böcekleri çağırdım kucağıma,dayanamadılar koştular.Onlara,Senin Rahmet çeşmelerinden şerbetler sundum Senin izninle.
Birbirimize güldük,birbirimize sarıldık.el ele,kucak kucağa Sana şükrettik.
Seni zikrettik günler boyunca.
Nice kuşlar nice böceklerle tanıştım böylece..
Hepsiyle mutlu beraberliklerim oldu.
Nihayet birgün...
Beni bir mü'min kulun gördü,yanımdan geçiyordu,beni fark etti durdu,geri döndü eğildi.
Yüzüme baktı uzun uzun,önce gözleriyle sonra elleriyle okşadı kokladı,kokladı.
Bir öpücük kondurdu yanaklarıma ayrılmadan.
''Ne güzel yaratılmış''dedi sessizce.
İşte o an niçin var olduğumu anladım.melekler sardı etrafımızı ansızın.
İmrenerek seyrettiler olup biteni.
Görmediği Rabbine görmüş gibi inanan bir insanın yücelişini gördüler.
Ve herşeyi en ince ayrıntısıyla kaydettiler.
çekilen resimlerde bende vardım.
Ey dualara cevap veren Rabbim,
Ben cansız bir tohumdum.
Dualarımı kabul ettin,güzel bir çicek oldum.
Senin Kudretinle canlandım,Senin Sanatınla süslendim,Senin Lutfünla güldüm.
Şimdi bir duam daha kaldı mahşere sakladığım
''Beni gören gözleri ateşte yakma Ya Rabbii!''

AMİN...

ayyüzlü

New member
Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

ayyüzlü

New member
Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kıl; (sana doğru) güzel bir dönüşü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; özel korumanla beni destekle; sağlıkla işlerimi düzene koy; mağfiretinin tadını bana tattır; beni affının özgürü, rahmetinin azatlısı kıl;

AMİN

Üst Alt