Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Erkeklerin Saçini Uzatmasi Caiz Midir?

müttaki

New member
zaten müslümanlığı benimsemiş biri abuk sabuk kıyafet giyinmez abuk sabuk şekiller yapmaz.bu islami bir kişiliğe sahip olmanın getirdiği değerdir. bu dini bir yasak değildir tabiki de ama eğer bir islami kişilik taşıyorsak bunun gerekleri gibi de hareket etmeliyiz.

Z

zeynep_hearty

Guest
Selam,Seyfullah birakta onada biz karar verelim benim sacim cok uzun ve kendime yakisiyor diye oldukca uzatirim ve nihayet öyle neden ters ben Almanyada yasiyorum ve buradaki halk hic gocunmuyor ve beni hicte kadinsimiyorlar yani hala sulanan olmadi:p simdi ben dinsizmiyim?Tr de ve diger Islam ülkelerindede aynen böyle oldu kimse bana sulanmadi neden dinsizlik yani simdi ben sacim uzun oldugu icin dinsizmiyim dogdugumdan(yani annemler adak nedeni ile uzatmislar) beri sacim uzundu halada öyle askerde kesecekler diye burada yaptim kestirmedim ve seviyorum saclarimi uzunlugu dört parmak daha olursa boyumun yarisi kadar.(boyum 1,78)Allaha emanet ol.

yalnış bilmiyosam yaşadığınız yerin adetleri aslında tam olarak söyliyecek olursak toplumun bakış açısı itibariyle ters bir durum oluşmuyorsa dini bir sakınca olmadığını biliyorum özetle sizin saçınızı uzatmanızda dini bir sakınca olmadığı düşüncesindeyim bu şahsi görüşümdür..selam ve dua ile..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Selam,Seyfullah birakta onada biz karar verelim benim sacim cok uzun ve kendime yakisiyor diye oldukca uzatirim ve nihayet öyle neden ters ben Almanyada yasiyorum ve buradaki halk hic gocunmuyor ve beni hicte kadinsimiyorlar yani hala sulanan olmadi:p simdi ben dinsizmiyim?Tr de ve diger Islam ülkelerindede aynen böyle oldu kimse bana sulanmadi neden dinsizlik yani simdi ben sacim uzun oldugu icin dinsizmiyim dogdugumdan(yani annemler adak nedeni ile uzatmislar) beri sacim uzundu halada öyle askerde kesecekler diye burada yaptim kestirmedim ve seviyorum saclarimi uzunlugu dört parmak daha olursa boyumun yarisi kadar.(boyum 1,78)Allaha emanet ol.

şimdi ya benim yazılarımın tamamı okumuyorsunuz, yada bir kere okuyup anladığınız ölçüde yazı yazıyorsunuz. ben kimseye saçını uzattı diye dinsiz demedim, sadece okuduklarımı aktardım,sizde o manayı çıkardınız. kadına benziyen erkek bizden değildir, siz saçınızı uzatmışsınız, benim sözüm saçını uzatan erkeklere değil, kadın a benziyen erkeklere,
evet saçını uzatan erkekler, kadına benzemiyebiliyor, ama kadına benziyen erkekler saçını uzatabiliyor... birincisi size güzel olanı yapın, bunda kimse sakınca görmemiştir. sorun kimsenin size sulanıp sulanıp sulanmaması değil sadece resulun tavsiyesine uyucaz ve kadına benzemicez... saçlarınızı nasıl yapıyorsunuz bilmem ama resulun yaşadığı tarzda ve tavsiyeleri ışığında uygulansa makbuldur. konu bu kadar açıktır...

Enver Ýstek

metin mete
şimdi ya benim yazılarımın tamamı okumuyorsunuz, yada bir kere okuyup anladığınız ölçüde yazı yazıyorsunuz. ben kimseye saçını uzattı diye dinsiz demedim, sadece okuduklarımı aktardım,sizde o manayı çıkardınız. kadına benziyen erkek bizden değildir, siz saçınızı uzatmışsınız, benim sözüm saçını uzatan erkeklere değil, kadın a benziyen erkeklere,
evet saçını uzatan erkekler, kadına benzemiyebiliyor, ama kadına benziyen erkekler saçını uzatabiliyor... birincisi size güzel olanı yapın, bunda kimse sakınca görmemiştir. sorun kimsenin size sulanıp sulanıp sulanmaması değil sadece resulun tavsiyesine uyucaz ve kadına benzemicez... saçlarınızı nasıl yapıyorsunuz bilmem ama resulun yaşadığı tarzda ve tavsiyeleri ışığında uygulansa makbuldur. konu bu kadar açıktır...

