Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GERÇEK AŞK ! (Tasavvufta AŞK)

Enver Ýstek

metin mete
Allahın tüm peygamberleri hanifti, ozaman sorarım, resul gibi yaşamadan hanif nasıl olunuyor?

Sevgi deger kardesim,Pek tabiki olmaz iste bizde diyoruzki Kitabullahtaki Resule bagliyiz hemde canimizla kanimizla hemde tüm varligimizla onun gibi;

İman edip, salih işler yapanlar ve Muhammed’e indirilene ki, O Rablerinden bir gerçektir iman edenlerin kötülüklerini örtüp bağışlamış, durumlarını düzeltmiştir.

Muhammed Suresi 2

Onlara bir ayet getirmediğin zaman “Şuradan buradan derleseydin ya” derler. De ki “Ben sadece Rabbimden bana vahiy edilene uyuyorum. Bu Rabbinizden olan kavrama yeteneğidir, iman edecek bir toplum için doğruya iletilme ve rahmettir.”

Araf Suresi 203

De ki: “Sizi ve kime ulaşırsa kendisiyle uyarmam için bana bu Kuran vahyedildi.”

Enam Suresi 19

Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda bizimle karşılaşmayı ummayanlar derler k: “Bundan başka Kuran getir veya bunu değiştir.” De ki: ‘Benim onu kendiliğimden değiştirmem asla mümkün değildir. Ben yalnızca bana vahyedilene uyarım. Eğer Rabbime isyan edersem büyük günün azabından korkarım.”

Yunus Suresi 15

Kendilerine okunmakta olan kitabı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

Ankebut Suresi 51

Vallahi bana yetiyor!!!!

Enver Ýstek

metin mete
bir daha birine kafir dersen siteye anca misafir katılırsın... bu arada kızım sana söylüyorum gelinim sen anla...herkes nasbini alsın...

Selam,TEHTIT Masallah bize olmadigimiz sekilde Vahabi,Teymiyeci ve selefici diye göstererek hakaret edenlere bir sey yokmu?

Not;ben sahis olarak Kafir demelerinden rahatsiz olmuyorum ama bir insanin agzinada yakistiramiyorum.....

Üst Alt