Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Berât kandilinin husûsiyeti

Rahmet4

New member
Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle beraat kandilinizi kutlarım.

"ÇÝL€"

New member
..Sükutun Hakým Huzurun Var Olduðu Yerden..

Bir senelik kaderimizin yazıldığı rabbani bir hediyedir...lillahilhamd...Rabbimiz bize semadan öyle nimetler ihsan etmiş ki..beşer bunlara tutunsa semadan süreyyaya uçacak...Rabbim bu nimetlerden faydalanmayı nasip etsin inşaAllah..Berat gecemiz mübarek olsun...Dualarda buluşmak dileğiyle...

ekreme

New member
Mübarek berat kandilinizi tebrik eder hayırlara vesile olmasını Yüce RAbbimden niyaz ederim.

yavuzburak

New member
Aziz, siddik kardeslerim, bu medrese-i Yusufiyede ders arkadaslarim,
Bu gelen gece olan Leyle-i Berat, bütün senede bir kudsi cekirdek hukmunde ve
mukadderat-i beseriyenin programı nev’inden olmasi cihetiyle, Leyle-i
Kadr’in kudsiyetindedir. Herbir hasenenin Leyle-i Kadir’de otuz bin
olduğu gibi, bu Leyle-i Berat’ta herbir amel-i salihin ve herbir harf-i
Kur’an’in sevabi yirmi bine cikar. Sair vakitte on ise, suhur-u selasede
yuze ve bine cikar. Ve bu kudsi leyali-i meshurede on binler, yirmi bin veya otuz
binlere cikar. Bu geceler elli senelik bir ibadet hukmune gecebilir. Onun icin,
elden geldiği kadar Kur’ân’la ve istigfar ve salavatla mesgul olmak
buyuk bir kardır. (Şualar, sf. 433)

Bediuzzaman’in tabiriyle Levye-i Kadir kudsiyetinde olan ve elli senelik
ibadet sevabi kazandirabilen Berat kandilinizi tebrik eder, tum insanlik alemi icin
hayirlara vesile olmasini Yuce Allah’tan niyaz ederim…

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
beraat kandili tüm müslümanlara hayırlar getirmesini rabbimden niyaz eder ve sizlerinde ve bütün müslümanların beraat kandili mübaret olsun

lotus

New member
Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar. Günahlarımızdan beraat etmek umuduyla ,dualarımızda buluşmak ümidiyle...hayırlara vesile olmasını dilerim

B

beyaz_ýþýk

Guest
s.a değerli islamforum sakinleri ve musluman kardeşlerim

Rabbim bu guzel gecede af olunmanızı nasip eylesin...sizlerin azrail görevini yaptıgı ana dek salihlerden olmanızı nasip eylesin..

Rabbim sizleri önceki müminlere uyanlardan, sonraki müminlerinde uyduklarından eylesin...

Berat geceniz,berat kandiliniz mubarek olsun...

selam ve dua ile..

SUSKUN

New member
Mübarek Beraat Kandiliniz Mübarek olsun.
Rabbim hayırlara vesile etsin.Dualarımızın geri çevrilmemesi duadan unutulmamak duası ile
Selametle

nurullah_01

New member
berat kandilinizin hayırlara vesile olmasını ve dualarınızın kabul olmasını yüce rabbimden niyaz ederim. selametle

Ebu Zerr

New member
İslam forum'un tüm muhteremlerinin berat gecesi mübarek olsun, hayırlara vesile olur inşallah, ayrıca Abdullah Gül için de dua edelim bu gece...

(KKTC'de ev'den 33,6 kb ile bağlandığım için özel mesaj atamıyorum herkes haklarını helal etsin...)

Ç

ÇÝray

Guest
Ebu Hüreyre Radıyallahu And’dan rivayet edildiğine göre: Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem efendimiz şöyle buyurmuştur:
—“Şaban ayının on beşinci gecesinin ilk vaktinde Cebrail (a.s) bana geldi; şöyle dedi:
—“Ya Muhammed, başını semaya kaldır. Sordum.
—“Bu gece nasıl bir gecedir? Şöyle anlattı:
—“Bu gece, Allah-u Teala, rahmet kapılarından üç yüz tanesini açar. Kendisine şirk koşmayanların hemen herkesi bağışlar. Meğer ki, bağışlayacağı kimseler büyücü, kahin, devamlı şarap içen, faizciliğe ve zinaya devam eden kimselerden olsun. Bu kimseler tövbe edinceye kadar, Allah-u Teala onları bağışlamaz.

Gecenin dörtte biri geçtikten sonra, Cebrail yine geldi ve şöyle dedi: "Ya Muhammed başını kaldır. Bir de baktım ki, cennet kapıları açılmış.
Cennetin birinci kapısında dahi bir melek durmuş şöyle sesleniyor: "Ne mutlu bu gece rüku edenlere.
İkinci kapıdan dahi bir melek durmuş şöyle sesleniyordu: "Bu gece secde edenlere ne mutlu".
Üçüncü kapıda duran melek dahi, şöyle sesleniyordu: "Bu gece dua edenlere ne mutlu." Dördüncü kapıda duran melek dahi şöyle sesleniyordu: -"Bu gece, Allah'ı zikredenlere ne mutlu".
Beşinci kapıda duran melek dahi, şöyle sesleniyordu: "Bu gece Allah korkusundan ağlayan kimselere ne mutlu."
Altıncı kapıda duran melek dahi, şöyle sesleniyordu: "Bu gece Müslümanlara ne mutlu." Yedinci kapıda da bir melek durmuş şöyle sesleniyordu: "Günahının bağışlanmasını dileyen yok mu ki, günahları bağışlansın.
Bunları gördükten sonra, Cebrail'e sordum: "Bu kapılar ne zamana kadar açık kalacak?
Şöyle dedi: "Ya Muhammed, Allah-u Teala, bu gece, Kelp kabilesinin koyunlarının tüyleri sayısı kadar kimseyi cehennemden azat eder."

- Hz. Ayşe Radıyallahu Anha anlatıyor: "Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdular ki: "Allah Teala Hazretleri, Nıfs-u Şa'ban gecesinde dünya semasına iner ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha çok sayıda günahı affeder."

hepimizin kandili mübarek olsun inşallah.....dualarımızı eksik etmeyelim...

esma_

New member
insan inançları uğruna yaşamalı inançları uğruna ölebilmeli inancının gereği ne ise onu yapmayı görevden ziyade kendinde bir ihtiyaç bilip benden ruh ve zihin otomasyonu ile yapabilmeli.hep derim müslümansan müslüman gibi yaşa ataistsen taist gibi yaşa bilmem bu satırları niçin yazıyorum ya da niçin bu bölüme yazma gereği hissettim belki günün anlamı belki yapılan yorumlar beni bu sayfada vicdan muhasebesine ve daha önemlisi ben kimim ben neyim inancım ne vb. sorularını kendime yönelttiği için buradayım şu an
yirmisinden sonra inanç kavramı ile tanışmış ve o döneme kadar yalnız örfi ve ananvi inancı benimseyip islamı yılda bir ay sabahtan akşama aç kalmak zannı ile yaşamış ardından yaradanın en güzel lütufları mazhar olup inanç kavramını keşfetmiş biri olarak geçen bir kaç yılın değerlendirmesi belki de düşünüyorum da şu an ilk islamla tanıştığım o şevkli günlerimi hiç günümü bırakın bir lahzam dahi boş geçmezdi mübrek geceler ayrı bir güzellik ve özellikteydi mutlaka bir plan bir program vardı o gecelerde hatta yetişmek zorunda olduğum veya aynı anda iki üç adreste olmama gerektiği günler meğer ne kadar zamansız ne kadar da çabucak ve ne kadar da acımasızca geçmiş öyle ki o dönemlerde mübarek geceler için hazırlanmış programlar için davetiyeler günler öncesinde gelirdi telefonum susmaz kapı bir açılır bir kapanıdı tek sorum var şimdi kendime ne oldu da şimdi o günlerden bırak eser kalmasını şu an bütün hafta bir program aradığım halde hiç kimselere ulaşamadım galiba kaypak bir kulun alacağı en ağır cezalardan birini almış bulunuyorum bu satırları yazarken dedim ya vicdan muhasebesi bu bir yıllık planlardan kaderden husumetten vb bahsedilen böyle güzel bir topik içinde benim tek yapabildiğim kendimi sorgulamak evet şu an yetişmesi gereken röportajlar yüklnmesi gereken dosyalar o site senin bu site benim dolaşmaları karanlık ve sigara dumanına esir olmuş küçük bir oda eski pc karşısında boğazı düğüm düğüm allahım diye inleyen bir kız ve bunların yanında daha gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bir gün için olanca gücümle yarın için hazırladığım proje taslakları ve bozulan üzerime zimmetli ses kayıt cihazımın tamiri yemek bulaşık iş güç yapılması önemli ne çok işim var öyle değil mi buraya da gelmeyecektim belki dedim içimde şu an oluşan ve yalnızca kendime dair olan kızgınlığım neticesinde belki sohbet vardır diye geldim lakin nafile onu da bulamadım hani insanlar hakettiği gibi yaşarmış ya mutlaka hakettim değer kıymat bilemedim anlaşılan....

