Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anlamsız,Manasız,Detaycı Zihniyet Ümmeti Ziyan Etti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ya yazdiginizdan bihabersiniz,Yada gercekten laf olsun diye yaziyorsunuz?Birakin öncekileri sadece bana yazdiginiz yavuz hirsiz tekerlemesi dahi bana yapilan bir hakarettir;

Elbette bize yaptiginiz eziyetlere sabredecegiz...

Ibrahim 12

.........

Hud 18

Ne size, ne de bir başka üyeye hakaret edecek kadar acz içinde hiç olmadım Elhamdülillah... Bu haddim de değildir.

"Yavuz hırsız" ifadesi bir deyimdir. Herkes için kullanılabilr ve hakaretamiz bir ifade değildir.

Kur'an daki ayet sayısının 6666 adet olduğu ekseri İslam literatüründe bilinen bir gerçektir. Bir üye bu konuyu istismar etmek adına beşbinküsürlü bir rakam vaaz ederek, gereksiz bir şimşek oluşturmuştur. Bu konuda itirazımıza ise bir cevap gelmemiş, sadece oyalama taktiği yapılmıştır. Bu aşamada yine bizim iyi niyetimiz ile ayet sayısının farklı metodlar ile farklı sayılar arz edeceği ihtimali mevzu edilmiş ve yine de konunun muhatabından bir ses çıkmamıştır. Bunun üzerine siz, sanki meseleyi kaşıyan ben mişim gibi, meseleyi salaha erdiren bir başkasıymış gibi bana zanda bulundunuz. İşte "Yavuz hırsız" benzetmesinin sebebi budur sayın mete.

Enver Ýstek

metin mete
Sayın teslimolan

Bu foruma provakasyon yapmak için gelmiş gibi görünüyorsunuz.

Bildirmekte fayda var. Burası 6666 ayetli Kur'an a inananların Forumudur, yanlış yerde olmayasınız?

Kur'an daki ayet sayısının 6666 adet olduğu ekseri İslam literatüründe bilinen bir gerçektir. Bir üye bu konuyu istismar etmek adına beşbinküsürlü bir rakam vaaz ederek, gereksiz bir şimşek oluşturmuştur. Bu konuda itirazımıza ise bir cevap gelmemiş, sadece oyalama taktiği yapılmıştır. Bu aşamada yine bizim iyi niyetimiz ile ayet sayısının farklı metodlar ile farklı sayılar arz edeceği ihtimali mevzu edilmiş ve yine de konunun muhatabından bir ses çıkmamıştır. Bunun üzerine siz, sanki meseleyi kaşıyan ben mişim gibi, meseleyi salaha erdiren bir başkasıymış gibi bana zanda bulundunuz. İşte "Yavuz hırsız" benzetmesinin sebebi budur sayın mete.

Görüyorsunuzki sizin iddia ettiginiz gibi degil,baliklama bir giris yaptiniz?isbat hakki tanimadan benim olaya girisimde burda basliyor zaten sayin Mod...konuyu zaten ben baslamissim sormaya Kitab meselesinde siz ise hemen müdahale ettiniz ve forumun 6666 ayete inananlara mahsus oldugunu ima ettiniz?Ben ise bu forumda hiristiyanlara dahi acik oldugunu saniyordum nitekin daha önce böyle yazan bir kac kisi dahi mevcuttu...Lütfen....Oyalama takdigide yok bende 6666 ya inanan degilim nitekim isbat etmek zorunda olmasamda ayet sayisi mübalaga ediliyor olmasi sebebi ile konuyu tartismak dahi istememekteyim..

Enver Ýstek

metin mete
Ne size, ne de bir başka üyeye hakaret edecek kadar acz içinde hiç olmadım Elhamdülillah... Bu haddim de değildir.

"Yavuz hırsız" ifadesi bir deyimdir. Herkes için kullanılabilr ve hakaretamiz bir ifade değildir.

