Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zaman gazetesinde Esarp reklami

ibrahim571632

New member
Ben o gazetenin bir abonesi olarak arkadaşımın dikkatini tebrik ediyorum.Genç bir müslüman dini hassasiyete sahip olduğu için ve dinini muhafaza etmek amacıyla o reklamın mantığını ve garipliğini eleştirmekte.

Bu hadiseyi ifşaa edip buğzetmeni isabetli bulurken o gazetenin sahibi olduğu cemiyeti töhmet altında burakacak hele binlerce mücahitler yetiştirip islama çağımızda hiçbir alimin veremediği kadar hizmet veren bir alimi , bir önderi ve onun sıddık talebelerini bu hatadan payidar kılıp eleştirmek doğru değildir.

Eğer amaç islama hizmet ise aynı gazetenin ilgili kısımlarını araştırıp ve ya bir şekilde bir irtibat kurup sözkonusu hata hususunda yetkilileri uyarmak bence bu haberi bizlerle paylaşmaktan daha hayırlı olabilir.

Hadiseye bizim burdan müdahil olmamız mümkün değil ama bu tür eleştiriler bu davaya hizmet etmek gayesinde olanları yaralar ve belki bu kardeşim farkında olmadan islama hizmet gayesinde çalışan bir cemiyetin mensuplarını bundan alıkoyabilir.

Yazılarımızın,fikirlerimizin,eylem ve söylemlerimizin dinimize hizmette ve imanımızın terakkiyatında daha hayırlı kullanılması temennisi ile hepinizi herşeyin sahibi olan Allaha emanet ediyorum.

Selam ve Duaların en güzeli ile.........

New member
;)

;)

Ben o gazetenin bir abonesi olarak arkadaşımın dikkatini tebrik ediyorum.Genç bir müslüman dini hassasiyete sahip olduğu için ve dinini muhafaza etmek amacıyla o reklamın mantığını ve garipliğini eleştirmekte.

Bu hadiseyi ifşaa edip buğzetmeni isabetli bulurken o gazetenin sahibi olduğu cemiyeti töhmet altında burakacak hele binlerce mücahitler yetiştirip islama çağımızda hiçbir alimin veremediği kadar hizmet veren bir alimi , bir önderi ve onun sıddık talebelerini bu hatadan payidar kılıp eleştirmek doğru değildir.

Eğer amaç islama hizmet ise aynı gazetenin ilgili kısımlarını araştırıp ve ya bir şekilde bir irtibat kurup sözkonusu hata hususunda yetkilileri uyarmak bence bu haberi bizlerle paylaşmaktan daha hayırlı olabilir.

Hadiseye bizim burdan müdahil olmamız mümkün değil ama bu tür eleştiriler bu davaya hizmet etmek gayesinde olanları yaralar ve belki bu kardeşim farkında olmadan islama hizmet gayesinde çalışan bir cemiyetin mensuplarını bundan alıkoyabilir.

Yazılarımızın,fikirlerimizin,eylem ve söylemlerimizin dinimize hizmette ve imanımızın terakkiyatında daha hayırlı kullanılması temennisi ile hepinizi herşeyin sahibi olan Allaha emanet ediyorum.

Selam ve Duaların en güzeli ile.........

Selamun aleykum kardes,

Insallah yanlis birsey olmamistir. Ben o cemiyetin icerigini fazla bilmiyorum. Hic bir kimseyi tohmet altinda birakmak istemem, insallah yazilarim onu yansitmiyordur!Buna dikkat etmeye calisiyorum! Dinimize hizmet edenin her zaman yaninda olmak gerekir zaten!
Benim kafama takilanin ne oldugunu yazilarimda okumussunuzdur zaten...... guzel cevabinizdan, dolayi tesekkurler!!!

Selametle,

m_orelyo

New member
Web sitesi
www.fenerbahce.org
21 NUMARA :
Selamlar Aurelio kardes,
-selamlar 21 numaralı kardeş…
geçen hafta gördüğüm kırmızı karttan sonra sahalara döndük tekrar…:7_5_127:

Simdi senin dedigin gibi ise o zaman tabiiki problem yok! Ama bir kanal/ gazete hem dini hem de dinden uzak olan seyleri ayni anda nasil yayinlar? Bu belirli bir cizgisi olmadigi icinmidir? Ya obur tarafi secersin yada bu tarafi...

-zaman, sadece hidayete erenlerin gazetesi olsaydı dediğin doğru..
ama tandem oynamak zorunda…:cool:

Dinden taviz vermek yoktur!!!
-olur mu hiç… aslında dinden taviz vermeyen yoktur!!!

F.Gulen Hoca nin dindar bir kisi oldugunu sanardim, ama senin dedigine bakilirsa hem dinine bagli, ama bir yandanda dinine bagli degil. Cunku onun kanali/ gazetesi ve onun kanalinin/ gazetesinin yansittigi en basta kendisini ilgilendirir ve anlayisinin (cizgisinin) ne oldugunu yansitir!

-f.gülen hoca, günümüzün en dindar insanıdır. o da sorumlu davranmaya çalışır…çoğu zaman içine atar,senin benim dediğimiz gibi gavura gavur bile diyemeden sahada performans gösterir…tabiiki belki,galiba,sanırsam:confused:;)

Bu yuzden bence Islami temsil etmeyi bir yol olarak secen bir medya kurulusunun, yada herhangi bir yerin "hem bi yandan dini temsil edelim hemde bir yandan dinsiz yada dine bagli olmayanlari temsil edelim" gibi bir anlayisinin olmasi cok buyuk sacmalik olur, hatta bazilari buna iki yuzlulukte der.
- o bazıları derler…demeden duramazlar… bakma sen onlara

Bu gibi kucuk gorunen konularin insanlarda yaratacagi etkilerin farkinda olmamiz gerekir! Bu gazeteyide , tv kanalinida ben bastan beri hep sadece dini bir kanal oldugunu sanardim. Hatta cevremdeki cogu kiside boyle saniyor! Ozaman bu medya kuruluslarinin hangi yolda oldugunu acikca ortaya koymasi lazim, ki insanlarda yanlis anlama olmasin! Hem oyle , hem boyle anlayisi cogu insani cok yanlis yerlere yonlendirebilir!

-bu zamanda f.Gülen hocayı örnek alıp ta yanlışa yönlenen var mı.

Benim tek kaygim insanlarimizin dinimizi yanlis algilamalari, yanlis uygulamalaridir!
Ben normal bir vatandas olarak bu kaygiyi tasiyorsam, binlerce kisiye birden hitap eden unlu insanlarin bu kaygiyi benden cok paylasmalari gerekir. Boyunlarinin borcudur....

-siz farklısınız ama normal vatandaşlar bu konularda fazla kaygı taşımazlar…onları daha çok akşamki dizilerin ne olacağı,evin masrafları,puan durumu filan ilgilendirir…kendimden biliyorum

Hersey en dogrusunu Allah bilir. Allah hepimize dinimizi dogru yasamayi nasib etsin insallah...
-amin velhamdulillahi rabbilalemin…:4_17_4:

Üst Alt