SİZDEN BİR RİCA TABİİ UZUN YORUMLARI SONUNA KADAR OKUMAYI SEVENLER VAR İSE SON CÜMLELERİ NE OLUR OKUSUN O KADAR GÜZELSİNİZ Kİ YARADANDAN NE OLUR BİR DAKİKA BİLE AYRILMAYIN DUAYI İ,HMAL ETMEYİN NEFSİNİZİ BİR KENARA İTİN VE EN ÖNEMLİSİ ŞU AN BULUNDUĞUNUZ DURUMUN KIYMETİNİ BİLİP HEP DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞIN ..

AYRICA İKİ ÜÇ ÇEŞİT ALANDAN DAHA FAZLA ALANLA İLGİLENMEYİN BEN BU CÜMLENİN MANASINI 4 YIL SONRA BU AKŞAM ANLADIM...

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN .....DUA İLE VESSELAM ALLAH'A EMANET OLUN ....BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

TOPİK KİRLİLİĞİNE SEBEP OLDUĞUM İÇİN TEKRAR ÖZÜR DİLERİM

Çilekeþ

New member
"Bugün 100 Rek'at namaz kılan kişi şehit olarak ölür"
Ayrıca o kişiye 100 Melaike verilir ki bunların bazısı kötülüklerden korur , bazısı şeytandan korur..

esma_

New member
"Bugün 100 Rek'at namaz kılan kişi şehit olarak ölür"
Ayrıca o kişiye 100 Melaike verilir ki bunların bazısı kötülüklerden korur , bazısı şeytandan korur..

peki o kişi geriye kalan 364 gün secdeden uzaklaşmış olmaktan bile daha vahim hissediyorsa kendini o vakit ne yapmalı

Mücahid

New member
25001gv3.gif

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede...
düşen damlaların sizi sırılsıklam etmesi dileğiyle...
Beraat kandiliniz mübarek olsun...

Müslüman olmadığını söylediğiniz halde bu nazik davranışınızdan dolayı teşekkür ederim tüm forumda bulunan kardeşlerim adına.

Mücahid

New member
peki o kişi geriye kalan 364 gün secdeden uzaklaşmış olmaktan bile daha vahim hissediyorsa kendini o vakit ne yapmalı

Kalan üçyüz altmış dört günüde berat gecesindeki aldığı haz ile donatmaya çalışmalı.Malum sonu ölümle biten bir hayatı yaşıyoruz.Vesselam

esma_

New member
Kalan üçyüz altmış dört günüde berat gecesindeki aldığı haz ile donatmaya çalışmalı.Malum sonu ölümle biten bir hayatı yaşıyoruz.Vesselam

işte o sonu malüm yaşamın ve bu yaşamı nasıl geçirdiğinin muhasebesini yaparken çok minik bir sunumunu yapmıştı az önce hz.esma validemizin inancı için annesini dahi inanmıyor diye babasına gönder gitsin diyebilen yürekliliğini her daim takdir ile karşılamış biri tekrar tekrar az önceki ve halen devam eden topik kirliliğimden ötürü hepinizden özür dilerim

Çilekeþ

New member
Estağfurullah . Her insan hata yapabilir."BEŞER ŞAŞAR" Yeterki yaptığının hata olduğunu bilsin ve bir daha yapmamaya özen göstersin.Allah çoğu günahımızı afet ve cezalarla bize göstermekte bir miktarını dünyevi halde çektirmetedir.Bunun azabı katlarca olanı cehennemdir.Gene de herşeye ragmen Allah ÇOĞUNU AFFETMEKTEDİR.

Üst Alt