Yine tekrar ediyorum asla yavuz hirsizi oynamam,ben bu benzetmeyi asla haketmedim bu konuda ve kendime hakaret kabul ettim alacagim olsun istersen.Hak edene izafe edilecek kelime etmeyene hakaret olur...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Görüyorsunuzki sizin iddia ettiginiz gibi degil,baliklama bir giris yaptiniz?isbat hakki tanimadan benim olaya girisimde burda basliyor zaten sayin Mod...konuyu zaten ben baslamissim sormaya Kitab meselesinde siz ise hemen müdahale ettiniz ve forumun 6666 ayete inananlara mahsus oldugunu ima ettiniz?Ben ise bu forumda hiristiyanlara dahi acik oldugunu saniyordum nitekin daha önce böyle yazan bir kac kisi dahi mevcuttu...Lütfen....Oyalama takdigide yok bende 6666 ya inanan degilim nitekim isbat etmek zorunda olmasamda ayet sayisi mübalaga ediliyor olmasi sebebi ile konuyu tartismak dahi istememekteyim..

Görüyorum ve iddia etmeye gerek de yok. Mesela apaçık ortadadır.

Evet, forum Kur'an ı Kerim in tamamına iman etmiş ve Hırıstiyan, Yahudi, ateşperest vs. herkese açıktır. Sadece, Kur'an ın bütünlüğünü kabul etmeyen, Müslüman olduğunu söylediği halde Kur'an dan bazı ayetleri reddeden, tahrif eden, kendi heva ve hevesine göre anlam veren, bu Kur'an dan değildir diyen, Peygambere ve Hadislerine yan gözle bakan, inkar eden gizli İslam düşmanlarına kapalıdır. Bu durum, Forum Kurallarında da açıkça belirtilmektedir.

Muhatabın; değişik metodlarla ayet sayısının değişkenliğini iddia eden değilde, tahrif veya inkara yönelik, bir ayeti değil, bir harfi bile yok sayan insanlar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Burada söz edilen " 6666 ayete inananlara mahsustur" ifadesi bunun içindir.

Çünkü bu yapıdaki insanların, İslama verdikleri zarar, başka dine mensup veya hiç inanmayanların bin katıdır. Ve bu Forum, bu zihniyetteki insanlara çanak tutmamaktadır ve inşallah da tutmayacaktır.

Enver Ýstek

metin mete
Görüyorum ve iddia etmeye gerek de yok. Mesela apaçık ortadadır.

Evet, forum Kur'an ı Kerim in tamamına iman etmiş ve Hırıstiyan, Yahudi, ateşperest vs. herkese açıktır. Sadece, Kur'an ın bütünlüğünü kabul etmeyen, Müslüman olduğunu söylediği halde Kur'an dan bazı ayetleri reddeden, tahrif eden, kendi heva ve hevesine göre anlam veren, bu Kur'an dan değildir diyen, Peygambere ve Hadislerine yan gözle bakan, inkar eden gizli İslam düşmanlarına kapalıdır. Bu durum, Forum Kurallarında da açıkça belirtilmektedir.

Muhatabın; değişik metodlarla ayet sayısının değişkenliğini iddia eden değilde, tahrif veya inkara yönelik, bir ayeti değil, bir harfi bile yok sayan insanlar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Burada söz edilen " 6666 ayete inananlara mahsustur" ifadesi bunun içindir.

Çünkü bu yapıdaki insanların, İslama verdikleri zarar, başka dine mensup veya hiç inanmayanların bin katıdır. Ve bu Forum, bu zihniyetteki insanlara çanak tutmamaktadır ve inşallah da tutmayacaktır.

O zaman hic durma Bekir ben Hadisleri kabul etmedigimi bu forumda yillardir haykiriyorum Hemen banla..Ama hic kimseden duymadim ayet reddini gerci Edip Yüksel iki ayeti kabul edmiyor ama oda sanirim bu forumda yazmiyor...Ama sanirim Islama degilde Parcalanmis guruplara zarar veriyorlar Vahy savunuculari......Hanifen Müslimen..Not;O bahsettigin yavuz hirsizi oynamana gerek yok.Özür istemiyorum...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
O zaman hic durma Bekir ben Hadisleri kabul etmedigimi bu forumda yillardir haykiriyorum Hemen banla..

Forum kuralları gayet açık ve nettir sayın mete. Siz, bu kuralları okuyup, kabul etmek kaydı ile bu forumda bulunuyorsunuz. Eğer, kabul ettiniz ise, Hadisler hakkında söz söyleme hakkınız yoktur. Veya bu kurallar sizi rahatsız ediyorsa burada bulunmanıza gerek yoktur. Her şeye rağmen "ben bildiğimi yaparım, beni hiç bir şey bağlamaz " diyorsanız, ilk teşebbüsünüzde kuralları işletmek tabii ki vazifemizdir.