Selam,Sacim uzundur cünki benim bir tarafim nede olsa KIZILDERELI ama Allahin Keremine cok Sükürler olsun erkekligimden(cinsellik yönünden bahsetmiyorum)hic taviz vermedim biyiklarimda uzundur sakalim yok bana yakismadigi icin Hic bir zaman Kitabullahin disinda bir kiyafet giymeyide düsünmüyorum hem yakisani hem hayali olani giyerim Insallahu Teala ne ise emir O..Yazilarini yazarken biraz daha acmanda yarar var bir kac kez okumadan senin yazilarina cevap yazmam bilirsin.Allaha emanet ol.

Asya

New member

bir erkek olarak uzun saça bakmak çok zor olmalı sanırım.ben sizi arkadan görsem bayan zannedebilirim öyleyse.tabi sakalınız ve bıyığınız yoksa.

Enver Ýstek

metin mete
bir erkek olarak uzun saça bakmak çok zor olmalı sanırım.ben sizi arkadan görsem bayan zannedebilirim öyleyse.tabi sakalınız ve bıyığınız yoksa.

Selam,endise etmeyin benim icin zevk onlara bakmak sagolsun esim cok iyi bakim yapiyor arkadan görseniz bayan zannetmeniz icin o sekilde giyinmem gerekecegini düsünüyorumki ben cok güzel ve sade giyinmeyi seven biriyim o nedenle hic kimse bu güne kadar böyle bir sorun yasamadi bildigim kadari ile,Sakal yakismadigi icin yok ama biyiklarim oldukca uzun tam Tr de dedikleri pis biyik varya öyle kimileri zaten alevilikle sucluyorlar kalin gür ve uzun nasil yemek yedigimi sorarsanki soracaksiniz sanirim(cok ince düsündügünüz icin) benim icin oda sorun olmuyor cok menmunum.

radikal

New member
Her bi şeyi çok iyi biliyorsunuz ya, sünnet nedir? bir konu hakkında Rasulullah (s.a.v.) ne demiştir ? çok önemli değil ya hani! o yüzden bol keseden estirelim hep beraber. Zaten din de neymiş canım! Boşverin! yaşadığımız çağdaş dünyanın gereklerinde, olsa da olur, olmasa da! Zaten bir çok insan tabu haline getirmiş dini, sapla saman içiçe geçmişken, değilmi?

Haddinizi bilin beyler haddinizi! Saç uzatmak sünnettir ve bazı yerde bizzat Resulullah (s.a.v.) tarafından uzatılmıştır. Savaşa giderken, saçlarını açtığı daha bir heybetli ve celalli görünmek için bunu yaptığı, bütün sünnet ve siyer kitaplarında yer alır. Ama bununla beraber O (s.a.v.) her zaman orta yolu tercih eder, savaştan döndükten sonra da saçlarını kısaltır ve ümmetinede bunu tavsiye ederdi. Ve unutmadan! Resulullah (s.a.v.) saçları ile beraber her zaman mübarek sakalını da uzatırdı. Bıyığınıda dudak hizasını geçmeyecek şekilde kısaltırdı. Hilye-i şerifte hüma-gül kardeşimin daha önce yazdığı yazıları zahmet ederde okursanız daha güzel anlarsınız inşallah. Orada yapılan emeğede en azından bir teşekkür edersiniz. Bilmdeğimizi öğrenmek bizi yükseltir, alçaltmaz!

Asya

New member
vallahi kim ne derse desin ben saçın uzun erkeği kadına benzetiyorum.hele bir de sakalı bıyığı yoksa.ama çağımızda batı özentili gençler saçını uzatıyor genelde.kimsenin sünnet diye uzattığı yok.imaj olsun tarz olsun farklılık olsun diye uzatıyorlar çağımızın gençleri.

__BODOM

New member
iman edip iyi amel işledikten sonra saçın sakalın tüyün ne önemi var

E

Enes.

Guest
Hakklisin Kardesim ben onu kasd etmedim...
astaghfirullah.gif

Enver Ýstek

metin mete
Her bi şeyi çok iyi biliyorsunuz ya, sünnet nedir? bir konu hakkında Rasulullah (s.a.v.) ne demiştir ? çok önemli değil ya hani! o yüzden bol keseden estirelim hep beraber. Zaten din de neymiş canım! Boşverin! yaşadığımız çağdaş dünyanın gereklerinde, olsa da olur, olmasa da! Zaten bir çok insan tabu haline getirmiş dini, sapla saman içiçe geçmişken, değilmi?

Haddinizi bilin beyler haddinizi! Saç uzatmak sünnettir ve bazı yerde bizzat Resulullah (s.a.v.) tarafından uzatılmıştır. Savaşa giderken, saçlarını açtığı daha bir heybetli ve celalli görünmek için bunu yaptığı, bütün sünnet ve siyer kitaplarında yer alır. Ama bununla beraber O (s.a.v.) her zaman orta yolu tercih eder, savaştan döndükten sonra da saçlarını kısaltır ve ümmetinede bunu tavsiye ederdi. Ve unutmadan! Resulullah (s.a.v.) saçları ile beraber her zaman mübarek sakalını da uzatırdı. Bıyığınıda dudak hizasını geçmeyecek şekilde kısaltırdı. Hilye-i şerifte hüma-gül kardeşimin daha önce yazdığı yazıları zahmet ederde okursanız daha güzel anlarsınız inşallah. Orada yapılan emeğede en azından bir teşekkür edersiniz. Bilmdeğimizi öğrenmek bizi yükseltir, alçaltmaz!

Selam,Sekille Müslümansam Dini Allaha has kilmiyorum demektir ben Kitabullahta böyle bir emir bulamadim,Buharininki Müsliminki sende kalsin...

Enver Ýstek

metin mete
Anan gibi saç uzatacağına baban gibi bıyığını uzat saçı uzun aklı kısalardan olmayın NOT(Bayan kardeşlerim hariç)

Selam,Allaha cok sükür biyigim var ok gibi istersen gelde bak babam gibi Masallah.Aklimdan süphen varsa(Bacilarimi tenzih ederim)buyur elindeki erkeklik belgeni cikar Akli var diye...

Enver Ýstek

metin mete
vallahi kim ne derse desin ben saçın uzun erkeği kadına benzetiyorum.hele bir de sakalı bıyığı yoksa.ama çağımızda batı özentili gençler saçını uzatıyor genelde.kimsenin sünnet diye uzattığı yok.imaj olsun tarz olsun farklılık olsun diye uzatıyorlar çağımızın gençleri.

Ne batisi ne dogusu özbe öz TÜKÜM Kinik boyundan soyumda belli atamda(inanmayan MHP genel baskani Devlet beyin seceresine baksin) anamada saygiliyim babamada yolum belli Kitabullah varsa eger saca baglayan imani ne o imani isterim nede o yolu...

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Selam,Allaha cok sükür biyigim var ok gibi istersen gelde bak babam gibi Masallah.Aklimdan süphen varsa(Bacilarimi tenzih ederim)buyur elindeki erkeklik belgeni cikar Akli var diye...

yahu metin mete hemende kılıcını çektin ha lafım sana değildi forumda olan kişilerede değildi toplumda gördüğüm islamdan uzak kesimler var onlara idi hakkını helal et

Enver Ýstek

metin mete
yahu metin mete hemende kılıcını çektin ha lafım sana değildi forumda olan kişilerede değildi toplumda gördüğüm islamdan uzak kesimler var onlara idi hakkını helal et

Selam,kilici cekmek ne kelime adamlari sacina göre yargilamak cok ayipbiyigina görede ayiplanmazlar bence insanlar Edepleriyle imanlariyla ya taktir ya tenkit edilirler burada benim savundugum lütfen hem basörtüsü meselesinde insanlara kizip hem mini eteklileri okutmayiz düsüncesi yani benden olursan helal yoksa haram evet ben diyorum sacim bir kadindan daha uzun biyigim bir aleviden daha gür ve uzun eger imani gitti diyen hemen yaza bilir.Allaha emanet ol.(not burada yazilanlar bir Türk ata sözü ile alakali kizim sana diyorum gelinim sen anla hesabi)

K

kýlýçustasý

Guest
saç ayrı bir konudur ,

sakal bıyık ayrı bir konudur ,

kadına benzemek ayrı bir konudur...

peygamberimizin de saçları uzundu...

benim de saçlarım uzundur...çeneme kadar geliyor , hala uzatıyorum...

sakalları kesmenin saçları uzatmakla hiç alakası yoktur , kadına benzemekle ise hiç mi hiç alakası yoktur...

Asya

New member
yemekte ağız şapırdatanlara sinir olurum.iğrenç bir şey ya.

Üst Alt