Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Burcunuz Nedir?

Asya

New member
Burcunuz Nedir?
Bu Forumu Daha önce Açtim Ama Silinmiş.
Bu Ankete Katilan Arkadaşlar Lütfen Benim Açtiğim Bu Forumda Tartişmasinlar.bu Yüzden Açtiğim Konunun Silinmesini Istemiyorum.
"insanca" Bu Konuyla Ilgili Açiklamalarini Yapsinlar.daha önce Ayni Konuyu Açtiğimda Güzel Paylaşimlari Olan Arkadaşlara çok Teşekkür Ederek
Tekrar Konuyu Açiyorum;
Burcunuz Nedir?

Z

zeynep_hearty

Guest
yazmışmıyıdım hatırlmıyorum fakat bende akrep..selam ve dua ile..

tahsiye72

New member
..

..

Allah aşkına milleti boş malayani şeylerle vaktini almayınız üstelik dinimizde fal okları ve düğümlere üfleyenler lanetlenmişdir

Asya

New member
Allah aşkına milleti boş malayani şeylerle vaktini almayınız üstelik dinimizde fal okları ve düğümlere üfleyenler lanetlenmişdir

bakın bu sizin insiyatifiniz.ayrıca biz burçlara fal anlamında değil karakter anlamında inanıyoruz.lütfen fikirlere saygı gösterin.

Abd

New member
ben ikizler burcundanım. yükselenim ise kova.

burçlar meselesine gelince burçların karakterler üzerinde etkili olduğu tartışmasız bir gerçektir. çünkü insan anne karnından ilk çıktığı anda burçlardan gelen tesirle beyin adeta programlanır. anne karnından çıktıktan sonra olması çocuğun anne karnında annenin manyetik alanının koruması altında olması nedeniyledir.

burçlarla fal olayı ise. burçlarla fal bakılmaz ancak tahmin yürütülebilir. mesela burçlardan anlayan birisi burçların tesiriyle sizin gergin yada duygusal bir gün geçireceğinizi bilebilir. ama sizin kızgın gergin bir gün geçireceğinizi bildiği halde bu halinizin hayatınıza nasıl yansıyacağını bilemez ve işte burda tahminler devreye girer.

bu şuna benzer. meteroloji aşırı bir şekilde yağmur yağacağını bilir ama bu yağmurla kimin ne zarar göreceğini kestiremez.

Abd

New member
buçların islamiyette yeri varmıdır?
eğer varsa önemini açıklayabilirmisiniz?

islamiyette fiziğin kimyanında bir yeri yoktur. yani Allah size yağmur yağdırıyorum der ama bunun kimyasal fiziksel süreçlerni anlatmaz. astrolojide böyle bir ilimdir. kurandaki yeri ise kaderle olan bağlantısıdır. yani Allah kaderin varlığını bize söyler bunun ilmi ise burçlardır. bunu söyledikten sonra bu konunun tartışmaya boğulmaması için daha fazla yazmıyorum.

Asya

New member

Burç nedir?
tam doğum anınızda güneşin zodyak'a göre koç,boğa,ikizler vs. gibi belirli bir burçta aldığı pozisyon astronomlar tarafından hesaplanır.bunun adı astrolojik takvimdir.güneş, her yıl aynı zamanda zodyak'ın hemen hemen aybnı burcunda yer alır.böylece siz,fazlaca hesaba gerek kalmadan hangi burçtan olduğunuzu ve dolayısıyla yaşamınızı etkileyecek kişilik özelliklerinizin neler olduğunu önceden tahmin edebilirsiniz.
Astrologlar hayatınızı gezegenlerin birbirine göre konumlarını etkilediğini söylerler.burçları genelleştirilmiş bu verilere göre açıklarlar.
İşte bu 12 kitaplık burçlar serinizde burcunuza göre karakter özelliklerinizi tanıyabilirsiniz.
Ben de bu arada terazi burcundanım.:)

asikkulun

New member
sorması ayıp yükseleninizi nasıl öğreniyorsunuz.

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
islamiyette fiziğin kimyanında bir yeri yoktur. yani Allah size yağmur yağdırıyorum der ama bunun kimyasal fiziksel süreçlerni anlatmaz. astrolojide böyle bir ilimdir. kurandaki yeri ise kaderle olan bağlantısıdır. yani Allah kaderin varlığını bize söyler bunun ilmi ise burçlardır. bunu söyledikten sonra bu konunun tartışmaya boğulmaması için daha fazla yazmıyorum.

çok tatmin edici bir cevap alamadım ama yinede allah razı olsn
vesselam

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
arkadaşlar eminmisiniz?? burçların islamda yeri olduğundan??
seyfullah abi sende bildiklerini aktarabilirsen çok mutlu olacaım..
wesselam

Üst Alt