Enver Ýstek

metin mete
Forum kuralları gayet açık ve nettir sayın mete. Siz, bu kuralları okuyup, kabul etmek kaydı ile bu forumda bulunuyorsunuz. Eğer, kabul ettiniz ise, Hadisler hakkında söz söyleme hakkınız yoktur. Veya bu kurallar sizi rahatsız ediyorsa burada bulunmanıza gerek yoktur. Her şeye rağmen "ben bildiğimi yaparım, beni hiç bir şey bağlamaz " diyorsanız, ilk teşebbüsünüzde kuralları işletmek tabii ki vazifemizdir.

Evet Bekir ben okudum ve gördümki yine yaniliyorsunuz?Kurallarda Hadisleri kabul etmemek yasagi mevcut degildir;Ama sünnet konusu mevcut olsada bu forumda hic kimse Metin Meteyi Sünnetüllahi red ettigini iddia ve isbat edemez...Buyrun sizde konu ile ilgili kurali yaziniz.Eger hakli iseniz Zaten kural isleyecektir....Hayirli olsun sizlere.....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
  1. Bu forum un amacı, bir nebze dahi olsa Allah’ın dinine yardımcı olmak, İslami ve bilimsel konularda bilgi yaymak, paylaşmak ve bu konularda edebi kurallar çerçevesinde münazaralarda, teatilerde bulunmak ve güzel ahlak adına ortaya konabilecek her şeye zemin oluşturmaktır. Tüm bu faaliyetlerin hepsi yapılırken Kur’an a, sünnete ve ilme aykırı olmamak şartı vardır.

Sayın mete

Öncelikle bir kavram kargaşası oluşmaması anlamında, burada kasdedilen kelimelerin yine kasdedilen anlamlarını yerine koymakta fayda vardır. Bu manada

Hadîs: Peygamberimizin sözleridir.

Sünnet: Peygamberimizin sözleri ve hâlleridir.

Sünnetullah:
İlâhî kanunlardır.

Bu manada tarafınızca yanlış anlamalardan tenzih olunuz.

Enver Ýstek

metin mete
  1. Bu forum un amacı, bir nebze dahi olsa Allah’ın dinine yardımcı olmak, İslami ve bilimsel konularda bilgi yaymak, paylaşmak ve bu konularda edebi kurallar çerçevesinde münazaralarda, teatilerde bulunmak ve güzel ahlak adına ortaya konabilecek her şeye zemin oluşturmaktır. Tüm bu faaliyetlerin hepsi yapılırken Kur’an a, sünnete ve ilme aykırı olmamak şartı vardır.

Sayın mete

Öncelikle bir kavram kargaşası oluşmaması anlamında, burada kasdedilen kelimelerin yine kasdedilen anlamlarını yerine koymakta fayda vardır. Bu manada

Hadîs: Peygamberimizin sözleridir.

Sünnet: Peygamberimizin sözleri ve hâlleridir.

Sünnetullah:
İlâhî kanunlardır.

Bu manada tarafınızca yanlış anlamalardan tenzih olunuz.

Biz ise Allahin Hadisi ve Allahin sünnetini(Allahin sünnetinde Resul göndermekte var,Sünnetüllaha uymanin yolu ise resule tabi olmak,Allahin Hadislerine bagli kalmaktir) kast ediyoruz Bekir.Gayet acik dedigini kendin yorumluyorsun yani isine geldigince...Yaptigimiz tüm faliyetlerde kurana,sünnetüllaha ve ilme dayalidir...aksini iddia etmek sizce ne kadar mantikli?Eger hala istiyorsan isletecegin konjektürü islete bilirsin.Kimsede hakkimiz yoktur Insallah...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Siz Sayın mete, anlatılmak isteneni anlamak yerine, inandığınızı dayatıyorsunuz sadece. Bu nedenle, sizin konuyu çok iyi anladığınızı kabul ediyor, bu diyaloğu uzatmanın polemikten başka bir şey olmayacağı sebebiyle konuyu kapatıyor ve İslamForum da, İslamForum kurallarına uygun mesajlarla katılım sağlamanızı bekliyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt